Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Συμφωνώ...παίζουν ρόλο και οι άλλες ορμόνες...Η ΑΜΗ δε καθορίζει την έκβαση μιας προσπάθειας. Το έχουμε δει άπειρες φορές! Πίστεψε με! Κάνε την προσπαθεια σου!! Σου εύχομαι να πετύχεις το θαυματακι σου!!!!

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Απριλιου 2017


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια!!!

Χαθηκα λιγο αυτές τις μέρες γιατί είχα αρρωστησει αρκετά βαριά με πυρετό,έντονο βηχα κ μπουκωμα κ δεν μπορούσα να μπω...Τώρα είμαι λιγάκι καλύτερα!

Σήμερα πήγα στο γιατρό κ όλα πήγαν καλά...Αν και φοβάμαι πως ταλαιπωρω την μπεμπα πολύ με το βηχα αυτή μεγαλώνει κ με το παραπάνω,34w 5d και είμαστε ήδη 2700 γρ. Το κακό είναι πως έχω πάρει 17 κιλά  χωρίς να το καταλάβω κ από εδώ και πέρα πρέπει να βάλω φρενο!

Το μωρο ακομα να πάρει θέση κ είναι με το κεφάλι προς τα πάνω κ  ο γιατρός μας είπε πως πολύ δύσκολα πλέον θα γυρίσει,αλλά αυτό δε μας πολυνοιαζει γιατί ούτως ή άλλως πάμε για καισαρική προς τα τέλη Μάρτη...Κ επειδη παμε με καισαρική  θα κάνω την άλλη εβδομάδα  και ενέσεις κορτιζονης για να είναι πλήρως ανεπτυγμενοι οι πνεύμονες ώστε να μην έχει κανένα θέμα με το αναπνευστικο της !Αχ σε 3-4βδομαδες θα έχω την μπεμπουλα μου αγκαλιά και δεν το πιστεύω....

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 513
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

αγορασαμε τα τελευταία πράγματα .... τα εχουμε ολα .... φτιαχνουμε βαλιτσες .... εμείς παμε για ΦΤ και το μωρο εχει γυρισει .... εύχομαι να γεννησω τ ιδιο εύκολα οσο γέννησα και την πρώτη μου κορη ....

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Goldy87 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!

Χαθηκα λιγο αυτές τις μέρες γιατί είχα αρρωστησει αρκετά βαριά με πυρετό,έντονο βηχα κ μπουκωμα κ δεν μπορούσα να μπω...Τώρα είμαι λιγάκι καλύτερα!

Σήμερα πήγα στο γιατρό κ όλα πήγαν καλά...Αν και φοβάμαι πως ταλαιπωρω την μπεμπα πολύ με το βηχα αυτή μεγαλώνει κ με το παραπάνω,34w 5d και είμαστε ήδη 2700 γρ. Το κακό είναι πως έχω πάρει 17 κιλά  χωρίς να το καταλάβω κ από εδώ και πέρα πρέπει να βάλω φρενο!

Το μωρο ακομα να πάρει θέση κ είναι με το κεφάλι προς τα πάνω κ  ο γιατρός μας είπε πως πολύ δύσκολα πλέον θα γυρίσει,αλλά αυτό δε μας πολυνοιαζει γιατί ούτως ή άλλως πάμε για καισαρική προς τα τέλη Μάρτη...Κ επειδη παμε με καισαρική  θα κάνω την άλλη εβδομάδα  και ενέσεις κορτιζονης για να είναι πλήρως ανεπτυγμενοι οι πνεύμονες ώστε να μην έχει κανένα θέμα με το αναπνευστικο της !Αχ σε 3-4βδομαδες θα έχω την μπεμπουλα μου αγκαλιά και δεν το πιστεύω....

 

Περαστικα σου!!!μεγαλη η μπεμπα σου!γτ πας για καισαρικη αν επιτρεπεται;τελη μαρτη θα εισαι 38 γιατι κορτιζονη;;πολλες κοπελες γεννανε στην 38;συγνωμη για τις πολλες ερωτησεις μ!ενημερωτικα ρωταω!σημασια εχει να ειναι καλα τα μωρα μας και τιποτα αλλο!!κοντευεις!!!

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Winter2017 είπε:

Περαστικα σου!!!μεγαλη η μπεμπα σου!γτ πας για καισαρικη αν επιτρεπεται;τελη μαρτη θα εισαι 38 γιατι κορτιζονη;;πολλες κοπελες γεννανε στην 38;συγνωμη για τις πολλες ερωτησεις μ!ενημερωτικα ρωταω!σημασια εχει να ειναι καλα τα μωρα μας και τιποτα αλλο!!κοντευεις!!!

Οντως μπαμπατσικη η μπεμπουλα μας...Την ίδια απορία είχα κ εγώ για την κορτιζονη...Μου είπε ο γιατρός πως επειδή στην καισαρική το παιδί δεν είναι έτοιμο να βγει κ  πολλές φορές παθαίνει σοκ στην πρώτη αναπνοή  κ χρειάζεται να μπει 1-2 24 ώρα θερμοκοιτιδα λόγω του αναπνευστικου!!!Για να το αποφύγουμε αυτό θα κάνω τις ενέσεις,καθώς θα ωριμασουν ακόμα περισσότερο το σύστημα !

Με καισαρική θα πάω γιατί έχω θέμα με τον ομφάλιο λώρο επισης αντί για έναν πλακουντα έχω δύο...Αλλά από ότι φαίνεται κ η μπέμπα έχει βολευτεί με ψηλά το κεφάλι κ πολύ δύσκολα τώρα θα πάρει θέση...Ήθελα πολύ φτ αλλά προέχει η υγεία της μικρής μου!!!Μάλλον βλέπω να γενναω γύρω στις 24/3!

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Φιλενια είπε:

αγορασαμε τα τελευταία πράγματα .... τα εχουμε ολα .... φτιαχνουμε βαλιτσες .... εμείς παμε για ΦΤ και το μωρο εχει γυρισει .... εύχομαι να γεννησω τ ιδιο εύκολα οσο γέννησα και την πρώτη μου κορη ....

Με το καλο!με εναν πονο!εχεις παρει το κολαι εσυ!!!απο ποτε εχει γυρισει το μωρο;σε πιεζε χαμηλα οταν γυρισε;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Winter2017 είπε:

Με το καλο!με εναν πονο!εχεις παρει το κολαι εσυ!!!απο ποτε εχει γυρισει το μωρο;σε πιεζε χαμηλα οταν γυρισε;;

απο πολυ νωρις απο την αρχη του 8 ...  δεν τ καταλαβα οταν γυρισε στον υπέρηχο το ειδαμε .... 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Goldy87 είπε:

Οντως μπαμπατσικη η μπεμπουλα μας...Την ίδια απορία είχα κ εγώ για την κορτιζονη...Μου είπε ο γιατρός πως επειδή στην καισαρική το παιδί δεν είναι έτοιμο να βγει κ  πολλές φορές παθαίνει σοκ στην πρώτη αναπνοή  κ χρειάζεται να μπει 1-2 24 ώρα θερμοκοιτιδα λόγω του αναπνευστικου!!!Για να το αποφύγουμε αυτό θα κάνω τις ενέσεις,καθώς θα ωριμασουν ακόμα περισσότερο το σύστημα !

Με καισαρική θα πάω γιατί έχω θέμα με τον ομφάλιο λώρο επισης αντί για έναν πλακουντα έχω δύο...Αλλά από ότι φαίνεται κ η μπέμπα έχει βολευτεί με ψηλά το κεφάλι κ πολύ δύσκολα τώρα θα πάρει θέση...Ήθελα πολύ φτ αλλά προέχει η υγεία της μικρής μου!!!Μάλλον βλέπω να γενναω γύρω στις 24/3!

 

Πω πωωωω κοντευεις!με το καλο!σημασια εχει να ειναι γερα τα μωρα μας!και ειτε με τον εναν τροπο ειτε με τον αλλον να ειναι καλα!!!κανε υπομονουλα λιγες μερες!θα την εχεις αγκαλιτσα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

crochetmania   03/03/17 με                       ΠΗΤ 02/04/17

Goldy 87            06/04/17

giotab                06/04/17

Φιλενια             10/04/17

abas                  13/04/17

Pollyanna         16/04/17

anja                   17/04/17

winter2017       24/04/17

Lena92              25/04/17

melitini81          30/04/17

Για να μην ξεχνιόμαστε!!!!

Chrochetmania τελικά γεννας 3/3 που μας είχες πει?Με το καλό κορίτσι μου κ με έναν πόνο που λένε!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

μανουλες τι κάνετε....???? εγω απο τοτε που μπηκα στον 8 μεχρι και τωρα λίγο πριν μπω στον 9 κανω καθημερινή εμετους..... ουτε τον πρωτο καιρο τέτοιο πραγμα. . . ευτυχως με τον υπνο δεν εχω προβλημα ..... 

εκλεισα και τις βαλιτσες .... 

εσείς τι νεα???

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!!φιλενια κ εγω απο το τελος του 7ου κανω εμετους καθε βραδυ μα καθε βραδυ...ακομα κ σχεδον καθολου να μη φαω με πιανει καουρα κ εμετος κατευθειαν...τα βραδια ο υπνος δυσκολευει ακομα περισσοτερο!

Τη δευτερα ο μπεμπης μ γυρισε με το κεφαλι προς τα κατω...ηταν λιγο ανατριχιαστικο συναισθημα γιατι τον καταλαβα ξεκαθαρα!

Νιωθω τραβηγματα χαμηλα στη κοιλια που κ που κ τρομαζω αλλα προσπαθω να ειμαι ηρεμη λ να σκεφτομαι οτι ειναι επειδη μεγαλωνει το μωρο!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


40 minutes ago, Lena92 είπε:

Καλημερα κοριτσια!!!φιλενια κ εγω απο το τελος του 7ου κανω εμετους καθε βραδυ μα καθε βραδυ...ακομα κ σχεδον καθολου να μη φαω με πιανει καουρα κ εμετος κατευθειαν...τα βραδια ο υπνος δυσκολευει ακομα περισσοτερο!

Τη δευτερα ο μπεμπης μ γυρισε με το κεφαλι προς τα κατω...ηταν λιγο ανατριχιαστικο συναισθημα γιατι τον καταλαβα ξεκαθαρα!

Νιωθω τραβηγματα χαμηλα στη κοιλια που κ που κ τρομαζω αλλα προσπαθω να ειμαι ηρεμη λ να σκεφτομαι οτι ειναι επειδη μεγαλωνει το μωρο!

 

αχχχχ ωραια που γύρισε .... εγω δεν το καταλαβα οταν γυρισε ... αντεεε βρε κορίτσι σου εύχομαι εναν ομορφο φτ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Lena92 είπε:

Φιλενια Σ ευχαριστω πολυυυυ ευχομαι κ σε εσενα τα καλυτερα...φανταζομαι τωρα στο δευτερο τα βλεπεις αλλιως κ χωρις το τοοοοοσο αγχος της πρωταρας εεε?

δεν εχω το ανχος του τοκετου γτ τον εχω ζησει και ξερω πως το σωμα μου αντεχει  (γεννησα φυσιολογικά χωρις επισκληριδιο) .... φοβάμαι μην γίνει τπτ και μπω για καισαρική  (μιση ωρα μετα τον τοκετο εκανα ντουζ και μπορούσα να εξυπηρετησω μονη μου της αναγκες του μωρού) ..... και φοβάμαι πολυ μηπως δεν καταφερω παλι να θηλασω εχω ενημερωθει τοσο πολυ και πιστευω οτι μπορω ....  

ολες έχουμε κάποια αγωνια .... 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Goldy περαστικά! Πωπω εσύ κοντεύεις για τα καλά! Με το καλό να την υποδεχτείς την μπουμπούκα.

Φιλενια κι εσύ έτοιμη; Πόσο είσαι τώρα; Έκλεισες και βαλιτσούλα; :shock: Εγώ ούτε τα ψώνια δεν έκανα! Για κάποιο λόγο έχω στο μυαλό μου ότι θα γεννήσω σίγουρα μετά τις 40 εβδομάδες και μέχρι τώρα ήμουν φεεεετα. Αλλά μάλλον πρέπει να το τρέξω λίγο το θέμα. 

Εμένα η μπέμπα στο προηγούμενο ραντεβού, αρχές 7ου ήταν με το κεφάλι κάτω.. αλλά τώρα τελευταία δεν νιώθω τόση κίνηση κάτω απ τα πλευρά αλλά χαμηλά στην κοιλιά και φοβάμαι μήπως έχει ξαναγυρίσει. Θα δούμε αύριο. Ε, νωρίς είναι ακόμα θέλω να πιστεύω. Από κιλά, εδώ και 6 εβδομάδες που βρέθηκε το ζάχαρο και κάνω διατροφή δεν πήρα γραμμάριο. Άρα είμαι ακόμα στα +12. Νιώθω πολύ ανάλαφρη, δεν έχω πρηστεί καθόλου, δεν έχω καμία ενόχληση γενικά και κοιμάμαι σαν πουλάκι. Κάτι καλό έκανε η στέρηση.. αλλά έχει πέσει πείνα βρε κορίτσια μου, σκέφτομαι διάφορες λιχουδιές και μου τρέχουν τα σάλια! Δεν ξέρω τι να πρωτοζητήσω να φάω μόλις γεννήσω! :tongue:

 

 


vQjrp2.png
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, melitini81 είπε:

 

Φιλενια κι εσύ έτοιμη; Πόσο είσαι τώρα; Έκλεισες και βαλιτσούλα; :shock: Εγώ ούτε τα ψώνια δεν έκανα! Για κάποιο λόγο έχω στο μυαλό μου ότι θα γεννήσω σίγουρα μετά τις 40 εβδομάδες και μέχρι τώρα ήμουν φεεεετα. Αλλά μάλλον πρέπει να το τρέξω λίγο το θέμα. 

 

 

μπήκα στην 35εβδομαδα .... νομιζω οτι απο τα μεσα του 8° πρέπει να εχεις φτιαξει την βαλιτσα .... θα νιώθεις και εσυ η ιδια μια σιγουρια (φαντασου να ερθει νωρίτερα η ωρα της γεννας και εσυ να μην εχεις βάλει ουτε ενα εσωρουχο στην τσαντα και  να πρεπει να τρεχεις τελευταία στιγμη για να μαζεψεις δυο πράγματα)  ....

 

35 εβδομαδων και ειμαι και εγω στα +12 ..... 

και να γυρισε το μωρο σου μην σε ανχονει .... μπορει μεχρι τελευταία στιγμη να πάρει την σωστη θεση ....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...