Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Σε ταλαιπώρησαν πολλές μέρες..φαντάζομαι τον πόνο που πέρασες και ειλικρινά δεν αξίζει σε καμία γυναίκα να το περάσει όλο αυτό.

      Μην κοιτάς τα συμπτώματα,δεν υπάρχει στάνταρ.Μια ερχονται,μια φεύγουν..Ευχομαι μέσα απ' την καρδιά μου να είσαι έγκυος και να μην ταλαιπωρηθείς άλλο❤️  Πότε πας για χοριακη είπαμε?

      Ναι μ είπε μια κοπέλα ουι είναι και τα χάπια που παίρνουμε και ότι ο οργανισμός συνηθίζει … όποτε για αυτό .. καιι φυσικά ότι πάνω από 500 μονάδες υπάρχουν συμπτώματα … όπως και μα έχει σε ευχαριστω βαθιά ! Θα τα λέμε εδώ και μην πτοείσαι …. Ευτυχώς να λες είναι σχετικά χαμηλή η χοριακη και δεν θα καταλάβεις τίποτα μέχρι να πέσει είσαι τυχερή μέσα σε όλο αυτό … και επίσης εψεις μια βλαστοκύστη σα να κρύα τα νερά  χαχαχα

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Ιουνίου 2014!!


mommyart

Recommended Posts

ευτυχως δεν κρατησαν πολυ..αχ στης 12:15 εχω ραντεβου στο μητερα για την β επιπεδου!!!! οσο για τα κιλα και εμενα μεχρι 12 μου ειχε πει να βαλω στην πρωτη μου εγκυμοσυνη αλλα τελικα δεν ηταν μονο 12 αλλα 22 :P και ολα αυτα τα εβαλα κοριτσια τους 2 τελευταιους μηνες.δεν μου ειπαν απολυτος τιποτα μετα.για να καταλαβεις ημουνα 50κιλα οταν εμεινα εγκυος και εφτασα τα 72 πρακαλω!!! οποτε μην σε ανησυχει για τα τοσα λιγα κιλα που εχεις βαλει εσυ μεχρι τωρα.;)

όλα καλά να πάνε στην εξέταση...όσο για τα κιλά, το μέχρι τώρα με ανησυχεί..:P


x4uqp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αχ ευχαριστώ για το κουράγιο. Ούτε κατάλαβα πώς ξέφυγα (η αφέλεια της χοντρής). Αυτά τα γλυκά με καταστρέφουν πάντα. Όσο για τα δικά σου δεν έχω ιδέα τι παίζει με το ζάχαρο. Είμαι άσχετη. Σε 20 μέρες θα κάνω την καμπύλη σακχάρου και εννοείται πως το σκέφτομαι κάθε μέρα. Ήθελα να ξερα τι ακριβώς εννοούν όταν λένε απόλαυσε την εγκυμοσύνη σου; Ας μην γκρινιάζω πρωί πρωί. Μόνο να είναι καλά τα μωράκια μας...κι εμείς μαζί βέβαια.

μεδουσακι μου να σου πω τι τρωω εγω για γλυκο κ καπως μαζευω τις λαιμαργιες μου;;

ψιλοκοβω μπανανες ή φραουλες (πριν απο 1 βδομαδα βρηκα ελληνικες κ πηρα) κ τα βαζω στη καταψυξη σε ενα σακουλακι. οχι κ τα 2 φρουτα μαζι, ενα σε καθε σακουλακι!

τα αφηνω οσο παει για να γινουν παγος, κ μετα βαζω στο μουλτι 3-4 κουταλιες της σουπα γιαουρτακι στραγγιστο κ τα φρουτα. τα πολτοποιω κ γινεται μια παγωμενη κρεμα αλλο πραγμα!οταν εχω βαζω κ λιγο βανιλια σε σκονη, οπως αυτη που βαζουμε στο κεικ.

αλλα επειδη ειμαι φαν της σοκολατας ,εχω παρει κ σοκολατενια δημητριακα κ βαζω μια κουταλια της σουπας μεσα. τωρα που θα φτιαξει ο καιρος θα το κανω πιο συχνα.


ZZt2p3.png

JNFwp2.png

Link to comment
Share on other sites

μεδουσακι μου να σου πω τι τρωω εγω για γλυκο κ καπως μαζευω τις λαιμαργιες μου;;

ψιλοκοβω μπανανες ή φραουλες (πριν απο 1 βδομαδα βρηκα ελληνικες κ πηρα) κ τα βαζω στη καταψυξη σε ενα σακουλακι. οχι κ τα 2 φρουτα μαζι, ενα σε καθε σακουλακι!

τα αφηνω οσο παει για να γινουν παγος, κ μετα βαζω στο μουλτι 3-4 κουταλιες της σουπα γιαουρτακι στραγγιστο κ τα φρουτα. τα πολτοποιω κ γινεται μια παγωμενη κρεμα αλλο πραγμα!οταν εχω βαζω κ λιγο βανιλια σε σκονη, οπως αυτη που βαζουμε στο κεικ.

αλλα επειδη ειμαι φαν της σοκολατας ,εχω παρει κ σοκολατενια δημητριακα κ βαζω μια κουταλια της σουπας μεσα. τωρα που θα φτιαξει ο καιρος θα το κανω πιο συχνα.

χμμμμ ενδιαφέρουσα η συνταγή σου...η σοκολάτα είναι που με σκοτώνει. όσο για τα κιλά σου αν δε σε μαλώνει ο γιατρός όλα καλά...εγώ έφυγα με κατάθλιψη από το ιατρείο και μαύρες σκέψεις


x4uqp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δε μου λεει κατι..παρολα αυτα δε παυουν να ναι πολλα...

τι να πω, φαίνεται πως θα ταλαιπωρηθούμε κι άλλο με το θέμα. τώρα δοκιμάζω πάλι τη μέθοδο της στέρησης μήπως και σταματήσω τον ρυθμό αύξησης των κιλών..πέφτει πείνα λέμε! :-(


x4uqp3.png
Link to comment
Share on other sites

τι να πω, φαίνεται πως θα ταλαιπωρηθούμε κι άλλο με το θέμα. τώρα δοκιμάζω πάλι τη μέθοδο της στέρησης μήπως και σταματήσω τον ρυθμό αύξησης των κιλών..πέφτει πείνα λέμε! :-(

ρε συ τα κιλά που εχεις παρει δεν ειναι πολλα, εγω εχω κολλησει στα +6 και ανησυχω οτι δεν ειναι αρκετα και οτι επρεπε να εχω παχυνει και αλλο.


KJO7p2.png
Link to comment
Share on other sites

ρε συ τα κιλά που εχεις παρει δεν ειναι πολλα, εγω εχω κολλησει στα +6 και ανησυχω οτι δεν ειναι αρκετα και οτι επρεπε να εχω παχυνει και αλλο.

να μην ανησυχείς καθόλου. έχεις καιρό μπροστά σου να πάρεις κι άλλα. προς τι η βιασύνη;


x4uqp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Οχι βρε στερηση.κανονικο φαι κ μπολικο σαλατικο για να χορταινεις .ξεκινησες με παραλανω.κιλα γι αυτο φωναζει ο γιατρος σου;

ξεκίνησα με παραπάνω κιλά αλλά επιμένει για τα κιλά που μπαίνουν κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης. να φανταστείς ότι είχα χάσει πριν μείνω έγκυος 13 κιλά.


x4uqp3.png
Link to comment
Share on other sites

ξεκίνησα με παραπάνω κιλά αλλά επιμένει για τα κιλά που μπαίνουν κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης. να φανταστείς ότι είχα χάσει πριν μείνω έγκυος 13 κιλά.

Αντρες παιδι μου....


ZZt2p3.png

JNFwp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλώς ήρθες κ με το καλό το μωράκι σου!! τα τυριά είναι στ'απαγορευμένα αν έχεις θέμα με την πίεση..

κορίτσια έχουν αρχίσει σε καμία να πρήζονται χέρια-πόδια?κάποιες μέρες τα νιώθω ελαφρώς πρησμένα κι ελπίζω να μην είναι κάτι σοβαρό παρά απλό πρήξιμο...

Σ' ευχαριστώ πολύ. Η αλήθεια είναι ότι το είχα παρακάνει με τα τυροπιτάκια! τώρα προσέχω περισσότερο και είναι πιο χαμηλή.

Όσο για τα πρησμένα πόδια μου συνέβη μέσα στην εβδομάδα μετά όμως από πολύ περπάτημα και πολύωρη ορθοστασία. Μήπως κουράστηκες και γι' αυτό σου συνέβη. Έχεις και δίδυμα οπότε κουράζεσαι πιο εύκολα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου κοπελα μου χιλια συγνωμη που αργησα να απαντησω!!μου ειπαν να μειωσω κατα πολυ το αλατι οχι στη δετα και να μετραω την πιεση μου!!και ντοπλερ πιο νωρις!!εγω αγχοθηκα!!εσυ??

Σ' ευχαριστώ για την ανταπόκριση. Δεν άργησες καθόλου.

Αρχικά, αγχώθηκα όταν διάβασα το πόρισμα της β΄, αλλά η γιατρός μου ήταν πολύ καθησυχαστική. Λίγο προβληματίστηκα με το θέμα της διατροφής γιατί δεν μου συνέστησε κάτι, αλλά αποφάσισα να προσέχω από μόνη μου. Φύλαγε τα ρούχα σου να έχεις τα μισά, δεν λένε; Επίσης, μετράω την πίεση λίγο συχνότερα από ότι μου είπε. Αν π.χ. αισθανθώ ότι ζεσταίνομαι ή ότι κοκκινίζω, τη μετράω, είναι ok και μου φεύγει το άγχος.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...