Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 14 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Και οι 2 Τετάρτη είμαστε! Εύχομαι να έχουμε διπλασιασμους!!! Καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος και τις σκέψεις που έχετε. Το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι υπομονή και την προσευχή μας. 

      Είναι η 8η εμβρυομεταφορά μου! Μακάρι να έχω διπλασιασμο την Τετάρτη. 17η ε? Πέρασες πολλά και συ...έχεις άλλο παιδάκι? Εγώ όχι.

      Ωωωω έχεις διανύσει κι εσύ πορεία... Εύχομαι αυτή τη φορά να είναι η τυχερή λοιπόν! Έχω άλλο ένα παιδάκι από εξωσωματική πάλι και τώρα τα δίδυμα... 

      Όλες υποθέτω περνάμε πολλά... ακόμα κι αν πετύχει κάποιος με την πρώτη... Μακάρι να ήταν πιο εύκολο αυτό το ταξίδι για όλες όσες χρειάζεται να το περάσουμε αυτό... Μακάρι το σύστημα να ήταν πιο patient/woman friendly... Μακάρι να υπήρχε περισσότερη οικονομική ενίσχυση τόσο για τις προσπάθειες, όσο για τις εγκυμοσύνες και τον ερχομό του παιδιού μετά. Μακάρι και τα κέντρα εξωσωματικής κι όσοι τα απαρτίζουν να ήταν πιο ανθρωποκεντρικοί... Τέλος πάντων με έπιασε το φιλοσοφικό μου 😋

Μανουλες Απριλιου 2017


Recommended Posts

11 hours ago, Winter2017 είπε:

Καλησπερααα!!καλες ετοιμεσιες!εγω σημερα διαλεξα απο την αδερφη μ τι θα κρατησω απο πραγματα κ μ λειπουν ελαχιστα!τον μαρτη θα φτιαξω το δωματιο του μπεμπη!!απο βαλιτσα δικη μου τιποτα!εγω κοριτσια δεν εχω κανει καμπυλη ακομα!!στις 25 θα παω!ειμαι 30w και ειμαι +7!

απο ραγαδες πως πατε;;με τρωει η κοιλιτσα μ και μ ειπαν οτι θα κανω ραγαδες!ισχυει κατι τετοιο;;;

 

δυστυχώς ναι .... εαν σε τρωει τεντονει ..... βαζε λαδακια κρεμες να σωσεις οτι μπορεις .....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 513
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

12 minutes ago, Φιλενια είπε:

δυστυχώς ναι .... εαν σε τρωει τεντονει ..... βαζε λαδακια κρεμες να σωσεις οτι μπορεις .....

Καλημερα!!!ωωωχ!!βαζω ηδη αλλα ισως ειναι θεμα δερματος!!θα βαζω περισσοτερες φορες!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ 32w6d και είμαι ήδη στα +14!!!Πήρα απότομα στον 6ο τα Χριστούγεννα...Κ τώρα με νύχια και δόντια προσπαθώ να μην πάρω άλλα....Όμως αν και προσέχω βάζω κάθε βδομάδα κ κατι....Το πήρα απόφαση ότι μετά την εγκυμοσύνη κ το θηλασμό  θα πέσει πείνα και σκληρη δίαιτα....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια εγω πριν λιγο γυρισα απ'τον γιατρο

κι ειμαι λιγο στεναχωρημενη μου ειπε οτι ειναι μικρο (1650 γρ) κι οτι πρεπει να τρωω περισσοτερο

ειμαι στην 32+3 :\

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Goldy87 είπε:

Εγώ 32w6d και είμαι ήδη στα +14!!!Πήρα απότομα στον 6ο τα Χριστούγεννα...Κ τώρα με νύχια και δόντια προσπαθώ να μην πάρω άλλα....Όμως αν και προσέχω βάζω κάθε βδομάδα κ κατι....Το πήρα απόφαση ότι μετά την εγκυμοσύνη κ το θηλασμό  θα πέσει πείνα και σκληρη δίαιτα....

ο θηλασμος βοηθαει πολυ να χασεις κιλα λενε .... καποιες γυναίκες ειναι τυχερες και τα χανουν αμεσως τα κιλά χωρις ιδιαίτερη προσπάθεια .... 

2 hours ago, mariapn είπε:

Γεια σας κοριτσια εγω πριν λιγο γυρισα απ'τον γιατρο

κι ειμαι λιγο στεναχωρημενη μου ειπε οτι ειναι μικρο (1650 γρ) κι οτι πρεπει να τρωω περισσοτερο

ειμαι στην 32+3 :\

 

τρωως λιγο επιτουτου για να μην παρεις κιλα??? ή με τις καουρες δεν μπορεις να φας??? ποσα κιλα εχεις παρει ...??? Εντάξει μην ανχονεσαι μεχρι να γεννηθει θα εχει παρει τα κιλα που χρειάζεται.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 hours ago, mariapn said:

Γεια σας κοριτσια εγω πριν λιγο γυρισα απ'τον γιατρο

κι ειμαι λιγο στεναχωρημενη μου ειπε οτι ειναι μικρο (1650 γρ) κι οτι πρεπει να τρωω περισσοτερο

ειμαι στην 32+3 :\

 

Και γιατι Εισαι στεναχωρημενη βρε κοριτσακι σου ειπε ο γιατρος οτι ειναι μικρο????? εμενα στην 32+3 ηταν ακριβως 1400

εγω παντως τρωω πολυ δεν νμιζω οτι το ποσο τρως εχει να κανει με το ποσο περνει το μωρο .......

  • Μου αρέσει 1

79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, crochetmania είπε:

Και γιατι Εισαι στεναχωρημενη βρε κοριτσακι σου ειπε ο γιατρος οτι ειναι μικρο????? εμενα στην 32+3 ηταν ακριβως 1400

εγω παντως τρωω πολυ δεν νμιζω οτι το ποσο τρως εχει να κανει με το ποσο περνει το μωρο .......

Και εγω το ιδιο πιστευω,δεν εχει να κανει με το ποσο τρωμε εμεις!!Να μη στεναχωριεστε σημασια εχει να ειναι καλα τα μωρα μας και θα παρουν κιλακια!!

που θα γεννησετε;;

Link to comment
Share on other sites

mariapn απ'ότι ξέρω κ εγώ τα μωρά δεν επηρεάζονται καθόλου από την ποσότητα φαγητού που καταναλωνουμε εμείς,άρα δεν ευθυνεσαι εσύ...Έχεις ακόμα πολύ καιρό μπροστά σου για να πάρει και άλλο βάρος το μωράκι σου!!!Μπορεί να μη βγει θηριακι αλλά αν συνεχίσετε κ παρετε ολο το μηνα σας θα βγει κοντά στα 3 κιλά....Σούπερ δηλαδή...Να υπολογίζεις πως παίρνουν σχεδόν 200γρ την εβδομάδα από εδώ και πέρα!doppler έκανες η απλή εξέταση στο γιατρό σου?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια μου!πως ειμαστε????εγω πηγα στο γιατρο τη βφομαδα που μας περασε δηλαδη στις 30w1d και ο μπεμπακος μου ηταν 1320 γρ!δε ξερω ποσο θα επρεπε να ηταν αλλα ρωρησα το γιατρο μ κ μ ειπε οτι πλεον τα μωρα μας παιρνουν 20γρ κατα μεσο ορο την ημερα!

Τον ειδα κ σε 3D παλι κ συγκινηθηκα!εχει τοοοοοοσα πολλα μαλακια το μικρακι μου!

Αυτα...αντρ πειτε κ εσεις τα νεα σας!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια!!!Πως τα περάσατε το Σ/Κ?Εγω είμαι κρυωμενη εδώ και μια εβδομάδα κ πάω από το κακό στο χειρότερο...Βηχας κ καταροη κ να μην μπορείς να πάρεις και πολλά φάρμακα...Αφήστε δράμα!!!

Κατά ταλλα το δωμάτιο της μπεμπας είναι σχεδόν έτοιμο μας λείπουν μόνο οι κουρτινες κ το φωτιστικό!!!

Lena92 τι όμορφα τα νέα σου....Μεγαλώνει ο μπεμπάκος  σου κ θα σου βγει κ μαλλιαρος!!!Τέλειο!!!Εγώ έχω ραντεβού στο γιατρό σε μια βδομαδουλα ,την άλλη Τρίτη κ ανυπομονώ να δω τη σπορουλα  μου!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Goldy87 με το καλο να δεις τη μπουμπουκα σου κ να ειναι ολα τελεια!!!να μας ενημερωσεις για τη προοδο σας!οσο για το κρυωμα σου υπομονη και ξεκουραση...ξερω ποσο ασχημο ειναι εγω περασα αμυγδαλιτιδα το περασμενο μηνα με 38.5 πυρετο...δραμα!τελος καλο ολα καλα.. 

Αντε να περασει ο καιρος να κρατησουμε τα μωρα μας...λιγοστευει πια η υπομονη μας!!!χαχαχαχαχα!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με αγχώνουν  σχεδόν τα πάντα!Αν θα καταφέρω να θηλάσω,πως θα είναι η ζωή μας με τον ερχομο της μπεμπας,αν θα καταφέρω να ανταπεξελθω στο ρόλο της μαμάς....Γενικά νομίζω κυρίως με αγχώνει το άγνωστο που έρχεται που ενώ είναι κάτι που θέλω σαν τρελή από την άλλη είναι στιγμές που φοβάμαι....

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως κ εμενα αυτο που με αγχωνει ειναι ο ερχομος του καινουριου...ο τρομος για το αγνωστο ας πουμε!

Ο θηλασμος δε με τρομαζει τοσο ακομα κι ας μη το εχω ξαναζησει...θεωρω πως ειναι στη φυση μας κι ακομα κι αν δυσκολευτουμε θα τα καταφερουμε!

Με τρομαζει το μετα..η σχεση μου με τον αντρα μου κυριως κι αυτο γιατι ολες οι γυναικες αφουν γινουν μανουλες βαζουν τον αντρα τους κ τη ζωη τους σε δευτερη μοιρα κ εγω δε θελω να το κανω αυτο!δε ξερω αν καταλαβαινετε τι εννοω?!:?

Link to comment
Share on other sites

Και μενα τα ιδια με αγχωνουν!!ολες μαλλοβ το ιδιο νοιωθουμε!Συν ο φοβος να πανε ολα καλα και να ρθει στην ωρα του το μωρο!!κανενα μυστικο για βραδυνες καουρες μηπως εχετε;;;με ταραζουν χωρις να τρωω πριν πεσω για υπνο!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...