Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      @Blue Velvet πως μπορώ να δω φώτο που έχετε ανεβασει? Στο προφίλ...που?

      Αααα την έσβησα,να την ανεβάσω ξανά?

      πρίν από 8 λεπτά , Lila ki είπε:

      Εσυ έκανες κανονικό τεστ η αυτό που δείχνει 6 ημέρες πριν ;;;

      Έκανα το clearblue πρώιμης ανίχνευσης,νομιζω είναι αυτό που λες

Μανούλες Ιουνίου 2014!!


mommyart

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια. Απουσίασα για λίγες μέρες όμως παρακολουθώ τα νέα σας και χαίρομαι που είστε όλες καλά. Εγώ είμαι πεσμένη ψυχολογικά και με πολύ άγχος. Με μάλωσε ο γιατρός μου για τα κιλά που πήρα, με φόβισε αρκετά και από προχτές ακολουθώ αυστηρό πρόγραμμα...Ξέρω θα σας φανεί ασήμαντος λόγος...Τώρα αν σας ρωτήσω τι είναι οι συσπάσεις και πώς τις καταλάβατε θα με βρίσετε; Εγώ κάτι τσιμπηματάκια έχω πού και πού στην κοιλιά χαμηλά κυρίως όταν αλλάζω εβδομάδα...


x4uqp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια. Απουσίασα για λίγες μέρες όμως παρακολουθώ τα νέα σας και χαίρομαι που είστε όλες καλά. Εγώ είμαι πεσμένη ψυχολογικά και με πολύ άγχος. Με μάλωσε ο γιατρός μου για τα κιλά που πήρα, με φόβισε αρκετά και από προχτές ακολουθώ αυστηρό πρόγραμμα...Ξέρω θα σας φανεί ασήμαντος λόγος...Τώρα αν σας ρωτήσω τι είναι οι συσπάσεις και πώς τις καταλάβατε θα με βρίσετε; Εγώ κάτι τσιμπηματάκια έχω πού και πού στην κοιλιά χαμηλά κυρίως όταν αλλάζω εβδομάδα...

καλησπερα μεδουσακι! γιατι καλε σε μαλωσε ποσα κιλα εβαλες? οσο για τις συσπασεις ειναι οταν πετρωνει η κοιλια και οταν παθαινεις κραμπες στη μητρα.δεν χρειαζεται να αγχωνεσε και να στεναχωριεσαι.


3Xump2.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μεδουσακι! γιατι καλε σε μαλωσε ποσα κιλα εβαλες? οσο για τις συσπασεις ειναι οταν πετρωνει η κοιλια και οταν παθαινεις κραμπες στη μητρα.δεν χρειαζεται να αγχωνεσε και να στεναχωριεσαι.

άσε άσε ντρέπομαι και να το πω...7! τι να κάνω...πάντα είχα πρόβλημα με το βάρος. τώρα με το που χαλάρωσα το έριξα στη μάσα. πρέπει να μαζευτώ γιατί δε με βλέπω καλά. Να υποθέσω ότι πονάνε οι κράμπες; Θα το καταλάβω δηλαδή ή θα κάθομαι σα το τούβλο χωρίς να ξέρω τι είναι; Εγώ αγχώθηκα με τα τσιμπηματάκια...


x4uqp3.png
Link to comment
Share on other sites

άσε άσε ντρέπομαι και να το πω...7! τι να κάνω...πάντα είχα πρόβλημα με το βάρος. τώρα με το που χαλάρωσα το έριξα στη μάσα. πρέπει να μαζευτώ γιατί δε με βλέπω καλά. Να υποθέσω ότι πονάνε οι κράμπες; Θα το καταλάβω δηλαδή ή θα κάθομαι σα το τούβλο χωρίς να ξέρω τι είναι; Εγώ αγχώθηκα με τα τσιμπηματάκια...

δεν νομιζω οτι εχεις βαλει και παρα πολλα χαλαρωσε και μην αγχωνεσε τοσο πολυ με τα κιλα.εγω στην πρωτη μου ειχα βαλει 22 ολοκληρα κιλα!!! τωρα στο δευτερο εχω βαλει μονο 2-3 κιλα οχι γιατι δεν τρωω απλα κινουμε συνεχεια και δεν καθοντε πανω μου ;) βρε τα μωρακια μας να ειναι καλα και δεν μας νοιαζουν και τοσο τα κιλα που θα παρουμε!


3Xump2.png
Link to comment
Share on other sites

άσε άσε ντρέπομαι και να το πω...7! τι να κάνω...πάντα είχα πρόβλημα με το βάρος. τώρα με το που χαλάρωσα το έριξα στη μάσα. πρέπει να μαζευτώ γιατί δε με βλέπω καλά. Να υποθέσω ότι πονάνε οι κράμπες; Θα το καταλάβω δηλαδή ή θα κάθομαι σα το τούβλο χωρίς να ξέρω τι είναι; Εγώ αγχώθηκα με τα τσιμπηματάκια...

οσο για τις συσπασεις και τις κραμπες ναι πονανε οσο να ναι..εμενα με ειχαν ποιασει πριν απο κανα 2-3 εβδομαδες και δεν μπορουσα να κουνηθω απο το πονο και μου εδωσε να παρω μαγνησιο και μου ειπε ξαπλα και ξεκουρασει.


3Xump2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Medousaki μου ηρέμησε γλυκειά μου... Ε οκ έβαλες 2-3 κιλά παραπάνω πώς κάνει ετσι και αυτός ο ντοκ πχια!!!!!!! Ναι οκ πρέπει να προσέχουμε εμείς οι ζουμπουρλούδικες αλλά τι να κάνουμε .... Προσπάθησε να το ρυθμίσεις και αν φυσικά επιτρέπεται περπάτα... Φρούτα και λαχανικά οι καλύτεροι φίλοι μας!!!!!!!! Και γω σήμερα έκανα μια τεράςτια διατροφική αταΣθαλία έφαγα club με πατάτες και φαντάςου με 5 μονάδες ινςουλίνη και είχα 136 ζάχαρο.... Μιλάμε για πύραυλο υδατανθράκων!!!!!!!! Τι ν κάνουμε το λιμπίςτηκα ......Όσο για τις συσπάσεις μη νομίζεις ότι και γω έχω καταλάβει τι είναι....


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημρααααααα

τι μου κανετε τσουπρακια μου ????Εγω λεω να κανουμε μια λιστα και για οσες ειμαστε κρεβατωμενες :P

Υπομονη φιλεναδιτσες μου τι να κανουμε ?? και εγω εχω και τον μικρο μου εδω τον κραταω απο το παιδικο γιατι φοβαμαι και για τις ιωσεις η αληθεια ειναι γιατι εμεις οι δυο στο χιλιομετρο να ειναι μια γριπη ενα συναχι ε σε εμας θα ερθει!!!

Εχθες πηγαμε ντοκ. το φασολι μας μια χαρα ειναι κοντευει να γινει και κιλο !!!! μιλμαμε αντρεψε χαχαχα

για την καμπυλη μου ειπε να συννεονηθω με την ενδοκρινολογο.. η αληθεια ειναι πως σχεδον στο μηνα κανω ζαχαρο και γλυκοζιωμενη και ειμαστε μαι χαρα. εχθες που μιλησα και μαζι της για αυτο μου ειπε να κανω παλι τα ιδια και θα μου πει λεει αν και ποτε ειναι να κανω καμπυλη...οποτε ειδωμεν!!!

κατα τ αλλα μου την δινει λιγο που τετοιες μερες ειμαι μεσα αλλα τι να κανω ???να ναι καλα το μπεμπονι μου λεω ..παντως εχω κατι περιεργες μεταπτωσεις στν ψυχολογια μου και κυριως ειναι παντα προς τα κατωωωωωωωω

νομιζω πως ολοι γυρω μου κανουν υπομονη...πως λεμε ειπε ο γιατρος να σοθ λεμε ΝΑΙ ε αυτο νομιζω κανουν οι οικειοι μου!!!!

εχθες πηρα και το οκ να παω και για κανενα καφε αν θελω αλλα του τυπου με πανε με αφηνουν, καθομαι και ερψονται και με παιρνουν !! αλλα κινησε ο εβραιοσ και ηταν ημερα σαββατο!!! οποτε με την βροχη δεν νομιζω να παωωωωωω

ξυπνησε το παιδακι μου παω να του κανω γαλα και ερχομαι

φιλιααααααααααααααααααααααααααααααααα

χαχα, εμενα ο καλός μου εχει γίνει ενας άγγελος και δεν μου δινει αφορμές να του φωνάξω. βραζω μεσα μου και δεν ξερω που να ξεσπασω. γκρρρ


KJO7p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια και απο εμενα!! τι κανετε? εχουμε μερες να τα πουμε! τι κανουν τα μωρακια σας? εμενα με εχει ταραξει στο κλωτσιδη καθε βραδυ που παω να ξαπλωσω! μαλλον δεν θελει να κοιμηθει και με κραταει ξυπνια ;) αυριο το μεσημερι εχουμε και την β'επιπεδου τελικα θα την κανουμε λιγο πιο μπροστα.ευχομαι να πανε ολα καλα και να δουμε και το φυλο του μωρου γιατι μεχρι στιγμης δεν μας εχουνε πει τι ακριβως ειναι!!! χααχχαχα

καλε εγω γιατι νομιζα πως εχεις αγορακι?


KJO7p2.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι αν δεν έχεις καθόλου συσπασεις αλλά κάποια έγραψε για κάτι καρουμπαλακια που τα χαϊδεύει κ φεύγουν αυτά ειναι συσπασεις κ χαιδεψεις η όχι φεύγουν σε λίγα δευτερόλεπτα. Κ πολλές κοπέλες καταλαβαίνουν ότι έχουν συσπασεις σε επίσκεψη στον γιατρο την ώρα του υπέρηχου το καταλαβαίνει ο γιατρός κ τους το λέει

Καλώς ήρθες!! Μη το λες αυτό για τα αγόρια! Εγω με συσπασεις από τον τέταρτο μήνα κ ξαπλα γέννησα στην 38η εβδομαδα!

τα εχω και εγω αυτα που λες οτι ειναι συσπασεις. ειναι κατι ανυσηχητικο ρε κοριτσια? θελει ξεκουραση?

παντως και απο αλλο γυναικολογο εχω ακουσει οτι οταν πετρωνει ολη η κοιλια ειναι συσπασεις, οταν ειναι σε σημεια δεν ειναι συσπαση ειναι το μωρο.


KJO7p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλε εγω γιατι νομιζα πως εχεις αγορακι?

Καλημεραααααααα!!! ειμαι απο νωρις ξυπνια λογο αγχους! γιατι μας ειχαν πει οτι δεν ειναι σιγουρο 100% ασχετα αμα ειδαμε τα προσωντα του πριν απο μερικες εβδομαδες! για αυτο αν παρει τι σωστη θεση σημερα θα μαθουμε τι ειναι τελικα! ;)


3Xump2.png
Link to comment
Share on other sites

Medousaki μου ηρέμησε γλυκειά μου... Ε οκ έβαλες 2-3 κιλά παραπάνω πώς κάνει ετσι και αυτός ο ντοκ πχια!!!!!!! Ναι οκ πρέπει να προσέχουμε εμείς οι ζουμπουρλούδικες αλλά τι να κάνουμε .... Προσπάθησε να το ρυθμίσεις και αν φυσικά επιτρέπεται περπάτα... Φρούτα και λαχανικά οι καλύτεροι φίλοι μας!!!!!!!! Και γω σήμερα έκανα μια τεράςτια διατροφική αταΣθαλία έφαγα club με πατάτες και φαντάςου με 5 μονάδες ινςουλίνη και είχα 136 ζάχαρο.... Μιλάμε για πύραυλο υδατανθράκων!!!!!!!! Τι ν κάνουμε το λιμπίςτηκα ......Όσο για τις συσπάσεις μη νομίζεις ότι και γω έχω καταλάβει τι είναι....

Αχ ευχαριστώ για το κουράγιο. Ούτε κατάλαβα πώς ξέφυγα (η αφέλεια της χοντρής). Αυτά τα γλυκά με καταστρέφουν πάντα. Όσο για τα δικά σου δεν έχω ιδέα τι παίζει με το ζάχαρο. Είμαι άσχετη. Σε 20 μέρες θα κάνω την καμπύλη σακχάρου και εννοείται πως το σκέφτομαι κάθε μέρα. Ήθελα να ξερα τι ακριβώς εννοούν όταν λένε απόλαυσε την εγκυμοσύνη σου; Ας μην γκρινιάζω πρωί πρωί. Μόνο να είναι καλά τα μωράκια μας...κι εμείς μαζί βέβαια.


x4uqp3.png
Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω οτι εχεις βαλει και παρα πολλα χαλαρωσε και μην αγχωνεσε τοσο πολυ με τα κιλα.εγω στην πρωτη μου ειχα βαλει 22 ολοκληρα κιλα!!! τωρα στο δευτερο εχω βαλει μονο 2-3 κιλα οχι γιατι δεν τρωω απλα κινουμε συνεχεια και δεν καθοντε πανω μου ;) βρε τα μωρακια μας να ειναι καλα και δεν μας νοιαζουν και τοσο τα κιλα που θα παρουμε!

αγχώνομαι γιατί μου είπε πως πρέπει να πάρω μέχρι 12 κιλά. ανησυχώ τόσο γιατί με βομβάρδισε με τα πιθανά προβλήματα που φέρνουν τα πολλά κιλά της εγκυμοσύνης στη γέννα.


x4uqp3.png
Link to comment
Share on other sites

οσο για τις συσπασεις και τις κραμπες ναι πονανε οσο να ναι..εμενα με ειχαν ποιασει πριν απο κανα 2-3 εβδομαδες και δεν μπορουσα να κουνηθω απο το πονο και μου εδωσε να παρω μαγνησιο και μου ειπε ξαπλα και ξεκουρασει.

ευχαριστώ για την ενημέρωση κι ελπίζω να είναι κάτι που δεν σε ταλαιπώρησε.


x4uqp3.png
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την ενημέρωση κι ελπίζω να είναι κάτι που δεν σε ταλαιπώρησε.

ευτυχως δεν κρατησαν πολυ..αχ στης 12:15 εχω ραντεβου στο μητερα για την β επιπεδου!!!! οσο για τα κιλα και εμενα μεχρι 12 μου ειχε πει να βαλω στην πρωτη μου εγκυμοσυνη αλλα τελικα δεν ηταν μονο 12 αλλα 22 :P και ολα αυτα τα εβαλα κοριτσια τους 2 τελευταιους μηνες.δεν μου ειπαν απολυτος τιποτα μετα.για να καταλαβεις ημουνα 50κιλα οταν εμεινα εγκυος και εφτασα τα 72 πρακαλω!!! οποτε μην σε ανησυχει για τα τοσα λιγα κιλα που εχεις βαλει εσυ μεχρι τωρα.;)


3Xump2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...