Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Blue Velvet said:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Μακάρι να μην είναι εξωμητριο … αλλά εξωμητριο γιατί ;;; Τι τον οδήγησε σε αυτή την άτυπη διάγνωση ;;;; 

Μανούλες Ιουνίου 2014!!


mommyart

Recommended Posts

Καλημερα εγκυουλες μου :)

Καλα ε; ειναι να μην κανετε εμφανιση!!! Αν κανετε, ποιος σας πιανει!!

Ιωαννα, καλη επιτυχια στη β επιπ. Ολα καλα θα ειναι!!

Myheart μεγεια τα ψωνια!! Τρελαινομαι!!

Ρανια επισης :)

Εγω πηρα μονο δυο φανελακιαζιπουνακια μικροσκοπικουλικα...

Ξαπλωμενες υπομονη!! Εστιαστε στο σκοπο :)

Καμπυλη εγω εχω κανει εδω κ ενα μηνα κ παραπανω. Το ζαχαρο νηστειας (100) δεν ειχε ανησυχησει γυναικολογο αλλα ανησυχησε ενδοκρινολογο κ μ εστειλε νωρις- νωρις(και καλα εκανε γιατι ηταν παθολογικη κ τωρα προσεχω τη διατροφη μου).

Τα αποτελεσματα τα περιμενα σημερα αλλα με πηραν τηλ χθες κ μου ειπαν οτι τελικα θα τα εχουν την Τριτη... οποτε ακομη λιγη υπομονη ..

Πηγα ομως σημερα στη γιατρο, μου ειπε οτι ειμαι καλα, να μη φοβαμαι, συσπασεις δεν εχω, το μωρο ειναι 580 γρ, αντιβιωση ακομη σημερα κ utrogestan 1 απο 2... αυτααααα :)

Καλα αποτελέσματα κοπέλα μου!!!


b1xOp2.png

nOElp2.png

OaK8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εμένα ναι γιατι έχω συσπασεις από πολυ νωρίς δυστυχώς λίγο να κουραστω τσουπ συσπαση! Μην χαϊδεύεται τις κοιλιτσες σας κορίτσια προκαλούνται συσπασεις :(

Αληθεια;;;;;


bhgdp3.png
Link to comment
Share on other sites

Thokos, πραγματι ηρεμησα πολυ με οσα μου ειπε η γιατρος..φοβομουν πολυ μην απιβαλω... και τωρα δεν σκοπευω να κανω δουλειες κ να βγω εννοειται αλλα τουλαχιστον δε ζω με το φοβο...

Σ ευχαριστω για την αγκαλιτσα, ανταποδιω :*

Αναστασακια ,ευχαριστω για τις ευχουλες :*


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites

έτσι ειναι κ μένα καρδούλα μου!βεβαια ο ντοκ μου είπε οτι ειναι φυσιολογικό κ όλα καλα!!φανταζομαι σε σένα δώρα θα γινεται χαμός με τα δίδυμα ε;;;εδω εμένα κ ωρες ωρες η κοιλια παει πέρα δώθε!!!!δεν ειναι όμως καθε μέρα το ίδιο....άλλες ειναι πιο λιωσιματιας!!!χαχαχα

όντως ώρες ώρες γίνεται χαμός!! κι η κοιλιά κάνει κάτι περίεργα "σχέδια"!! πολύ πλάκα χαχχαχα αλλά κάποιες μέρες είναι πιο ήρεμα τα πράγματα!!

Καλημερα εγκυουλες μου :)

Καλα ε; ειναι να μην κανετε εμφανιση!!! Αν κανετε, ποιος σας πιανει!!

Ιωαννα, καλη επιτυχια στη β επιπ. Ολα καλα θα ειναι!!

Myheart μεγεια τα ψωνια!! Τρελαινομαι!!

Ρανια επισης :)

Εγω πηρα μονο δυο φανελακιαζιπουνακια μικροσκοπικουλικα...

Ξαπλωμενες υπομονη!! Εστιαστε στο σκοπο :)

Καμπυλη εγω εχω κανει εδω κ ενα μηνα κ παραπανω. Το ζαχαρο νηστειας (100) δεν ειχε ανησυχησει γυναικολογο αλλα ανησυχησε ενδοκρινολογο κ μ εστειλε νωρις- νωρις(και καλα εκανε γιατι ηταν παθολογικη κ τωρα προσεχω τη διατροφη μου).

Τα αποτελεσματα τα περιμενα σημερα αλλα με πηραν τηλ χθες κ μου ειπαν οτι τελικα θα τα εχουν την Τριτη... οποτε ακομη λιγη υπομονη ..

Πηγα ομως σημερα στη γιατρο, μου ειπε οτι ειμαι καλα, να μη φοβαμαι, συσπασεις δεν εχω, το μωρο ειναι 580 γρ, αντιβιωση ακομη σημερα κ utrogestan 1 απο 2... αυτααααα :)

ευχαριστώ κοπέλα μου!! καλά αποτελέσματα να έχεις!!

Εμένα ναι γιατι έχω συσπασεις από πολυ νωρίς δυστυχώς λίγο να κουραστω τσουπ συσπαση! Μην χαϊδεύεται τις κοιλιτσες σας κορίτσια προκαλούνται συσπασεις :(

εμένα μου είπε ο ντοκ ότι όντως ισχύει αυτό που λες αλλά σε περίπτωση που έχεις ήδη αρκετές συσπάσεις...δλδ αν όλα είναι οκ δεν υπάρχει πρόβλημα αν την χαιδεύεις!:D


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites

thokos ολα καλα θα πανε κοριτσακι μου!! μην ανησυχεις και προπαντων να μην αγχονεσε! η αληθεια ειναι οτι οταν το παθενα εγω μου παγωνε το αιμα απο το φοβο μου και ετρεμα σαν το ψαρι.αλλα ευτυχως ολα πηγαν καλα. για αυτο να εισαι ηρεμη και να ξεκουραζεσαι οσο πιο πολυ γινετε.φιλακια πολλα και απο εμενα και την κυριακη που θα παω εκλησια θα αναψω και ενα κερακι για σενα και το μωρουλι σου.


3Xump2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

thokos ολα καλα θα πανε κοριτσακι μου!! μην ανησυχεις και προπαντων να μην αγχονεσε! η αληθεια ειναι οτι οταν το παθενα εγω μου παγωνε το αιμα απο το φοβο μου και ετρεμα σαν το ψαρι.αλλα ευτυχως ολα πηγαν καλα. για αυτο να εισαι ηρεμη και να ξεκουραζεσαι οσο πιο πολυ γινετε.φιλακια πολλα και απο εμενα και την κυριακη που θα παω εκλησια θα αναψω και ενα κερακι για σενα και το μωρουλι σου.

με συγκίνησες πολύ!σε υπέρ ευχαριστω για όλα συνονοματη μου!!!


bhgdp3.png
Link to comment
Share on other sites

τιποτα κοριτσακι μου δεν χρειαζεται να με ευχαριστης! εμεις να ειμαστε καλα και τα μωρακια μας!!!:P:p:p κι οτι αλλο χρειαστεις εδω ειμαι εγω!!! μακια και καλο μεσημερι σε ολες!!!


3Xump2.png
Link to comment
Share on other sites

Απορώ ειλικρίνά πως γίνεται κάτι που φέρνει τόσο μεγάλη χαρά να περνάει από τόσο μεγάλη διαδικασία άγχους! Απορώ πως κάποτε οι γυναίκες γεννούσαν 10 παιδιά!

Ενα θα πω όμως! Τέτοια αγάπη δεν έχω ξανανιώσει για κανέναν. Φανταστείτε να γνωρίσουμε κιόλας τα πιτσιρίκια μας!

Υπομονή βρε κοριτσια για όλες τις παθούσες!

P.S. Eχω αρχίσει και τετραγωνίζομαι ή έτσι νιώθω????


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια άργησα να έρθω κι εγώ στην παρέα αλλά τα κατάφερα!!! :-P

Εγώ έχω ΠΗΤ 26/6/14 αλλά επειδή έχω κι εγώ αγοράκι, όπως οι περισσότερες απ' ότι είδα εδώ, μας βλέπω για πιο νωρίς!

(Προσπαθώ να διαβάσω όλα τα μηνύματά σας για να σας μάθω! Σιγά σιγά, είναι πολλεεεεές οι σελίδες :tongue: )


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Αληθεια;;;;;
όντως ώρες ώρες γίνεται χαμός!! κι η κοιλιά κάνει κάτι περίεργα "σχέδια"!! πολύ πλάκα χαχχαχα αλλά κάποιες μέρες είναι πιο ήρεμα τα πράγματα!!

ευχαριστώ κοπέλα μου!! καλά αποτελέσματα να έχεις!!

εμένα μου είπε ο ντοκ ότι όντως ισχύει αυτό που λες αλλά σε περίπτωση που έχεις ήδη αρκετές συσπάσεις...δλδ αν όλα είναι οκ δεν υπάρχει πρόβλημα αν την χαιδεύεις!:D

Ναι αν δεν έχεις καθόλου συσπασεις αλλά κάποια έγραψε για κάτι καρουμπαλακια που τα χαϊδεύει κ φεύγουν αυτά ειναι συσπασεις κ χαιδεψεις η όχι φεύγουν σε λίγα δευτερόλεπτα. Κ πολλές κοπέλες καταλαβαίνουν ότι έχουν συσπασεις σε επίσκεψη στον γιατρο την ώρα του υπέρηχου το καταλαβαίνει ο γιατρός κ τους το λέει

Γειά σας κορίτσια άργησα να έρθω κι εγώ στην παρέα αλλά τα κατάφερα!!! :-P

Εγώ έχω ΠΗΤ 26/6/14 αλλά επειδή έχω κι εγώ αγοράκι, όπως οι περισσότερες απ' ότι είδα εδώ, μας βλέπω για πιο νωρίς!

(Προσπαθώ να διαβάσω όλα τα μηνύματά σας για να σας μάθω! Σιγά σιγά, είναι πολλεεεεές οι σελίδες :tongue: )

Καλώς ήρθες!! Μη το λες αυτό για τα αγόρια! Εγω με συσπασεις από τον τέταρτο μήνα κ ξαπλα γέννησα στην 38η εβδομαδα!


b1xOp2.png

nOElp2.png

OaK8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γειά σας κορίτσια άργησα να έρθω κι εγώ στην παρέα αλλά τα κατάφερα!!! :-P

Εγώ έχω ΠΗΤ 26/6/14 αλλά επειδή έχω κι εγώ αγοράκι, όπως οι περισσότερες απ' ότι είδα εδώ, μας βλέπω για πιο νωρίς!

(Προσπαθώ να διαβάσω όλα τα μηνύματά σας για να σας μάθω! Σιγά σιγά, είναι πολλεεεεές οι σελίδες :tongue: )

καλώς ήρθες!!! με το καλό ο μπέμπης σου!!!

Ναι αν δεν έχεις καθόλου συσπασεις αλλά κάποια έγραψε για κάτι καρουμπαλακια που τα χαϊδεύει κ φεύγουν αυτά ειναι συσπασεις κ χαιδεψεις η όχι φεύγουν σε λίγα δευτερόλεπτα. Κ πολλές κοπέλες καταλαβαίνουν ότι έχουν συσπασεις σε επίσκεψη στον γιατρο την ώρα του υπέρηχου το καταλαβαίνει ο γιατρός κ τους το λέει

εγώ το έγραψα κοριτσάκι μου!! κι αυτό είναι το μωρό δεν είναι σύσπαση!! το πετύχαμε κ την ώρα του υπερήχου κι ήταν τα ποδαράκια του που τεντωνόταν!! αν είσαι στην αρχή μπορεί όντως να μπερδευτείς αλλά ειδικα όσο μεγαλώνουν τα μωρά το ξεχωρίζεις! εγώ όταν γίνεται αυτό το νιώθω που κουνιέται ταυτόχρονα σαν ν'αλλάζει θέση ένα πράγμα!! γι'αυτό κι έχει η κοιλιά ακανόνιστο σχήμα ώρες ώρες :D


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλώς ήρθες!!! με το καλό ο μπέμπης σου!!!

εγώ το έγραψα κοριτσάκι μου!! κι αυτό είναι το μωρό δεν είναι σύσπαση!! το πετύχαμε κ την ώρα του υπερήχου κι ήταν τα ποδαράκια του που τεντωνόταν!! αν είσαι στην αρχή μπορεί όντως να μπερδευτείς αλλά ειδικα όσο μεγαλώνουν τα μωρά το ξεχωρίζεις! εγώ όταν γίνεται αυτό το νιώθω που κουνιέται ταυτόχρονα σαν ν'αλλάζει θέση ένα πράγμα!! γι'αυτό κι έχει η κοιλιά ακανόνιστο σχήμα ώρες ώρες :D

Ναι ακριβώς το ίδιο συμβαίνει και την ώρα της σύστασης όταν συνοδεύεται απο πόνο , δυσφορία θα το έλεγα τότε το ξεχωρίσεις άνετα ότι δεν ειναι το μωρο,


b1xOp2.png

nOElp2.png

OaK8p2.png

Link to comment
Share on other sites

τι μου κάνετε εσείς;οι κοιλιτσες μεγαλώνουν;;;;δεν ειναι υπέροχο;το μωράκι μου εχει μεγαλώσει κ μερικές φορές οι κλωτσιες ειναι δυνατές οχι αστεία!!!αδε που μερικές φορές κλωτσαει κ χαμηλα χαμηλα κ τις νοιώθω κ μπροστά κ πισω:shock: το έχετε νοιώσει;;;

α

Το εχω νιωσει!!""


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι ακριβώς το ίδιο συμβαίνει και την ώρα της σύστασης όταν συνοδεύεται απο πόνο , δυσφορία θα το έλεγα τότε το ξεχωρίσεις άνετα ότι δεν ειναι το μωρο,

ε το ίδιο πράγμα λέμε τότε! δεν είπα ποτέ για πόνο κ δυσφορία!! ίσα ίσα!! κ φυσικά αν συνοδεύεται από πόνο τότε ενημερώνουμε κ τον γιατρό ;)


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια άργησα να έρθω κι εγώ στην παρέα αλλά τα κατάφερα!!! :-P

Εγώ έχω ΠΗΤ 26/6/14 αλλά επειδή έχω κι εγώ αγοράκι, όπως οι περισσότερες απ' ότι είδα εδώ, μας βλέπω για πιο νωρίς!

(Προσπαθώ να διαβάσω όλα τα μηνύματά σας για να σας μάθω! Σιγά σιγά, είναι πολλεεεεές οι σελίδες :tongue: )

Καλος ηρθες ντοριτακι και με το καλο το νινακι σου!!!:P


3Xump2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...