Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, Kiddo είπε:

      Από Θεσσαλονίκη δεν έχω να βοηθήσω η αλήθεια είναι.. μόνο να αποφύγετε το μεγαλογιατρό στα Γιάννενα θα πω και το αφήνω εκεί..! 

      Περίμενες και εσύ κατεύθυνση για το σπέρμα από το γυναικολόγο.. για αυτούς όλα διορθώνονται με την εξωσωματική και το πρόβλημα είναι πάντα στα ωάρια της γυναίκας!! 

      Όχι κάνεις λάθος, υπάρχουν πολλών ειδών συμπληρωματα το καθένα για διαφορετικό σκοπό (για αυτό μιλάω για μεμονωμένες και σε συγκεκριμένες ποσότητες), υπάρχουν διαφορετικές βιταμίνες και ιχνοστοιχεία που βοηθάνε και στην μορφολογία και στην κίνηση και στον αριθμό αλλά η τερατοσπερμια να ξέρεις προκαλείται και από την κιρσοκήλη σε μεγάλο βαθμό οπότε η αφαίρεση της και μόνο θα σας βοηθήσει θεαματικά.. και η μεγαλύτερη επίπτωση της κιρσοκήλης είναι ότι αυξάνει τον κατακερματισμό στο DNA των σπερματοζωαρίων όπου και μπορεί να είναι η αιτία που δεν προχωράνε τα έμβρυα ή και να προκαλούνται αποβολές σε πολύ αρχόμενη κύηση γιατί πολύ απλά είναι κατεστραμμένο το DNA και δεν έχουμε υγιή έμβρυα.. γενικότερα έχω πολύ μεγάλο υλικό για διάβασμα αν ενδιαφέρεσαι για βελτίωση σπέρματος..

      Τα έχω γράψει ουκ ολίγες φορές στο παρελθόν εδώ στο φόρουμ.. αν κάνεις έναν κόπο με ένα απλό search θα βρεις πολλά να διαβάσεις και να πληροφορηθείς.. θα σου έστελνα με πμ links να διαβάσεις μόνη σου αλλά κάτι έχει αλλάξει στο φόρουμ και χρειάζονται έγκριση αυτά τα μηνύματα τα οποία και αν εγκριθούν για δημοσίευση...! Αλλά αν μου πεις, σου στέλνω ότι έχω..

      Εμείς είχαμε αμφοτερόπλευρη κρυψορχία που χειρουργήθηκε στην ηλικία των 13.. στα 18-19του που πήγε σε ουρολόγο ανακάλυψε την αζωοσπερμια.. ο τότε ουρολόγος του είπε δεν πειράζει όταν θελήσεις να κάνεις παιδί θα κάνεις εξωσωματική..(λες και λύνει όλα τα προβλήματα!) τότε ακόμα αν ο γιατρός είχε ασχοληθεί ίσως να μπορούσαμε σήμερα να κάνουμε παιδί έστω και με βιοψία.. αντίθετα ο άντρας μου εφησυχαστηκε και πόσο μάλλον στην ηλικία αυτή, ασχολήθηκε μετέπειτα με τον αθλητισμό και τα διάφορα "γυμναστηριακα" συμπληρώματα με αποτέλεσμα η κατάσταση του να γίνει μη αναστρέψιμη.. το παλέψαμε 4 χρόνια με φαρμακευτικές θεραπείες ακόμα και με ειδική θεραπεία για την περίπτωση μας που δεν πραγματοποιείται κάν στην Ελλάδα! Ο γιατρός μας (ουρολόγος, να είναι καλά ο άνθρωπος!) μας στήριξε σε όλη την πορεία μήπως και τα καταφέρουμε.. μετά από 15 συνεχούς μήνες θεραπείας με 3 διαφορετικές ενέσεις διέγερσης μέρα παρά μέρα, 23 διαφορετικά χάπια την ημέρα, αλλαγή στο τρόπο ζωής (από κόψιμο τσιγάρου, απώλεια βάρους και πολλά πολλά ακόμα) δεν βρέθηκαν σπερματοζωάρια ούτε με microtese (ειδική χειρουργική με μικροσκόπιο - βιοψία όρχεων).. τουλάχιστον το παλέψαμε και ξέρω ότι κάναμε πραγματικά ότι ήταν δυνατόν για να τα καταφέρουμε.. και το λέω όχι γιατί αφεθηκα στο πρώτο τυχόντα γιατρό.. γιατί έψαξα παααάρα πολύ διάβασα πάρα πολύ πήγαμε σε πολλούς γιατρούς και ο γιατρός που εμπιστευθηκαμε στο τέλος πλέον όχι απλά λάμβανε την άποψη μου υπόψιν του έφτασε να παίρνει τηλέφωνο μπροστά μας συναδέλφους του να συζητάει οτιδήποτε καινούργιο είχα να του προτείνω σε βαθμό μάλιστα να μου προτείνει να τελειώσω μια σχολή παραιατρικων για να με προσλάβει στο team του.. φυσικά πάνε δυο χρόνια τώρα και δεν τα θυμάμαι όλα άσε που δεν με ενδιαφέρει πλέον και προσωπικά να τα θυμηθώ.. όποιος πραγματικά ενδιαφέρεται ας ψάξει και ας κάτσει να διαβάσει.. απλά όχι στο google!! Μόνο Pubmed & pubmed central όπου είναι δημοσιευμένη η παγκόσμια ιατρική βιβλιογραφία. 

      Ότι άλλο θέλεις, μου λες.. & sorry για το σεντόνι 

      Όχι κοριτσάκι μου μην ανησυχείς, το καφέ είναι παλιό αίμα.. αν κάτι σοβαρό είχε γίνει δεν θα έβλεπες καφέ αλλά κόκκινο.. και γενικότερα όσο δεν βλέπεις βαρύ κόκκινο αίμα σε ποσότητα με πηγματα που να συνοδεύονται και από έντονους πόνους/κράμπες στη μήτρα ή και στην μέση, να μην ανησυχείς! Όλα είναι καλά..! Γενικότερα να στέλνεις πάντα στο γιατρό σου για αυτά για να μην ανησυχείς.. 

      μήπως μπορείς να μου στείλεις μνμ για τον ανδρολόγο; 

Μανούλες Ιουνίου 2014!!


mommyart

Recommended Posts

Κρίμα βρε Ντορίτα μου. Δεν πειράζει, Ο αυγουστος δεν αργεί και θα ευχαριστηθέι πιο πολύ το μπάνιο στην κολυμπήθρα λογω ζέστης! Ουτε τα γεννέθλια αργουν. Κι εγώ κάνω σχέδια ήδη για το πρώτο μας πάρτυ!!!

Μπορεί να σας φανεί τραγικό αλλά έχω ήδη αρχισει και σκέφτομαι για 2ο παιδί! Μόνο το οικονομικό με κρατάει γιατί δόξα το Θεό δεν μας μένει φράγκο!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μετα απο καιρο.........επανερχομαι!! τι κανετε;;;

εμεις καλα! μεγαλωνουμε κ θεριευουμε!!!!

υποδεχτηκαμε κ τα νεα μελη στην οικογενεια μας!! διδυμα αγορακια που γεννηθηκαν την πρωταπριλια!!! τα χουμε στη μοναδα τωρα να παρουν λιγο βαρος!!!!


ZZt2p3.png

JNFwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια...

Χριστός Ανέστη.. να μαστε γερές να χαιρόμαστε τα μωράκια και τις οικογένειές μας....

Δήμητρα... εμείς τα λέμε....

Εμείς από φαγητό πλέον τρώμε τα πάντα εκτός από αυτά που απαγορεύονται πριν το χρόνο.... παρά ταύτα το Πάσχα φάγαμε τσουρεκάκι... και λίγο κουλουράκι handmade by momy..... Με τα όσπρια η πρώτη προσπάθεια πήγε άπατη.. σήμερα θα δοκιμάσουμε ρεβύθια.... Φάγαμε επίσης φράουλες ευτυχώς χωρίς προβλήματα....

Λέμε μαμαμαμαμαμμα όταν με κοιτάει η είναι κοντά μου, μαμ ξεκάθαρα ειδικά όταν βλέπει πιάτα, μπαμπαμπα όταν τον κοιτάει ή τον πιάνει... λέμε επίσης άντε... ΠΛάθουμε κουλουράκια, κάνουμε παλαμάκια, κάνουμε μπάι μπάι, άμπεμπαμπλόμ και περνά περνά η μέλισσα....πουλάμε κουλούρια, κάνουμε ευχαριστώ και ότι μας ρωτήσουν που είναι το κοιτάμε... πχ το σκύλο, τον οποίο λατρεύει και τρελαίνεται όταν τον βλέπει.... Κατά τα άλλα περπατάει κανονικά όταν στηρίζεται και στιγμιαία την έχω πετύχει όρθια χωρίς να πιάνεται αλλά μιλάμε για κλάσματα δευτερολέπτου..... είναι τραγικά περίεργη, θέλει να τα βλέπει και να τα επεξεργάζεται όλα.... Λατρεύουμε τις κούνιες και την τσουλήθρα...

Σήμερα ξεκίνησα πάλι δουλειά ευτυχώς θα ναι για 5 με 6 ΄ώρες τη μέρα....

Ράνια με το καλό η βάφτιση.... καλά κάνεις... όπως είδες ο Μήτσος έκανε την αρχή.... εγώ λέω από του χρόνου πρώτα ο Θεός να στανιάρουμε λίγο οικονομικά να ξεπεταχτεί και η μικρή.....

Σας φιλώ...


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μετα απο καιρο.........επανερχομαι!! τι κανετε;;;

εμεις καλα! μεγαλωνουμε κ θεριευουμε!!!!

υποδεχτηκαμε κ τα νεα μελη στην οικογενεια μας!! διδυμα αγορακια που γεννηθηκαν την πρωταπριλια!!! τα χουμε στη μοναδα τωρα να παρουν λιγο βαρος!!!!

να σου ζήσουν!!!! μπράβο σου θέλω να πω! υπομονή και κουράγιο, θα είναι λίγο δύσκολο στην αρχή ειδικά με ένα μωρό ήδη στο σπίτι αλλά η χαρά τριπλή!!! και πάλι συγχαρητήρια!!!


HXs0p3.png

wocnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο καιρο.........επανερχομαι!! τι κανετε;;;

εμεις καλα! μεγαλωνουμε κ θεριευουμε!!!!

υποδεχτηκαμε κ τα νεα μελη στην οικογενεια μας!! διδυμα αγορακια που γεννηθηκαν την πρωταπριλια!!! τα χουμε στη μοναδα τωρα να παρουν λιγο βαρος!!!!

κορίτσι να σας ζήσουν κ να είναι γερά! καλά κουράγια θα σου πω κ υπομονή!! καλώς ήρθες στο κλαμπ των διδύμων!!!


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μετα απο καιρο.........επανερχομαι!! τι κανετε;;;

εμεις καλα! μεγαλωνουμε κ θεριευουμε!!!!

υποδεχτηκαμε κ τα νεα μελη στην οικογενεια μας!! διδυμα αγορακια που γεννηθηκαν την πρωταπριλια!!! τα χουμε στη μοναδα τωρα να παρουν λιγο βαρος!!!!

Μας εσκισες! Να σου ζησουν κ τα τρια κ συντομα να ειστε ολοι μαζι!


cPT0p3.png
Link to comment
Share on other sites

τι κάνετε μανούλες κ μωράκια; ο καιρός εμπνέει για βόλτες...

σήμερα κάναμε κ το πρώτο μας κούρεμα!

Καλημέρα,

Κι εμείς όλη μέρα έξω είμαστε. Το πρωί πάει κουνιες με την κυρία που τον κρατάει, το απόγευμα τον πάω εγώ. Εχθές τον μάζεψα σπίτι στις 7 το απόγευμα με ένα διάλλειμα μιαμισης ώρας το μεσημέρι για ύπνο. Κι εγώ ανυπομονώ για την βάπτιση την κυριακή για να κουρευτούμε επιτέλους. ΤΟυ πέφτουν όλα μέσα στα μάτια!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλό μήνα μανούλες!

Μαρντο με'γεια το κούρεμα!

Ράνια με το καλό να γίνει η βουτιά!!!

Καρδούλα να χαίρεσαι τα πιτσιρικάκια σου! Τα πρώτα γενέθλια της παρέας έφτασαν!!! Πες μας για το παρτυ!

Κι εμείς βγαίνουμε βολτούλες, όταν μας επιτρέπει ο χρόνος μας γιατί βοήθεια μηδέν... Κατά τ'αλλα έχουμε αρχίσει να σηκωνόμαστε και να πιανόμαστε από τα έπιπλα πολύ δυναμικά και θέλουμε να περπατάμε όλη την ώρα, με βοήθεια φυσικά! Παλαμάκια δεν κάνουμε ακόμα, ούτε χαιρετάμε, αναρωτιέμαι πότε πρέπει να ανησυχήσω σοβαρά, αλλά λέμε πως κάνει η κότα, το άλογο, η πάπια, κάνουμε τον ινδιάνο και παίζουμε κουκου-τσα! Από φαγητά έχουμε ανορεξίες, ειδικά τη φρουτόκρεμα που τρελαινόταν δεν θέλει ούτε να τη βλέπει, τη βαρέθηκε; δεν ξέρω... ανυπομονώ να αλλάξουν τα φρούτα να ξεβαρεθεί κι εκείνος κι εγώ!


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...