Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Απριλιου 2017


Recommended Posts

Κοριτσια εχουμε παρει σειρα!!περιμενουμε ολες τα μωρακια μας!!!και εγω τελευταιες ετοιμασιες κανω!!

Lena 92 ειμαστε κοντα στις ημερομηνιες!

κοριτσια μια μια οταν μπορει να μας γραφει για τα μωρακιαααα να χαιρομαστε και εμεις!!!

 

7 hours ago, melitini81 είπε:

Καλημέρα! Καιρό είχα να μπω στο θεματάκι! 

crochetmania να σου ζήσει!! Γερή και τυχερή να είναι στη ζωή της! Ελπίζω μέχρι τώρα να είστε ήδη αγκαλίτσα! 

Goldy87 σήμερα γεννάς??? Με το καλό! Να παν όλα καλά και να χεις την ελ΄χιστη δυνατή ταλαιπωρία. 

Άντε κοριτσάκια και έρχεται ο μήνας μας, σιγά σιγά θα έρχονται το ένα μωράκι μετά το άλλο. 

Εγώ καλά είμαι, ήρεμη προς το παρόν, έχω και καιρό μπροστά μου βέβαια. Έχω τα πονάκια μου σε πλάτη, λεκάνη, πλευρά (μ' έχει ταράξει στην κλωτσιά!! ) αλλά ΟΚ, μες στο πρόγραμμα είναι αυτά. Με το ζάχαρο λίγο έχω θεματάκι, πλέον ανεβαίνει πολύ πιο εύκολα και πρέπει να κάνω ακόμα πιο αυστηρή διατροφή. Μου το χαν πει ότι όσο προχωράει η εγκυμοσύνη χειροτερεύει. Κάνω υπομονή, τι να κάνω; Δεν έμεινε πολύ πλέον. Τα nst θα τ αρχίσω μόλις μπω στον μήνα μου, κάθε εβδομάδα. Αυτά από μας. Τρέχω και για τις τελευταίες ετοιμασίες, κάνω και την γιόγκα μου και αναμένουμε. Πότε πέρασε  καιρός; 

Περασε ο καιρος ειδες!!!και εχω εχω ζαχαρο και πειναω πολυ και ζηλευω οοοοτι βλεπω!το παν ειναι να το ρυθμιζουμε με διατροφη!εγω προς το παρον ειμαι εντος οριων(εχω ξεφυγει λιγακι 5-6 φορες μεχρι να δω τι με ενοχλει)!με τη διατροφη το ρυθμιζεις;;το μωρο σου ειναι μεγαλο;;εμενα ειναι οκ για τη βδομαδα π ειναι οποτε παω καλα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 513
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Lena 92 μια χαρά τα κιλάκια σας, και του μπέμπη και τα δικά σου! Έχει πάρει και θέση, κύριος! :) Κι εμένα είχε ήδη γυρίσει από τον 7ο 

winter κι εγώ ζηλέυω πολλά! Και για όλα δίνω παραγγελίες στον άντρα μου να μου τα φέρει στο μαιευτήριο. Να δω τι θα πρωτο-φάω εκέι μέσα χαχα! Για μένα το μεγάλο μαρτύριο είναι όταν πάω στον φούρνο για ψωμί και με παίρνουν οι μυρωδιές από σφολιάτες, κρουασάν, κουλουράκια.......:wacko: Με θαυμάζω ώρες ώρες για την αυτοσυγκράτησή μου! :-D Κι εγώ με διατροφή το ρυθμίζω και η μπέμπα είναι μια χαρά στις μετρήσεις της, απλά έχω παρατηρήσει τις τελευταίες περίπου 2 εβδομάδες ότι πράγματα που έτρωγα πριν, τώρα αρχίζουν να με ανεβάζουν, με λίγο ρυζάκι πχ έφτασα 145, παρόλο που υπήρχε στο πρόγραμμα διατροφής και μέχρι πρότινος δεν μ ενοχλούσε. Οπότε έκοψα ακόμα περισσότερο υδατάνθρακες, κι έχω καταλήξει να τρέφομαι με κρέας και σαλάτες. 

Κορίτσια από ετοιμασίες που βρίσκεστε; Εγώ μόλις χθες ψώνισα τα τελευταία για μένα, εσώρουχα, νυχτικά κτλ, Δευτέρα έχω κανονίσει να μου στήσουν τα επιπλάκια και εγώ ν' αρχισω πλύσιμο-σιδέρωμα ώστε να τα τακτοποιήσω κατευθείαν στη θέση τους. Έχω βγάλει τα χαρτιά που χρειάζεται το μαιευτήριο γιατί το είχα άγχος κι αυτό. Και νομίζω είμαι μια χαρά, μετά και μέχρι να γεννήσω χαλαρά θα ασχοληθώ με την διακόσμηση του παιδικού, έτσι κι αλλιώς σε πρώτη φάση δεν θα το χρησιμοποιούμε. Απλά μ έχει πιάσει και το συνδρομο της φωλιάς, αν έχετε ακουστά, και θέλω να φτιαχτούν τα πάντα μες στο σπίτι στην εντέλεια και μάλιστα ΧΘΕΣ :P  κάθομαι και σημειώνω διάφορα μερεμέτια και πρήζω τον άντρα μου :D Το έχει πάθει καμία άλλη; 

 


vQjrp2.png
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, melitini81 είπε:

. Απλά μ έχει πιάσει και το συνδρομο της φωλιάς, αν έχετε ακουστά, και θέλω να φτιαχτούν τα πάντα μες στο σπίτι στην εντέλεια και μάλιστα ΧΘΕΣ :P  κάθομαι και σημειώνω διάφορα μερεμέτια και πρήζω τον άντρα μου :D Το έχει πάθει καμία άλλη; 

 

ολες μας το παθενουμε αυτο ... εγω σχεδόν 38εβδομαδων και εκανα γενικη σημερα .... 

Link to comment
Share on other sites

On 23/3/2017 at 1:07 ΜΜ, melitini81 είπε:

Lena 92 μια χαρά τα κιλάκια σας, και του μπέμπη και τα δικά σου! Έχει πάρει και θέση, κύριος! :) Κι εμένα είχε ήδη γυρίσει από τον 7ο 

winter κι εγώ ζηλέυω πολλά! Και για όλα δίνω παραγγελίες στον άντρα μου να μου τα φέρει στο μαιευτήριο. Να δω τι θα πρωτο-φάω εκέι μέσα χαχα! Για μένα το μεγάλο μαρτύριο είναι όταν πάω στον φούρνο για ψωμί και με παίρνουν οι μυρωδιές από σφολιάτες, κρουασάν, κουλουράκια.......:wacko: Με θαυμάζω ώρες ώρες για την αυτοσυγκράτησή μου! :-D Κι εγώ με διατροφή το ρυθμίζω και η μπέμπα είναι μια χαρά στις μετρήσεις της, απλά έχω παρατηρήσει τις τελευταίες περίπου 2 εβδομάδες ότι πράγματα που έτρωγα πριν, τώρα αρχίζουν να με ανεβάζουν, με λίγο ρυζάκι πχ έφτασα 145, παρόλο που υπήρχε στο πρόγραμμα διατροφής και μέχρι πρότινος δεν μ ενοχλούσε. Οπότε έκοψα ακόμα περισσότερο υδατάνθρακες, κι έχω καταλήξει να τρέφομαι με κρέας και σαλάτες. 

Κορίτσια από ετοιμασίες που βρίσκεστε; Εγώ μόλις χθες ψώνισα τα τελευταία για μένα, εσώρουχα, νυχτικά κτλ, Δευτέρα έχω κανονίσει να μου στήσουν τα επιπλάκια και εγώ ν' αρχισω πλύσιμο-σιδέρωμα ώστε να τα τακτοποιήσω κατευθείαν στη θέση τους. Έχω βγάλει τα χαρτιά που χρειάζεται το μαιευτήριο γιατί το είχα άγχος κι αυτό. Και νομίζω είμαι μια χαρά, μετά και μέχρι να γεννήσω χαλαρά θα ασχοληθώ με την διακόσμηση του παιδικού, έτσι κι αλλιώς σε πρώτη φάση δεν θα το χρησιμοποιούμε. Απλά μ έχει πιάσει και το συνδρομο της φωλιάς, αν έχετε ακουστά, και θέλω να φτιαχτούν τα πάντα μες στο σπίτι στην εντέλεια και μάλιστα ΧΘΕΣ :P  κάθομαι και σημειώνω διάφορα μερεμέτια και πρήζω τον άντρα μου :D Το έχει πάθει καμία άλλη; 

 

Οοοολες νομιζω τα ιδια παθαινουμεεεε!!!και εγω εχω ετοιμα τα χαρτακια!!

χωρις να θελω να σε επιρρεασω σου λεω απλα οτι εγω με ρυζακι κ μανεστρακι ελαχιστο ολικης κανω 150 και τα εκοψα και μια μερα εφαγα μια κασεροπιτα επειδη μ ετρεξαν τα σαλια και οταν μετρηθηκα μετα ειχα 115!

21 hours ago, Φιλενια είπε:

ολες μας το παθενουμε αυτο ... εγω σχεδόν 38εβδομαδων και εκανα γενικη σημερα .... 

38;;;;κοντευεις και εσυ!!!εχει εμπεδωθει το μωρο σου;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 hours ago, Φιλενια είπε:

δεν ξέρω ... καθε τριτη που παω απο τοτε που μπηκα στο μηνα μου κανω μονο nst ..... 

Το nst ειναι καρδιοτοκογραφημα;;;;εγω σημερα μπηκα στο μηνα μ και εχω γιατρο τη τεταρτη!!!αντε σου ευχομαι με το καλοοο και με εναν πονο!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια γειά σας!!!

Όπως σας είχα πει εγω γεννησα την Τετάρτη την μπεμπουλα μου την όμορφη με κτ 3500!!! Είχαμε κάποια θεματακια που ομως τα ξεπερασαμε σιγά σιγά  κ σήμερα κατάφερα να τη δω και από κοντά και από αύριο θα την έχω συνέχεια δίπλα μου στο δωμάτιο!!!Τη Δευτέρα θα βγούμε από το μαιευτήριο!

Εύχομαι σε όλες με το καλό να υποδεχτείτε τα μωράκια σας!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Goldy87 είπε:

Κοριτσάκια γειά σας!!!

Όπως σας είχα πει εγω γεννησα την Τετάρτη την μπεμπουλα μου την όμορφη με κτ 3500!!! Είχαμε κάποια θεματακια που ομως τα ξεπερασαμε σιγά σιγά  κ σήμερα κατάφερα να τη δω και από κοντά και από αύριο θα την έχω συνέχεια δίπλα μου στο δωμάτιο!!!Τη Δευτέρα θα βγούμε από το μαιευτήριο!

Εύχομαι σε όλες με το καλό να υποδεχτείτε τα μωράκια σας!!

υγεία και ευτυχία στην ζωή της .... καλη ανατροφη 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Goldy87 είπε:

Κοριτσάκια γειά σας!!!

Όπως σας είχα πει εγω γεννησα την Τετάρτη την μπεμπουλα μου την όμορφη με κτ 3500!!! Είχαμε κάποια θεματακια που ομως τα ξεπερασαμε σιγά σιγά  κ σήμερα κατάφερα να τη δω και από κοντά και από αύριο θα την έχω συνέχεια δίπλα μου στο δωμάτιο!!!Τη Δευτέρα θα βγούμε από το μαιευτήριο!

Εύχομαι σε όλες με το καλό να υποδεχτείτε τα μωράκια σας!!

Να σας ζησει!!Να την δειτε οπως επιθυμειτε!!σιδερενια να εισαι και καλη επιστροφη στο σπιτακι σας!!!

Link to comment
Share on other sites

@Goldy87 να σας ζήσει η όμορφη μπεμπούλα! Με το καλό να την πάρεις δίπλα σου και να γυρίσετε σπιτάκι σας! 

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια και χρόνια πολλά! Να περάσετε όμορφα, έχει και τέλειο καιρό! :)


vQjrp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 25/3/2017 at 0:13 AM, Goldy87 said:

Κοριτσάκια γειά σας!!!

Όπως σας είχα πει εγω γεννησα την Τετάρτη την μπεμπουλα μου την όμορφη με κτ 3500!!! Είχαμε κάποια θεματακια που ομως τα ξεπερασαμε σιγά σιγά  κ σήμερα κατάφερα να τη δω και από κοντά και από αύριο θα την έχω συνέχεια δίπλα μου στο δωμάτιο!!!Τη Δευτέρα θα βγούμε από το μαιευτήριο!

Εύχομαι σε όλες με το καλό να υποδεχτείτε τα μωράκια σας!!

Να σας ζησει κοριτσι μου!!!!!!! Γερη και τυχερη στην Ζωη της!!!!!

Εμεις ειμαστε σπιτι μας ποια!!! η μικρη μου σημερα ειναι 20 ημερων και φτασαμε ποια τα 2570!!! εχω 1 αγγελουδι!!! δεν την παιρνω χαμπαρι !!! μαμ κακα και Νανι ελπιζω να συνεχισει ετσι η μικρουλα μου!!!! Φιλακια σε ολες!!! 

  • Μου αρέσει 2

79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, crochetmania είπε:

Να σας ζησει κοριτσι μου!!!!!!! Γερη και τυχερη στην Ζωη της!!!!!

Εμεις ειμαστε σπιτι μας ποια!!! η μικρη μου σημερα ειναι 20 ημερων και φτασαμε ποια τα 2570!!! εχω 1 αγγελουδι!!! δεν την παιρνω χαμπαρι !!! μαμ κακα και Νανι ελπιζω να συνεχισει ετσι η μικρουλα μου!!!! Φιλακια σε ολες!!! 

ετσι ειναι τα κοριτσάκια ..... 

Link to comment
Share on other sites

μανουλες τι κάνετε???? 

εγω  είμαι  38w3d σήμερα.... έχω ξεκινήσει περπατημα κανω ενα 20λεπτο κάθε πρωι με βοηθεισε παραάαααά πολυ και στην πρωτη γεννα ....... 

εχθες πηγαμε στον γιατρο το μωρο 3300 ..... το nst σε σχεση με τις προηγούμενες φορες ηταν ποιο ζωηρό ..... 

ξανα παμε την άλλη εβδομάδα ...... 

η κορη μου 2,5 χρονων οπου και αν παμε λεει οτι η μαμα εχει μωρο στην κοιλίτσα και οτι θα κανει ουα ουα και θα πινει γαλα απο το βυζακι .... μακαρι να κρατησει τον ενθουσιασμό της και για μετα ...... 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Φιλενια είπε:

μανουλες τι κάνετε???? 

εγω  είμαι  38w3d σήμερα.... έχω ξεκινήσει περπατημα κανω ενα 20λεπτο κάθε πρωι με βοηθεισε παραάαααά πολυ και στην πρωτη γεννα ....... 

εχθες πηγαμε στον γιατρο το μωρο 3300 ..... το nst σε σχεση με τις προηγούμενες φορες ηταν ποιο ζωηρό ..... 

ξανα παμε την άλλη εβδομάδα ...... 

η κορη μου 2,5 χρονων οπου και αν παμε λεει οτι η μαμα εχει μωρο στην κοιλίτσα και οτι θα κανει ουα ουα και θα πινει γαλα απο το βυζακι .... μακαρι να κρατησει τον ενθουσιασμό της και για μετα ...... 

Καλημεραααα!θα χεις μαγουλακια να τσιμπας!!εγω σημερα θα παω γιατρο 36&3!αντε κοντευεις!!!με το καλο!!!Χωρις να ειμαι παλι μανουλα μ εχουν πει οτι τα κοριτσακια δεχονται τα αδερφακια τους πιο ευκολα γτ τα βλεπουν σαν κουκλες και εχουν το μητρικο ενστικτο!!γεννησες ευκολα τη κορη σου;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...