Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

31 minutes ago, DIMITRAS said:

Απο την καταψυξη που εχω ειδαμε ποσοτητα για να ξερουμε πως θα κινηθούμε εχουμε 27 ακινητα κ 3 που κανουν επιτόπου ενα γερο εμβρυο ας βγει κ θα γινει χαμος!!!

Και να γεννηθουν λεει μωρα που δε θα βαζουν κ..λο κατω!!!

3 minutes ago, lizaki1111 said:

Καλημερα κοριτσια μου!

Και εγω δεν κοιμηθηκα καλα χτες αλλα νομιζω πως εχω πολυ αγχος για την πεμπτη.Δυο μερουλες μεινανε....

Εγω miss πηρα επαπειλλουμενη αλλα δεν εχει η δουλεια μου σχεση με το ικα.

Αχ lizaki θυμησε μ τι ειναι την Πεμπτη...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Λιζακι ηταν επεισοδιακο το χθεσινο βραδυ για τις περισσοτερες! Ολα θα ειναι τελεια την πεμπτη!!! 

Μιςς νομιζω πως μπορεις να παρεις επαπειλουμενη. Κ εμεις στο ικα ανηκουμε κ μαλιστα ειμαστε κ περιορισμενης συμβασης(οπως δηλαδη κ οι αναπληρωτες). Ολες οι συναδελφοι μου που εμειναν εγκυος πηραν επαπειλουμενη.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Μακαρι Μελενα μου!! Βεβαια ειπαμε μονο καλα νεα και αυτη τηνεβδομαδα:-D

Μιss την πεμπτη εχω το doppler,τον τελευταιο μεγαλο υπερηχο.

Η ευχη μου ειναι να χαρειτε ολες την εγκυμοσυνη σας και να μην αγχωνεστε με το παραμικρο.Εγω δυστυχως δεν τα καταφερα, ανησυχω συνεχεια αλλα υποσχεθηκα στον εαυτο μου πως αν ολα ειναι καλα και στο doppler θα παρω μια μεγαλη ανασα και θα προσπαθησω να χαρω το υπολοιπο.


RaMVp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μελενια μου άσε την κουβέρτα κάτω Χιχιχι! Ανησυχούν οι καημένοι και αυτοί μωρε!!!

Δημητρουλι μου δεν θα βάζουν κωλο κάτω, στο επιβεβαιώνω!

Just now, lizaki1111 είπε:

Μακαρι Μελενα μου!! Βεβαια ειπαμε μονο καλα νεα και αυτη τηνεβδομαδα:-D

Μιss την πεμπτη εχω το doppler,τον τελευταιο μεγαλο υπερηχο.

Η ευχη μου ειναι να χαρειτε ολες την εγκυμοσυνη σας και να μην αγχωνεστε με το παραμικρο.Εγω δυστυχως δεν τα καταφερα, ανησυχω συνεχεια αλλα υποσχεθηκα στον εαυτο μου πως αν ολα ειναι καλα και στο doppler θα παρω μια μεγαλη ανασα και θα προσπαθησω να χαρω το υπολοιπο.

Με το καλό! Το ντοπλερ τέλειο θα είναι! Ότι ήταν να δείξει ήταν στις προηγούμενες δυο εξετάσεις, αυτές ήταν πιο σημαντικές όποτε μην αγχώνεσαι! 

  • Μου αρέσει 1

ABHSp3.png
Y2Ijp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Miss Sunny είπε:

Πω DIMITRA σε βρισκω πολυ δυναμικη!!! Αχ θα πετυχεις διγουρα θα δεις... Μη σχολιασω το δικο μας σπερμα ακινητα σχεδον ολα κ μορφολογια αστα να πανε...χαλια ημουν εκεινη την ημερα κ δεν ηξερα τι dna κουβαλουν.. Μετα σκεφτομουν τον Βουτσα κ συνηλθα!

Η επιτροπη θελει υπομονη να τη βρεις.. Εγω επαιρνα πολλες φορες κ το αφηνα να χτυπαει..

Κοριτσια με ψηνει τρελα η ιδεα να κοιταξω να παρω αδεια διαρκειας.. Δικαιουμαστε μονο 15 μερες κι εχω παρει τις 5. Εχει παρει ποτε καμια σας αδεια διαρκειας στυλ επαπειλλουμενη με ικα κλπ?

Καλημέρα! sorry που παρεμβαίνω στην κουβέντα σας. Ήθελα να σου πω ότι πρόσφατα εγώ πήρα 1 μήνα άδεια με ΙΚΑ. Στην ουσιά αν είναι πάνω από 15 μέρες περνάς επιτροπή.Η διαδικασία σε γενικές γραμμές είναι η εξής.

Σου δίνει ο γιατρός (πρεπει να είναι του ΕΟΠΥΥ) ένα χαρτί με τη δικαιολογία και το πόσες μέρες πρέπει να κάτσεις .

Παίρνεις μια βεβαίωση από τον εργοδότη ότι γι αυτές τις μέρες δεν θα δουλέψεις.

Πας στο ΙΚΑ με όλα τα δικαιολογητικά. Για το πρώτο δεκαπενθήμερο βγαίνει μια απόφαση και σου βάζουν κάποιο ποσό στην τράπεζα.Για τις υπόλοιπες μέρες σε καλούν από την επιτροπή του ΙΚΑ και αφού σε περάσουν βγάζει απόφαση το ΙΚΑ για να πληρωθείς.

Αν θες κάποια πληροφορία ρώτα με αφού τη διαδικασία την έχω κάνει πολύ πρόσφατα. Με το καλό το μωράκι σου!


wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 minutes ago, butterfly1986 said:

Καλημέρα! sorry που παρεμβαίνω στην κουβέντα σας. Ήθελα να σου πω ότι πρόσφατα εγώ πήρα 1 μήνα άδεια με ΙΚΑ. Στην ουσιά αν είναι πάνω από 15 μέρες περνάς επιτροπή.Η διαδικασία σε γενικές γραμμές είναι η εξής.

Σου δίνει ο γιατρός (πρεπει να είναι του ΕΟΠΥΥ) ένα χαρτί με τη δικαιολογία και το πόσες μέρες πρέπει να κάτσεις .

Παίρνεις μια βεβαίωση από τον εργοδότη ότι γι αυτές τις μέρες δεν θα δουλέψεις.

Πας στο ΙΚΑ με όλα τα δικαιολογητικά. Για το πρώτο δεκαπενθήμερο βγαίνει μια απόφαση και σου βάζουν κάποιο ποσό στην τράπεζα.Για τις υπόλοιπες μέρες σε καλούν από την επιτροπή του ΙΚΑ και αφού σε περάσουν βγάζει απόφαση το ΙΚΑ για να πληρωθείς.

Αν θες κάποια πληροφορία ρώτα με αφού τη διαδικασία την έχω κάνει πολύ πρόσφατα. Με το καλό το μωράκι σου!

Αααα πεταλουδιτσα πολυ χρησιμο σε ευχαριστω!!! Οταν λες γιατρος του εοππυ εννοεις απο αυτους που ειναι στα ιατρεια του ικα ή γιατρο του εοππυ εξωτερικο? Η γνωματευση του ιδιωτη κ μετα να πας ικα δεν αρκει?

Lizaki θα ειναι μια χαρα κ αυτος ο υπερηχος!!! Φτανεις πιο κοντα! Εμεις εχουμε ακομα,ειμαστε στο σακουλι..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Miss Sunny είπε:

Αααα πεταλουδιτσα πολυ χρησιμο σε ευχαριστω!!! Οταν λες γιατρος του εοππυ εννοεις απο αυτους που ειναι στα ιατρεια του ικα ή γιατρο του εοππυ εξωτερικο? Η γνωματευση του ιδιωτη κ μετα να πας ικα δεν αρκει?

Lizaki θα ειναι μια χαρα κ αυτος ο υπερηχος!!! Φτανεις πιο κοντα! Εμεις εχουμε ακομα,ειμαστε στο σακουλι..

Κοίτα εμένα ο γιατρός μου είναι εξωτερικός απλά είναι συμβεβλημένος με τον ΕΟΠΥΥ οπότε δεν χρειάστηκε να κάνω κάτι άλλο. Αν ο γιατρός σου δεν είναι συμβεβλημένος με ΕΟΠΥΥ απ'όσο έχω ακούσει σου δίνει το χαρτί και με αυτό πρέπει να πας  στα ιατρεία του ΙΚΑ σε κάποιο γιατρό να σου φτιάξει το χαρτί.


wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, butterfly1986 said:

Κοίτα εμένα ο γιατρός μου είναι εξωτερικός απλά είναι συμβεβλημένος με τον ΕΟΠΥΥ οπότε δεν χρειάστηκε να κάνω κάτι άλλο. Αν ο γιατρός σου δεν είναι συμβεβλημένος με ΕΟΠΥΥ απ'όσο έχω ακούσει σου δίνει το χαρτί και με αυτό πρέπει να πας  στα ιατρεία του ΙΚΑ σε κάποιο γιατρό να σου φτιάξει το χαρτί.

Αααα καταλαβα! Εχουμε κ γιατρο εξωτερικο του εοππυ. Αυτος σου δινει κ υπερηχο που να δειχνει πως εισαι εγγυος κ την αιτιολογια που πρεπει να παρεις αδεια? Επισης,η αδεια ειναι 15θημερη κ μετα πρεπει να ξαναπας?Τι μηνα την πηρες?? Σε ζαλισα...

Link to comment
Share on other sites

Σιγά καλέ! Χαρά μου να βοηθήσω! Λοιπόν ο γιατρός σου δίνει έναν υπέρηχο και μια βεβαίωση που λέει το πρόβλημα που έχεις και καλά και το πόσες μέρες πρέπει να κάτσεις.Αυτό το χαρτί θα το χρειαστείς και για τον εργοδότη σου και για το ΙΚΑ. Το περιοριστικό είναι ότι ο γιατρός δεν μπορεί να σου γράψει πάνω από 30 μέρες(ημερολογιακές όχι εργάσιμες) με τη μία. Οπότε όταν θα τελειώσουν αυτές αν είναι πας και σου ξαναγράφει.Εμένα ας πούμε η άδεια μου ξεκίνησε 18 Σεπτεμβρίου και λήγει σήμερα.


wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, butterfly1986 said:

Σιγά καλέ! Χαρά μου να βοηθήσω! Λοιπόν ο γιατρός σου δίνει έναν υπέρηχο και μια βεβαίωση που λέει το πρόβλημα που έχεις και καλά και το πόσες μέρες πρέπει να κάτσεις.Αυτό το χαρτί θα το χρειαστείς και για τον εργοδότη σου και για το ΙΚΑ. Το περιοριστικό είναι ότι ο γιατρός δεν μπορεί να σου γράψει πάνω από 30 μέρες(ημερολογιακές όχι εργάσιμες) με τη μία. Οπότε όταν θα τελειώσουν αυτές αν είναι πας και σου ξαναγράφει.Εμένα ας πούμε η άδεια μου ξεκίνησε 18 Σεπτεμβρίου και λήγει σήμερα.

Σημερα ε....πωωω...Εισαι καλυτερα? Τι προβλημα σου εγραψε? (Αν επιτρεπεται...)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλά είμαι. Εμαφνίστηκαν κάποια θεματάκια με το συκώτι αλλά το παλέυω. Ο λόγος που έκατσα όμως ήταν ότι μου είπε ο γιατρός πως με δίδυμα δεν κάνει να κινούμαι τόσο πολύ για να μην γεννήσουμε πρόωρα. Η αιτιολογία που μου είχε γράψει ήταν και καλά ότι είχα κάποια αιμορραγία. Ε τώρα δεν γράφω άλλη άδεια. Θα πάρω 3 μέρες κανονική άδεια γιατί από δευτέρα ξεκινάει η άδεια εγκυμοσύνης μου.


wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερααααααααααα,

πως μου ειστε σημερα; Ανησυχο υπνο κανατε οι πιο πολλες εε; Εγω παλι απο την επομενη ημερα που αδιαθετησα κοιμαμαι σαν τουβλο. Ειχα 1,5 μηνα να κοιμηθω χωρις διαλειμματα.

Να σας ρωτησω αν γνωριζετε, πιστευετε οτι θα εχει μηδενιστει η χοριακη μου, να παω να εξεταστω ή να περιμενω ακομη;


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , lizaki1111 είπε:

Μακαρι Μελενα μου!! Βεβαια ειπαμε μονο καλα νεα και αυτη τηνεβδομαδα:-D

Μιss την πεμπτη εχω το doppler,τον τελευταιο μεγαλο υπερηχο.

Η ευχη μου ειναι να χαρειτε ολες την εγκυμοσυνη σας και να μην αγχωνεστε με το παραμικρο.Εγω δυστυχως δεν τα καταφερα, ανησυχω συνεχεια αλλα υποσχεθηκα στον εαυτο μου πως αν ολα ειναι καλα και στο doppler θα παρω μια μεγαλη ανασα και θα προσπαθησω να χαρω το υπολοιπο.

Lizaki μου, όλα τέλεια θα πάνε! Χαμογέλα!

Μαρακι μου εγω δεν ξερω να σου πω, γιατι τα εχανα συντομοτερα... Αλλα γιατι δεν τηλ στο κεντρο να σου πουν;


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, butterfly1986 said:

Καλά είμαι. Εμαφνίστηκαν κάποια θεματάκια με το συκώτι αλλά το παλέυω. Ο λόγος που έκατσα όμως ήταν ότι μου είπε ο γιατρός πως με δίδυμα δεν κάνει να κινούμαι τόσο πολύ για να μην γεννήσουμε πρόωρα. Η αιτιολογία που μου είχε γράψει ήταν και καλά ότι είχα κάποια αιμορραγία. Ε τώρα δεν γράφω άλλη άδεια. Θα πάρω 3 μέρες κανονική άδεια γιατί από δευτέρα ξεκινάει η άδεια εγκυμοσύνης μου.

Αχ περαστικα ολα να ειναι κ θα υποδεχτεις τα διδυμακια σου!!! Εγω λιγων εβδομαδων ειμαι κ με ενα που να παω να ζητησω αδεια αχαχα! Να πανε ολα καλα σε ευχαριστω για τις πληροφοριες!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Miss Sunny είπε:

Αχ περαστικα ολα να ειναι κ θα υποδεχτεις τα διδυμακια σου!!! Εγω λιγων εβδομαδων ειμαι κ με ενα που να παω να ζητησω αδεια αχαχα! Να πανε ολα καλα σε ευχαριστω για τις πληροφοριες!!!

Σ'ευχαριστώ και σου εύχομαι να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη!!!!

  • Μου αρέσει 1

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...