Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Εγκυμοσύνη μετά τα 35


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δομνινα μου λυπαμαι:(

Κατερινα μου λυπαμαι για την ατυχια σου...Σου ειπαν που οφειλεται? Συνεβει κατι ή ηταν τυχαιο γεγονος?:(

Πολυ στεναχωρηθηκα με τα σημερινα νεα...Γιατι τοση γκαντεμια στην παρεα μας:confused:

Τα δικα μου νεα ειναι Ο.Κ.

Το ενδομητριο κοντα στα 9 χιλ. Την Τριτη 12 η ωρα παλι ραντευου. Δε μου αυξησε τα σικλακουρ αφου δεν εχω προβλημα με το ενδομητριο. Υπολογιζει τελος της επομενης βδομαδας με αρχες της μεθεπομενης για εμβρυομεταφορα..

Αυτα...

Αντε να πανε ολα καλα βιλλυ μου, να παρουμε λιγο τα πανω μας!!!

Εμένα μου ειπαν οτι δεν ηταν καλο το εβρυακι και επεσε, μου σταματησε σημερα το αιμα(είχα λιγο καθε μερα σαν περιοδο και δε χρειαστηκε αποξυση), και θα κανω καποιες εξετασεις θρομβοφιλιας αφου μου ερθει η περιοδος.Εκανα και 2 χωριακες και επεφταν.

Θέλω να σας ρωτησω, δε μπορω να κάνω τις εξετασεις την επομενη εβδομαδα, αφου ο οργανισμος ειναι μια χαρα τωρα και οχι μετα την περιοδο οπως μου λεει ο γιατρος(δε τους εμπιστευομαι).:-(.Το γιατρο τον πηρα τηλ οταν ειδα λιγο αιμα και μου εκανε διαλεξη όταν βλεπουμε λιγο αιμα ξεκουραζομαστε..., δε μου ειπε όμως οτι μπορει να ειναι απο το πιο απλο μέχρι το πιο ασχημο, και μετα μου ειπε οτι εγινε εγινε.θα κανουμε εξετασεις να μην ξαναγίνει.Μόνο στη πόλη μου έχω εμπιστοσυνη εκει που δουλευει η μανα μου, για τους αλλους γιατρους ειμαι απλως μια πελατισσα...

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου καλημέρα.

Δομνίνα και Βίλλυ ελπίζω να περάσατε καλά την Κυριακή...λυπήθηκα που δεν τα κατάφερα...ελπίζω σε μια νέα συνάντηση γρήγορα, ίσως και μέσα στις γιορτές..

Κατερινάκι, καταλαβαίνω απόλυτα την πίκρα σου..μην το βάζεις κάτω, μια άτυχη στιγμή ήταν...σου εύχομαι τα καλύτερα και πολύ πολύ σύντομα.

Βίλλάκι σου έύχομαι το εμβρυάκι σου που θα έχεις στην κοιλίτσα αυτά τα Χριστούγεννα να γίνει ένα όμορφο καλοκαιρινό μωράκι...Στο Βασίλη έχεις πει κάτι;

Εμένα ο πεθερός είναι σταθερός και το αργότερο μέχρι τέλος της εβδομάδας θα έχει βγει...

Σκεφτόμουν ότι πέρασε ήδη ένας χρόνος από τότε που ο γιατρός μου συνέστησε εξωσωματική και περίπου 1,5 που προσπαθώ μετά την απώλεια του μωρού μου...Όλος αυτός ο καιρός είναι εις βάρος μου, από την άλλη όμως δεν υπήρχε η δυνατότητα για κάτι άλλο, απ'όλες τις απόψεις...

Εύχομαι περισσότερες επιτυχίες αυτή τη χρονιά σε όλες μας...


1484168ifaey5elah.gif

lQeqp2.png?FAE7bvRd

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια..

Όντως περάσαμε πολύ ωραία με τη Βίλλυ την Κυριακή.. ούτε που καταλάβαμε πως πέρασε η ώρα.. εννοείται ότι θα κανονίσουμε πάλι και σύντομα μάλιστα.. μήπως να κανονίσουμε να επισκεφτούμε τη Βίλλυ όταν είναι καναπεδάτη; για να της ανεβάσουμε και την ψυχολογία!

Εγώ δεν είμαι σε καλή διάθεση... έμαθα ότι τελικά καταφτάνουν τα πεθερικά το Σβκ και θα μου κατσικωθούν για δυο μήνες τουλάχιστον... διότι το ραντεβού με τον ορθοπεδικό το έχουν 5 Γενάρη και με τον Οδοντίατρο 6 Φλεβάρη... Όταν φώναζα εγώ να πάρουν νωρίτερα τηλέφωνο να κλείσουν ραντεβού κανείς δεν με άκουγε... οπότε τι θα κάνω εγώ με τα πεθερικά δυο μήνες - τουλάχιστον - στο σπίτι; Θα πάρω τα βουνά μου φαίνεται..

Και σαν να μη μου έφτανε αυτό ανακοινώσανε στο Δομνίνο ότι του δίνουνε προαγωγή.. Τον βάζουν υπεύθυνο και σε 2η αποθήκη με ακόμη 3 άτομα υφισταμένους αλλά χωρίς καμία επιπλέον υλική ανταμοιβή.. Ούτε καν ένα e-pass για την Αττική Οδό.. Όπερ σημαίνει ότι θα δουλεύει περισσότερο και θα τον βλέπω λιγότερο.. Το μόνο που μπόρεσε ο δικός του Προϊστάμενος να του εγγυηθεί είναι ότι θα κρατήσει τη δουλειά του... Ολέ!

Εγώ πάλι αδιαθέτησα χθες και το αίμα.. ποτάμι.. μέχρι και στον ύπνο μου το βλέπω..

Φιλάκια πολλά πολλά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!!!

Οντως περασαμε ομορφα με την δομνινα...ειπαμε, ειπαμε...Οπως ειπε και η Δομνινα ουτε που καταλαβαμε πως περασε η ωρα:P:p

Εγω πηγα το μεσημερι στο κεντρο...Ενδομητριο παρα πολυ καλο. ξεπερασε τα 9 χιλ.

Αυριο ή μεθαυριο, θα μας παρουν τηλ και θα παει ο συζυγος για να δωσει το σπερμα..

Την Δευτερα 99% η εμβρυομεταφορα...

Εχω πει σε ολους, στην κολλητη μου που δουλευουμε μαζι, στην αδερφη μου και στο παιδι, πως θα κανω μια μικρη επεμβαση στο ποδι, στο μεταταρσιο που εχω προβλημα ετσι κι αλλιως, και θα χρειαστει κανα 2-3 μερες να μην το παταω καθολου..

Ντολη μου στο μικρο δεν εχουμε πει τιποτα ουτε και θα πουμε αν δεν εχουμε φτασει ως την αυχενικη...Δε θα ηθελα με τιποτα να του δωσω την χαρα και μετα να του την παρω πισω...

Εγω ειμαι αρκετα χαλαρη προς το παρον...Δεν το εχω πιστεψει καν....Ενα μικρο αγχος εχω για το ποσα ωαρια θα παρουμε και ποσα θα γονιμοποιηθουν απο τον συζυγο...

Επειδη δε θα δουλεψω Δευτερα Τριτη Τεταρτη πρεπει να μαζεψω τα μαθηματα αυτα, μεσα σε αυτη την εβδομαδα...Ειδικα τα lower που δεν κανει να χανουν μαθηματα αλλα και για το οικονομικο, για να μη χασω λεφτα..

Οποτε απο αυριο θα δουλευω απο της 3 ως της 9 το βραδυ...

Ευτυχως την παραπανω Τεταρτη θα κλειναμε για Χριστουγεννα ετσι κι αλλιως οποτε θα την βγαλω χαλαρα...

Αυτα προς το παρον...

Μολις μπορεσω θα μπω να σας πω τα νεοτερα..

Φιλακια σε ολα τα μουτρακια:P


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πάντως μετά την Δομνίνα έχουμε παγώσει όλοι οι συμμετέχοντες σε αυτό το θέμα. Και όχι τίποτα άλλο έχει φτάσει και η Βίλλυ στην ουρά και δεν μαθαίνουμε νέα της.

Βιλλάκι? Τί έγινε? έδωσε υλικό ο άντρας σου;


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ελπίζω να μη φταίω εγώ που ... πάγωσε το θέμα.. Εγώ είμαι ακόμη εδώ.. δεν έχω χάσει τις ελπίδες μου.. απλά θα κινηθώ διαφορετικά..

Βιλλάκο τι έγινε; σε πήρα και τηλέφωνο αλλά δεν το σήκωσες.. Περιμένουμε ενημέρωση..

Πολλά, πολλά, πολλά φιλάκια!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια και καλωσ σασ βρηκα

ειμια καινουργια στο καφε σας και ελπιζω να τα λεμε συχνα ...καλη επιτυχια σε ολεσ για οτι προσπαθειτε η καθε μια ξεχωριστα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα κοριτσια!!!

Συγνωμη που αργησα να γραψω..

Ο συζυγος τελικα εδωσε χθες ο πρωι το δειγμα και σημερα το πρωι με πηρε η εμβρυολογος και μου ειπε πως απο τα ωαρια της δοτριας πηραμε 10 και απο αυτα γονιμοποιηθηκαν τα 5... 3 εκαναν ανωμαλη γονιμοποιηση, με 2 πυρηνες και αλλα 2 δε γονιμοποιηθηκαν καθολου..

Η αληθεια ειναι οτι περιμενα κατι τις παραπανω αλλα ενταξει...

Την Δευτερα 10 η ωρα παω για την εμβρυομεταφορα...

Η εμβρυολογος μου ειπε πως συνηθως σε γυναικες των 40 ετων εως 42 βαζουν 2 εμβρυα λογω των υψηλων ποσοστων επιτυχιας...Οποτε γι αυτο θεωρει καλο αριθμο τα 5....

Βεβαια εγω λεω για 3 αλλα αυτο θα το συζητησουμε την Δευτερα το πρωι με τον γιατρο του κεντρου, τον γιατρο μου και την εμβρυολογο...

Οπωσδηποτε ανεβαινουν τα ποσοστα με τα δανεικα αλλα θελω να καταλαβουν και να συνειδητοποιησουν πως με το αυτοανοσο που εχω εγω ανεβαινουν και τα ποσοστα απορριψης των εμβρυων...

Ειμαι σε ενα διλλημα σε αυτο το θεμα..

Εχω λιγακι αγχωθει η αληθεια ειναι σε αυτο το σταδιο...

Οχι ομως πολυ...

Εχω πλακωθει στις δουλεις, πλυσιμο, σιδερο, μαγειρεματα, καθαρισματα και ολα αυτα ωστε να μην κανω τιποτα απο Δευτερα..Απ την αλλη δουλευα ολη μερα την βδομαδα που μας περασε για να αναπληρωσω τα μαθηματα που θα χασω απο μεθαυριο..

Γι αυτο κα δεν βρηκα χρονο να μπω χθες να σας τα πω...

Αυτα απο μενα....

Διαβολακι καλως ηρθες....:P

Πες μας λιγα πραγματα για σενα:P:p

Φιλακια:P:p


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια και καλωσ σασ βρηκα

ειμια καινουργια στο καφε σας και ελπιζω να τα λεμε συχνα ...καλη επιτυχια σε ολεσ για οτι προσπαθειτε η καθε μια ξεχωριστα

Καλώς ηρθες diavolaki!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...