Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Kοριτσια 40 ++ που προσπαθουν;


Recommended Posts

Just now, AndMosch είπε:

Ναι, θα πάρω σήμερα κιόλας!

ευχαριστω!

Δεν νομιζω οτι θα βρεις κάποιον στο ιατρείο. Δες στο σαιτ του μηπως εχει μειλ επικοινωνίας ή παρε στην κλινικη και ζητά να μιλήσεις με καποια μαια.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια μια φιλη μου ψαχνει να αλλαξει γιατρο στην Αθηνα κσι ειναι ανσμεσα σε σφακ, τσιριγ και ιασω. Για πανω απο 40 ποιον θα προτεινατε γιατι εχει απογοητευτει!

Επισης οσες παιρνετε Q10 ποσα mg παιρνετε την ημερα; διαβασα οτι παιρνουν μεχρι και 600! Εγω παιρνω 30 mg 3 φορες τη μερα,  τοσο επαιρνα κσι στην πρωτη που εμεινα εγκυος αρα για να το λεει ο γιατρος κατι θα ξερει βεβαια. Μαλλον δεν εχω τι να κανω και ψαχνομαι!

Link to comment
Share on other sites

Just now, annamariag77 είπε:

Καλησπερα και οι δυο καλες επιλογες θα ελεγα ας τους δει και αποφασιζει

Ειναι ξερεις και θεμα χημειας

Θα συμφωνησω απολυτα. Ειναι βασικα θεμα χημειας. Εμεις πχ δεν προχωρησαμε σε επόμενη προσπαθεια ακομα και με γιατρους που εμεινα εγκυος. Δεν είναι μονο το να μεινεις εγκυος αλλα και 9 μηνες που ο γιατρος σου ειναι συνοδοιπορος σε ολο αυτο το μοναδικο ταξιδι. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sandykou είπε:

Κοριτσια μια φιλη μου ψαχνει να αλλαξει γιατρο στην Αθηνα κσι ειναι ανσμεσα σε σφακ, τσιριγ και ιασω. Για πανω απο 40 ποιον θα προτεινατε γιατι εχει απογοητευτει!

Επισης οσες παιρνετε Q10 ποσα mg παιρνετε την ημερα; διαβασα οτι παιρνουν μεχρι και 600! Εγω παιρνω 30 mg 3 φορες τη μερα,  τοσο επαιρνα κσι στην πρωτη που εμεινα εγκυος αρα για να το λεει ο γιατρος κατι θα ξερει βεβαια. Μαλλον δεν εχω τι να κανω και ψαχνομαι!

@Sandykou

Ο γιατρος κοριτσι μου εξατομικευει. Η καθε περιπτωση ειναι μοναδικη.Οποτε μην ταλαιπωρείς το μυαλουδακι σου. Έχεις την αγωγη σου και μια χαρα :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Καντι said:

Δεν νομιζω οτι θα βρεις κάποιον στο ιατρείο. Δες στο σαιτ του μηπως εχει μειλ επικοινωνίας ή παρε στην κλινικη και ζητά να μιλήσεις με καποια μαια.

Ευχαριστωωω!!


LZ71p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Luckystars said:

@Sandykou

Ο γιατρος κοριτσι μου εξατομικευει. Η καθε περιπτωση ειναι μοναδικη.Οποτε μην ταλαιπωρείς το μυαλουδακι σου. Έχεις την αγωγη σου και μια χαρα :)

Εχεις δικιο, τρωγομαι μονη μου!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sandykou είπε:

Εχεις δικιο, τρωγομαι μονη μου!!

@Sandykou

Καταλαβαινω να σε απασχολει πανω στην αγωνια σου για το πόσο μπορεί να επηρεαζει την εκβαση της προσπάθειας. Και εγω σκεφτόμουν συνεχως και  πολλα και για παρα πολλα χρονια. Μονο οταν εμπιστευτηκα τον γιατρο μου και σταματησα να πολυαναλυω ηρεμησα. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sandykou είπε:

Κοριτσια μια φιλη μου ψαχνει να αλλαξει γιατρο στην Αθηνα κσι ειναι ανσμεσα σε σφακ, τσιριγ και ιασω. Για πανω απο 40 ποιον θα προτεινατε γιατι εχει απογοητευτει!

Επισης οσες παιρνετε Q10 ποσα mg παιρνετε την ημερα; διαβασα οτι παιρνουν μεχρι και 600! Εγω παιρνω 30 mg 3 φορες τη μερα,  τοσο επαιρνα κσι στην πρωτη που εμεινα εγκυος αρα για να το λεει ο γιατρος κατι θα ξερει βεβαια. Μαλλον δεν εχω τι να κανω και ψαχνομαι!

Κ στους 2 που αναφέρεις θα πήγαινα για 2η γνωμη εαν μπορουσα...έχουν καλό όνομα στο χωρο....ιασω δεν θα ξαναπηγαινα

Link to comment
Share on other sites

Just now, geozak said:

Κ στους 2 που αναφέρεις θα πήγαινα για 2η γνωμη εαν μπορουσα...έχουν καλό όνομα στο χωρο....ιασω δεν θα ξαναπηγαινα

Thank you! Θα της προτεινω να παει κ στους 2!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Χριστός Ανέστη κορίτσια!

Σας διάβασα και σας νιώθω όλες,μία μία!

Είμαι και γω μία σαν και σας!

Εύχομαι ο,τι καλύτερο σε όλες σας!

Θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποια, τι διαφορά έχει το να καταψύξεις  έμβρυα 3 ημερών και να τα αποψύξεις περιμένοντας να γίνουν (αν γίνουν)βλαστοκύστες,  από το να το ν αφήσεις τα έμβρυα να γίνουν (αν γίνουν) ΚΑΤΕΥΘΕΊΑΝ βλαστοκύστες να τις παγώσεις και μετά όταν μαζευτούν πιο πολλές να τις ξεπαγώσεις και γίνει η εμτφ.

Ελπίζω να μην σας μπέρδεψα...

Υπομονή σε όλες! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Clouds είπε:

Χριστός Ανέστη κορίτσια!

Σας διάβασα και σας νιώθω όλες,μία μία!

Είμαι και γω μία σαν και σας!

Εύχομαι ο,τι καλύτερο σε όλες σας!

Θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποια, τι διαφορά έχει το να καταψύξεις  έμβρυα 3 ημερών και να τα αποψύξεις περιμένοντας να γίνουν (αν γίνουν)βλαστοκύστες,  από το να το ν αφήσεις τα έμβρυα να γίνουν (αν γίνουν) ΚΑΤΕΥΘΕΊΑΝ βλαστοκύστες να τις παγώσεις και μετά όταν μαζευτούν πιο πολλές να τις ξεπαγώσεις και γίνει η εμτφ.

Ελπίζω να μην σας μπέρδεψα...

Υπομονή σε όλες! 

Αν τα καταψυξεις τριτη μερα δεν ξέρεις ποσα θα φτάσουν βλαστοκυστες τελικα. Για μενα η δεύτερη εκδοχή ειναι καλύτερη. Αν ειναι πολλα τα έμβρυα ομως καταψύχοντας τα τριτη μερα εχεις ο πλεονέκτημα  να δοκιμάσεις διάφορες μερες έμβρυομεταφορας.

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Clouds said:

Χριστός Ανέστη κορίτσια!

Σας διάβασα και σας νιώθω όλες,μία μία!

Είμαι και γω μία σαν και σας!

Εύχομαι ο,τι καλύτερο σε όλες σας!

Θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποια, τι διαφορά έχει το να καταψύξεις  έμβρυα 3 ημερών και να τα αποψύξεις περιμένοντας να γίνουν (αν γίνουν)βλαστοκύστες,  από το να το ν αφήσεις τα έμβρυα να γίνουν (αν γίνουν) ΚΑΤΕΥΘΕΊΑΝ βλαστοκύστες να τις παγώσεις και μετά όταν μαζευτούν πιο πολλές να τις ξεπαγώσεις και γίνει η εμτφ.

Ελπίζω να μην σας μπέρδεψα...

Υπομονή σε όλες! 

Κ εμενα η δευτετη εκδοχη μου φαινεται πιο ξεκαθαρη, θα ξερεις απο την αρχη τι εχεις! Καλη επιτυχια!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Clouds είπε:

Χριστός Ανέστη κορίτσια!

Σας διάβασα και σας νιώθω όλες,μία μία!

Είμαι και γω μία σαν και σας!

Εύχομαι ο,τι καλύτερο σε όλες σας!

Θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποια, τι διαφορά έχει το να καταψύξεις  έμβρυα 3 ημερών και να τα αποψύξεις περιμένοντας να γίνουν (αν γίνουν)βλαστοκύστες,  από το να το ν αφήσεις τα έμβρυα να γίνουν (αν γίνουν) ΚΑΤΕΥΘΕΊΑΝ βλαστοκύστες να τις παγώσεις και μετά όταν μαζευτούν πιο πολλές να τις ξεπαγώσεις και γίνει η εμτφ.

Ελπίζω να μην σας μπέρδεψα...

Υπομονή σε όλες! 

 μολις ρωτησα το γιατρο μου για αυτο..μου απαντησε οκ οντως οτι αν δεν ειναι πολυ καλό μπορεί να μη φτασει σε βλαστοκυστη κ αν ειναι 1 δε παιρνουν ρισκο ,αν ειναι 4-6 οκ !!  αλλα μπορεί να γινει κ μετά οπως λες.ειναι το ιδιο.το μονο που κοιτανε ειναι η περιπτωση της καθε γυναικας κ εκτιμανε το ποτε πρεπει να τα μεταφερει κ οτι παίξει τολο κ το παραθυρο εμφυτευσης και επισης η ποιοτητα εμβρυου κ πρατουν αναλογα..μου ειπε επισης οτι οι βλαστοκυστες δεν ειναι καλυτερες παντα.δεν ειναι νομος.το λεω για κοπελες που εχουν ανησυχια οτι δε πιανουν διοτι δεν εχουν βλαστοκυστες να μη το σκεφτονται κ 3 ης μερας μια χαρα πιανουν..

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nephelie είπε:

 μολις ρωτησα το γιατρο μου για αυτο..μου απαντησε οκ οντως οτι αν δεν ειναι πολυ καλό μπορεί να μη φτασει σε βλαστοκυστη κ αν ειναι 1 δε παιρνουν ρισκο ,αν ειναι 4-6 οκ !!  αλλα μπορεί να γινει κ μετά οπως λες.ειναι το ιδιο.το μονο που κοιτανε ειναι η περιπτωση της καθε γυναικας κ εκτιμανε το ποτε πρεπει να τα μεταφερει κ οτι παίξει τολο κ το παραθυρο εμφυτευσης και επισης η ποιοτητα εμβρυου κ πρατουν αναλογα..μου ειπε επισης οτι οι βλαστοκυστες δεν ειναι καλυτερες παντα.δεν ειναι νομος.το λεω για κοπελες που εχουν ανησυχια οτι δε πιανουν διοτι δεν εχουν βλαστοκυστες να μη το σκεφτονται κ 3 ης μερας μια χαρα πιανουν..

Καλημέρα κορίτσι μου! 

Στην περιπτωση μας, έχοντας αρκετα εμβρυα, αφησαμε καποια για βλαστοκυστες τα οποία σταματουσαν σε διαιρεσεις σε προχωρημενες ημερες μεν αλλα σταματουσαν. Μας προβληματισε ως ενδεχομενο του να μην δωσουν τα υπολοιπα εγκυμοσύνη. Συζητωντας με εμβρυολογο μας ανεφερε πως η δυναμική του καθε εμβρύου ειναι μοναδικη και πως το φυσικό περιβαλλον της μητρας ειναι αναντικαταστατο. Εμεις ειχαμε ηδη δυο προηγουμενες εγκυμοσυνες με εμβρυα 2ης και 3ης ημέρας, οποτε αποφασισαμε να προχωρησουμε με το πρωτοκολλο που μας ειχε δωσει στο παρελθόν εγκυμοσύνη οπως και εγινε και καναμε ετ 3η ημερα κατεψυγμενων εμβρυων και τωρα εχουμε το θαυματακι μας! Προφανως στην περίπτωση μας, μας ταιριαξε καλυτερα το πρωτοκολλο ετ μεταξυ 2ης και 3ης ημερας και εχει να κανει και με το λεγομενο παραθυρο εμφυτευσης και με το φυσικο περιβαλλον της μητρας. Ευχομαι καθε επιτυχια!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...