Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Όλα μια λακούβα σε αυτή την χώρα. Το καλό είναι ότι οδηγώ εγώ πάμε μαζί (και εγώ δάσκαλος μας έφαγε η εκπαίδευση . Μα συγνώμη η μόνιμη δασκάλα έχει αναρ άδεια για όλα η αναπληρώτρια έχει μήτρα από τα lidl 😅😅 ήθελα να ξέρω τους νόμους τουσ διαβάζουν;  Καλά τα ηρεμιστικά τα βλέπω σιγά σιγά αχααχαχαχα η γιατρός είπε όλα μια χαρά με το μωρό μια μικρή αποκόλληση βλέπω όχι λακούβες και τραντάγματα 

      Ναι είναι μεγάλη αδικία οι αναρρωτικες αναπληρωτων σε σύγκριση με μονίμων. Είχαν πει θα τα εξισωναν αλλά ακόμα τίποτα.... αν οδηγείς εσύ νομίζω μια χαρά....θα πηγαίνεις αργά θα αποφεύγεις λακουβες και στο σχολειο δε θα κάνει τίποτα να κάθεται σαν πατριάρχης 😁. Προσοχή στις ιώσεις και τον πυρετό στο σχολειο...καλό είναι να μην ανεβάσουμε πυρετό στο 1ο τριμηνο ειδικά. Να φοράτε μάσκα. Στο δημοτικό κολλάς εύκολα. 

Kοριτσια 40 ++ που προσπαθουν;


Recommended Posts

Just now, Clouds said:

Γνωρίζουμε μήπως το κόστος; 

Πρώτη φορά το ακούω αυτό.Μου ακούγεται σημαντικό.Γιατι δεν το προτείνουν τότε και ρισκάρουμε ψάχνοντας;

Ειναι ακριβό, 700 η 800 ευρω, δες λιγο πιο πίσω post της Nephelie που το περιγράφει. Δε το προτείνουν απ’ οσο εχω καταλαβει,  γιατί ενα μικρό ποσοστό γυναικών μόνο εχει διαφορετικό παραθυρο εμφύτευσης, οποτε ίσως θεωρούν οτι δεν αξίζει να σε βάλουν στην διαδικασία; δε ξέρω. Κ επίσης ενδείκνυται σε όσες εχουν επαναλαμβανόμενες αποτυχίες εμφύτευσης, αλλιώς δεν υπαρχει λόγος να γινει απο την αρχή πριν δοκιμάσεις 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Moana είπε:

Ειναι ακριβό, 700 η 800 ευρω, δες λιγο πιο πίσω post της Nephelie που το περιγράφει. Δε το προτείνουν απ’ οσο εχω καταλαβει,  γιατί ενα μικρό ποσοστό γυναικών μόνο εχει διαφορετικό παραθυρο εμφύτευσης, οποτε ίσως θεωρούν οτι δεν αξίζει να σε βάλουν στην διαδικασία; δε ξέρω. Κ επίσης ενδείκνυται σε όσες εχουν επαναλαμβανόμενες αποτυχίες εμφύτευσης, αλλιώς δεν υπαρχει λόγος να γινει απο την αρχή πριν δοκιμάσεις 

Σ ευχαριστώ πολύ. Να σαι καλά! Ακούω και διαβάζω τόσα  που στο τέλος η θα τρελαθώ η θα πω ας γίνει ότι είναι να γίνει! Σ ευχαριστώ και πάλι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Clouds said:

Σ ευχαριστώ πολύ. Να σαι καλά! Ακούω και διαβάζω τόσα  που στο τέλος η θα τρελαθώ η θα πω ας γίνει ότι είναι να γίνει! Σ ευχαριστώ και πάλι.

Μα ειναι να μη τρελαίνεσαι; δε ξερεις απο που να το πιάσεις, κ τι να πρώτο εξετάσεις, συν τις άλλες ειδικότητες που πρέπει να δεις εκτος απο εξωσωματικούς για να εισαι σιγουρη οτι τα εχεις ψαξει ολα, αιματολους, ενδοκρινολόγους κ δε ξέρω κ εγω τι αλλο 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Moana είπε:

Μα ειναι να μη τρελαίνεσαι; δε ξερεις απο που να το πιάσεις, κ τι να πρώτο εξετάσεις, συν τις άλλες ειδικότητες που πρέπει να δεις εκτος απο εξωσωματικούς για να εισαι σιγουρη οτι τα εχεις ψαξει ολα, αιματολους, ενδοκρινολόγους κ δε ξέρω κ εγω τι αλλο 

Ο άντρας μου ,μου λέει να κάνω exell για να μην μπερδεύομαι!!! Χαχα Απόψε λοιπόν στις 12.30 ovitrelle! (Μην το ξεχάσω!)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Sandykou said:

Κοριτσια μολις μου ειπε και επισημα ο γιατρος οτι προχωραμε το Μαιο! Φανταζομαι το ιδιο ισχυει και για Ελλαδα! Ευχομαι να ειναι ο τυχερος μας μηνας! 

Με το καλό!:)

  • Μου αρέσει 1

LZ71p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Sandykou said:

Κοριτσια μολις μου ειπε και επισημα ο γιατρος οτι προχωραμε το Μαιο! Φανταζομαι το ιδιο ισχυει και για Ελλαδα! Ευχομαι να ειναι ο τυχερος μας μηνας! 

Μακάρι! Καλη επιτυχία! Κάποιοι γιατροί συνέχιζαν κανονικά αυτο το διάστημα, φαντάζομαι τωρα θα ανοίξουν ολα τα κεντρα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/4/2020 at 11:05 ΜΜ, CATHRINE είπε:

Κοριτσια κανενα νεοτερο απο τα κεντρα εχετε??  Επισης δεν ξερω πως να ανοιξω μια συζητηση απο το tablet  και βλεπω παει και κολλαει απο το τελευταιο μήνυμα. .. τελος παντων.... εχει προχωρησει καμια ειδικα στην Θεσσαλονίκη ??

Καλημέρα και χρόνια πολλά.

Μόλις μίλησα με το γιατρό μου, μου είπε ότι άνοιξαν τα κέντρα για φυσικούς κύκλους. 

On 24/4/2020 at 5:48 ΜΜ, Anast06 είπε:

Καλησπερα κοριτσια..

Εγω ειμαι 39 ετων και προσπαθω περιπου 7 μηνες.

Τους τελευταιους 4 με προκληση ωορηξιας.

Σημερα θα ξεκινησω σερπαφαρ και αλτερμον.

Εχω αγχωθει λιγο με την ηλικια μου αν θα τα καταφερω.

Στις προηγουμενες εγκυμοσυνες εκανα παλι προκληση και ετσι εκανα τα διδυμακια μου...και το τριτο ηρθε μονο του..αλλα ολα αυτα πριν 7 χρονια.

Πρόκληση ωορηξίας? Εννοείς κύκλο με φάρμακα.Δηλαδή ξεκίνησες με φυσικούς κύκλους και συνεχίζεις με φάρμακα?

On 24/4/2020 at 9:19 ΜΜ, Agatte είπε:

Στο μεταξύ έχω 8 παραπανίσια κιλά. Είχα αρχίσει να χάνω αλλά με την καραντίνα, τα πήρα πίσω αυτά που έχασα. Και φαντάζομαι πως και το περιττό βάρος, δεν βοηθάει και πολύ. 

Γεια σου Agatte. Εμένα πάντως ο γιατρός μου είπε ότι δεν παίζουν ρόλο λίγα παραπανίσια κιλά στην επίτευξη εγκυμοσύνης. Απλά είναι καλό να μην ξεκινάς εγκυμοσυνη με παραπανίσια κιλά, εμένα με "μάλωσε" που ενώ κάνω προσπάθειες έβαλα κάποια κιλά. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Manoulitsa75 είπε:

Καλημέρα και χρόνια πολλά.

Μόλις μίλησα με το γιατρό μου, μου είπε ότι άνοιξαν τα κέντρα για φυσικούς κύκλους. 

Πρόκληση ωορηξίας? Εννοείς κύκλο με φάρμακα.Δηλαδή ξεκίνησες με φυσικούς κύκλους και συνεχίζεις με φάρμακα?

Γεια σου Agatte. Εμένα πάντως ο γιατρός μου είπε ότι δεν παίζουν ρόλο λίγα παραπανίσια κιλά στην επίτευξη εγκυμοσύνης. Απλά είναι καλό να μην ξεκινάς εγκυμοσυνη με παραπανίσια κιλά, εμένα με "μάλωσε" που ενώ κάνω προσπάθειες έβαλα κάποια κιλά. 

Για ετ όμως Όχι ακόμα Ε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...