Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

1 hour ago, NatasaP said:

Ωωω περαστικούλια κοριτσάρα μου!!! Σαν αυχενικό μου κάνει όλο αυτό αλλά να το ψάξεις κάποια στιγμούλα τουλάχιστον να βρείς κάτι να σε ανακουφίζει.

Λογικό με τέτοιο πρόγραμμα που έχεις να μην περνάει...αλλά κ εσύ μην πιέζεσαι τόσο!!!!

 

Απ' ότι μου έχουν πει φιλοι που εχουν το ιδιο προβλημα, Θελει ξεκουραση, φυσιοθεραπειες, ναρθηκα στο χερι και σε δυσκολες περιπτωσεις χαπια. Που να την βρω την ξεκουραση;.... Ειναι η φυση της δουλειας μου τετοια που πρεπει να ασχολουμαι συνεχώς με με υπολογιστη.... Μονο στις φυσιοθεραπειες και στον ναρθηκα εναποθετω τις ελπιδες μου. Γι' αυτο ήθελα μια μεταθεση. Περα απο τα προβληματα που αντιμετωπισα προσφατα όπως θυμαστε, θα μου έκανε καλό μια αλλαγη χωρις τοση ενασχόληση με υπολογιστή. Για να δουμε ποτε θα μπορεσω να παω σε γιατρο και να δω τι θα μου πει για τα καθηκοντα μου και την παθηση μου...


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 hours ago, Georgia1972 είπε:

Rosalάκι που είσαι; Έχεις άδεια; Κορίτσι με τις 100 γλάστρες, προσπάθησα να κλαδέψω και να πολλαπλασιάσω το μοναδικό φυτάκι που επέζησε από τα χεράκια μας. Το πελαργόνι μας. Ελπίζω να πιάσουν τα μοσχεύματα γιατί βγάζει υπέροχα λουλούδια!

Angieeeee! Βάστα γερά μάνα!

Carpe το μπάνιο της μικρής σου είναι εύκολο;

Εγω που δεν έχω τέτοια εμπειρία, μόνο που το σκέφτομαι αγχωνομαι...

Ενταξει μια χαρα κι εγω φοβομουν....το πλυσιμο σε καθε πανα το κανω στο νιπτηρα...και το μπανιο ειπα να το κανω μαζι με τον καλο μου για καλυτερα...δεν το συνιστω...μονη μου τα εκανα ολα πιο σωστα και πιο καλα..σε ολα τα υπολοιπα γενικα μας βοηθησε πολυ αλλα στο μπανιο αγχωθηκε και το καναμε αρον αρον...;-)


JU2Xp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, melitini81 said:

Καλημέρα στα κορίτσια μας! Τι μου κάνετε; 

Γεωργία μου κι εγώ δηλώνω άσχετη με την κηπουρική, παρόλα αυτά οι γλάστρες μου την έχουν βγάλει καθαρή.. το μόνο που κάνω είναι να τις ποτίζω. Και πάλι, το γιασεμί ας πούμε που θέλει πιο συχνά το ξεχνάω συνέχεια και όλο ξεραίνεται και ξαναχτυπάει το άτιμο.. αυτό θα πει θέληση για ζωή! :tongue: Νομίζω το μυστικό είναι να πάρεις ανθεκτικά φυτά. Στις περισσότερες γλάστρες έχω γεράνια που όχι απλά γλίτωσαν απ την παγωνιά, αλλά τα βλέπω έτοιμα ν ανθίσουν. Μετά έχω θάμνους: φωτίνιες, μπέντζαμιν, που δεν θέλουν ιδιαίτερη περιποίηση, ένα γιασεμί όπως είπα και φαίνεται πάντα όμορφη και πράσινη η βεράντα. Ότι άλλο έχω πάρει, κάτι ορτανσίες κτλ δεν την έβγαλαν καθαρή :-D Περαστικά σου κιόλας, να το κοιτάξεις κάποια στιγμή μη σου χειροτερέψει! 

Νατάσα 36 σήμερα!!!! :-) Πως νιώθεις; Θα αρχίσεις τις εβδομαδίαιες επισκέψεις τώρα; Αυτό για τις πάνες κι εγώ το γλυκοκοιτάζω αλλά μου φαίνεται και πανάκριβο! Δεν ξέρω αν τ αξίζει τα λεφτά του τελικά :confused: 

Μελένια άλλη μια μέρα! :) 

Καρπε πως τα πάτε με τη μπουμπού; 

Αντζι, ελενάκι :wub: καλημέρα και σε όλα τα υπόλοιπα κορίτσια! 

Ναι Μελιτινακι κι εγω σε ανθεκτικα φυτα κατεληξα, αλλα το περασμενο καλοκαιρι ο αντρουλης μου τα αποτεελειωσε κι αυτα, καθως δεν ειχε ρυθμισει σωστα τη ροη του νερού στο ποτιστικο και ξεράθηκαν ακομη και αυτά!!!! Το μονο που ξαναπεταξε είναι αυτό το πελαργονι που ειπα και νωρίτερα, το οποίο ειναι συγγενες είδος του γερανιου γι' αυτο θελησα να το πολλαπλασιασω. Ειναι πραγματικα ανθεκτικο όπως το γερανι. Θα πάρω και σε άλλες αποχρώσεις. Ειναι πολυ όμορφα και ανθεκρικα όπως λες. Και εχω στο προγραμμα και τις φωτινιες. Τρελαινομαι με τα κοκκινα φυλλα τους. Το γιασεμακι μου δυδτυχως δεν αντεξε αποτιστο τόσο καιρο. Θα παρω άλλο. Και ο μπεντζιαμιν ειναι στο προφ

προγραμμα. Ειχαμε και στο πατρικο μου και ναι πραγματικα αντεχει, οπως λες. (Τι γινεται παλι με αυτον τον editor;!...)


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, NatasaP είπε:

Κορίτσια θέλω την γνώση σας...

το θέμα βρώμικη πάνα το λύσατε με τον γνωστό πλέον τρόπο που τις σφραγίζει μια μια αυτόματα ή τον πατροπαράδοτο σακούλα μάρκετ;;;;

Εγω πηγα και πηρα πλενομενες πανες...οι πιο πολλοι με κραζανε οτι σιγα μην κατσω να ασχοληθω κι οτι τα φανταζομαι ολα ροδινα και μετα θα παθω εγκεφαλικο...στα τελευταια ειχα αγχωθει κι εγω γιατι ηταν μικρο το μωρακι κι εγω ειχα παρει τις one size που αυξομοιωνουν μεγεθος ...τελος παντων πηρα και μιας χρησης να ειμαι καλυμενη..τις χρησιμοποιησα τις 2 πρωτεςμερες για να μην ασχοληθω...και απο Τριτη βραδυ χρησιμοποιουμε τις πλενομενες..βαζουμε κι ενα οικολογικο χαρτι απο πανω που πετιεται με ολες τις ακαθαρσιες και το υπολοιπο ειναι παιχνιδακι...δεν το μετανιωνω τελικα καθολου και γλιτωσαμε ολο το πανοκουβαλημα...

Ενημερωτικα παντως σχετικα με τη μυρωδια αν ειναι δικο σου το γαλα δεν μυριζρι καθολου..οσο κι αν ακουγεται απιστευτο...τουλαχιστον για την ωρα δεν εχουμε μυρωδιες...;-)


JU2Xp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Δέσποινa said:

κοριτσακια μου καλημερα!τι κανετε?εμεις χθες βγαζαμε γουλιτσες με το γαλατακι μας και ο παιδιατρος μας ειπε οτι μπορει να κρυωσε λιγακι ο μπομπιρακος μας!ελπιζουμε να μην ειναι τιποτα βεβαια!!!τωρα κοιμηθηκε λιγακι και η μαμα του προσπαθει να κανει οσες δουλιτσες προλαβει!

Γεωργια μου περαστικα κοριτσι μου..κι εμενα για αυχενικο μου κανει,εχω κι εγω και ξερω πως ειναι!!!απο γλαστρες εγω δεν εχω ουτε μια...ουτε καν αδεια δηλαδη γιατι φοβαμαι οτι ειμαι τοσο αχρηστη με τα λουλουδια που και η αδεια θα μου μαραθει!

Νατασακι εμεις για τις πανες(τις οποιες δεν προλαβαινουμε) προτιμησαμε την απλη λυση της κλασικης σακουλιτσας..μου φανηκ υπερβολη ο συγκεκριμενος καδος!οσο για τα πλυντηρια και τα σιδερωματα απολαυσε τα τωρα που τα κανεις με ανεση γιατι οταν ο μπεμπης λερωνει τα φορμακια με μανια σιγουρα δε θα προλαβαινεις να τα απολαυσεις!

Ελενακι με την κουκλοφραουλιτσα τι κανετε?

Μελιτινακι πηγαμε βολτιτσα σημερα?εχει υπεροχη λιακαδα πραγματικα!!!

Μελενια ,αντζι ,αννι με το τελευταιο πλυσιματακι,σουινι,λουκουμαδακι εξαφανισμενο,και ολες οι υπολοιπες κουκλες πολλες πολλες γλυκες καλημερες!!!

Περαστικα στο μπεμπακι σου Δεσποινιώ!

Πολυ γελασα με την μαραμενη λ αδεια γλαστρα! Τοσο άχρηστη νιωθω κι εγώ, αλλα θα ξαναπροσπαθησω να ομορφύνω το μπαλκονι μας και τη διαθεσή μας. Κι εσυ αν θες ξεκινα με γερανια που λεει το Μελιτινακι και πελαργονια :).


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Georgia1972 είπε:

Γεια σου Νατασσάκι.  Ναι ξεκουράστηκα.  Μονο ο πονος στο χερι παραμενει καθώς και στις ωμοπλάτες και αυχένα. Βασικα έχει γινει μονιμη κατασταση πια. Πριν κανα δυο χρονια που αρχισε να με ενοχλει με επιανε και μ' αφηνε κατα διαστήματα.  Από αυτόν τον χειμώνα όμως έχει γίνει μονιμη κατασταση και με τη συνεχη χρήση υπολογιστη στη δουλεια έχει γίνει χειρότερη η κατασταση. Επειτα γυριζω στο σπιτι, αρχιζω δουλειες....και καταλαβαινεις..... Με τις προσπαθειες για παιδι και επειτα με τον θυρεοειδή, το ειχα αφήσει στην άκρη αυτό το προβλημα. Σε ποσους γιατρους να τρεχω πια; Αλλά τωρα ο πονος ειναι καθημερινός. Ή αυχενικό πρεπει να ειναι, ή σύνδομο καρπιαίου σωλήνα ή τενοντίτιδα υποθέτω..... Ουφ!...  Ώρες-ώρες νιώθω σαράβαλο...

Εσύ σιγά-σιγα και όσα μπορεις. Μην πιέζεσαι, έτσι μικρούλα; :)

Να το ψαξεις κοριτσι μην το αφηνεις...Εχω εγχειριστει και στα δυο χερια και τενοντα και καρπιαιο και το μονο πραγμα που μετανιωνω ειναι που δεν τοειχα κανει 10 χρονια πριν...θα ειχα κρατησει περισσοτερη δυναμη στα χερια και θα ειχα υποφερει λιγοτερο...;-)

Επισης συνιστω ανεπιφυλακτα ειδικο γιατρο χειρουργο ανω ακρων στο Κατ...ο ανθρωπος ειναι εξπερ..δεν σου ζηταει φραγκο και σε ενα τεταρτο εχει τελειωσει...μονο 15 μερες λιγο πονας και μετα τελος...

19 minutes ago, Georgia1972 είπε:

Απ' ότι μου έχουν πει φιλοι που εχουν το ιδιο προβλημα, Θελει ξεκουραση, φυσιοθεραπειες, ναρθηκα στο χερι και σε δυσκολες περιπτωσεις χαπια. Που να την βρω την ξεκουραση;.... Ειναι η φυση της δουλειας μου τετοια που πρεπει να ασχολουμαι συνεχώς με με υπολογιστη.... Μονο στις φυσιοθεραπειες και στον ναρθηκα εναποθετω τις ελπιδες μου. Γι' αυτο ήθελα μια μεταθεση. Περα απο τα προβληματα που αντιμετωπισα προσφατα όπως θυμαστε, θα μου έκανε καλό μια αλλαγη χωρις τοση ενασχόληση με υπολογιστή. Για να δουμε ποτε θα μπορεσω να παω σε γιατρο και να δω τι θα μου πει για τα καθηκοντα μου και την παθηση μου...

Μη σε στεναχωρησω αν προχωρησει πολυ τιποτα απο τα παραπανω δεν κανει δουλεια...απλα καθυστερεις μεχρι να το παρεις αποφαση και να το σταματησεις δραστικα...Τα ειχα δοκιμασει ολα...


JU2Xp2.png

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Carpediem είπε:

Εγω πηγα και πηρα πλενομενες πανες...οι πιο πολλοι με κραζανε οτι σιγα μην κατσω να ασχοληθω κι οτι τα φανταζομαι ολα ροδινα και μετα θα παθω εγκεφαλικο...στα τελευταια ειχα αγχωθει κι εγω γιατι ηταν μικρο το μωρακι κι εγω ειχα παρει τις one size που αυξομοιωνουν μεγεθος ...τελος παντων πηρα και μιας χρησης να ειμαι καλυμενη..τις χρησιμοποιησα τις 2 πρωτεςμερες για να μην ασχοληθω...και απο Τριτη βραδυ χρησιμοποιουμε τις πλενομενες..βαζουμε κι ενα οικολογικο χαρτι απο πανω που πετιεται με ολες τις ακαθαρσιες και το υπολοιπο ειναι παιχνιδακι...δεν το μετανιωνω τελικα καθολου και γλιτωσαμε ολο το πανοκουβαλημα...

Ενημερωτικα παντως σχετικα με τη μυρωδια αν ειναι δικο σου το γαλα δεν μυριζρι καθολου..οσο κι αν ακουγεται απιστευτο...τουλαχιστον για την ωρα δεν εχουμε μυρωδιες...;-)

Ναι οντως ισχυει πως με το μαμαδογαλατακι δεν μυριζει καθολου!!! Μπραβο που πηρες πλενομενες!!! Ειναι οτι καλυτερο λενε!!! Οι πανες του εμποριου βρωμανε πετρελαιο!!


ABHSp3.png
Y2Ijp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, melitini81 said:

Καλημέρα Δεσποινάκι μου! Ωχ περαστικά μωρέ στον μπομπιράκο, ελπίζω να μην είναι τίποτα και να μην ταλαιπωρηθεί η ψυχούλα! Πάντως απ ότι διαβάζω για τον θηλασμό, οι γουλίτσες δεν μας πειράζουν, αυτό που μας ανησυχεί είναι ο εμετός τύπου ρουκέτας. 

Εγώ δεν πήγα βολτίτσα, έχω κάνει 2-3 φορές διάρροια απ το πρωί (ξύπνησα από τις 6 να φανταστείς γι αυτό τον λόγο) και νιώθω λίγο αδύναμη. Τι να ναι τώρα αυτό, το στομάχι καλά το νιώθω.. ελπίζω όχι γαστρεντερίτιδα. Άνοιξα πάντως όλα τα παντζούρια και τα παράθυρα και απολαμβάνω ήλιο!! (έβαλα κι ένα πλυντήριο μη ξεχνιόμαστε :cool: )

Περαστικα Μελιτινακι... Ίσως είναι καποια ήπια γαστρεντεριτιδα ή κανενα κρυωματακι, ε;


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eleni1986 είπε:

Καλημερα!!!

Γεωργια μου περαστικα κοριτσι μου!

Νατασα μου για τις πανες εγω ειχα σκεφτει να παρω αυτους τους καδους που τις σραγιζουν μια μια αλλα τελικα μου φανηκε υπερβολη. Μεχρι τωρα που δεν τρωμε ακομα φαγητα με το μαμαδογαλατακι δεν μυριζουν ΚΑΘΟΛΟΥ και τις πεταω σε απλο καδο με σακουλα μαρκετ.

Ελενάκι μου κ εμένα μου φαίνεται υπερβολή αλλά σκέφτομαι πόσες σακούλες μάρκετ να έχω πια εδω μέσα γιατί οι περισσότερες μου σκίζονται μέχρι να φτάσουμε σπίτι .


Qshbp2.png

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Carpediem said:

Ενταξει μια χαρα κι εγω φοβομουν....το πλυσιμο σε καθε πανα το κανω στο νιπτηρα...και το μπανιο ειπα να το κανω μαζι με τον καλο μου για καλυτερα...δεν το συνιστω...μονη μου τα εκανα ολα πιο σωστα και πιο καλα..σε ολα τα υπολοιπα γενικα μας βοηθησε πολυ αλλα στο μπανιο αγχωθηκε και το καναμε αρον αρον...;-)

Ναι... στον νιπτηρα... Το εχω δει στην τηλεοραση που το εδειχνε μια μαια.... Αν κανω παιδι πισως να Φοβαμαι μην γλιστήσει. Και αν εχεις προβλημα μετα χερια, καλή ωρα, τι κανεις;!.... Θα μου πεις, κανε πρωτα εσυ παιδι... και θα βρεθει η λύση...


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 minute ago, NatasaP είπε:

Ελενάκι μου κ εμένα μου φαίνεται υπερβολή αλλά σκέφτομαι πόσες σακούλες μάρκετ να έχω πια εδω μέσα γιατί οι περισσότερες μου σκίζονται μέχρι να φτάσουμε σπίτι .

Μπορεις να τις πετας στα σκουπιδια της κουζινας, δεν πιανουν τοπο! Αν δεν γινεται μπορεις να παρεις τον καδο τον ειδικο. φανταζομαι πως θα χρειαστει και αργοτερα που θα τρωει φαγητα και θα μυριζουν περισσοτερο. Αλλα αυτοι με την ταινια μου φαινονται κοροιδια, θελει συνεχεια να αλλαζεις ταινια και κοστιζουν. Εγω στο τσακ ημουν να παρω!!!

1 minute ago, Georgia1972 είπε:

Ναι... στον νιπτηρα... Το εχω δει στην τηλεοραση που το εδειχνε μια μαια.... Αν κανω παιδι πισως να Φοβαμαι μην γλιστήσει. Και αν εχεις προβλημα μετα χερια, καλή ωρα, τι κανεις;!.... Θα μου πεις, κανε πρωτα εσυ παιδι... και θα βρεθει η λύση...

Αααα φαινεται δυσκολο αλλα δεν ειναι!!! Το ενστικτο της μανας ειναι απιστευτο πραγμα! Εμενα μου φαινοντουσαν βουνο ολα, ουτε πανα δεν ηξερα πως θα αλλαξω και τελικα ολα γινονται με το ενστικτο κυριολεκτικα!!! Θα τα δεις και εσυ πολυ πολυ συντομα!!! Εγω οικονομισα τενοντιτιδα απο τις πρωτες μερες  με το μωρο και ακομα ταλαιπωρουμαι, δεν θελω να παρω και φαρμακα αλλα δεν αντιμετωπισα προβλημα με το πλυσιμο.


ABHSp3.png
Y2Ijp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, melitini81 είπε:

Καλημέρα στα κορίτσια μας! Τι μου κάνετε; 

Γεωργία μου κι εγώ δηλώνω άσχετη με την κηπουρική, παρόλα αυτά οι γλάστρες μου την έχουν βγάλει καθαρή.. το μόνο που κάνω είναι να τις ποτίζω. Και πάλι, το γιασεμί ας πούμε που θέλει πιο συχνά το ξεχνάω συνέχεια και όλο ξεραίνεται και ξαναχτυπάει το άτιμο.. αυτό θα πει θέληση για ζωή! :tongue: Νομίζω το μυστικό είναι να πάρεις ανθεκτικά φυτά. Στις περισσότερες γλάστρες έχω γεράνια που όχι απλά γλίτωσαν απ την παγωνιά, αλλά τα βλέπω έτοιμα ν ανθίσουν. Μετά έχω θάμνους: φωτίνιες, μπέντζαμιν, που δεν θέλουν ιδιαίτερη περιποίηση, ένα γιασεμί όπως είπα και φαίνεται πάντα όμορφη και πράσινη η βεράντα. Ότι άλλο έχω πάρει, κάτι ορτανσίες κτλ δεν την έβγαλαν καθαρή :-D Περαστικά σου κιόλας, να το κοιτάξεις κάποια στιγμή μη σου χειροτερέψει! 

Νατάσα 36 σήμερα!!!! :-) Πως νιώθεις; Θα αρχίσεις τις εβδομαδίαιες επισκέψεις τώρα; Αυτό για τις πάνες κι εγώ το γλυκοκοιτάζω αλλά μου φαίνεται και πανάκριβο! Δεν ξέρω αν τ αξίζει τα λεφτά του τελικά :confused: 

Μελένια άλλη μια μέρα! :) 

Καρπε πως τα πάτε με τη μπουμπού; 

Αντζι, ελενάκι :wub: καλημέρα και σε όλα τα υπόλοιπα κορίτσια! 

Μελιτινάκι κ εγω το γλυκοκοιτάζω γμτ ...

εμένα φυτά πάντως δεν μου στέκονται με τίποτα ...όλα ξεραίνονται δυστυχώς.....

περαστικούλια !!!!!!! Πως είσαι τώρα;;;;

Χαρούμενη νιώθω που φτάνουμε στο τέλος κ θα γνωριστούμε κ επίσημα!!!!!

1 hour ago, Δέσποινa είπε:

κοριτσακια μου καλημερα!τι κανετε?εμεις χθες βγαζαμε γουλιτσες με το γαλατακι μας και ο παιδιατρος μας ειπε οτι μπορει να κρυωσε λιγακι ο μπομπιρακος μας!ελπιζουμε να μην ειναι τιποτα βεβαια!!!τωρα κοιμηθηκε λιγακι και η μαμα του προσπαθει να κανει οσες δουλιτσες προλαβει!

Γεωργια μου περαστικα κοριτσι μου..κι εμενα για αυχενικο μου κανει,εχω κι εγω και ξερω πως ειναι!!!απο γλαστρες εγω δεν εχω ουτε μια...ουτε καν αδεια δηλαδη γιατι φοβαμαι οτι ειμαι τοσο αχρηστη με τα λουλουδια που και η αδεια θα μου μαραθει!

Νατασακι εμεις για τις πανες(τις οποιες δεν προλαβαινουμε) προτιμησαμε την απλη λυση της κλασικης σακουλιτσας..μου φανηκ υπερβολη ο συγκεκριμενος καδος!οσο για τα πλυντηρια και τα σιδερωματα απολαυσε τα τωρα που τα κανεις με ανεση γιατι οταν ο μπεμπης λερωνει τα φορμακια με μανια σιγουρα δε θα προλαβαινεις να τα απολαυσεις!

Ελενακι με την κουκλοφραουλιτσα τι κανετε?

Μελιτινακι πηγαμε βολτιτσα σημερα?εχει υπεροχη λιακαδα πραγματικα!!!

Μελενια ,αντζι ,αννι με το τελευταιο πλυσιματακι,σουινι,λουκουμαδακι εξαφανισμενο,και ολες οι υπολοιπες κουκλες πολλες πολλες γλυκες καλημερες!!!

Δεσποινάκι μου περαστικούλια στον μπουμπούκο....

Κλαίω με την άδεια γλάστρα χαχαχαχα


Qshbp2.png

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Carpediem said:

Να το ψαξεις κοριτσι μην το αφηνεις...Εχω εγχειριστει και στα δυο χερια και τενοντα και καρπιαιο και το μονο πραγμα που μετανιωνω ειναι που δεν τοειχα κανει 10 χρονια πριν...θα ειχα κρατησει περισσοτερη δυναμη στα χερια και θα ειχα υποφερει λιγοτερο...;-)

Επισης συνιστω ανεπιφυλακτα ειδικο γιατρο χειρουργο ανω ακρων στο Κατ...ο ανθρωπος ειναι εξπερ..δεν σου ζηταει φραγκο και σε ενα τεταρτο εχει τελειωσει...μονο 15 μερες λιγο πονας και μετα τελος...

Μη σε στεναχωρησω αν προχωρησει πολυ τιποτα απο τα παραπανω δεν κανει δουλεια...απλα καθυστερεις μεχρι να το παρεις αποφαση και να το σταματησεις δραστικα...Τα ειχα δοκιμασει ολα...

Έχεις δίκιο Carpe μου. Η αλήθεια είναι πως το εχω αφήσει πολύ. Ελπιζω να μην φτασω στο χειρουργειο...  Και τώρα έβαλα άδεια μεχρι και την Τρίτη για το ξεκουράσω όσο μπορω απο την ψηφιοποίηση... Αυτό ειναι το κακό. Δεν εναι απλως ενασχόληση με τον υπολογιστή, είναι ψηφιοποίηση.... Εσυ πως ανταποκρινεσαι στο βαρος του παιδιου, ενω εχεις χειρουργηθεί; Εχεις καποιο προβλημα;

13 minutes ago, Eleni1986 said:

Μπορεις να τις πετας στα σκουπιδια της κουζινας, δεν πιανουν τοπο! Αν δεν γινεται μπορεις να παρεις τον καδο τον ειδικο. φανταζομαι πως θα χρειαστει και αργοτερα που θα τρωει φαγητα και θα μυριζουν περισσοτερο. Αλλα αυτοι με την ταινια μου φαινονται κοροιδια, θελει συνεχεια να αλλαζεις ταινια και κοστιζουν. Εγω στο τσακ ημουν να παρω!!!

Αααα φαινεται δυσκολο αλλα δεν ειναι!!! Το ενστικτο της μανας ειναι απιστευτο πραγμα! Εμενα μου φαινοντουσαν βουνο ολα, ουτε πανα δεν ηξερα πως θα αλλαξω και τελικα ολα γινονται με το ενστικτο κυριολεκτικα!!! Θα τα δεις και εσυ πολυ πολυ συντομα!!! Εγω οικονομισα τενοντιτιδα απο τις πρωτες μερες  με το μωρο και ακομα ταλαιπωρουμαι, δεν θελω να παρω και φαρμακα αλλα δεν αντιμετωπισα προβλημα με το πλυσιμο.

Ναι, το ένστικτο της μανας... Προσεχε όμως κι εσυ με τα χερακια σου. Είδες τι λεει η Carpe...


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Carpediem είπε:

Εγω πηγα και πηρα πλενομενες πανες...οι πιο πολλοι με κραζανε οτι σιγα μην κατσω να ασχοληθω κι οτι τα φανταζομαι ολα ροδινα και μετα θα παθω εγκεφαλικο...στα τελευταια ειχα αγχωθει κι εγω γιατι ηταν μικρο το μωρακι κι εγω ειχα παρει τις one size που αυξομοιωνουν μεγεθος ...τελος παντων πηρα και μιας χρησης να ειμαι καλυμενη..τις χρησιμοποιησα τις 2 πρωτεςμερες για να μην ασχοληθω...και απο Τριτη βραδυ χρησιμοποιουμε τις πλενομενες..βαζουμε κι ενα οικολογικο χαρτι απο πανω που πετιεται με ολες τις ακαθαρσιες και το υπολοιπο ειναι παιχνιδακι...δεν το μετανιωνω τελικα καθολου και γλιτωσαμε ολο το πανοκουβαλημα...

Ενημερωτικα παντως σχετικα με τη μυρωδια αν ειναι δικο σου το γαλα δεν μυριζρι καθολου..οσο κι αν ακουγεται απιστευτο...τουλαχιστον για την ωρα δεν εχουμε μυρωδιες...;-)

Πλενόμενες δεν έπαιρνα με τίποτα  όμως...δεν μου φτάνουν όλα τα άλλα θα είχα κ αυτές;;;;γρρρρρ.....

πιο πολύ ανησυχώ για τον άντρα μου σε σχέση αηδίας κ μετά μυρωδιάς να πω την αλήθεια.

 


Qshbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας - γεια σας!!! 

Εδω κ ποση ωρα προσπαθω να σας διαβασω κ ολο νεες αναρτησεις προσθετονται, τελικα ομως τα καταφεραααα.... ουουουφφφφ!!!! Εγω σημερα ετσι κ ετσι ειμαι. Μια χαιρομαι,μια πεφτω! Ευτυχως σε λιγο θα ερθει η μανουλα μου στο σπιτι για να μη μεινω μονη (ο καλος μου παλι στη δουλεια) κ αυριο μεσημερακι εχω τον υπερηχο. Αχ κοριτσακια μου μακαρι να μου φερει τα πρωτα ομορφα νεα της προσπαθειας! Σας γραφω κ βουρκωνω, αντε να δουμε....

Γεωργια μου περαστικα. Ξεκουρασου κοριτσακι μου οσο μπορεις τωρα που εχεις αδεια. Η αληθεια ειναι οτι πολυ το αφησες διχως διερευνηση αφου σε ταλαιπωρει τοσο. Με την πρωτη ευκαιρια να πας να σε δουνε. Ο αντρας μου ειναι γιατρος σε δημοσιο νοσοκομειο, οποτε καταλαβαινεις οτι τα ωραρια ειναι ζορικα. Εδω φαντασου ανησυχουσαμε μη κ του τυχει καμμια εφημερια την ημερα ωοληψιας. Ασε...!!! Εσυ που δουλευεις?

Νατασακο καλως μπηκες στο μηνα σου κοριτσι μου!!! Αντε εφτασε ο καιρος να αγκαλιασεις τον βασιλια σου!!! Αρχισε να προετοιμαζεσαι για τη μεγαλη συναντηση!

Δεσποινα μου περαστικα στο μπουμπουκακι σου! Μην ανησυχεις τιποτα δε θα ειναι, ενα ελαχιστο κρυωματακι! :) 

Μελιτινακι μαλλον κρυωσες λιγακι. Περαστικα κοριτσακι μου. Αφου δεν εχεις αλλες ενοχλησεις δε θα 'ναι κατι σπουδαιο. 

Ελενακι, Αντζι, Carpe υπολοιπες κουκλιτσες σας χαιρετω!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...