Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 17 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Κορίτσια καλημερα! Έκανα μια έρευνα σχετικά με τις βιταμίνες και κόντεψα να καραφλιασω! Και δεν έχω και περιθώρια,αρκετά μαλλιά έχασα με 16 μηνες θηλασμό 😛 Τελικά κατέληξα στις inofert για μένα και στις Wellman για τον άντρα μου. Παίρνουμε και έξτρα φιλισιν και mollers,τρώμε κάθε μέρα  φρουτα και σαλάτες,ε πιστεύω κάτι θα γίνει. Μακάρι να είχαμε παραπάνω λεφτά,να δοκιμάζαμε πιο ακριβές βιταμίνες,αλλά και αυτές κατι καλό θα κάνουν 🥰

      Και εμείς αφού πήραμε πόσους μήνες τις ακριβές ξεκινήσαμε τώρα τις wellman ο σύζυγος κ εγώ πήρα τις pregnacare. Δες κ τις q10 της smile είναι πολύ οικονομικές κ το Q10 είναι απαραίτητο.. 

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

5 minutes ago, Me-Lenia said:

Αχ βρε Μαρακι μου η στεναχωρια κ η απελπισια φερνουν αυτες τις κακες σκεψεις. Εγω ξερω πολλους γονεις που παρ'ολο που δεν ειναι μικροι σε ηλικια εχουν αψογη σχεση με τα παιδια τους κ μαλιστα πολυ καλυτερη σχεση απο νεους γονεις! Οποτε μη μπαινεις σε "κακες" σκεψεις. 

Annie μου σ' ευχαριστω πολυ! Αυτη τη φορα δεν ψαχνω τιποτα. Απλα ειπα πως δε νιωθω καμμια διαφορα στο σωμα μου. Κ στην προηγουμενη προσπαθεια που πιστευα πως τα εχω ολα πηρα ωραιοτατο αρνητικο.

Αγγελικουλα μου εφ'οσον τηρεις την προληψη μην ανησυχεις! Μετα απο δεκα μερες πρεπει να επαναλαβεις το φαρμακο. Μην το ξεχασεις.

Pingudaki χαλαρωτις στα παντα! Χαχαχα...

Miss ηρεμησες καλη μου?

Κοριτσια αφηστε περασα μεγαλο αγχος. Πριν λιγο με πηρε τηλ ο διευθυντης μου να με ρωτησει ποτε θα παω στη δουλεια. Μου κοπηκαν τα ποδια. Πρισπαθησα κουτσα-στραβα να τα μπαλωσω. Τι να του πω του χριστιανου οτι περιμενω τη χοριακη? Α-πα-πα... Ολα μαζι. Ενα χρονο που περιμεναγια ολα τιποτα δεν ερχοταν κ τωρα....

Μελενια μην ψαχνεις συμπτωματα απο οτι καταλαβα δεν εχει νοημα. Ναι ηρεμησα δεν ειδα ξανα κατι απλα πονω πολυ.. Ελεος κ αυτοι οι διευθυντες.. Κι εγω τον πηρα το πρωι καλος ειναι δε λεω,τι επαθες μου λεει,ε τωρα δεν μπορω να σας πω αχαχα! Οτι καταλαβε καταλαβε,του πα απλα θα του παω χαρτι. Μην αγχωνεσαι κ ξεκουρασου..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 13 λεπτά , Miss Sunny είπε:

Μελενια μην ψαχνεις συμπτωματα απο οτι καταλαβα δεν εχει νοημα. Ναι ηρεμησα δεν ειδα ξανα κατι απλα πονω πολυ.. Ελεος κ αυτοι οι διευθυντες.. Κι εγω τον πηρα το πρωι καλος ειναι δε λεω,τι επαθες μου λεει,ε τωρα δεν μπορω να σας πω αχαχα! Οτι καταλαβε καταλαβε,του πα απλα θα του παω χαρτι. Μην αγχωνεσαι κ ξεκουρασου..

Μπραβο κοριτσι μου! Μη φοβασαι απο τους πονους. Η Ελενη ειδες τι ειπε, διπλωνοταν. Κ οριστε τι προεκυψε... μια υπεροχη φραουλιτσα :wub: .

Τιποτα δεν ψαχνω ο,τι ειναι να ερθει θα ερθει!

Για το μονο πραγμα που ειμαι σιγουρη ειναι οτι δε θα αφησω τις καταστασεις στη δουλεια να επηρρεασουν την προσπαθεια μου να γινω μανουλα. Παντα εβαζα προτεραιοτητα τη δουλεια κ την ειδα την προκοπη μου. Πανω απ' ολα ο ιερος μας στοχος!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Χα χα! Και 'γω περιπου τα ιδια ακουσα σημερα. Μιλησα με το γραφειο και με ρωτησαν ποτε θα γυρισω. Ειπα, πως αν εχω κι αλλη αδεια θα την εξαντλήσω! Τωρα θα μπουν οι σωστες προτεραιότητες!

Miss Sunny, επισης θα σου ξαναπω για μια συναδελφο που ολο το πρωτο 3μηνο που ηταν εγκυος ειχε περιοδο και καταλαβε στον 4ο μηνα πως ειναι εγκυος γιατι εκει της κοπηκε το αιμα!

  • Μου αρέσει 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Georgia1972 said:

Χα χα! Και 'γω περιπου τα ιδια ακουσα σημερα. Μιλησα με το γραφειο και με ρωτησαν ποτε θα γυρισω. Ειπα, πως αν εχω κι αλλη αδεια θα την εξαντλήσω! Τωρα θα μπουν οι σωστες προτεραιότητες!

Miss Sunny, επισης θα σου ξαναπω για μια συναδελφο που ολο το πρωτο 3μηνο που ηταν εγκυος ειχε περιοδο και καταλαβε στον 4ο μηνα πως ειναι εγκυος γιατι εκει της κοπηκε το αιμα!

Γεωργια φοβερη η συναδερφος! Καλα αμα εβλεπα τοσο αιμα παει θα με χανατε.. Εμεις ειμαστε κι απο εξωσωματικη κ οσο ναναι οι κινδυνοι ειναι μεγαλυτεροι..

Αυτο με τις προτεραιοτητες πρεπει να το καταλαβουμε. Τοσα χρονια μια μερα αδεια δεν πηρα κ με πυρετο πηγαινα,μια φορα περπαταγα στο χιονι με πυρευο κ μια αλλη εβρεχε τοσο περιμενα λεωφορειο κ παραλιγο να με παρασυρει ενα ρεμα,σιχτιρ πια τους βαρεθηκα!

Link to comment
Share on other sites

Μεγαλεια εχουμε ζησει κοριτσια! Εγω εφημερευα με πονοδοντο ανυποφορο. Ειχα παρει 6 mesulid για να βγαλω την εφημερια. Οταν ερχοταν περιστατικο το βραδυ ειχα πρηστει τοσο πολυ που μ' εβλεπαν οι γονεις κ η πρωτη τους αντιδραση ηταν: ιιιιιιι...!!!

Φευγοντας τους ελεγα περαστικα κ απαντουσαν, επισης κ σ' εσας. 

Κ αυτο ειναι μονο ενα δειγμα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

11 minutes ago, Me-Lenia said:

Μεγαλεια εχουμε ζησει κοριτσια! Εγω εφημερευα με πονοδοντο ανυποφορο. Ειχα παρει 6 mesulid για να βγαλω την εφημερια. Οταν ερχοταν περιστατικο το βραδυ ειχα πρηστει τοσο πολυ που μ' εβλεπαν οι γονεις κ η πρωτη τους αντιδραση ηταν: ιιιιιιι...!!!

Φευγοντας τους ελεγα περαστικα κ απαντουσαν, επισης κ σ' εσας. 

Κ αυτο ειναι μονο ενα δειγμα.

Αυτα ειναι...κ να χεις κ τον πονο σου να γινεις μανα...

Link to comment
Share on other sites

Αντίστοιχες ιστορίες και οι δικες μου κορίτσια. Πολλες 24ωρες βαρδιες με πυρετο και διαφορα αλλα. Οι περισσοτερες τυψεις που εχω ομως και δεν θα φυγουν ποτε ειναι που οταν ηταν να ξεκινησουμε την προσπαθεια στα 41 μου, δεν υπηρχε καταλληλο προσωπικο για τη θεση μου και το ανεβαλα για ενα χρονο!

Μπορει σημερα να ειχα παιδι απο δικα μου ωαρια αν δεν το ειχα κανει τοτε αυτο... Δεν θα μου το συγχωρησω ποτε... Γι' αυτο αποφασισα τελικα να παω στον δικο μου γιατρο για να παιρνω τις αδειες μου και να το εκμετλευτω οσο μπορω για να προστατευτω. Γιατι ειδα πως οσο πιο πολλα εδινα, τοσο πιο πολλα ζητουσαν. Αρκετα πια. Μακαρι να ειναι ολα καλα και ας πληρωσουμε τελικα και το μαιευτηριο. Όπως τα βρηκαμε σε τοσες δυσκολιες, θα τα ξαναβρουμε πρωτα ο Θεος.

Γι' αυτο λεω στα κορίτσια να μην αργουν!

  • Μου αρέσει 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Georgia μη νιωθεις ασχημα καλη μου για το παρελθον.. τωρα αυτο παει περασε. Τωρα εισαι εγγυουλα κ κοιτα να κατσεις οσο χρειαστει! Οταν θα κανεις τα μωρακια σου θα τα ξεχασεις ολα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Τα παθήματα μαθήματα Sunny μου...

Το μονο σιγουρο ειναι πως ξερω πολυ καλα απο αυτα που εχω ζησει πια, πως θα συμβουλεψω αυτα τα παιδια, αν δωσει ο Θεος και πανε όλα καλα, ωστε να τα βοηθήσω οσο καλύτερα μπορω για να πορευτουν στη ζωη τους.


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι!!!!

Αχχχχ τυχερούλες με τα ταπεράκια....πόσο θα το ήθελα έστω μια φορά την εβδομάδα...

Μελένια μου πήγες βολτούλα;;;

Δεσποινάκι μοσχομυριστούς χαιρετισμούς!!!

Τζώρτζια πως κοιμήθηκες;;;

Αντζουλίνι ωραία να το κανονίσουμε.

Μίςς μου ηρέμησες;;τι ώρα θα μιλήσεις;;

Μαράκι πολύ ζήλεψα τα κηπουρικά σου...μπράβο σου!!!

ετοιμάζω την σανίδα μου για σίδερο και βαριέμαιιιι....

 

 


Qshbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Το μονο σιγουρο Γεωργια μου ειναι οτι θα γινεις πολυ καλη μανουλα! Τα παιδακια σου θα εχουν παρει τοσο σπουδαια εφοδια απο εσενα που ξ ζωη τους θα ειναι τουλαχιστον ομορφη!!!

Αχ κοριτσακια μου ειναι πολυ ομορφο που μοιραζομαστε ολες αυτες τις εμπειριες κ τις σκεψεις.

Νατασακι μου δεν πηγα. Οταν ξυπνησα το πρωι ειχε λιγο κρυο κ μ' αρεσε που ημουν ζεστη στο κρεβατακι μου οποτε δε σηκωθηκα εγκαιρα. Μετα εβαλα να μαγειρεψω, παει περασε το πρωινο. Αυριο το απογευμα ομως κανονισα καφε! Χιχιχι...

Ελπιζω να κατσιασες κ σημερα τον μπουταρινια :wub: .

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Me-Lenia said:

Το μονο σιγουρο Γεωργια μου ειναι οτι θα γινεις πολυ καλη μανουλα! Τα παιδακια σου θα εχουν παρει τοσο σπουδαια εφοδια απο εσενα που ξ ζωη τους θα ειναι τουλαχιστον ομορφη!!!

Αχ κοριτσακια μου ειναι πολυ ομορφο που μοιραζομαστε ολες αυτες τις εμπειριες κ τις σκεψεις.

Αχ Μελενια μου ποσο συμφωνω με τα λογια σου για τη Γεωργια!!

Νατασα μιλησα με την αρχιμαια,μου πε δεν ειναι κ τοσο καλο κ οταν βρει τον γιατρο γιατι εχει χειρουργεια θα του πει κ θα με παρει. Αμεσως δεν ειναι τοσο καλο... Με μια κοπελα που μιλησα μου πε οτι ειχε για μερες ροζ κ κουβαλαγε κ δουλεια πηγαινε αμαν!

Μελενια πηγες βολτα??

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεωργία μου μην κατηγορείς τον εαυτό σου, όλα για κάποιο λόγο γίνονται!!! 

 

πρίν από 1 λεπτό , Miss Sunny είπε:

Αχ Μελενια μου ποσο συμφωνω με τα λογια σου για τη Γεωργια!!

Νατασα μιλησα με την αρχιμαια,μου πε δεν ειναι κ τοσο καλο κ οταν βρει τον γιατρο γιατι εχει χειρουργεια θα του πει κ θα με παρει. Αμεσως δεν ειναι τοσο καλο... Με μια κοπελα που μιλησα μου πε οτι ειχε για μερες ροζ κ κουβαλαγε κ δουλεια πηγαινε αμαν!

Μελενια πηγες βολτα??

Καλε έλεος!!!! Εγώ σας έχω πει καο θα το ξαναπώ μι ασυνεδελφος μου μπήκε για μπάνιο και έτρεχε το αίμα στα πόδια! Και έπαθε σοκ και όλο το τρίμηνο έτσι την πήγε. Χωρίς αποκόλληση! Δεν είχε απολύτως τίποτα!

  • Μου αρέσει 2

ABHSp3.png
Y2Ijp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...