Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

      Όλα οκ θα είναι και θα πάτε για το φαγητό σας!!!! 🥰

      πρίν από 48 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

      Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! 🥰Το ξέρεις και συ ότι περιμένω να δω χοριακη την Τετάρτη....είναι σημαντική...

      Μπράβο τον γιατρό σου που σκέφτεται το καλυτερο για σενα και μπράβο και σένα που τον εμπιστεύεσαι τόσο! Ειναι πολύ σημαντικό. Και μένα ο γιατρός μου είναι πρώτα άνθρωπος και μετά και άριστος  γιατρός και νιώθω πολλή ασφάλεια. Έχω γνωρισει στα τόσα χρόνια πολλούς γιατρούς εξωσωματικέης, 2 ξεχωρίζω μονο!! 

      • Μου αρέσει 1

Μέτρηση μήκους τραχήλου


Nefeli2014

Recommended Posts

Νεφέλη, στην πρώτη μου εγκυμοσύνη πρώτη φορά μου μέτρησε τον τράχηλο κολπικά στη β επιπέδου και μετά, αφού μπήκα στον 7ο, τον μετρούσε σε κάθε επίσκεψη. Τώρα δεν έχω κάνει ακόμα μέτρηση. Εμπιστεύσου το γιατρό σου και μην ψάχνεις στο internet γιατί θα τρελαθείς!!


gK3op2.pngr0SLp3.png

HCpVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συγνώμη κορίτσια αλλά έχουν χαθεί πολλά μωρά ακριβώς επειδή έχει γίνει απότομα εξάλειψη τραχήλου!!Δεν χρειάζεται να ανησυχείς γιατί οτράχηλός σου είναι μια χαρά!Αλλά να ζητάς μέτρηση τουλάχιστον 1 φορά το μήνα στο ρεντεβού σου,άσε που προσωπικά θεωρώ οτι είσαι πιο ασφαλής αν επισκέπτεσαι το γιατρο 2 φορές το μήνα.Εγώ πάντως ζήτησα να γίνει μέτρηση στην αυχενική,όντως υπήρχε πρόβλημα και έκανα περίδεση.Θεωρώ οτι ο γυναικολόγος θα το έβλεπε στην επόμενη επίσκεψη αλλά κόνταινε γρήγορα...Ναι η δίδυμη κύηση είναι υψηλού κινδύνου και μη συγκρίνεσαι!Επίσης αν έχει γίνει κάποια επέμβαση στον τράχηλο ή υπάρχει κάποιο μικρόβιο και πάλι πρέπει να ελέγχεται τακτικότερα..


Qi0Mp3.png?ChdnBzhLZZCdp3.png?X2JaRTu1
Link to comment
Share on other sites

Μιλησα με τον γιατρο μου και μου ειπε πως καθε φορα τον κοιτουσε τον τραχηλο, εγω δεν το ηξερα. Μου λεγε ολα καλα κι ετσι δεν ειχαμε μπει σε λεπτομερειες...

Αννα κοντευεις... Με το καλο σου ευχομαι!:)


tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Καλημέρα. Και εμένα τον τράχηλο πρώτη φορά στην β' επιπέδου μου τον μέτρησε. Δεν ξέρω αν τις προηγούμενες φορές το κοιτούσε, αλλά δεν μου το έλεγε. Πιστεύω πάντως πως δεν θα είναι απαραίτητο για αυτό και δεν ελέγχεται νωρίτερα. Επίσης, καλό είναι να μην βασίζεσαι στο τι λέει η μία και η άλλη από εμάς. Να συμβουλεύεσαι πάντα τον γιατρό σου


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

το οριο ασφαλειας γιατον τραχηλο ειναι τα 2,5 εκ. εγω επειδη εχω τριδυμα παρα το οτι εχω κανει περιδεση τον μετραει παντα. τελευταια ειχα συπασεις κ μολις ειδε τον τραχηλο 2,5 εκ μου ειπε να μην ανησυχω, οποτε το μηκος του τραχηλου δεν μειωνεται αποτομα θελει ενα μηνα περιπου.

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...