Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Titti said:

      Ναι αυτό κατάλαβα κι εγώ... Καθόμαστε και αγωνιούμε και τα τεστ είναι ό,τι να 'ναι...

      Διάβασα μετά τα νέα σου! Συγχαρητήρια! Με το καλό λοιπόν! Πρώτη προσπάθεια;

      Εγώ είμαι στη 17η... Σε ευχαριστώ πολύ!

      Καλησπέρα! Μου έκανε εντύπωση αυτό που είπες για ένα έμβρυο... Ποιες περιπτώσεις θεωρεί ο γιατρός σου υψηλού κινδύνου;  Ποιος είναι ο γιατρός σου; Καλή επιτυχία εύχομαι...

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εγω είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

SOS!!!βαφτιζομαστε την αλλη εβδομάδα και δεν ξέρουμε το όνομα!!!!!


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες τις μανούλες!!!!βαφτιζω τα δυο μωρά μου την αλλη κυριακη και δεν εχουμε αποφασίσει το όνομα της μικρής!!!για τον μικρό θέλοντας κ μη εχουμε....(τον ειχα τάξει και θα παρει κ το όνομα του πεθερου μου αρα θα ονομαστεί Ανδρεας -Αναστάσιος ή το ανάποδο).σκεφτομαι να την βγάλω Αμαλια που ειναι η μαμα μου και το δεύτερο η αννα που δεν τρελαίνομαι αλλα ειναι το όνομα της πεθεράς μου η Χαρα που μ αρέσει πολυ!!!εσεις τι λέτε;;;;heeeeelp!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εφοσον θα βγαλεις το ονομα του πεθερου σου,,καλυτερα να δωσεις στην μικρη το ονομα της μητερας σου...αλλα σχετικα το "χαρα" ειναι καλυτερο απο το αμαλια....να σου ζησουν κιολας!!!!!....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες τις μανούλες!!!!βαφτιζω τα δυο μωρά μου την αλλη κυριακη και δεν εχουμε αποφασίσει το όνομα της μικρής!!!για τον μικρό θέλοντας κ μη εχουμε....(τον ειχα τάξει και θα παρει κ το όνομα του πεθερου μου αρα θα ονομαστεί Ανδρεας -Αναστάσιος ή το ανάποδο).σκεφτομαι να την βγάλω Αμαλια που ειναι η μαμα μου και το δεύτερο η αννα που δεν τρελαίνομαι αλλα ειναι το όνομα της πεθεράς μου η Χαρα που μ αρέσει πολυ!!!εσεις τι λέτε;;;;heeeeelp!!!

καλησπέρα κι εγώ την άλλη κυριακή θα βαφτίσω το μικρούλη μου και υα τον πούμε Γιώργο! στον πεθερό μου φυσικά. το όνομα Χαρά μου αρέσει πιο πολύ...

Link to comment
Share on other sites

το όνομα Χαρά είναι πολύ ωραίο, αλλά σκέψου οτι το Άννα, είναι πιο εύκολο σε συνδιασμό δύο ονομάτων.... Άννα λένε κ εμένα παρεπιπτόντως... με το καλό κ να σας ζήσουν!!!


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ κορίτσια!!!!!rena-teo βαφτιζουμε την ιδια μερα!να σου ζήσει κ εσενα!!!το Γιώργος σαν όνομα μ΄αρεσει πολυ !εμεις εχουμε γαμο κ δυο βαφτισεις...zounitsa εχω σκεφτεί τον συνδυασμό δηλ το Αμαλιαννα αν την βγάλω Αμαλία -Άννα αλλα ολοι με πειράζουν κ μου λενε πως θα ακουγεται σαν το "Αμαλιάδα"....(περιοχή στην Ηλεία για όσους δε γνωρίζουν)!!!το Αμαλια-Χαρα σας ακουγεται τελείως αταίριαστο;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα. Προσωπικα λατρευω το ονομα Αννα αλλα και την Αγια Αννα που το πρεσβευει. Ειναι πολυ θαυματουργη, ειναι η μητερα της Παναγιας, που ηταν ατεκνη μεχρι τα βαθια της γεραματα και πιστευω οτι θα δωσει πολυ ευλογια και χαρη στο κοριτσακι σου!!!

  • Μου αρέσει 1

bSqYp3.pngu97Hp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ κορίτσια!!!!!rena-teo βαφτιζουμε την ιδια μερα!να σου ζήσει κ εσενα!!!το Γιώργος σαν όνομα μ΄αρεσει πολυ !εμεις εχουμε γαμο κ δυο βαφτισεις...zounitsa εχω σκεφτεί τον συνδυασμό δηλ το Αμαλιαννα αν την βγάλω Αμαλία -Άννα αλλα ολοι με πειράζουν κ μου λενε πως θα ακουγεται σαν το "Αμαλιάδα"....(περιοχή στην Ηλεία για όσους δε γνωρίζουν)!!!το Αμαλια-Χαρα σας ακουγεται τελείως αταίριαστο;

asteraki13 ευχαριστώ πολύ! με το καλό ο γάμος και η βάφτιση. να σου πω την αλήθεια θα ήθελα να το πω Αγγελο ή Αλέξανδρο αλλά ανωτέρα βία... :D η αλήθεια είναι πως είναι αταίριαστο. τουλάχιστον εμένα μου φαίνεται αταίριαστο.

Link to comment
Share on other sites

Rena teo όντως ανωτερα βία.....κρίμα ομως να δίνουμε ονοματα που δεν μας πολυαρεσουν...παντως ειλικρινά το Γιώργος ειναι πολυ ωραιο!τι να πω εγω που τον φωνάζουν Τάσο και εγω το σιχαίνομαι σαν όνομα...;;αρα καταλήγουμε στο αμαλια-αννα κ να την φωνάζουμε Αμαλιάννα;;peny ευχαριστω πολυ για τη βοήθεια!δεν εχω ψάξει να σας πω την αλήθεια μου για την Αγία Άννα...

Link to comment
Share on other sites

Rena teo όντως ανωτερα βία.....κρίμα ομως να δίνουμε ονοματα που δεν μας πολυαρεσουν...παντως ειλικρινά το Γιώργος ειναι πολυ ωραιο!τι να πω εγω που τον φωνάζουν Τάσο και εγω το σιχαίνομαι σαν όνομα...;;αρα καταλήγουμε στο αμαλια-αννα κ να την φωνάζουμε Αμαλιάννα;;peny ευχαριστω πολυ για τη βοήθεια!δεν εχω ψάξει να σας πω την αλήθεια μου για την Αγία Άννα...

καλησπέρα asteraki13 το όνομα μου είναι Ρένα. το Ανδρέας είναι τόσο ωραίο όνομα γιατί Τάσος??? :? πάντως το έχεις με τα δύο τα ονόματα ε?

Link to comment
Share on other sites

Καληςπερα!!!Γι αυτο Ρένα λεω να βγάλω τον μικρό Ανδρέα Αναστασιο και ας τον φωνάζουμε αναστασιο...τι να πω...τον είχαμε τάξει στον Άγιο Ανδρέα καθώς ειναι και ο πολιούχος μας αλλα ο αντρας μου πίστευε οτι θα ηταν κορίτσι κ ετσι δεν τον πειραζε.μετα μου κοτσαραν κ το αλλο...μου αρέσουν τα δυο γιατι έχουν και την επιλογή αργότερα να το αλλάξουν.ειμαι παθουσα γιατι δε μου αρεσει καθολου το δικό μου όνομα και θα μου άρεσε να εχω μια επιλογή!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καληςπερα!!!Γι αυτο Ρένα λεω να βγάλω τον μικρό Ανδρέα Αναστασιο και ας τον φωνάζουμε αναστασιο...τι να πω...τον είχαμε τάξει στον Άγιο Ανδρέα καθώς ειναι και ο πολιούχος μας αλλα ο αντρας μου πίστευε οτι θα ηταν κορίτσι κ ετσι δεν τον πειραζε.μετα μου κοτσαραν κ το αλλο...μου αρέσουν τα δυο γιατι έχουν και την επιλογή αργότερα να το αλλάξουν.ειμαι παθουσα γιατι δε μου αρεσει καθολου το δικό μου όνομα και θα μου άρεσε να εχω μια επιλογή!

έχεις κι ένα δίκιο σε αυτό που λες... πάντως το Ανδρέας μου αρέσει πάρα πολύ και δεν το ακούς και συχνά όσο το Τάσος... εγώ θα ήθελα να τον πω τον δικό μου Αγγελο μου αρέσει πάρα πολύ σαν όνομα... πόσο είναι τα μικρά σου??? πως είναι να έχεις δυδιμάκια??? εδώ με ένα και δεν την παλεύω...

Link to comment
Share on other sites

Γράφω απ το κινητό κ μου έκλεισε πριν...δεν εχω διδυμάκια ,έχουν 14,5μήνες διαφορα...αλλα η κατάσταση ειναι λιγο δύσκολη...στην αρχή ηταν απάλευτη βεβαια.ηταν να κανω γαμο κ βάπτιση αλλα έμεινα έγκυος οταν το πρωτο ηταν 6 μηνων και το ανέβαλα....!!!το θέμα ειναι οτι εδω ειμαστε μόνοι μας και δεν έχουμε βοήθεια!τελειο και το Άγγελος!βγαλε το δεύτερο ετσι εκτος κ αν ειναι κοριτσάκι!θα σου έλεγα για δυο ονοματα αλλα μην ανάψω φωτιές...:)ο μεγάλος ειναι δυο χρόνων κ η μικρη 10 μηνων!εσενα ποσο ειναι ο μικρός σου;

Link to comment
Share on other sites

Γράφω απ το κινητό κ μου έκλεισε πριν...δεν εχω διδυμάκια ,έχουν 14,5μήνες διαφορα...αλλα η κατάσταση ειναι λιγο δύσκολη...στην αρχή ηταν απάλευτη βεβαια.ηταν να κανω γαμο κ βάπτιση αλλα έμεινα έγκυος οταν το πρωτο ηταν 6 μηνων και το ανέβαλα....!!!το θέμα ειναι οτι εδω ειμαστε μόνοι μας και δεν έχουμε βοήθεια!τελειο και το Άγγελος!βγαλε το δεύτερο ετσι εκτος κ αν ειναι κοριτσάκι!θα σου έλεγα για δυο ονοματα αλλα μην ανάψω φωτιές...:)ο μεγάλος ειναι δυο χρόνων κ η μικρη 10 μηνων!εσενα ποσο ειναι ο μικρός σου;

4 μηνών είναι ο δικός μου... δεν θέλω δεύτερο είχα τραγική γέννα... αλλά ποτέ δεν ξέρεις ας μην λέω μεγάλα λόγια...

Link to comment
Share on other sites

ειναι μικρούλης...τραγική;τι εγινε αν επιτρέπεται;εγω γεννησα με καισαρικη κ στις δυο κ στην πρώτη θυμάμαι που έρχονταν οι νοσηλεύτριες στο δωμάτιο κ με ρωτούσαν:το πρωτο σας;κ έλεγα :και το τελευταίο!!!πονουσα πολυ...αλλα με μαγικό τροπο ξεχνιούνται ολα γι'αυτο κανουμε κ δευτερα...με το καλο και η βάφτιση σας!!!

Link to comment
Share on other sites

ειναι μικρούλης...τραγική;τι εγινε αν επιτρέπεται;εγω γεννησα με καισαρικη κ στις δυο κ στην πρώτη θυμάμαι που έρχονταν οι νοσηλεύτριες στο δωμάτιο κ με ρωτούσαν:το πρωτο σας;κ έλεγα :και το τελευταίο!!!πονουσα πολυ...αλλα με μαγικό τροπο ξεχνιούνται ολα γι'αυτο κανουμε κ δευτερα...με το καλο και η βάφτιση σας!!!

καλημέρα αστεράκι.κι εγώ καισαρική... βλέπεις το έχουν κάνει μόδα η γιατροί... με κατατρύπησαν για να μου βάλουν την επισκληρίδιο δεν έπιασε καλά η νάρκωση έπιασε απο δεξιά και περιμένανε να πιάσει 30' απο αριστερά. αν και δεν έπιασε καλά ξεκινήσανε... το αποτέλεσμα ήταν μετά απο 3 λεπτά να ουρλιάζω απο τον πόνο γιατί τα κατάλαβα όλα... ήταν τόσο τραγικό νομίζω δεν θα το ξεχάσω ποτέ στη ζωή μου... άσε που το τράβηγμα ήταν τόσο βίαιο που πολύ καιρό το έβλεπα στον ύπνο μου... 3 μέρες είχα να κοιμηθώ απο τον πόνο. μέρα νύχτα έκλαιγα... γι αυτό λέω δεν θέλω να κάνω άλλο... ευχαριστούμε πολύ... και εσείς με το καλό και ο γάμος και η βάφτιση... με τι ασχολείσαι?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...