Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

Kοριτσια 40 ++ που προσπαθουν;


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΧΑΖΗ ΕΡΩΤΗΣΗ...

εχει τυχει σε καμια να ειναι εεγκυος κ να χει περιοδο ...κανονικα;;;;

Ξερω...δεν στεκει..αλλα πολλα ακουγονται..κ δε λεω ψευτοπεριοδο 2 ημερων....


...Σημασια δεν εχει για ποιον πεθαινεις, αλλα για ποιον ζεις...!!!

...μικρο μου βαλεντινακι ,σε λατρευουμε.....!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, ath_gal1 said:

ΧΑΖΗ ΕΡΩΤΗΣΗ...

εχει τυχει σε καμια να ειναι εεγκυος κ να χει περιοδο ...κανονικα;;;;

Ξερω...δεν στεκει..αλλα πολλα ακουγονται..κ δε λεω ψευτοπεριοδο 2 ημερων....

Δεν εχω ακουσει κατι τετοιο. Χλωμο το βρισκω παντως!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω μια χαζή ερώτηση. Αν έχεις ήδη κάνει παιδί στο παρελθόν, οι εξετάσεις είναι όλες καλές, το σπέρμα καλό και ο μόνος λόγος για εξωσωματική είναι τα γερασμένα ωάρια, σκοπός είναι να τύχεις ένα καλό ωάριο σωστα? Αν όμως τύχεις αυτό το ένα καλό ωάριο και προσπαθήσεις με φυσική σύλληψη δε θα μείνεις έγκυος? Γιατί να κάνεις εξωσωματική?

Just now, ath_gal1 είπε:

ΧΑΖΗ ΕΡΩΤΗΣΗ...

εχει τυχει σε καμια να ειναι εεγκυος κ να χει περιοδο ...κανονικα;;;;

Ξερω...δεν στεκει..αλλα πολλα ακουγονται..κ δε λεω ψευτοπεριοδο 2 ημερων....

Όχι, αποκλείεται.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Manoulitsa75 said:

Παιδιά έχω μια χαζή ερώτηση. Αν έχεις ήδη κάνει παιδί στο παρελθόν, οι εξετάσεις είναι όλες καλές, το σπέρμα καλό και ο μόνος λόγος για εξωσωματική είναι τα γερασμένα ωάρια, σκοπός είναι να τύχεις ένα καλό ωάριο σωστα? Αν όμως τύχεις αυτό το ένα καλό ωάριο και προσπαθήσεις με φυσική σύλληψη δε θα μείνεις έγκυος? Γιατί να κάνεις εξωσωματική?

Για να αυξήσεις τις πιθανότητες να το πετύχεις ίσως;  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Manoulitsa75 είπε:

Παιδιά έχω μια χαζή ερώτηση. Αν έχεις ήδη κάνει παιδί στο παρελθόν, οι εξετάσεις είναι όλες καλές, το σπέρμα καλό και ο μόνος λόγος για εξωσωματική είναι τα γερασμένα ωάρια, σκοπός είναι να τύχεις ένα καλό ωάριο σωστα? Αν όμως τύχεις αυτό το ένα καλό ωάριο και προσπαθήσεις με φυσική σύλληψη δε θα μείνεις έγκυος? Γιατί να κάνεις εξωσωματική?

Όχι, αποκλείεται.

Γιατι του βγαίνεις απο τα δεξιά.!

Φυσιολογικά Πρεπει να κατέβει το ωάριο , να διανύσει τεράστια ποσοτητα το σπερμα , να φτασει στην σάλπιγγα, να τρυπήσει το ωάριο για να το γονιμοποιήσει. Και να κανει πέντε μερες για να φτασει στην μήτρα για να εμφυτευτεί. Πολλα τα εμπόδια.

 Στην εξωσωματική βρίσκεται το έμβρυο  αμέσως μεσα στην μήτρα για να εμφυτετευτει.

  • Μου αρέσει 2

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι said:

Γιατι του βγαίνεις απο τα δεξιά.!

Φυσιολογικά Πρεπει να κατέβει το ωάριο , να διανύσει τεράστια ποσοτητα το σπερμα , να φτασει στην σάλπιγγα, να τρυπήσει το ωάριο για να το γονιμοποιήσει. Και να κανει πέντε μερες για να φτασει στην μήτρα για να εμφυτευτεί. Πολλα τα εμπόδια.

 Στην εξωσωματική βρίσκεται το έμβρυο  αμέσως μεσα στην μήτρα για να εμφυτετευτει.

Πως εισαι; ποτε με τι καλο πας για υπερηχο; να ακουμε κσι τα χαρουμενα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 ώρες πρίν, ath_gal1 είπε:

ΧΑΖΗ ΕΡΩΤΗΣΗ...

εχει τυχει σε καμια να ειναι εεγκυος κ να χει περιοδο ...κανονικα;;;;

Ξερω...δεν στεκει..αλλα πολλα ακουγονται..κ δε λεω ψευτοπεριοδο 2 ημερων....

Εγώ για 4 μήνες στη γνωστή ημερομηνία είχα αιμορραγία για 4-5 μέρες.Εαν δεν ήμουν από εξωσωματική πολύ πιθανόν να πίστευα ότι ήταν περίοδος κ μάλιστα με πολύ αίμα.

7 ώρες πρίν, Manoulitsa75 είπε:

Παιδιά έχω μια χαζή ερώτηση. Αν έχεις ήδη κάνει παιδί στο παρελθόν, οι εξετάσεις είναι όλες καλές, το σπέρμα καλό και ο μόνος λόγος για εξωσωματική είναι τα γερασμένα ωάρια, σκοπός είναι να τύχεις ένα καλό ωάριο σωστα? Αν όμως τύχεις αυτό το ένα καλό ωάριο και προσπαθήσεις με φυσική σύλληψη δε θα μείνεις έγκυος? Γιατί να κάνεις εξωσωματική?

Όχι, αποκλείεται.

Γιατί αυξάνεις πιθανότητες να το βρεις( σκέψου ότι πρέπει όλοι οι άλλοι παράγοντες να συμπέσουν πχ καλό ωάριο θέλει κ καλό σπερμα.πως ξέρεις πχ ότι εκείνη τη μέρα είναι ιδανικό;)

Γιατί όπως είπε η Κάντι τουβφαινεις από δεξιά αφού του τα δίνεις όλα στο πιάτο.Ετοιμη γονιμοποίηση ,καθόλου διαδρομή κτλ

Γιατί αν κάνεις μικρογονιμοποιηση πχ " διορθώνεις "κ κάποια πιθανά αλλά θέματα

Κι γιατί μετά τη μεταφορά που ξέρεις πότε έγινε προσομοιώσεις το περιβάλλον μήτρας με φυσική σύλληψη κ συμηρωματα.Για αυτό το λένε..

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sandykou είπε:

Πως εισαι; ποτε με τι καλο πας για υπερηχο; να ακουμε κσι τα χαρουμενα!!

Την Πεμπτη τελικα μου έκαναν την χάρη!

καλα ειμαι πηγα στον διαβητολόγο χτες και μου εδωσε μηχανάκι για το σάκχαρο, προς το παρον οι μετρήσεις ειναι τρελές. Μου ειπε να τις κανω μια εβδομαδα και να τα στείλω. Ασε που τρυπήθηκα έξι φορές για να βγάλω αιμα...

 Α και για να σιγουρευτώ οτι λειτουργεί σωστά το μηχανάκι και βαράω σωστά χτυπήματα , εκανα στον άνδρα μου του βγήκε αμέσως καλη ποσοτητα αίματος και φυσιολογική μέτρηση.

  • Μου αρέσει 4
  • Χαχα 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι said:

Την Πεμπτη τελικα μου έκαναν την χάρη!

καλα ειμαι πηγα στον διαβητολόγο χτες και μου εδωσε μηχανάκι για το σάκχαρο, προς το παρον οι μετρήσεις ειναι τρελές. Μου ειπε να τις κανω μια εβδομαδα και να τα στείλω. Ασε που τρυπήθηκα έξι φορές για να βγάλω αιμα...

 Α και για να σιγουρευτώ οτι λειτουργεί σωστά το μηχανάκι και βαράω σωστά χτυπήματα , εκανα στον άνδρα μου του βγήκε αμέσως καλη ποσοτητα αίματος και φυσιολογική μέτρηση.

Μπραβο!!! Τη μετρηση για το σακχαρο στγν εδωσε προληπτικα η εκανες εξετασεις πρωτα;; τσ τσιμπιματακια ειναι part της χαρας ομως!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sandykou είπε:

Μπραβο!!! Τη μετρηση για το σακχαρο στγν εδωσε προληπτικα η εκανες εξετασεις πρωτα;; τσ τσιμπιματακια ειναι part της χαρας ομως!! 

Άμα βγαίνουν αμέσως και σωστά ειναι!

 Έκανα εξέταση σακχάρου και ηταν 92 νηστική και μου ειπε για να εχουμε το κεφάλι μας ήσυχο να του στείλω τις μετρήσεις μιας εβδομάδας.

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Την Πεμπτη τελικα μου έκαναν την χάρη!

καλα ειμαι πηγα στον διαβητολόγο χτες και μου εδωσε μηχανάκι για το σάκχαρο, προς το παρον οι μετρήσεις ειναι τρελές. Μου ειπε να τις κανω μια εβδομαδα και να τα στείλω. Ασε που τρυπήθηκα έξι φορές για να βγάλω αιμα...

 Α και για να σιγουρευτώ οτι λειτουργεί σωστά το μηχανάκι και βαράω σωστά χτυπήματα , εκανα στον άνδρα μου του βγήκε αμέσως καλη ποσοτητα αίματος και φυσιολογική μέτρηση.

Συγγνώμη... Γελάω με τον άνδρα σου! 

Κι εγώ σήμερα πήγα για ένα κάρο εξετάσεις πάλι, μη τυχόν κάτι είναι ανεβασμένο, μου λέει η αιμοληπτρια, πολύ ταλαιπωρημένα τα χέρια σας!! Με ξέρει στο μεταξύ, τόσες φορές που έχω πάει. 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...