Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Titti said:

      Ναι αυτό κατάλαβα κι εγώ... Καθόμαστε και αγωνιούμε και τα τεστ είναι ό,τι να 'ναι...

      Διάβασα μετά τα νέα σου! Συγχαρητήρια! Με το καλό λοιπόν! Πρώτη προσπάθεια;

      Εγώ είμαι στη 17η... Σε ευχαριστώ πολύ!

      Καλησπέρα! Μου έκανε εντύπωση αυτό που είπες για ένα έμβρυο... Ποιες περιπτώσεις θεωρεί ο γιατρός σου υψηλού κινδύνου;  Ποιος είναι ο γιατρός σου; Καλή επιτυχία εύχομαι...

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εγω είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

υποκοριστικο για παναγιωτα


Recommended Posts

πενυ-πολυ ωραιο αλλα δεν ειμαο σιγουρη οτι γραφεται ετσι.υπαρχει και το νοτα--θα ρωτησω και το θειο μου εχει μια φιλη με εμα περιεργο που βγαινει απο το παναγιωτα αλλα τωρα δεν το θυμαμαι και θασας πω...θυμαμαι οτι ηταν ωραιο και περιεργο.....μηπως το πενυ γραφεται πεννη???δεν ξερω

ρωτα αν θελεις και στειλε μηπως δεν εχει ειπωθει!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

:P ναι..θα τον δω αυριο.καθε παρασκευη του κανω επισκεψη..παντως το παναγιωτα δεν ειναι και πολυ ασχημο....μονο επειδη ειναι της πεθερας αλλιως ....ψιλοτρωγεται......:P.
Link to comment
Share on other sites

:P ναι..θα τον δω αυριο.καθε παρασκευη του κανω επισκεψη..παντως το παναγιωτα δεν ειναι και πολυ ασχημο....μονο επειδη ειναι της πεθερας αλλιως ....ψιλοτρωγεται......:P.

οχι δεν ειναι ασχημο αλλα παναγιωτα φωναζουμε την πεθερα μου μη λεμε και το κοριτσι ετσι!

το μπετυ απο που βγαινει;

Link to comment
Share on other sites

Εμένα τη μαμά μου που τη λένε Παναγιώτα τη φωνάζουν Γιούλη (νταξει αυτό προέκυψε επειδή η δική της γιαγιά ήτνα βαφτισμένη Παναγιούλα χιχιχ) αλλά το Γιούλη είναι πολύ όμορφο!

όπως και το Ναγια που διαβάσα παραπάνω


nzQbp2.png fxUip2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μερικά υποκοριστικά που προέρχονται από αναγραμματισμό των ονομάτων "βγαίνουν" από διάφορα ονόματα πχ

Πένυ - από Παναγιώτα, από Πηνελόπη και από Παρθένα!

Πέγκυ - από Παναγιώτα και από Παγώνα

Νάντια - από Κωνσταντίνα και από Αδαμαντία

Τάνια - από Κωνσταντίνα, Τατιάνα, Παναγιώτα και Σουλτάνα!

Γιούλη - από Ιουλία, Γεωργία, Παναγιώτα (Παναγούλα)

Υπάρχει το τι είναι "συνηθισμένο", όχι το τι είναι "σωστό".

Το Μπέτυ συνήθως βγαίνει από το Ελισάβετ, αλλά το έχω ακούσει και από το Δέσποινα και από το Ζαμπέτα! (όχι τον Γιώργο!):mrgreen:

Τη Μπέσσυ Μάλφα τη λένε Παναγιώτα κι αυτή.... Βγάζεις άκρη;

Γνώμη μου είναι να διαλέξεις κάτι που σου ακούγεται όμορφο, ευχόμενη να αρέσει και στην κόρη σου μεγαλώνοντας. Λες κανείς να πει ότι "την φωνάζεις λάθος;"

Link to comment
Share on other sites

ρωτησα και ακου το κουφο---τη φωναζουν αννιτα-----τωρα εγω γιατι ειχα ενθουσιαστει τοσο???????αννιτα δηλαδη πηρε τ αλφα νι ταφ ολα τα εχει η παναγιωτα....:P

οντως πολυ κουλο!!!!ευχαριστω παντως που ρωτησες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 2 months later...

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...