Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

20 minutes ago, Μαρία1430 said:

Καλημερα κοριτσια!

Σαννυ μου σου ευχομαι ολοψυχα να μην ειναι κατι αρνητικο. Οχι δεν πρεπει να ειναι ειδικα οταν ολα δειχνουν τοσο καλα... περιμενουμε με αγωνια τα νεοτερα σου.

Εγω απο την αλλη κοριτσια χθες ξεδωσα στην αυλη και τα λουλουδακια μου που τα ειχα παραμελησει το τελευταιο 2μηνο. Φυτεψα καινουρια, εβαλα εποχιακα μεταφυτεψα καποια, ολο το πρωι την εβγαλα εξω στον κηπο. Μια απο τις καλυτερες ψυχοθεραπειες μου. Αρχισα να μπαινω σε πιο φυσιολογικους ρυθμους και περιμενω να δω τις εξελιξεις

 

Αχ τι ωραια να εχεις κηπο...! Μαρια τι ειναι να κανεις τωρα,δλδ εξελιξεις...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 9 λεπτά , Me-Lenia είπε:

Καλημερα Γεωργια μου. 

Καλα ειμαι. Ηρεμη μπορω να πω πως ειμαι. Βεβαια οποτε σκεφτομαι την ημερα της χοριακης ενα σφιξιμο στο στομαχι το νιωθω. Δε νιωθω τιποτα διαφορετικο στο σωμα μου. 

Έτσι είναι για όλες Μελένια μου. Όλα θα πάνε καλά. Θα δεις.


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Miss Sunny είπε:

Αχ τι ωραια να εχεις κηπο...! Μαρια τι ειναι να κανεις τωρα,δλδ εξελιξεις...

Ναι ειναι υπεροχο!!! Εχει πολλη δουλεια βεβαια μεχρι να γινει οπως το θελουμε αλλα σιγα σιγα.

Εξελιξεις.... Αρχικα περιμενω να ξεμπερδεψω με την περιοδο, να κανω μια χοριακη να δουμε αν μηδενιστηκε και στη συνεχεια εναν υπερηχο να επιβεβαιωσουμε οτι αποβληθηκαν ολα τα εμβρυϊκα στοιχεια για να γλιτωσω την αποξεση. Μετα θα αρχισω τις εξετασεις που πρεπει, θα κοιταξω συγχρονως να περασω πρωτη φορα επιτροπη (και με αγχωνει λιγο) και ιατρων και οικονομικων επιτρεποντως κοντα στις γιορτες να ξαναξεκινησουμε.


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρία1430 said:

Ναι ειναι υπεροχο!!! Εχει πολλη δουλεια βεβαια μεχρι να γινει οπως το θελουμε αλλα σιγα σιγα.

Εξελιξεις.... Αρχικα περιμενω να ξεμπερδεψω με την περιοδο, να κανω μια χοριακη να δουμε αν μηδενιστηκε και στη συνεχεια εναν υπερηχο να επιβεβαιωσουμε οτι αποβληθηκαν ολα τα εμβρυϊκα στοιχεια για να γλιτωσω την αποξεση. Μετα θα αρχισω τις εξετασεις που πρεπει, θα κοιταξω συγχρονως να περασω πρωτη φορα επιτροπη (και με αγχωνει λιγο) και ιατρων και οικονομικων επιτρεποντως κοντα στις γιορτες να ξαναξεκινησουμε.

Α δλδ παει? Ηξερα οτι κατι δεν πηγαινε καλα αλλα δεν ηξερα οτι... πολυ στενοχωρηθηκα...Μην το βαζεις κατω,αφου εμεινες μια φορα θα ξαναμεινεις σιγουρα κ θα γινεις μαμα!!! Οντως εχεις τρεξιματακι τωρα αλλα η νεα χρονια θα φερει μπεμπακι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα. 

Miss Sunny προσπάθησε να είσαι ήρεμη, συμβαίνει σε πολλές εγκυμοσύνες στην αρχή. Να ξεκουραζεσαι και όλα θα πάνε καλά. 

Μελενια μου μην ψάχνεις για συμπτώματα. Αργούν να εμφανιστούν, συνήθως μετά την 7η, 8η εβδομάδα. Την Παρασκευή θα κάνουμε πάρτυ!!

Γεωργία μου πως είσαι; Ελπίζω να μην το παρακάνεις με τις δουλειές!!! 

Φιλιά σε όλες από εμένα και τη μικρή μου ταρζανιτσα!!!


EyHAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου...

Μις μου ξαπλωσε κ μην αγχωνεσαι.Δυστυχως σε αυτες τις περιπτωσεις οπως ειπες κ εσυ κ το ιδιο μου ειχε πει κ ο γυναικολογος μου οταν υπαρχουν χρωμοσωμικες ανωμαλιες κ το εμβρυο δεν αναπτυσσεται ομαλα ο οργανισμος το αποβαλει.Τι εβδομαδα εισαι;Γιατι εγω στην κορη μου οταν πηρα ζαμπαρι την εγκυμοσυνη μου ημουν 7η-8η εβδομαδα κ τοτε ειχα δει αιμα κ πονους περιοδου.ετσι δλδ το καταλαβα.

Αχ Μαρια μου τι ωραια να εχεις κηπο...Εμεις εχουμε μπλεξει εδω στις πολυκατοικιες σε ενα διαμερισμα.

Σημερα εστειλα κ τη Σοφια μου σχολειο.Τρεμει η καρδια μου μην μου κολλησει ξανα τπτ.Της εβαλα ξυδι,σπρευ στα μαλλια τα παντα ολα...

 

  • Μου αρέσει 1

VXtmp2.pngdbarp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Αννιώ! Τι δουλειες;... Λιγα πραγματα. Πρεπει να εκμεταλευτω τον καιρο να βαλω κανενα πλυντηριο! Σήμερα νιωθω και περισσοτερη υπνηλια.

Φιλια και απο εμας στην μπεμπουλα σου!


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια καλή εβδομάδα! 

Miss sunny ξεκουρασου και όλα να πάνε καλά! 

Μαρακι κάνε πράγματα που σε ευχαριστούν και προχώρα δυνατά!! 

Ελενάκι τρέχεις και δεν φτάνεις ε? 

Γεωργία μου εσυ το Σάββατο έχεις υπέρηχο? 

Μελένια μου όλα χαλαρά!! Angie τι κάνουν τα ζουζούνια σου? Διάβασα για πονυ. Έχουμε ενα βιβλίο να σας το δώσουμε? 

Sugaraki και εσυ Παρασκευή έχεις υπέρηχο? 

Δημητρουλα με τα ταλιμπανακια σου? 

Φιλιά σε όλες! 

  • Μου αρέσει 2

xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Angie.31 said:

Καλημερα κοριτσια μου...

Μις μου ξαπλωσε κ μην αγχωνεσαι.Δυστυχως σε αυτες τις περιπτωσεις οπως ειπες κ εσυ κ το ιδιο μου ειχε πει κ ο γυναικολογος μου οταν υπαρχουν χρωμοσωμικες ανωμαλιες κ το εμβρυο δεν αναπτυσσεται ομαλα ο οργανισμος το αποβαλει.Τι εβδομαδα εισαι;Γιατι εγω στην κορη μου οταν πηρα ζαμπαρι την εγκυμοσυνη μου ημουν 7η-8η εβδομαδα κ τοτε ειχα δει αιμα κ πονους περιοδου.ετσι δλδ το καταλαβα.

Αχ Μαρια μου τι ωραια να εχεις κηπο...Εμεις εχουμε μπλεξει εδω στις πολυκατοικιες σε ενα διαμερισμα.

Σημερα εστειλα κ τη Σοφια μου σχολειο.Τρεμει η καρδια μου μην μου κολλησει ξανα τπτ.Της εβαλα ξυδι,σπρευ στα μαλλια τα παντα ολα...

 

Καλημερα angie! Δεν ξερω πως μετραμε τις βδομαδες,πριν 11 μερες ειχα κανει την πρωτη χοριακη κ πριν 3 βδομαδες εμβρυομεταφορα.. Δεν εχω καταλαβει τι υποτιθεται οτι ειμαι χαχα.

Αν της βαζεις προληπτικα κατι ισως να μην ξανακολλησει. Εγω υπεφερα μικρη πανω απο χρονο,αλλα τοτε ηταν αλλιως. Υπαρχουν παιδακια σχολειο με ψειρες πολλες φορες βλεπω τα αυγουλακια τους απο πανω κι αναρωτιεμαι αν οι μαμαδες τους κανουν κατι..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 34 λεπτά , Pingu είπε:

Καλημερα κορίτσια καλή εβδομάδα! 

Miss sunny ξεκουρασου και όλα να πάνε καλά! 

Μαρακι κάνε πράγματα που σε ευχαριστούν και προχώρα δυνατά!! 

Ελενάκι τρέχεις και δεν φτάνεις ε? 

Γεωργία μου εσυ το Σάββατο έχεις υπέρηχο? 

Μελένια μου όλα χαλαρά!! Angie τι κάνουν τα ζουζούνια σου? Διάβασα για πονυ. Έχουμε ενα βιβλίο να σας το δώσουμε? 

Sugaraki και εσυ Παρασκευή έχεις υπέρηχο? 

Δημητρουλα με τα ταλιμπανακια σου? 

Φιλιά σε όλες! 

Εγώ την επόμενη Δευτέρα έχω πάλι, αυτή τη φορά θα μας δώσει και περισσότερες πληροφορίες για το φασολακι και πιθανή ημερομηνία νομίζω! Παρασκευή έχει χοριακη η Μελένια και πρώτο υπέροχο η σαννυ. Και το Σάββατο ή Γεωργία! 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Miss Sunny είπε:

Α δλδ παει? Ηξερα οτι κατι δεν πηγαινε καλα αλλα δεν ηξερα οτι... πολυ στενοχωρηθηκα...Μην το βαζεις κατω,αφου εμεινες μια φορα θα ξαναμεινεις σιγουρα κ θα γινεις μαμα!!! Οντως εχεις τρεξιματακι τωρα αλλα η νεα χρονια θα φερει μπεμπακι!

Ω ναι παει και αυτη τη φορα. Ειναι η δευτερη φορα που το χανω αλλα συνεχιζω τουλαχιστον για αλλη μια προσπαθεια. Μετα νομιζω οτι αν δεν τα καταφερω δεν θα εχω αλλες ψυχικες δυναμεις... Εχω κι αυτη τη βλακεια στο κεφαλι μου οτι καποιος λογος θα υπαρχει να μην ερχεται. Ισως να μην γινω καλη μαμα και θελει να προστατευτει. Επισης μεγαλωνω και δεν θα μπορω να ειμαι οσο κοντα του θελω. τελοσπαντων θα δειξει.

Προς το παρον εχω τον κηπο μου... οταν κρυωσει αρκετα ο καιρος θα εχω το πλεξιμο και βραδακια τα λογοτεχνικα μου που με κανουν να χανομαι και να ξεχνιεμαι. Οταν ζεις σε μια περιοχη με μηδαμινη ζωη ειδικα το χειμωνα πρεπει να βρισκεις πραγματα να κανεις... Λεω να αρχισω και ποδηλαταδες μπας και χασω και κανα κιλακι :P


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Angie βρηκανε στο σχολειο πιο παιδακι ειχε το προβλημα;

Γεια σου Pingu μου! Πως τα πας;

Μαράκι μου, ακριβως αυτα σκεφτομουν με σενα. Ημουν βουτηγμενη μεσα στις ανασφαλειες και ειμαι και πιο μεγαλη απο σενα. Αλλα τελικα δεν υπαρχει λογος, οταν υπαρχει θεληση. Ειδικα για το ποσο θα ειστε μαζι μην το σκεφτεσαι καθολου. Θα θωρακισεις καταλληλα το παιδι σου και θα ειναι ωριμο να αντιμετωπισει τα παντα. Αλλωστε και η ξαδερφη μου εχασε τον πατερα της ξαφνικα νεοτατο, οταν εκεινη ηταν δεκα! Όλα αυτα λοιπον ειναι πολυ σχετικα. Και τη δύναμη θα βρεις και θα συνεχισεις και το παιδακι σου θα κανεις (μπορει και περισσοτερα!) και πολυ καλή μανούλα θα γινεις! Θα δεις! Όλα θα παρουν τον δρομο τους.

Miss Sunny, τι γινεται; Ολα καλ; Μιλησες με το κεντρο;


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Μαρία1430 said:

Ω ναι παει και αυτη τη φορα. Ειναι η δευτερη φορα που το χανω αλλα συνεχιζω τουλαχιστον για αλλη μια προσπαθεια. Μετα νομιζω οτι αν δεν τα καταφερω δεν θα εχω αλλες ψυχικες δυναμεις... Εχω κι αυτη τη βλακεια στο κεφαλι μου οτι καποιος λογος θα υπαρχει να μην ερχεται. Ισως να μην γινω καλη μαμα και θελει να προστατευτει. Επισης μεγαλωνω και δεν θα μπορω να ειμαι οσο κοντα του θελω. τελοσπαντων θα δειξει.

Προς το παρον εχω τον κηπο μου... οταν κρυωσει αρκετα ο καιρος θα εχω το πλεξιμο και βραδακια τα λογοτεχνικα μου που με κανουν να χανομαι και να ξεχνιεμαι. Οταν ζεις σε μια περιοχη με μηδαμινη ζωη ειδικα το χειμωνα πρεπει να βρισκεις πραγματα να κανεις... Λεω να αρχισω και ποδηλαταδες μπας και χασω και κανα κιλακι :P

Μαρακι μην ακουω χαζομαρουλες!!! Μια χαρα μαμα θα εισαι κ μαμα θα γινεις!!! Τι ειναι τα μωρα να μας διαλεγουν? Αν κρινω απο πολλες μαναδες που βλεπω σχολειο θα πρεπε ολες να μην ειχαν παιδια!!! Θα κανεις μωρακι η τριτη θαναι κ η τυχερη! Ολα αυτα που κανεις τωρα καλο θα σου κανουν κ θα τα δει το μωρακι σου κ θαρθει μια ωρα αρχυτερα! Οσον αφορα τις ηλικιες δε νομιζω παιζει ρολο. Κανεις γονιος δεν ξερει ποσα χρονια θα μπορει να χαρει το παιδι του! Ισα ισα εκει στην εξοχη θα περναει σουπερ οχι σαν εμας μεσα στα κλουβια... Το λεω γιατι ειμαι παιδι της εξοχης. Δε θελω τετοια!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε Μαρακι μου η στεναχωρια κ η απελπισια φερνουν αυτες τις κακες σκεψεις. Εγω ξερω πολλους γονεις που παρ'ολο που δεν ειναι μικροι σε ηλικια εχουν αψογη σχεση με τα παιδια τους κ μαλιστα πολυ καλυτερη σχεση απο νεους γονεις! Οποτε μη μπαινεις σε "κακες" σκεψεις. 

Annie μου σ' ευχαριστω πολυ! Αυτη τη φορα δεν ψαχνω τιποτα. Απλα ειπα πως δε νιωθω καμμια διαφορα στο σωμα μου. Κ στην προηγουμενη προσπαθεια που πιστευα πως τα εχω ολα πηρα ωραιοτατο αρνητικο.

Αγγελικουλα μου εφ'οσον τηρεις την προληψη μην ανησυχεις! Μετα απο δεκα μερες πρεπει να επαναλαβεις το φαρμακο. Μην το ξεχασεις.

Pingudaki χαλαρωτις στα παντα! Χαχαχα...

Miss ηρεμησες καλη μου?

Κοριτσια αφηστε περασα μεγαλο αγχος. Πριν λιγο με πηρε τηλ ο διευθυντης μου να με ρωτησει ποτε θα παω στη δουλεια. Μου κοπηκαν τα ποδια. Πρισπαθησα κουτσα-στραβα να τα μπαλωσω. Τι να του πω του χριστιανου οτι περιμενω τη χοριακη? Α-πα-πα... Ολα μαζι. Ενα χρονο που περιμεναγια ολα τιποτα δεν ερχοταν κ τωρα....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...