Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      Είναι η επίδραση των ορμονών,σε συνδυασμό με τους πόνους και την ψυχική κόπωση. Ο,τι νιώθεις είναι απολύτως φυσιολογικό.Ακομα και αν ξυπνήσεις μια μέρα και θέλεις να δείρεις όλο τον κόσμο,πάλι νορμάλ θα είναι. Είσαι σε καλό δρόμο,λίγες εβδομάδες έμειναν,κάνε υπομονή❤️

      • Λυπημένη/-ος 1

Γοργόνες σε δίαιτα!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 28k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • maestria77

    2255

  • JENIA

    2242

  • mpap

    1708

  • tsipoura

    1624

Εγώ δε θα πω όχι για καφέ:P, αυτή τη στιγμή ψοφάω για ένα σκέτο γαλλικό...πάω να βάλω....ν΄ανάψω τσιγάρο ή θα με στείλεις έξω;

OUT!!!!! Για τιμωρια που δεν το εκοψες ακομη.


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

από τους πολλούς καφέδες + υπερένταση με τις επικείμενες μετακομίσεις και συνεννοήσεις κλπ... έχω ταραχή σήμερα! γκρ!

αρχηγέ δεν θα απογοητευτούμε γιατί κι αν δεν είναι αυτόν τον μήνα θα τον επόμενο καλέ! σιγά το πράγμα!

γεωργία έκανες τη γουρουνιά σου αφού είχες και τη συνταγή αρχηγού;;;;;; για πες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στο παλιο μας σπιτι,βρηκα ενα μηνυμα το οποιο μας παραπεμπει σε αναζητηση αυτου του ποστ.

Το αντεγραψα και το εφερα και ευχαριστω την καλη φιλη που μας βοηθαει στον αγωνα μας. Αν κατι δεν εκανα σωστα, ας μου πει, να το κανω EDIT. Το αφησα ακεραιο για την ωρα χωρις να αναφερω το ονομα της.

Δεν ξέρω για σας, αλλά εμένα η επιστροφή από τις διακοπές με βρήκε με πέντε κιλά επιπλέον γύρω από τη μέση. Φυσικά, τα παραπανίσια κιλά δεν μπήκαν μέσα σε 15 μέρες αλλά σταδιακά κατά τη διάρκεια του τελευταίου χρόνου, που παραμέλησα κάπως τον εαυτό μου , δίνοντας μεγαλύτερη σημασία στις ανάγκες και τις προτεραιότητες των άλλων. Συνειδητοποίησα ακόμη ότι έχω επηρεαστεί αισθητά από την ανησυχία και το στρες λόγω της οικονομικής ύφεσης, με αποτέλεσμα να καταφεύγω πολύ πιο συχνά απ΄ όσο πραγματικά χρειάζομαι σε «σνακ της παρηγοριάς» (γλυκά δηλαδή)!

Γι΄ αυτό πιάνω δουλειά για να φροντίσω τον εαυτό μου! Επιστρατεύω τις θετικές δηλώσεις που ακολουθούν για να νιώσω πρώτα καλά με μένα. Κι όταν νιώθω καλά με μένα την ίδια, ισορροπημένη και δυνατή, οδηγούμαι «αυτόματα» σε επιλογές που τρέφουν σωστά το σώμα και το πνεύμα μου.

Σας καλώ να διαβάζουμε μαζί καθημερινά πολλές φορές τις θετικές δηλώσεις. Αν κάποια δήλωση σας αγγίζει περισσότερο, μπορείτε να την επαναλαμβάνετε από μέσα σας (ή φωναχτά αν μπορείτε, ακόμα καλύτερα) πολλές φορές μέσα στη μέρα και ειδικά πριν σας πάρει ο ύπνος. Οι δηλώσεις είναι ένα καταπληκτικό εργαλείο για να «προγραμματίσουμε» θετικά το νου μας και να επικεντρωθούμε στη θετική δράση.

1.Nοιάζομαι αληθινά για μένα. Βρίσκω χρόνο να φροντίσω τον εαυτό μου με αγάπη.

2. Ευχαριστώ το σώμα μου για τις υπέροχες υπηρεσίες που μου έχει προσφέρει όλα αυτά τα χρόνια.

3. Δεσμεύομαι να είμαι αφοσιωμένη στο σώμα μου, όποια κι αν είναι η εικόνα του αυτή τη στιγμή. Αναγνωρίζω ότι είναι ο πιο πιστός και παλιός μου φίλος.

4. Μαθαίνω να το ακούω με αγάπη για να αντιλαμβάνομαι αυτό που πραγματικά χρειάζεται.

5. Αφήνω τα παραπανίσια κιλά να φύγουν. Το κάνω για μένα, για να είμαι υγιής, δυνατή και ενεργητική, και όχι για να ακολουθήσω τα πρότυπα και τις επιθυμίες των άλλων.

6. Η εποχή που πλήγωνα και κατηγορούσα τον εαυτό μου ανήκει στο παρελθόν. Τώρα, ανοίγω όλο και πιο συχνά την καρδιά μου σε συναισθήματα γαλήνης και χαράς.

7. Υπάρχουν φορές που νιώθω θλιμμένη, θυμωμένη ή ανήσυχη. Αποδέχομαι ό,τι νιώθω σαν την εσωτερική μου αλήθεια τη συγκεκριμένη στιγμή.

8. Οσο μαθαίνω να εκφράζω τα συναισθήματά μου με αγάπη, τόσο περισσότερη δύναμη και ενεργητικότητα φέρνω στη ζωή μου.

9. Μαθαίνω να συγχωρώ τον εαυτό μου και τους άλλους για τα λάθη του παρελθόντος.

10. Απολαμβάνω τη ζωή με όλες τις αισθήσεις μου.

11. Μαθαίνω να αναγνωρίζω πότε είμαι αληθινά πεινασμένη και πότε όχι.

12. Επιλέγω την τροφή μου με κριτήριο την ποιότητα. Θρέφω τον εαυτό μου με αγάπη. Τρώω όσο χρειάζομαι για να χορτάσω. Σταματάω να τρώω όταν χορταίνω.

13. Αποκτώ ξανά την αίσθηση ότι τα πόδια μου πατάνε γερά στη γη.

14. Ολο και πιο συχνά, επικεντρώνομαι στην ομορφιά που υπάρχει γύρω μου. Αφιερώνω χρόνο για να παρατηρήσω το χρώμα του ουρανού, για να ακούσω την αγαπημένη μου μουσική, για να νιώσω το απαλό αεράκι στο πρόσωπό μου.

15. Νιώθω ευγνωμοσύνη για όλα τα καλά που υπάρχουν στη ζωή μου.

16. Ανακαλύπτω ξανά την ομορφιά της κίνησης. Χαίρομαι το σώμα μου καθώς περπατά, κινείται, χορεύει, ξεκουράζεται!

17. Περιβάλλω τον εαυτό μου με ανθρώπους που με αγαπούν. Μαθαίνω να ζητάω υποστήριξη και να την εκτιμώ όταν μου προσφέρεται.

18. Γίνομαι σύμμαχος με μένα! Αναγνωρίζω και εκτιμώ τη θέληση, το κουράγιο, τη δύναμη και την επιθυμία μου για περισσότερη υγεία και ομορφιά!

19. Δέχομαι το σεβασμό και την ικανοποίηση που φέρνει στη ζωή μου η νέα προσέγγιση του εαυτού μου.

20. Απολαμβάνω το φαγητό μου. Ο,τι τρώω συνεισφέρει στη ζωντάνια, τη χαρά, την υγεία μου!


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Κακιά Γιωργία...:(:tongue::tongue:....κι εγώ με ποιον θα μιλάω, ε;

με μενα εξω στο μπαλκονι που επιτρεπεται το καπνισμα χαχαχαχαχαχαχα :tongue::tongue::tongue:


''Αξίζει ό,τι χαρίζει η στιγμή ,Που πίσω δεν Ξαναγυρίζει

αναγνωρίζει μόνο κάποιες ΑΝΑΜνήσεις...δυνατές ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΙΣ !'' ;)

Link to comment
Share on other sites

Πίνετε γοργονοκαφεδάκι;;;;;;;;;;;;

...εγώ ψάχνω (για την ανηψιά μου / Α' Γυμνασίου) εικόνες με θεμα:

Αρχαία Ελληνική Διατροφή!!!!:D

καμιά ιδέα γοργονίτσες;;;;

15. Νιώθω ευγνωμοσύνη για όλα τα καλά που υπάρχουν στη ζωή μου.(αυτό προσπαθώ να μην το ξεχνάω ποτέ!)


:DΓοργονες.....είμαστε το καλύτερο παρεάκι ever!:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πολυ ωραιο ποστ Γιωργια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D

Ελλη μου και υπολοιπες γοργονες....θα σας αφησω προς το παρον....τα λέμε ή αργοτερα ή αυριο !!!!

φιλια πολλααααααααααααααααααααααααααα

και να διαβασετε ΟΛΕΣ το υπεροχο ποστ της Γιωργιας μας :cool::cool::cool:

φιλια στα μουτρα σας

μουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυτςςςςςςςςςςςςς


''Αξίζει ό,τι χαρίζει η στιγμή ,Που πίσω δεν Ξαναγυρίζει

αναγνωρίζει μόνο κάποιες ΑΝΑΜνήσεις...δυνατές ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΙΣ !'' ;)

Link to comment
Share on other sites

Thankssssssssssssss τσιπουρίτσαααααα!!!!

βρήκα και κάτι άλλα ;)

έχει ενδιαφέρον!Βρήκα και την πυθαγόρεια δίαιτα :Dhttp://www.matia.gr/7/78/7806/7806_1_10.html


:DΓοργονες.....είμαστε το καλύτερο παρεάκι ever!:D

Link to comment
Share on other sites

Σορι!!! Διευκρινιση γιατι δε μου αρεσει να παιρνω ΑΔΙΚΑ MΡABO!!!

Το ποστ, ειναι μεταφερμενο απο το παλιο μας <Κανεις για διαιτα???> . Καποια ομοιοπαθουσα μας προτεινε να το αναζητησουμε στο Google κι εγω το βρηκα και το εφερα εδω γιατι οντως το θεωρησα πολυ σημαντικο.

Ειπα και τα ευχαριστω μου στην κοπελια και φυσικα την προσκαλεσα εδω. Ειδατε ευγενεια που μας χαρακτηριζει!!!!!!!!


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Σορι!!! Διευκρινιση γιατι δε μου αρεσει να παιρνω ΑΔΙΚΑ MΡABO!!!

Το ποστ, ειναι μεταφερμενο απο το παλιο μας <Κανεις για διαιτα???> . Καποια ομοιοπαθουσα μας προτεινε να το αναζητησουμε στο Google κι εγω το βρηκα και το εφερα εδω γιατι οντως το θεωρησα πολυ σημαντικο.

Ειπα και τα ευχαριστω μου στην κοπελια και φυσικα την προσκαλεσα εδω. Ειδατε ευγενεια που μας χαρακτηριζει!!!!!!!!

Ναι...αλλά άμα δεν το έφερνες ΕΣΥ εδώ, εμείς δεν θα το βλέπαμε!!!οπότε ΜΠΡΑΒΟ για τη μεταφορά+ ευχαριστούμε που τα συγκεντρώνεις όλα και μας βοηθάς! ;)


:DΓοργονες.....είμαστε το καλύτερο παρεάκι ever!:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...