Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

@Vila ο γιατρός μου είχε κανει εξετασεις για τα παντα...εχω κανει κ δυο καμπύλες! Ετσι οταν του ειπα ότι εχω μεγαλο κυκλο χωρις ωορρηξια μου τα εδωσε! Καποια κοπελα μου ειπε οτι πρεπει να εχεις αντισταση στην ινσουλινη για να έχει αποτέλεσμα..αυτο φαινεται σίγουρα από τις καμπυλες..τωρα αν βοηθαει κ καποια αλλη εξεταση δε ξερω!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

1 ώρα πρίν, Ani ani είπε:

Ναι παντα...και τωρα υποτιθεται θα ημουν στην 4η μερα περιοδου

@Ani ani μου ξερω οτι ειναι απογοητευση ολο αυτο,ολες το χουμε περασει εδω μεσα.Μπορει να αγχωθηκες,μπορει να κρυωσες...ο,τιδηποτε.Ξερω νομιζεις οτι καποιος παιζει μαζι σου κ σου κανει πλακα..Βαλε προγραμμα κ πηγαινε στοχευμενα τον επομενο μηνα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Angie trg ναι συνηθως χρειαζεται ενα καποιο διαστημα για να φανει η δραση απο τα συμληρωματα διατροφης.. ας ελπισουμε να μη χρειαστει να τα παρουμε πολυ καιρο και να ειμαστε τυχεροι οπως εσεις! 

@elenakii22 μου θα ζητησω κι εγω να κανω αυτες τις εξετασεις γι αυτο σε ρωτησα. Μηπως και βρω κι εγω τον τροπο να μικρινει λιγο ο κυκλος μου!

  • Μου αρέσει 1

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Vila είπε:

@Angie trg ναι συνηθως χρειαζεται ενα καποιο διαστημα για να φανει η δραση απο τα συμληρωματα διατροφης.. ας ελπισουμε να μη χρειαστει να τα παρουμε πολυ καιρο και να ειμαστε τυχεροι οπως εσεις! 

@elenakii22 μου θα ζητησω κι εγω να κανω αυτες τις εξετασεις γι αυτο σε ρωτησα. Μηπως και βρω κι εγω τον τροπο να μικρινει λιγο ο κυκλος μου!

@Vila το ευχομαι ολοψυχα!!! Ολα καλα θα πανε!!!! Θα δειτε!

Link to comment
Share on other sites

@Vila κοιτα να δεις το χαπι ποθ παιρνω εγω απο οτι εχω καταλαβει σου κραταει μικρους τους κυκλους ομως δεν εξασφαλιζει οτι κανεις ωορρηξια..και στην φαση που ειμαστε εμεις θελουμε ωορρηξια! Εγώ γιαυτο θα ξεκινησω υπερυχο..ειναι αλλα χαπια για ωορρηξια αλλα απο οτι καταλαβα ειναι πιο βαρια κ θελουν παρακολουθηση...


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, andrianni είπε:

Τα συμπτώματα μπερδεύουν...πότε είχες ωορηξία;

Μα κ εγω με τα συμπτωματα προβληματιζομαι... στις 15 του μηνα πρεπει να ειχα ωορυξια.. και αντε λεω το στομαχι να ειναι απο κρυωμα..το στηθος μ που εχει γινει τουμπανο πια και οι πονοι περιοδου που ειχα τις προηγουμενες μερες τοσο εντονα? Χωρια την καθυστερηζη.Εχω μπερδευτει παρα πολυ κ δεν ξερω αν κ ο γυναικολογος θα εβγαζε ακρη εφοσον εχω αρνητικη χοριακη

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Ani ani είπε:

Μα κ εγω με τα συμπτωματα προβληματιζομαι... στις 15 του μηνα πρεπει να ειχα ωορυξια.. και αντε λεω το στομαχι να ειναι απο κρυωμα..το στηθος μ που εχει γινει τουμπανο πια και οι πονοι περιοδου που ειχα τις προηγουμενες μερες τοσο εντονα? Χωρια την καθυστερηζη.Εχω μπερδευτει παρα πολυ κ δεν ξερω αν κ ο γυναικολογος θα εβγαζε ακρη εφοσον εχω αρνητικη χοριακη

Εννοείς τον προηγούμενο μήνα ωορηξία.15 απρίλη;μάλλον απ το άγχος δεν σου ήρθε ακόμα που συμβαίνει κάποιες φορές.βέβαια φαίνεσαι τόσο σίγουρη που είναι λες κ μπέρδεψαν το αίμα στο εργαστήριο!αν ακόμα έχεις αμφιβολίες κάνε κ ένα τέστ για να ηρεμήσεις.εμένα πάντως μετά τα αρνητικα τεστ ερχόταν λες κ απ την ελπίδα ο οργανισμός δεν άφηνε την περίοδο να έρθει.πώς είσαι τώρα.ηρέμησες; τι σκέφτεσαι;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , andrianni είπε:

Εννοείς τον προηγούμενο μήνα ωορηξία.15 απρίλη;μάλλον απ το άγχος δεν σου ήρθε ακόμα που συμβαίνει κάποιες φορές.βέβαια φαίνεσαι τόσο σίγουρη που είναι λες κ μπέρδεψαν το αίμα στο εργαστήριο!αν ακόμα έχεις αμφιβολίες κάνε κ ένα τέστ για να ηρεμήσεις.εμένα πάντως μετά τα αρνητικα τεστ ερχόταν λες κ απ την ελπίδα ο οργανισμός δεν άφηνε την περίοδο να έρθει.πώς είσαι τώρα.ηρέμησες; τι σκέφτεσαι;

Δεν πιστευω οτι εγινε λαθος στο εργαστηριο μιας κ ειναι γειτονικο.τωρα ειμαι ξαπλωμενη απο εκεινη την ωρα κ περιμενω τον αντρα μ να του πω πως εχουν τα πραγματα κ να κλεισω ραντεβου σε κανα γυναικολογο φανταζομαι..Ειμαι απογοητευμενη κ το στομαχι μ με ενοχλει πολυ ολη μερα..αυτα :-(

Link to comment
Share on other sites

@Ani ani κοριτσάκι μου πόσες μέρες καθυστέρηση έχεις ??εμένα ο γιατρός μου λέει να κάνω παντα τεστ μετά από μία εβδομάδα…. Αν όντως όμως δεν έγινε μην στεναχωριέσαι παμε για τον επόμενο ποιο δυνατά απλά βγάλτο από το μυαλό σου και τσουπ θα έρθει !!

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να έρχεται κ να νιώθεις έτσι.μην απογοητεύεσαι πάντως.όλες τα έχουμε περάσει.πραγματικά εγώ δεν θέλω καμία να το ξαναπεράσει αυτό γι αυτό λέω σε όλες να μην κολλάμε σε συμπτώματα κ να περιμένουμε κάθε κύκλο να ειναι ο θαυματουργός.να σκεφτόμαστε οτι θα μας ξαφνιάσει σύντομα...πάντως εσύ εχεις δίκιο γιατί είχες κ τόση καθυστέρηση για πρώτη φορά

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια εγω την ειχα πατησει πολλους μηνες με συμπτωματα...οχι δεν ηταν της φαντασιας μου ουτε ημουν τρελη...ειχα ομως προεμμηνορυσιακο συνδρομο...πονο στο στηθος,εμμετους,πονοκεφαλους,κλαματα...κ ολα αυτα 10 μερες πριν την περιοδο...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Angie trg είπε:

Κοριτσια εγω την ειχα πατησει πολλους μηνες με συμπτωματα...οχι δεν ηταν της φαντασιας μου ουτε ημουν τρελη...ειχα ομως προεμμηνορυσιακο συνδρομο...πονο στο στηθος,εμμετους,πονοκεφαλους,κλαματα...κ ολα αυτα 10 μερες πριν την περιοδο...

Αυτό ακριβώς μας έχει τρελάνει.κ ένα μήνα όταν δεν το είχα πάλι είπα.α να τώρα είμαι! Χαχαχα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , andrianni είπε:

Αυτό ακριβώς μας έχει τρελάνει.κ ένα μήνα όταν δεν το είχα πάλι είπα.α να τώρα είμαι! Χαχαχα!

Κ το κακο ειναι οτι τα συμπτωματα δεν ειναι καθε μηνα τα ιδια...τον ενα μηνα πονοκεφαλους κ νευρα,τον αλλο μηνα πονο στο στηθος κ στο στομαχι....οταν εισαι σε προσπαθεια για παιδακι σε τρελλαινει...τουλαχιστον δεν ειμαστε τρελες!!! :-P οντως υπαρχουν συμπτωματα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Angie trg είπε:

Κ το κακο ειναι οτι τα συμπτωματα δεν ειναι καθε μηνα τα ιδια...τον ενα μηνα πονοκεφαλους κ νευρα,τον αλλο μηνα πονο στο στηθος κ στο στομαχι....οταν εισαι σε προσπαθεια για παιδακι σε τρελλαινει...τουλαχιστον δεν ειμαστε τρελες!!! :-P οντως υπαρχουν συμπτωματα.

Οντως! Αυτό που έχω δοκιμάσει κ βοηθάει είναι η μάκα.όποια ενδιαφέρεται κ ασχολείται με αυτά ας το ψάξει.Η πλάκα επίσης είναι οτι ενώ έχω μείνει έγκυος δεν ξέρω τα συμπτώματα γιατι άργησα να το καταλάβω.κ αυτά που ένιωθα κ τα ειχα ερμηνεύσει αλλιώς ήταν μετά από τις 45 μέρες...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Μαρθα Κ είπε:

@Ani ani κοριτσάκι μου πόσες μέρες καθυστέρηση έχεις ??εμένα ο γιατρός μου λέει να κάνω παντα τεστ μετά από μία εβδομάδα…. Αν όντως όμως δεν έγινε μην στεναχωριέσαι παμε για τον επόμενο ποιο δυνατά απλά βγάλτο από το μυαλό σου και τσουπ θα έρθει !!

Εχω 3 μερες καθυστερηση αγαπητη ενω ειχα παντα σταθερο κυκλο..τελος παντων τωρα που ψιλοηρεμω δεν εγινε και η συντελεια του κοσμου.. απλα δεν μπορω να το πιστεψω μιας κ εχουν μεινει τα συμπτωματα...πρεπει να το παρω αποφαση ε? Αν δεν ερθει περιοδος λες να παω σε γυναικολογο να με δει να το ρυθμισουμε?

2 ώρες πρίν, Angie trg είπε:

@Ani ani μου ξερω οτι ειναι απογοητευση ολο αυτο,ολες το χουμε περασει εδω μεσα.Μπορει να αγχωθηκες,μπορει να κρυωσες...ο,τιδηποτε.Ξερω νομιζεις οτι καποιος παιζει μαζι σου κ σου κανει πλακα..Βαλε προγραμμα κ πηγαινε στοχευμενα τον επομενο μηνα.

@Angie trg ναι μαλλον πρεπει να το παρω αποφαση....σνιφ :-(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...