Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Στην αρχή απλά είδαμε την καρδιά και λέει η γιατρός κάτσε μπασ και ακούσουμε αλλά δεν και λέει κάτσε άλλη μια φορά και απλά έκανε 3 φορές νταβ νταβ νταβ τίποτε άλλο δεν ξέρω άγχος γενικά αν θα πάει καλά η αν έχει χρωμόσωμα μετά άγχος που γράφει 5 εβδομάδων και 1 ημέρας. Γενικά ένα άγχος στο Δαφνί με βλέπω αχααχαχαχα. Η γιατρός λέει δεν έχει ακούσει ξανά καρδιά σε 5+1 τόσο νωρίς. Ελπίζω να μην το πείραξε το μωράκι που προσπαθήσαμε να το ακούσουμε. Νομίζω ότι δεν είχα ποτέ στην ζωή μου τόσο άγχος σε καμία εμβρυομεταφορα σε τίποτα βασικά αχααχαχαχα 

      Πότε έκανες τον υπέρηχο και πότε θα κάνεις ξανά 

      Έχω την φωτογραφία από τον υπέρηχο στο ψυγείο και του μιλάω γενικά του τρελού είμαι αχααχαχαχα 

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια!!! Πως μου ειστε;

Χρονια πολλα στις εορταζουσες χθες καθως και στους συζυγους που γιορταζαν!!!

Ευχαριστα πραγματα διαβαζω... Τεραστιες χοριακες, μαγικα τικ τακ και χαιρομαι πολυ. Μπραβο μπραβο με το καλο τα μπεμπακια κι ευχομαι να απολαυσετε τις εγκυμοσυνες σας γτ αυτη η περιοδος που εισαι το επικεντρο κι ολοι σε φροντιζουν και προσεχουν ολα οσα θελεις ειναι μοναδικη. Εκμεταλλευτειτε το, απολαυστε το, βγαλτε τα απωθημενα σας :P

 

  • Μου αρέσει 2

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

13 ώρες πρίν, linaa είπε:

χα χα στο δευτερο θα το ευχαριστηθουμε ασε κ εγω το εχω σκεφτει παρα πολυ την πρωτη εγκυμοσυνη δεν υπαρχει περιπτωση να την χαρω με τιποτα μονο  σταυροποδι εγω κ το κατουρημα θα προσεχω!  

Καλημέρα Λινάκι γελάω ήδη με όποια πιστεύει πως την δεύτερη εγκυμοσύνη με ενα μωρό στο σπίτι θα την απολαύσει περισσότερο απο την πρώτη που πραγματικά δεν έχεις καμία σκοτούρα.

Γιαυτό σας λέμε αφήστε το άγχος και το ουφ και ουφ....θα χάσετε ολα τα όμορφα που σας συμβαίνουν ή θα συμβούν και είναι λυπηρό να φτάσετε να γεννάτε και το μόνο που θα θυμάστε είναι πως δεν ήσασταν ποτέ πραγματικά ήρεμες.Μια φορά είναι η πρώτη μας εγκυμοσύνη...και αν δεν σας νοιάζει για εσάς τότε σκεφτείτε το μωράκι σας. 


Qshbp2.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Lia21 είπε:

καληπέρα κορίτσια!

χρόνια πολλά Δημητρα και Δήμητραα και σε όλους τους εορτάζοντες!

πήγαμε κι εμείς σήμερα στον γιατρό, ακούσαμε και καρδούλα! Σε 20 μέρες θα με ξαναδεί και στις 25 του επόμενου έχουμε την αυχενική!

Είχα ανεβάσει πίεση από το άγχοςς μου, δεν ξέρω τι μ έχει πιάσει! Ίσως δε βοηθάει και ο γιατρός τελικά. Έχει μια τάση να μου υπενθυμίζει πως το μωρό δεν έχει δέσει ακόμα, υπάρχουν πιθανότητες 3% με 5% να χαθεί, Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί μου τα λέει, αντί να με καθησυχάζει. Και για να πω την αλήθεια, δεν επέστρεψα καθόλου χαρούμενη σπίτι. Αντίθετα, μου εντείνει την ανησυχία. Τελοσπάντων πάω να κοιμηθώ για να καθαρίσει το μυαλό μου! Πάντως η καρδούλα ήταν μαγική και θα κοιμηθώ με αυτόν τον γλυκό ήχο!

Καληνύχτα!

Λία μου καλημέρα ελπίζω να ηρέμησες ...μήπως να αλλάξεις γιατρό αν αυτός νομίζεις πως δεν σου κάνει;;;Αμαρτία να έχεις εναν άνθρωπο που δεν σε ηρεμεί.


Qshbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Α, κοριτσια ποια ειναι η γνωμη σας για τα γαλακτοκομικα προιοντα σχετικα με τα λιπαρα τους;

Αλλοι λενε πως εκεινα με μειωμενα λιπαρα ειναι εντελως αρχηστα για τον οργανισμο και αλλοι λενε πως τα αλλα τα πληρη ανεβαζουν τη χοληστερινη, σε παχαινουν κλπ.

Παλια λογω διαιτας ετρωγα light τυρια (γιαουρτια ουτε ζωγραφιστα δεν τα ηθελα!).

Τωρα τρωω καθε πρωι ενα αιγοπροβειο γιαουρτακι με δημητριακα χωρις ζαχαρη γιατι νομιζω πως καθε βιομηχανικη παρεμβαση στα προιοντα δεν θα ειναι καλη. Μεχρι και τον θηλασμο αυτο λεω να κανω και να τρωω και λιγο κασερακι με τα λαδερα μου.


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Georgia1972 είπε:

Καλημερα κορίτσια όμορφα! Τι κανετε;

Lia μου, συγχαρητηρια για την καρδουλα. Χαχα! Μηπως έχουμε τον ίδιο γιατρο;;;; Μην αγχωνεσαι. Νομιζω πως το ποσοστο κινδυνου ειναι χαμηλο και ειναι αυτο που εννοουν ολοι οταν λενε πως το 1ο 3μηνο ειναι επικινδυνο. Πιστευω πως μας φοβιζουν για να μην κανουμε ταρζανιες, αλλα εγω θα του το πω στην πορεια αν δω οτι με ζοριζει. Θα του πω πως μου ριχνει την ψυχολογια και πως μπορει κι αυτο να εχει αρνητικο αποτελεσμα.

Μελενια μου, καλα έκανες και ξεσκασες! Ετσι. Ν' ανεβαινεις!

Τζώρτζια μου  το ποσοστό κινδύνου εως την 13η εβδομάδα είναι 15-20% απο την 16η εβδομάδα πέφτει στο 1-3%.Ούτε ταρζανιές χρειάζονται ούτε να μπούμε σε γυάλα.

Πάντως θεωρώ πολύ σημαντικό ο γιατρός μας να μας ηρεμεί και να φροντίζει να έχουμε καλή ψυχολογία σε αυτή την όμορφη στιγμή της ζωής μας, και φυσικά να μην χρειάζεται να σκεφτούμε πως θα του πούμε κάτι.

πρίν από 17 λεπτά , Georgia1972 είπε:

Καλημέρα Μαράκι! Σ' ευχαριστουμε για τις ευχες! Τι κανεις; Ποτε θα κατεβεις στο νεο κεντρο;

Γεια σου Νατασσακι! Τι κανει το ζουζουνακι σου;

Καλημερούδια  μανουλίτσα ..εδω αγκαλίτσα  ήπιε το γάλα του και νανουρίζεται :)

 

  • Μου αρέσει 1

Qshbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Georgia1972 είπε:

Καλημέρα Μαράκι! Σ' ευχαριστουμε για τις ευχες! Τι κανεις; Ποτε θα κατεβεις στο νεο κεντρο;

Γεια σου Νατασσακι! Τι κανει το ζουζουνακι σου;

Καλημερα, κατεβηκα τη Δευτερα κι αν εχω καταλαβει καλα θα ειμαι στο ιδιο κεντρο με εσενα...

Εδωσα αιμα για καρυοτυπο, θρομβοφιλια εκανα και μια υστεροσκοπηση και αναμενω αποτελεσματα. Λογικα Ιανουαριο θα κατεβω για τη νεα προσπαθεια


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο σου! Καλα αποτελεσματα να εχεις! Εγω πηγα στον κ. Μαστρομηνα. Αν πηγες εκει εισαι σε καλα χερια! Δεν ειναι δημοσχετιστες και λενε τα πραγματα με τ' ονομα τους.


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Georgia1972 είπε:

Μπραβο σου! Καλα αποτελεσματα να εχεις! Εγω πηγα στον κ. Μαστρομηνα. Αν πηγες εκει εισαι σε καλα χερια! Δεν ειναι δημοσχετιστες και λενε τα πραγματα με τ' ονομα τους.

Ναι εκει πηγα... ελπιζω να πανε ολα καλα την επομενη φορα

  • Μου αρέσει 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 59 λεπτά , NatasaP είπε:

Καλημέρα Λινάκι γελάω ήδη με όποια πιστεύει πως την δεύτερη εγκυμοσύνη με ενα μωρό στο σπίτι θα την απολαύσει περισσότερο απο την πρώτη που πραγματικά δεν έχεις καμία σκοτούρα.

Γιαυτό σας λέμε αφήστε το άγχος και το ουφ και ουφ....θα χάσετε ολα τα όμορφα που σας συμβαίνουν ή θα συμβούν και είναι λυπηρό να φτάσετε να γεννάτε και το μόνο που θα θυμάστε είναι πως δεν ήσασταν ποτέ πραγματικά ήρεμες.Μια φορά είναι η πρώτη μας εγκυμοσύνη...και αν δεν σας νοιάζει για εσάς τότε σκεφτείτε το μωράκι σας. 

χα χα χα μου χαλασες το ονειρο της δευτερης εγκυμοσυνης!!! αχ μια φορα ειναι η πρωτη εγκυμοσυνη εχεις δικιο ναι αλλα νομιζω οτι η εποχη της αθωωτητας για μενα τουλαχιστον που εχω ψιλοταλαιπωρηθει περασε δεν νομιζω να ειμαι ηρεμη ποτε πια με αυτο το θεμα αν ειχε ερθει ευκολα χωρις σκεψη ουτε κ θα ηξερα οτι ηπαρχουν αποβολες πιστεψε ουτε καν θα προβληματιζομουν αλλα εμελε να μπει κ αυτο το ανχος στη ζωη μας για το πιο απλο κ φυσικο γεγονος.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια!

Νατάσα μου ήδη έχω αλλάξει έναν γιατρό. Αυτός που πάω τώρα, πέρα από αυτό το κομμάτι που ανέφερα, μου φαίνεται πολύ καλός. Ξεγέννησε και την κουνιάδα μου, τον εμπιστεύομαι. Είναι και ζεστός άνθρωπος, αλλά πετάει αυτές τις κουβέντες και με πιάνει πανικός. Τον ρώτησα αν μπορώ να περπατάω (με μέτρο πάντα) και ήταν θετικός. Οπότε θα πάω μέτα να πάρω τον μικρό από τον παιδικό, ώστε να ξελαμπικάρω λίγο.

Επίσης, επειδή μου έχει ανοίξει η όρεξη κι έχω πάρει ήδη 2 κιλά, θα προσπαθήσω να τρώω μικρά γεύματα με φρούτα και σαλάτες για να μη γίνω βαρέλι στο τέλος  χαχαχα

Το σπίτι το έχω αφήσει λίγο στην τύχη του. Κάνω μόνο τα επιφανειακά και περιμένω την άλλη βδομάδα τη μανούλα μου, να έρθει να κάνει ένα γενικό και να στρώσουμε!

Εγώ Γεωργία τρώω για πρωινό ένα τοστ με μια φέτα κασεράκι και μια κούπα γάλα, όλα πλήρη σε λιπαρά. Πιστεύω ότι όντως, τα προ'ι'όντα με χαμηλά λιπαρά είναι ανούσια

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , linaa είπε:

χα χα χα μου χαλασες το ονειρο της δευτερης εγκυμοσυνης!!! αχ μια φορα ειναι η πρωτη εγκυμοσυνη εχεις δικιο ναι αλλα νομιζω οτι η εποχη της αθωωτητας για μενα τουλαχιστον που εχω ψιλοταλαιπωρηθει περασε δεν νομιζω να ειμαι ηρεμη ποτε πια με αυτο το θεμα αν ειχε ερθει ευκολα χωρις σκεψη ουτε κ θα ηξερα οτι ηπαρχουν αποβολες πιστεψε ουτε καν θα προβληματιζομουν αλλα εμελε να μπει κ αυτο το ανχος στη ζωη μας για το πιο απλο κ φυσικο γεγονος.

Καλημερούδια!!!!! χαχχαχαχαχα....λιώνω....χαχαχαχα πάει το όνειρο!!!!!!!

Λινάκι μου έχεις δίκιο,αλλά έχοντας αυτό στο μυαλό σου θα κερδίσεις κάτι;Στο λέω με αγάπη δεν αξίζει να χάσεις μισή στιγμή.Όλες μας,άλλες πολύ άλλες πιο λίγο ταλαιπωρηθήκαμε...ας σκεφτόμαστε θετικά και αισιόδοξα και όλα θα πάνε καλά.

πρίν από 1 λεπτό , Lia21 είπε:

καλημέρα κορίτσια!

Νατάσα μου ήδη έχω αλλάξει έναν γιατρό. Αυτός που πάω τώρα, πέρα από αυτό το κομμάτι που ανέφερα, μου φαίνεται πολύ καλός. Ξεγέννησε και την κουνιάδα μου, τον εμπιστεύομαι. Είναι και ζεστός άνθρωπος, αλλά πετάει αυτές τις κουβέντες και με πιάνει πανικός. Τον ρώτησα αν μπορώ να περπατάω (με μέτρο πάντα) και ήταν θετικός. Οπότε θα πάω μέτα να πάρω τον μικρό από τον παιδικό, ώστε να ξελαμπικάρω λίγο.

Επίσης, επειδή μου έχει ανοίξει η όρεξη κι έχω πάρει ήδη 2 κιλά, θα προσπαθήσω να τρώω μικρά γεύματα με φρούτα και σαλάτες για να μη γίνω βαρέλι στο τέλος  χαχαχα

Το σπίτι το έχω αφήσει λίγο στην τύχη του. Κάνω μόνο τα επιφανειακά και περιμένω την άλλη βδομάδα τη μανούλα μου, να έρθει να κάνει ένα γενικό και να στρώσουμε!

Εγώ Γεωργία τρώω για πρωινό ένα τοστ με μια φέτα κασεράκι και μια κούπα γάλα, όλα πλήρη σε λιπαρά. Πιστεύω ότι όντως, τα προ'ι'όντα με χαμηλά λιπαρά είναι ανούσια

Τότε αφού σε καλύπτει σε όλα τα υπόλοιπα απλά μην δίνεις σημασία σε αυτό,τσάμπα χάλασες την καρδούλα σου.Να πας κορίτσι μου,να πάρεις και τον αέρα σου.

Καλά κάνεις με το σπίτι δεν χρειάζεται να γυαλίζει κανείς δεν θα σε παρεξηγήσει,θα έρθει η μανούλα και θα τα φτιάξετε όλα.Προσοχή με τα φρουτα γιατί και αυτά παχαίνουν :)

 

 

  • Μου αρέσει 1

Qshbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου! Πως ειστε;

Εγω σημερα ξυπνησα το πρωι για τα φαρμακα κ ξανακοιμηθηκα μεχρι πριν λογο.

Γεωργια μου οντως νομιζω πως μου εκανε πολυ καλο η χθεσινη βολτα. 

Στο μεταξυ ηρθε το χαρτι του διορισμου. Τωρα να δω πως θα τα κανονισω. Ο αντρας μου ειναι καθετος στο να δουλεψω μεσα στις ιωσεις κ στο στρες. Δεν εχει αδικο βεβαια αλλα να δω πως θα το κανονισω!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...