Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

Καλημερα παρεουλα μου, πως ειστε? εγω ειμαι πολυ καλα, ανεβασμενη διαθεση, ^_^

@Ani ani λυπαμαι κοπελα μου, περιμενε λιγες μερες ακομα να δουμε, αν δεις οτι περναει ο καιρος ξανακανε ενα τεστακι μηηηπως εχει γινει καθυστερημενη συλληψη ή επικονωνησε με τον γιατρο σου  να τον ενημερωσεις να δεις τι θα σου πει ;)

@dimitroula30 ειδες κοριτσι μου ολα καλα λοιπον πηγανε :wub: , αυτο που ειπες για τον κυκλο που εμεινες εγκυος οτι μεσα σε 15 μερες ειχες 2 φορες περιοδο και εμεινε εγκυος, υπολογιζεις δηλαδη αναμεσα στις 2 περιοδους οτι εγινε το θαυμα?? @elenakii22 το ειδες αυτο?μου εδωσε πολυ θετικη σκεψη και για τις δικες μας περιπτωσεις, εγω εχω μερα παρα μερα επαφες  αν και επειδη η εφαρμογη του κινητου εδειχνε οτι χθες ηταν ωορηξια ηρθα σε επαφη και χθες και προχθες ;) αυτο τον μηνα πιστευω οτι εχουν γινει ολα πολυ καλυτερα γιατι και πεντακαθαρη ειμαι και εχω την εντυπωση οτι ενιωσα την ωορηξια μου με κατι ψιλοπονακια και υγρα, τωρα θα δειξει γιατι με κολλανε λιγο οι ορμονες μου που θεωρω οτι κανουν παρτυ :P αλλα ποτε δεν ξερεις :D

οι επομενες της αναμονης ειναι η @λουπιτα και η @Kalfeli έτσι?

@Μαρθα Κ εσυ ακομα περιοδο τιποτα ε?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 6 λεπτά , caramel_83 είπε:

 

@dimitroula30 ειδες κοριτσι μου ολα καλα λοιπον πηγανε :wub: , αυτο που ειπες για τον κυκλο που εμεινες εγκυος οτι μεσα σε 15 μερες ειχες 2 φορες περιοδο και εμεινε εγκυος, υπολογιζεις δηλαδη αναμεσα στις 2 περιοδους οτι εγινε το θαυμα??

 

 

Καλημέρα @caramel_83 , η πρώτη περίοδος ήταν 5/4 η οποία κράτησε για 3 μέρες και στις 13/4  ήρθε η επόμενη που κράτησε 7 μέρες. Ωορρηξία σύμφωνα με τα τεστάκια έκανα στις 27/4. ήταν ένας ανώμαλος κύκλος!!:oops:


HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, dimitroula30 είπε:

Καλημέρα @caramel_83 , η πρώτη περίοδος ήταν 5/4 η οποία κράτησε για 3 μέρες και στις 13/4  ήρθε η επόμενη που κράτησε 7 μέρες. Ωορρηξία σύμφωνα με τα τεστάκια έκανα στις 27/4. ήταν ένας ανώμαλος κύκλος!!:oops:

αχ ρε κοριτσι μου δεν ξερεις τι χαρα και τι ελπιδες μας δινεις με αυτο που ειπες :D 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γεια νεα στοκαφε κ ελπιζω να  τα λεμε  συχνα κ συντομα με ευχαριστα  νεα !!! Εμεις προσπαθουμε ενα 6 μηνο κ τιποτα ακομα οποτε  εγω εκανα τις  πρωτες εξετασεις ορμονικες σαλπιγγογραφια κ τωρα μενει μονο το σπερμοδιαγραμμα ο αντρας μου πιο χαλαρος θελει τον χρονο του..  ελπιζω να μας προλαβουν τα ευχαριστα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 12 λεπτά , linaa είπε:

Κοριτσια γεια νεα στοκαφε κ ελπιζω να  τα λεμε  συχνα κ συντομα με ευχαριστα  νεα !!! Εμεις προσπαθουμε ενα 6 μηνο κ τιποτα ακομα οποτε  εγω εκανα τις  πρωτες εξετασεις ορμονικες σαλπιγγογραφια κ τωρα μενει μονο το σπερμοδιαγραμμα ο αντρας μου πιο χαλαρος θελει τον χρονο του..  ελπιζω να μας προλαβουν τα ευχαριστα!!!

Καλως ορισες στην παρεουλα μας και με το καλο και γρηγορα ενα μωρακι, οι εξετασεις σου τι εδειξαν?

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Ani ani είπε:

Μα κ εγω με τα συμπτωματα προβληματιζομαι... στις 15 του μηνα πρεπει να ειχα ωορυξια.. και αντε λεω το στομαχι να ειναι απο κρυωμα..το στηθος μ που εχει γινει τουμπανο πια και οι πονοι περιοδου που ειχα τις προηγουμενες μερες τοσο εντονα? Χωρια την καθυστερηζη.Εχω μπερδευτει παρα πολυ κ δεν ξερω αν κ ο γυναικολογος θα εβγαζε ακρη εφοσον εχω αρνητικη χοριακη

Ani μου αν είχες ωορρηξία στις 15/4 λογικά περίμενες περίοδο 30/4 άρα έχεις καθυστέρηση 19 μέρες.Αν είχες ωορρηξία 15/5 τότε περιμένεις περίοδο 30/5.Συγγνώμη αν κάπου μπερδευόμαι.Μήπως μπερδεύτηκες με τις γόνιμες και τελικά είναι καθυστερημένη σύλληψη.Αν δεν αδιαθετήσεις το Σαβ/κο κάνε μια χοριακή από βδομάδα και μετά μίλα με το γιατρό σου.Καλή συνέχεια να χειςςςς!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , caramel_83 είπε:

Καλως ορισες στην παρεουλα μας και με το καλο και γρηγορα ενα μωρακι, οι εξετασεις σου τι εδειξαν?

Ορμονικες καλες fsh 7 lh 5,5 e2 39 amh λιγο χαμηλη 11 αλλα μου ειπαν οτι οι ωοθηκες ειναι σε καλη κατασταση οποτε να μην ανησυχω σαλπιγγογραφια καθαρη κ καλλιεργεια καλη επισης θυροειδη λιγα αντισωματα δεν χρειαζετε να κανω  κατι προς το παρον μονο βιταμινες περνω. Ενα ανχος μου εφυγε κ περιμενουμε τωρα αποτελεσμα ουφ!! Εσεις ποσο καιρο προσπαθειτε? 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, marillia είπε:

Ani μου αν είχες ωορρηξία στις 15/4 λογικά περίμενες περίοδο 30/4 άρα έχεις καθυστέρηση 19 μέρες.Αν είχες ωορρηξία 15/5 τότε περιμένεις περίοδο 30/5.Συγγνώμη αν κάπου μπερδευόμαι.Μήπως μπερδεύτηκες με τις γόνιμες και τελικά είναι καθυστερημένη σύλληψη.Αν δεν αδιαθετήσεις το Σαβ/κο κάνε μια χοριακή από βδομάδα και μετά μίλα με το γιατρό σου.Καλή συνέχεια να χειςςςς!!!

Λοιπον συμφωνα με το προγραμμα του κινητου παντα οι γονιμες ηταν 26-2/5 με ωορυξια στις 1/5 και περιμενα περιοδο στις 15. Με σταθερη περιοδο 27 ημερων...σορυ μπερδευτηκα χθες απο την ταραχη.

κοριτσια μ δεν σας καλημερισα σημερα..δουλευω σε ζαχαροπλαστειο κ γινεται λιγο χαμος λογω της γιορτης που πλησιαζει 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , Ani ani είπε:

Λοιπον συμφωνα με το προγραμμα του κινητου παντα οι γονιμες ηταν 26-2/5 με ωορυξια στις 1/5 και περιμενα περιοδο στις 15. Με σταθερη περιοδο 27 ημερων...σορυ μπερδευτηκα χθες απο την ταραχη.

κοριτσια μ δεν σας καλημερισα σημερα..δουλευω σε ζαχαροπλαστειο κ γινεται λιγο χαμος λογω της γιορτης που πλησιαζει 

Αχχχχχ @Ani ani λατρεύω τη δουλειά σου!!!!! Οι γονείς της κολλητής μου έχουν συνοικιακό ζαχαροπλαστείο και όντας και εγώ εκεί πολλές ώρες της εβδομάδας γνωρίζω από πρώτο χέρι τις δυσκολίες της δουλειάς (που ομολογώ είναι πολλές). Αλλά παρ' όλ' αυτά, ΤΟ ΛΑΤΡΕΥΩ!!! Αχχ δεν ξέρεις πόσο σε ζηλεύω!! Καλές δουλειές να έχετε!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@caramel_83 ειναι πολυ ευχαριστο!εμενα καποτε ο γιατρος μου ειχε πει με τις πολυκυστικες μπορει να παιδευτεις λιγο ομως με ενα χαπακι θα το φτιαξουμε!οποτε εφτασε η ώρα για το χαπακι!!!!πολυ πετυχημένες οι προσπαθειες σας αυτον τον μηνα!εχετε πολλες πιθανοτητες!!!!! 


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Αχχχχχ @Ani ani λατρεύω τη δουλειά σου!!!!! Οι γονείς της κολλητής μου έχουν συνοικιακό ζαχαροπλαστείο και όντας και εγώ εκεί πολλές ώρες της εβδομάδας γνωρίζω από πρώτο χέρι τις δυσκολίες της δουλειάς (που ομολογώ είναι πολλές). Αλλά παρ' όλ' αυτά, ΤΟ ΛΑΤΡΕΥΩ!!! Αχχ δεν ξέρεις πόσο σε ζηλεύω!! Καλές δουλειές να 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, caramel_83 είπε:

Καλημερα παρεουλα μου, πως ειστε? εγω ειμαι πολυ καλα, ανεβασμενη διαθεση, ^_^

@Ani ani λυπαμαι κοπελα μου, περιμενε λιγες μερες ακομα να δουμε, αν δεις οτι περναει ο καιρος ξανακανε ενα τεστακι μηηηπως εχει γινει καθυστερημενη συλληψη ή επικονωνησε με τον γιατρο σου  να τον ενημερωσεις να δεις τι θα σου πει ;)

@dimitroula30 ειδες κοριτσι μου ολα καλα λοιπον πηγανε :wub: , αυτο που ειπες για τον κυκλο που εμεινες εγκυος οτι μεσα σε 15 μερες ειχες 2 φορες περιοδο και εμεινε εγκυος, υπολογιζεις δηλαδη αναμεσα στις 2 περιοδους οτι εγινε το θαυμα?? @elenakii22 το ειδες αυτο?μου εδωσε πολυ θετικη σκεψη και για τις δικες μας περιπτωσεις, εγω εχω μερα παρα μερα επαφες  αν και επειδη η εφαρμογη του κινητου εδειχνε οτι χθες ηταν ωορηξια ηρθα σε επαφη και χθες και προχθες ;) αυτο τον μηνα πιστευω οτι εχουν γινει ολα πολυ καλυτερα γιατι και πεντακαθαρη ειμαι και εχω την εντυπωση οτι ενιωσα την ωορηξια μου με κατι ψιλοπονακια και υγρα, τωρα θα δειξει γιατι με κολλανε λιγο οι ορμονες μου που θεωρω οτι κανουν παρτυ :P αλλα ποτε δεν ξερεις :D

οι επομενες της αναμονης ειναι η @λουπιτα και η @Kalfeli έτσι?

@Μαρθα Κ εσυ ακομα περιοδο τιποτα ε?

Γεια σας αγαπες!!!! Ειμαι σε αναμονη ναι.και ναι εκανα πολυ πολυ νωρις χοριακη!!!!!9 μερες απο την οωρηξια.ε μα και εγω δεν περιμενα καλα να παθω.οποτε ακομα ελπιζω.αν δεν δω καθυστερηση δν κάνω τίποτα !

Έχουμε κανένα χαρμόσυνο γεγονός?έχασα κάτι???

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, caramel_83 είπε:

Καλημερα παρεουλα μου, πως ειστε? εγω ειμαι πολυ καλα, ανεβασμενη διαθεση, ^_^

@Ani ani λυπαμαι κοπελα μου, περιμενε λιγες μερες ακομα να δουμε, αν δεις οτι περναει ο καιρος ξανακανε ενα τεστακι μηηηπως εχει γινει καθυστερημενη συλληψη ή επικονωνησε με τον γιατρο σου  να τον ενημερωσεις να δεις τι θα σου πει ;)

@dimitroula30 ειδες κοριτσι μου ολα καλα λοιπον πηγανε :wub: , αυτο που ειπες για τον κυκλο που εμεινες εγκυος οτι μεσα σε 15 μερες ειχες 2 φορες περιοδο και εμεινε εγκυος, υπολογιζεις δηλαδη αναμεσα στις 2 περιοδους οτι εγινε το θαυμα?? @elenakii22 το ειδες αυτο?μου εδωσε πολυ θετικη σκεψη και για τις δικες μας περιπτωσεις, εγω εχω μερα παρα μερα επαφες  αν και επειδη η εφαρμογη του κινητου εδειχνε οτι χθες ηταν ωορηξια ηρθα σε επαφη και χθες και προχθες ;) αυτο τον μηνα πιστευω οτι εχουν γινει ολα πολυ καλυτερα γιατι και πεντακαθαρη ειμαι και εχω την εντυπωση οτι ενιωσα την ωορηξια μου με κατι ψιλοπονακια και υγρα, τωρα θα δειξει γιατι με κολλανε λιγο οι ορμονες μου που θεωρω οτι κανουν παρτυ :P αλλα ποτε δεν ξερεις :D

οι επομενες της αναμονης ειναι η @λουπιτα και η @Kalfeli έτσι?

@Μαρθα Κ εσυ ακομα περιοδο τιποτα ε?

Τίποτα αγάπη αν όντως έκανα ουρηξια 8 μαιου τότε είναι την δευτέρα να αδιαφετισω είδομεν λοιπόν μακάρι να μην έρθει… 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια, τι κάνετε; Εμένα από την Δευτέρα (σύμφωνα με την εφαρμογή πάντα) ξεκινάνε οι γόνιμες μέρες! Αύριο έχουμε επέτειο σχέσης κ μέσα Ιουνίου επέτειο γάμου οπότε εύχομαι ένας από τους δύο μήνες να είναι γουρλης!! :wub:

  • Μου αρέσει 4

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...