Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

1 hour ago, Carpediem είπε:

Καλημερα κοριτσια μου!!

 

Εμεις επιτελους χτες ηρθαμε στο σπιτι μας!!!

Εχουμε ενα καταπληκτικο προγραμμα βεβαια...Ανα τριωρο πρεπει να τρωμε....Αλλα μιση ωρα πριν τη βαζω και λιγο στο στηθος να μαθαινει σιγα σιγα απο την πηγη μπας και γλιτωσω καμια αντληση...μετα τρωμε μιση ωρα απο τα ετοιμα, μετα πρεπει να κανω αντληση, μετα αλλαγμα και προετοιμασια γαι την επομενη φορα...συμπερασμα...μενει μονο μιση ωρα για να ξεκινησει το επομενο τριωρο χαχα

Αυριο κανονισαμε να ερθει ν μας δει και γιατρος...Γενικα ειναι πολυ ησυχη η μπουμπου μου...λιγο μου μουρμουραει οταν ειναι να την αλλαξω...αλλα νιαουριζει δεν κλαιει..φτου φτου φτου μη το ματιασω το κοριτσι!!Ειμαι τοσο χαρουμενη που ηρθε σπιτι..μπηκαμε και καραντινα να μην μας πολυερχονται τωρα που ειναι αρχη ακομα...τουλαχιστον να βρουμε τους ρυθμους μας..και μετα σιγα σιγα βλεπουμε...

Φιλια κοριτσια μου,...σας διαβαζω αναμεσα στα ταισματα μας..

καλημέρααααααααα καρπε και γλυκια μπουμπου!!!επιτελους σπιτακι σας!!!συντομα που θα σταματησετε τις αντλησεις και η μικρουλα θα τρωει μονο απο το στηθος της μαμας της  το προγραμμα σας θα γινει πιο ευκολο!!!ειστε σπιτι σας και ολα (ακομα και η κουραση) ειναι υπεροχα!!!ελπιζω να εχεις βοηθεια για τα υπολοιπα ωστε να μην αγχωνεσαι!!

κι ο δικος μου μουρμουραει(καποιες φορες βεβαια κλαιει γοερα) οταν τον αλλαζουμε!!οσο για τις επισκεψεις κρατησε τους ολους μακρια!εγω ελεγα μεχρι να σαραντησουμε και προχθες που μας ειδε ο παιδιατρος ειπε καλυτερα ναπεριμενουμε  μεχρι να κανουμε τα πρωτα εμβολια!ειναι και χειμωνας και οι ιωσεις σε εξαρση!!!

δωσε γλυκα φιλακια στα πατουσακια της δυνατης σου κορουλας!!


x6WFp2.pngYIVQp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια μου!!

Κάρπε μου τι τέλεια νέα!!! Πήρατε τη μικρούλα σας στο σπίτι επιτέλους!!! Μπράβο!!! Πόσο χάρηκα!!!

Διαβάζω τα νέα σας, αλλά δεν προλαβαίνω να απαντήσω σε όλες! Είμαι στο γραφείο, λογικά τελευταίες μέρες οπότε έχω λίγο τρέξιμο. 

Με τη μπουμπού μας όλα καλά, το δωμάτιο είναι έτοιμο, θα σας στείλω και φωτογραφίες. Μου έχει μείνει ακόμα ένα πλυντήριο, αλλά δεν ευνοεί και αυτός ο καιρός! 

Φιλιά σε όλες!!!! 


EyHAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημεραααα!!!!

Καρπε μου τι καλα που πηγατε σπιτι!!! Ετσι ειναι στην αρχη, ολη μερα στο στηθος,αντλησεις  μετα στρωνουν τα πραγματα!!!

Αννι μου με το καλο να ερθει το μωρακι σας να γεμισει το δωματιο! Περιμενουμε φωτογραφιες!!!

Δεποινακι ετσι ειναι να περασει λιγο ο καιρος, να παρουν αντισωματα τα μωρακια!!! Ο Φεβρουαριος και ο Μαρτιος ειναι εξισου φουλ σε ιωσεις! Οποτε προσοχη!!


ABHSp3.png
Y2Ijp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακιααααα..... τι μου κανετε?

Εγω σημερα βαριεμαι να κανω οτιδηποτε, σερνομαι στον καναπε. Ειμαι κ μονη μου μιας κ ο καλος μου δουλευει ως αυριο. οποτε...τεμπελιαζω. 

Carpe καλως πηγατε στο σπιτακι σας!!! :) Ευχομαι να ειναι παντοτε γεματο με χαρουμενες παιδικες φωνουλες της μπεμπουλας σας!!! Καθε ευτυχια με το παιδακι σας, σας ευχομαι! 

Νατασακι πως παει το πλυσιμο? Περασαμε στη φαση σιδερώματος ή ακομα? Ασε εμεις προοδευσαμε χθες μου εφερε αποξηραμενα βερυκοκα κ μηλα. χαχαχαχα.... Του λεω στο μεταξυ οταν θα φτιαξω το σουφλεδακι μη διανοηθεις να το πλησιασεις. Χαχαχαχαχα.... για γελια ειμαστε.

Γεωργια μου τι ωραια που ειναι τα 3ημερα ειδικα οταν φευγουμε απο τη βαση μας! :) Να περασετε τελεια γλυκια, να γεμισετε μπαταριες κ να μας διηγηθεις ωραια πραγματα μολις επιστρεψετε!!!! :-)

Eλενακι ο στολισμος κ οι μπομπονιερες πρεπει να ειναι παραμυθενια!!!! Πολυ ωραια εμπνευση ειχες, μπραβο!!! Κ ακομα περισσοτερα μπραβο που τα φτιαχνεις μονη σου! Νομιζω πως πραγματικα ταιριαζει παρα πολυ σε γαμο-βαπτιση. 

Annie τι ωραια ερχεται σιγα-σιγα η μπεμπουλα σας! Με το καλο!!! 

Δεσποινα, Μελιτινη υπολοιπα κοριτσακια :wub: 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ομορφες....πως ειστε;;;

καρπε μου πολυ ευχαριστα νεα...καλώς το δεχτήκατε το κοριτσακι σας σπιτάκι σας...ετσι παντα να ειναι γεμάτο το σπιτι σας με χαρούμενες παιδικές φωνούλες...

Νατααουλι ετοιμα τα ρουχαλακια του μικρού πρίγκιπα;

Δεσποινακι πως πας με το μικρο σου;;;εγω πολυ άσχημα...νιωθω εξασθενημένη απο την έλλειψη ύπνου...ο μικρός μου δεν τα πηγαίνει πολυ καλα με τον υπνο κ μένει πολλές ώρες ξύπνιος κ το μεσημερι κ το βραδυ μετα τα μεσάνυχτα.

μελενια τι ωραια...συνεχίζεις με διαθεση....

μαρακι η φράουλιτσα;;;

ολα τα υπόλοιπα κοριτσάκια τι κανετε;;;

 


VXtmp2.pngdbarp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 hours ago, annie1979 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!

Κάρπε μου τι τέλεια νέα!!! Πήρατε τη μικρούλα σας στο σπίτι επιτέλους!!! Μπράβο!!! Πόσο χάρηκα!!!

Διαβάζω τα νέα σας, αλλά δεν προλαβαίνω να απαντήσω σε όλες! Είμαι στο γραφείο, λογικά τελευταίες μέρες οπότε έχω λίγο τρέξιμο. 

Με τη μπουμπού μας όλα καλά, το δωμάτιο είναι έτοιμο, θα σας στείλω και φωτογραφίες. Μου έχει μείνει ακόμα ένα πλυντήριο, αλλά δεν ευνοεί και αυτός ο καιρός! 

Φιλιά σε όλες!!!! 

Περιμένουμε με αγωνία φωτογραφίαααααα!!!!!

 

5 hours ago, Eleni1986 είπε:

Καλημεραααα!!!!

Καρπε μου τι καλα που πηγατε σπιτι!!! Ετσι ειναι στην αρχη, ολη μερα στο στηθος,αντλησεις  μετα στρωνουν τα πραγματα!!!

Αννι μου με το καλο να ερθει το μωρακι σας να γεμισει το δωματιο! Περιμενουμε φωτογραφιες!!!

Δεποινακι ετσι ειναι να περασει λιγο ο καιρος, να παρουν αντισωματα τα μωρακια!!! Ο Φεβρουαριος και ο Μαρτιος ειναι εξισου φουλ σε ιωσεις! Οποτε προσοχη!!

Γειά σου ελενάκι με το φραουλάκι σου!!!!

4 hours ago, Me-Lenia είπε:

Κοριτσακιααααα..... τι μου κανετε?

Εγω σημερα βαριεμαι να κανω οτιδηποτε, σερνομαι στον καναπε. Ειμαι κ μονη μου μιας κ ο καλος μου δουλευει ως αυριο. οποτε...τεμπελιαζω. 

Carpe καλως πηγατε στο σπιτακι σας!!! :) Ευχομαι να ειναι παντοτε γεματο με χαρουμενες παιδικες φωνουλες της μπεμπουλας σας!!! Καθε ευτυχια με το παιδακι σας, σας ευχομαι! 

Νατασακι πως παει το πλυσιμο? Περασαμε στη φαση σιδερώματος ή ακομα? Ασε εμεις προοδευσαμε χθες μου εφερε αποξηραμενα βερυκοκα κ μηλα. χαχαχαχα.... Του λεω στο μεταξυ οταν θα φτιαξω το σουφλεδακι μη διανοηθεις να το πλησιασεις. Χαχαχαχαχα.... για γελια ειμαστε.

Γεωργια μου τι ωραια που ειναι τα 3ημερα ειδικα οταν φευγουμε απο τη βαση μας! :) Να περασετε τελεια γλυκια, να γεμισετε μπαταριες κ να μας διηγηθεις ωραια πραγματα μολις επιστρεψετε!!!! :-)

Eλενακι ο στολισμος κ οι μπομπονιερες πρεπει να ειναι παραμυθενια!!!! Πολυ ωραια εμπνευση ειχες, μπραβο!!! Κ ακομα περισσοτερα μπραβο που τα φτιαχνεις μονη σου! Νομιζω πως πραγματικα ταιριαζει παρα πολυ σε γαμο-βαπτιση. 

Annie τι ωραια ερχεται σιγα-σιγα η μπεμπουλα σας! Με το καλο!!! 

Δεσποινα, Μελιτινη υπολοιπα κοριτσακια :wub: 

Το πρώτο σίδερο τελείωσε....συνέχεια έχουν τα επόμενα....ουφφφφ...

Καλά εννοείται δεν θα αγγίξει το σουφλεδάκι τιμωρία αγαπητέ μου!!!!!χαχαχα!!!!!!!

53 minutes ago, Angie.31 είπε:

Καλησπερα ομορφες....πως ειστε;;;

καρπε μου πολυ ευχαριστα νεα...καλώς το δεχτήκατε το κοριτσακι σας σπιτάκι σας...ετσι παντα να ειναι γεμάτο το σπιτι σας με χαρούμενες παιδικές φωνούλες...

Νατααουλι ετοιμα τα ρουχαλακια του μικρού πρίγκιπα;

Δεσποινακι πως πας με το μικρο σου;;;εγω πολυ άσχημα...νιωθω εξασθενημένη απο την έλλειψη ύπνου...ο μικρός μου δεν τα πηγαίνει πολυ καλα με τον υπνο κ μένει πολλές ώρες ξύπνιος κ το μεσημερι κ το βραδυ μετα τα μεσάνυχτα.

μελενια τι ωραια...συνεχίζεις με διαθεση....

μαρακι η φράουλιτσα;;;

ολα τα υπόλοιπα κοριτσάκια τι κανετε;;;

 

Αντζουλίνι σε λυπάμαι....τόση ταλαιπωρία με τον ύπνο δεν αντέχεται!!!!

Κάπως να μοιράζεσαι το 24ωρο για να κοιμάσαι έστω κ λίγο.

Τα ρούχα πλυμένα σιδερωμένα,σειρά έχουν τα σεντόνια κούνιας-πόρτμπεμπε και τα πλυντήρια συνεχίζονται....κλάψ !!!!!!!


Qshbp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, NatasaP είπε:

Περιμένουμε με αγωνία φωτογραφίαααααα!!!!!

 

Γειά σου ελενάκι με το φραουλάκι σου!!!!

Το πρώτο σίδερο τελείωσε....συνέχεια έχουν τα επόμενα....ουφφφφ...

Καλά εννοείται δεν θα αγγίξει το σουφλεδάκι τιμωρία αγαπητέ μου!!!!!χαχαχα!!!!!!!

Αντζουλίνι σε λυπάμαι....τόση ταλαιπωρία με τον ύπνο δεν αντέχεται!!!!

Κάπως να μοιράζεσαι το 24ωρο για να κοιμάσαι έστω κ λίγο.

Τα ρούχα πλυμένα σιδερωμένα,σειρά έχουν τα σεντόνια κούνιας-πόρτμπεμπε και τα πλυντήρια συνεχίζονται....κλάψ !!!!!!!

Νατασουλι απο το πρωι μεχρι τα μεσάνυχτα γυρω στις 12:30-1:30 που πέφτει συνηθως το ενα βραδυνο τάισμα ειμαι ξυπνια γιατι το μεσημερι φεύγει η μαμα μου κ πηγαίνει κ εκεινη σπιτι της κ κοιμαται λιγο.στο δεύτερο βραδυνο τάισμα που πέφτει περιπου γυρω στις 5:00 σηκώνεται κ  μονή της η μαμα μου κ σηκώνομαι εγω στο επόμενο.εχει κ τα πονακια του ο καημένουλης μου κ θελει αγκαλιές...


VXtmp2.pngdbarp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Angie.31 είπε:

Καλησπερα ομορφες....πως ειστε;;;

καρπε μου πολυ ευχαριστα νεα...καλώς το δεχτήκατε το κοριτσακι σας σπιτάκι σας...ετσι παντα να ειναι γεμάτο το σπιτι σας με χαρούμενες παιδικές φωνούλες...

Νατααουλι ετοιμα τα ρουχαλακια του μικρού πρίγκιπα;

Δεσποινακι πως πας με το μικρο σου;;;εγω πολυ άσχημα...νιωθω εξασθενημένη απο την έλλειψη ύπνου...ο μικρός μου δεν τα πηγαίνει πολυ καλα με τον υπνο κ μένει πολλές ώρες ξύπνιος κ το μεσημερι κ το βραδυ μετα τα μεσάνυχτα.

μελενια τι ωραια...συνεχίζεις με διαθεση....

μαρακι η φράουλιτσα;;;

ολα τα υπόλοιπα κοριτσάκια τι κανετε;;;

 

ωχ αγαπη αρχισαν οι κολικοι???υπομονη και οσο μπορεις να κανετε βαρδιες για να αντεξεις!!ειναι ζορι το ξερω!!ευελπιστω να μη κρατησουν πολυ!!!


iZHz.png

xyNB.png
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angie.31 είπε:

Νατασουλι απο το πρωι μεχρι τα μεσάνυχτα γυρω στις 12:30-1:30 που πέφτει συνηθως το ενα βραδυνο τάισμα ειμαι ξυπνια γιατι το μεσημερι φεύγει η μαμα μου κ πηγαίνει κ εκεινη σπιτι της κ κοιμαται λιγο.στο δεύτερο βραδυνο τάισμα που πέφτει περιπου γυρω στις 5:00 σηκώνεται κ  μονή της η μαμα μου κ σηκώνομαι εγω στο επόμενο.εχει κ τα πονακια του ο καημένουλης μου κ θελει αγκαλιές...

Ax βρε κορίτσι μου τι πράγμα κ αυτοί οι κολικοί...υπομονή,κουράγιο και μακάρι να τελειώσουν γρήγορα για να ηρεμήσετε όλοι σας.


Qshbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου όμορφα!! Πως είσαστε??? Τι τελειος καιρόοοος!!!!!

Αχ ανοίξατε μεγάλο θέμα με τον ύπνο!! Νατασσου ειδικά εάν θέλεις να θηλάσεις να ξέρεις ότι ο βραδινός ύπνος είναι κάτι το οποίο ξεχνας πως είναι για τους πρωτους μήνες! Εμένα κοιμάται 8 το βραδυ ξυπνάει 12 τρωει μετα 2 μετα 4-5  και 7 το πρωινο ξύπνημα!!!Και μετά περιμένω το βράδυ στις 10-11 που θα κοιμηθω καθως μεσα στη μέρα που κοιμάται κανω τις δουλειες μου!! Βέβαια το παιδί μου είναι λιγοφαγο την ημέρα! Αλλά τον πρωτο καιρό που σίγουρα δεν δίνεις πιπίλα είναι κολλημένο στη μανουλα!!!

 Αντε ενας μήνας σου εμεινε και εσένα!! Ευχομαι να τα πάτε και πολύ καλά με το θηλασμο! Να ξερεις ειναι μεγάλη ευκολία!!! Προσωπικά πιο πολύ με ζορίζει η διαδιακασια προετοιμασια του γαλακτος παρα το ξύπνημα!!!

 

Καρπε μου πολύ χαιρομαι με τη μπουμπουκα σου!!! όλα σιγα σιγα θα μπουν σε σειρά!!!! Μακρια από κόσμο!!! Μονο εσυ μπορεις να προστατεψεις το κοριτσακι σου!! 

 

Αντζουλίνι με τα μπομπιράκια σου!!!! Δυσκολο πραγμα τα πονάκια.. εμεις είχαμε για λίγο!!! Πολλές αγκαλίτσες και θα του περασουν του μικρούλι!! Το Σοφακι πως τα πάει με το μικράκι???

 

Δεσποινάκι με το όμορφο αγορίνι τι κανετε?

Αννι μου πλησιαζει ο καιρός της μπουμπους!! Περιμένουμε φωτοοο!!!!!

 

Καλημερες και σε όσα κοριτσια ξεχναωωω!!!

 

Κορίτσια εγω χθες εκλεισα τον στολισμό!! θα είναι σε χρωματα ιβουαρ-βεραμαν και σαν θεμα βαφτισης vintage ποδηλατάκι!!! Η μπομπονιέρα γαμου θα είναι η απλή τουλινη με κορδελίτσες βεραμάν και της βαφτισης κρεμαστη μπρελοκ μεταλλικο ποδηλατακι με κορδελίτσες βεραμαν!

Θα εχω ενα τραπέζι γαμου στολισμένο με τα χρωματα κάτω από τεντα που βάζουν με μπεζεδες, γλυκα κουφετα και τις μπομπονιέρες και απέναντι τραπέζι βάφτισης με τις μπομπονιερες κρεμαστες, ζαχαρωτα, σαπυνοφουσκες, αναψυκτικά και cupcakes  με ζαχαρωπαστα βεραμάν!!!!

 

Αχ εχω ενθουσιαστει!!!!!!!

εσεις τι χρωματα ειχατε στο γαμο???


OFubp3.png

TyB7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κοριτσάρες! Τι ωραίος ήλιος επιτέλους! Μακάρι να κρατήσει μέχρι την Δευτέρα, έχω βάλει στο μυαλό μου εκδρομή στο βουνό για χαρταετό και πικ νικ :)

Μαράκι και ελενάκι υπέροχα ακούγονται όλα που ετοιμάζετε! Εμένα ο γάμος μου ήταν χειμώνα και τα είχα όλα σε λευκό-ιβουάρ. Αχ, είχα περάσει καταπληκτικά, πραγματικά ήταν η μέχρι τώρα ωραιότερη μέρα της ζωής μου! Με το καλό! Να το χαρείτε όσο δεν πάει! 

Carpe τι τέλεια νέα! επιτέλους σπιτάκι σας! Τώρα που είστε μαζί αγκαλίτσα θα στρώσουν όλα! :wub:

Αννιε και νατασάκι πλησιάζει και η σειρά σας! Ένας μήνας έμεινε! Πως παν οι ετοιμασίες; Αννι περιμένουμε το δωμάτιο να πάρουμε και ιδέες :)  Εγώ κατά το καλοκαίρι με βλέπω να το ετοιμάζω. Νατάσα τα ρουχάκια του μωρού τα σιδερώνεις μέσα-έξω; Αλλού διαβάζω ναι και αλλού ότι δεν χρειάζεται :confused:

Δεσποινακι, angie με τα γιοκαρίνια :wub::wub: ελπίζω angie μου να περάσουν τα πονάκια του μικρού σύντομα και να μην ταλαιπωρηθείτε πολύ μαμά και γιος

Γεωργία τι ωραία που θα φύγετε εκδρομούλα! Να περάσετε τέλεια! Και ο Μάρτιος είναι προ των πυλών :) 

Μελένια συνεχίζουμε δυναμικά έτσι; Μπράβο βρε κορίτσι, να, ήρθε κιόλας η ώρα για τον πρώτο υπέρηχο. Πως θα περάσει ο καιρός ούτε που θα το καταλάβεις! Καλέ γιατί σε έχει στη δίαιτα ο άντρας σου; Έστω ένα σοκολατάκι βρε αδερφέ, τι ψυχή έχει?? 


vQjrp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες ηλιόλουστες!!!!!

Τι υπέροχο πράγμα ο ήλιος!!!!! Σου φτιάχνει την διάθεση!!!!

Μαράκι τι υπέροχο θέμα κ χρώματα για τον γάμο κ την βάφτιση!!!! Θα έχετε υπέροχες φωτογραφίες :) ενθύμιο.

Το θέμα ύπνος έτσι κ αλλιώς ξεχνιέται είτε θηλάσεις είτε δώσεις μπουκάλι αυτή είναι η πραγματική αλήθεια απλά στο ένα απλά ταίζεις κ στο άλλο είναι αυτό που λές με την προετοιμασία.Οπότε αν κάποια ονειροβατεί πως θα ξεκουραστεί με κάποιον τρόπο είναι απλά γελασμένη χαχα!!! Εγώ πάντως πήρα ενα κονσίλερ συσκευασία κουβά άυπνη αλλά χωρίς κύκλους χαχαχαχαχαχαχαχα!!!!

Μελιτινάκι μου καλημέρα!!!! Εκδρομούλα εε;;;για δείτε τον καιρό γιατί κάτι άκουσα για δευτέρα αλλά δεν το συγκράτησα γιατί δεν φεύγουμε κ δεν έδωσα σημασία!

Άσε που δεν θα φάω τίποτα εκείνη την μέρα οπότε δεν με νοιάζει καθόλου.

Τα ρουχαλάκια τα σιδερώνω μέσα έξω,ειδικά στην μέσα πλευρά πρέπει περισσότερο σημασία,κ να δείς ετικέτες γιατί πολλά πλένονται κ ανάποδα.Αααα κ δεν θα πάρεις μαλακτικό,μόνο το απορρυπαντικό ότι κ να λένε οι πωλήτριες.Τα έπιπλα μας δεν θα έρθουν τελικά αυτή την εβδομάδα οπότε πάμε ακόμα πίσω στην ολοκλήρωση...ουφφ...

Υπόλοιπες μωρομανούλες,εγκυούλες,στην διαδικασία;; τι κάνετε;;;;

 


Qshbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου καλημέρα!!

Μαράκι τέλεια που ασχολείσαι με τις ετοιμασίες!! Πολύ ωραία και τα χρώματα και το θέμα που επέλεξες!! Πέρσι τέτοια εποχή κανονίζαμε κι εμείς το γάμο μας, στις 5-3 έχουμε επέτειο! Τα χρώματα μας ήταν λευκό και πράσινο. 

Μελιτίνη μου εκδρομούλα ε??? Τι ωραία!! Κι εγώ τα ρουχαλάκια μέσα έξω τα σιδερώνω, με περισσότερη έμφαση στο μέσα και εννοείται μόνο απορρυπαντικό.

Νατασάκι γιατί δεν θα μπορείς να φας τη Δευτέρα?? Ακόμα τα έπιπλα?? Σας είπαν πότε θα έρθουν??

Αύριο ελπίζω να κάνει τον ίδιο καιρό με σήμερα, να βάλω το πλυντήριο μου και να ξεμπερδέψω!! Θα σας στείλω αύριο φωτογραφίες που θα είμαι στο σπίτι το πρωί, να φανούν λίγο τα χρώματα, γιατί χωρίς φυσικό φως χάνουν λίγο


EyHAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Χαχα νατασάκι, εγώ από τώρα για να βγω πρέπει να βάλω κονσίλερ, πούδρα και λίγο ρουζακι αλλιώς τρομάζω κόσμο!! Έχω γίνει κατάχλωμη με τεράστιους μαύρους κύκλους! Αφού αναρωτιέμαι, βαμπιράκι κυοφορώ?? :wub:  Φαντάσου και να μην κοιμάμαι! 

Εντάξει λοιπόν κορίτσια, μέσα έξω τα ρουχάκια και χωρίς μαλακτικό! 

Καλά εκδρομή μη φανταστείτε, καμιά Πεντέλη, Τατόι, τέτοια πράγματα, κοντινά. Οπότε το βλέπουμε και αυθημερόν τι καιρό θα κάνει και αποφασίζουμε. Εγώ λέω να φάω πάντως, τρελαίνομαι για σαρακοστιανά. Και θα κλέψω και δεν θα μετρήσω ζάχαρο μετά χαχα! Εκτός από ταραμοσαλάτα ίσως, δε ξέρω, είναι ωμό το αβγό; Φυσικά όχι σε ταβέρνα, γι αυτό σκέφτομαι πικ νικ. Με ταπεράκια από την πεθερά! :-D


vQjrp2.png
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, annie1979 είπε:

Κοριτσάκια μου καλημέρα!!

Μαράκι τέλεια που ασχολείσαι με τις ετοιμασίες!! Πολύ ωραία και τα χρώματα και το θέμα που επέλεξες!! Πέρσι τέτοια εποχή κανονίζαμε κι εμείς το γάμο μας, στις 5-3 έχουμε επέτειο! Τα χρώματα μας ήταν λευκό και πράσινο. 

Μελιτίνη μου εκδρομούλα ε??? Τι ωραία!! Κι εγώ τα ρουχαλάκια μέσα έξω τα σιδερώνω, με περισσότερη έμφαση στο μέσα και εννοείται μόνο απορρυπαντικό.

Νατασάκι γιατί δεν θα μπορείς να φας τη Δευτέρα?? Ακόμα τα έπιπλα?? Σας είπαν πότε θα έρθουν??

Αύριο ελπίζω να κάνει τον ίδιο καιρό με σήμερα, να βάλω το πλυντήριο μου και να ξεμπερδέψω!! Θα σας στείλω αύριο φωτογραφίες που θα είμαι στο σπίτι το πρωί, να φανούν λίγο τα χρώματα, γιατί χωρίς φυσικό φως χάνουν λίγο

Καλημερούδια!!!!

Τα έπιπλα απο βδομάδα μας είπαν,δεν έχουν έρθει ακόμα ελλάδα οπότε υπομονή και ασχολία με όλα τα υπόλοιπα να περάσει ο χρόνος.

Δεν θα φάω κάτι γιατί αποφάσισα αυτή την φορά να μην μαγειρέψω,δεν έχω ούτε όρεξη ούτε κουράγιο πλέον οπότε δεν θα ασχοληθώ καθόλου.Να παραγγείλω ή να φάω κάτι έξω απο αυτά δεν έχω εμπιστοσύνη οπότε θα είμαι χαλαρά.

1 minute ago, melitini81 είπε:

Χαχα νατασάκι, εγώ από τώρα για να βγω πρέπει να βάλω κονσίλερ, πούδρα και λίγο ρουζακι αλλιώς τρομάζω κόσμο!! Έχω γίνει κατάχλωμη με τεράστιους μαύρους κύκλους! Αφού αναρωτιέμαι, βαμπιράκι κυοφορώ?? :wub:  Φαντάσου και να μην κοιμάμαι! 

Εντάξει λοιπόν κορίτσια, μέσα έξω τα ρουχάκια και χωρίς μαλακτικό! 

Καλά εκδρομή μη φανταστείτε, καμιά Πεντέλη, Τατόι, τέτοια πράγματα, κοντινά. Οπότε το βλέπουμε και αυθημερόν τι καιρό θα κάνει και αποφασίζουμε. Εγώ λέω να φάω πάντως, τρελαίνομαι για σαρακοστιανά. Και θα κλέψω και δεν θα μετρήσω ζάχαρο μετά χαχα! Εκτός από ταραμοσαλάτα ίσως, δε ξέρω, είναι ωμό το αβγό; Φυσικά όχι σε ταβέρνα, γι αυτό σκέφτομαι πικ νικ. Με ταπεράκια από την πεθερά! :-D

Αχαχα το βαμπιράκι σου γέλασα....πάρε την τεράστια συσκευασία με το καλό να έχεις απόθεμα χεχεχεχε!!!!!

Βρε κ μέχρι τον κήπο σου που λέει ο λόγος ωραία είναι αρκεί να κάνεις κάτι διαφορετικό,να έχει τέλειο καιρό κ να περάσετε υπέροχα.

Τα σαρακοστιανά  και γενικά τα θαλασσινά κ εμένα μου αρέσουν πολύ αρκεί να τα φτιάξω εγώ ή η μαμά μου ή να τα φάω κάπου που έχω εμπιστοσύνη.Επειδή όμως φέτος ούτε εγώ ούτε η μαμά μου θα ασχοληθούμε είπαμε να το αφήσουμε,του χρόνου θα τα γευτώ διπλά να μην έχω κ άγχος.


Qshbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...