Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

Μάρθα μου και εγω 1.70 είμαι και ξεκίνησα με 83 κιλά μια χαρά είσαι και τώρα να μείνεις..

Άνι μου δεν πειράζει κούκλα μου θα ερθει την επόμενη φορά με υψηλη χοριακη..

Dimitroula  πως πήγε ο υπέρηχος??

Κορίτσια νομιζω και η προγεστερόνη η η προλακτίνη ενα απο τα δυο παιζει επίσης ρολο ατο παχύ ενδομήτριο η ακόμα αν υπάρχει υψηλη πολύ προλακτίνη εμποδίζει την σύλληψη εχετο στο νου σας

  • Μου αρέσει 2

3yKGp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

@Ani ani λυπάμαι :-( αλλά μην απογοητευεσαι, πάμε παρακάτω, όλες μας έχουμε περάσει από αυτή την φάση κ πιθανότατα θα την ξαναπερασουμε.... Εγώ τον πρώτο μήνα προσπαθειών είχα 8 ημέρες καθυστέρηση κ τελικά ήταν από το άγχος κ από αλλαγή του κύκλου, επίσης από τότε ο κύκλος μου πήγε στις 32-33 μέρες ενώ μέχρι τότε ήταν στις 29-31 μέρες....

  • Μου αρέσει 1

Link to comment
Share on other sites

@Ani ani δε θελω να σε απογοητευσω αλλα μπορει κ να μην εκανες ωορρηξια...Μπορεί να εχεις αυτόν τον μηνα διαταραχη..ειναο φυσιολογικο καποιος κυκλος σου να ειναο διαφορετικός..σε καταλαβαινω απολυτα καθως εχω κανει απειρα τεστ και χοριακη και καθε φορα τεράστια απογοητευση...μην το βάζεις κάτω και μην ψάχνεις το γιατι..πες απλα δεν πειραζει παμε για τον επομενο μηνα!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι πιστευω εχεις δικιο...κ την ωορυξια δεν την ξερω απο γυναικολογο ή τεστ απλα το υπεθεσα μετρωντας μερες..

πρίν από 10 λεπτά , KarMar84 είπε:

@Ani ani λυπάμαι :-( αλλά μην απογοητευεσαι, πάμε παρακάτω, όλες μας έχουμε περάσει από αυτή την φάση κ πιθανότατα θα την ξαναπερασουμε.... Εγώ τον πρώτο μήνα προσπαθειών είχα 8 ημέρες καθυστέρηση κ τελικά ήταν από το άγχος κ από αλλαγή του κύκλου, επίσης από τότε ο κύκλος μου πήγε στις 32-33 μέρες ενώ μέχρι τότε ήταν στις 29-31 μέρες....

Ενταξει παιρνω κουραγιο απο εσας θα το ξεπερασω τι να κανω...ευχαριστωωω:?

1 hour ago, sonia@ είπε:

Μάρθα μου και εγω 1.70 είμαι και ξεκίνησα με 83 κιλά μια χαρά είσαι και τώρα να μείνεις..

Άνι μου δεν πειράζει κούκλα μου θα ερθει την επόμενη φορά με υψηλη χοριακη..

Dimitroula  πως πήγε ο υπέρηχος??

Κορίτσια νομιζω και η προγεστερόνη η η προλακτίνη ενα απο τα δυο παιζει επίσης ρολο ατο παχύ ενδομήτριο η ακόμα αν υπάρχει υψηλη πολύ προλακτίνη εμποδίζει την σύλληψη εχετο στο νου σας

Σε ευχαριστω @sonia μου να σαι καλα! Θα διαβασω αυριο πιο ησυχα τα νεα σας κ θα παρω θεση :?

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@Ani ani το ξέρουμε όλες νομίζω πόσο δύσκολο είναι.........σε καταλαβαίνω απόλυτα........ τον προηγούμενο Αύγουστο είχα 6 ημέρες καθυστέρηση, τάση για εμετό, πόνους περιόδου, τραβήγματα, τσιμπίματα και ότι άλλο μπορεί να σου πάει στο μυαλό και όχι δεν ήμουν άρρωστη μέσα στο κατακαλόκαιρο............ αλλά τελικά ο κύκλος κάποιους μήνες κάνει και τα δικά του...........εσύ είσαι δυνατό κορίτσι και θα σκέφτεσαι απλά ότι τώρα έρχεται το καλοκαιράκι και θα περνάμε καλά και μέσα από όλο αυτό σίγουρα θα έρθει και το μωράκι............. έτσι κοριτσάκι;;;;;;;;:wub: 

Όλα θα πάνε καλά θα πάνε...........kisses..........:D:wink:

  • Μου αρέσει 2

8JPrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 11 λεπτά , giota@ είπε:

@Ani ani το ξέρουμε όλες νομίζω πόσο δύσκολο είναι.........σε καταλαβαίνω απόλυτα........ τον προηγούμενο Αύγουστο είχα 6 ημέρες καθυστέρηση, τάση για εμετό, πόνους περιόδου, τραβήγματα, τσιμπίματα και ότι άλλο μπορεί να σου πάει στο μυαλό και όχι δεν ήμουν άρρωστη μέσα στο κατακαλόκαιρο............ αλλά τελικά ο κύκλος κάποιους μήνες κάνει και τα δικά του...........εσύ είσαι δυνατό κορίτσι και θα σκέφτεσαι απλά ότι τώρα έρχεται το καλοκαιράκι και θα περνάμε καλά και μέσα από όλο αυτό σίγουρα θα έρθει και το μωράκι............. έτσι κοριτσάκι;;;;;;;;:wub: 

Όλα θα πάνε καλά θα πάνε...........kisses..........:D:wink:

Αχ κ εσυ τα περασες ε?? Πολυ κριμα..ναι αυτο με το καλοκαιρακι με καθησυχαζει τολμω να πω.. αχ σε ευχαριστω τοοοοσο για τα γλυκα λογια! :oops::oops: καλο βραδυ σε ολη τη παρεα..

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό είμαστε εδώ........... τι φίλες είμαστε ε;;;;;;;;;;;;;;:rolleyes::) εδώ θα κάνουμε παρέα και θα είμαστε εδώ όταν θα μας πεις τη μεγάλη σου................... χοριακή.................... φιλάκια και καλό μας βράδυ.....................

  • Μου αρέσει 1

8JPrp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Ani ani όχι βρε αγάπη γιατί να πας στον γιατρό ??αφού λες εχεις σταθερο κύκλο μπορεί αυτον τον μήνα να έτυχε και να έγινε κάποια ανωμαλία άστο λίγο ακόμα και βλέπεις τον άλλον μήνα πως θα πας… .

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Μαρθα Κ είπε:

@Ani ani όχι βρε αγάπη γιατί να πας στον γιατρό ??αφού λες εχεις σταθερο κύκλο μπορεί αυτον τον μήνα να έτυχε και να έγινε κάποια ανωμαλία άστο λίγο ακόμα και βλέπεις τον άλλον μήνα πως θα πας… .

Καλημερα! Η απορια μ ειναι οτι πως θα μαθω τωρα τις γονιμες μερες κ ποτε θα ερθει επομενη περιοδος? Κοινως κατι τετοιες αποριες θελω να μ λυσει..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!! Πήγα χθες στη γιατρό μου και είδαμε το σάκο !!! Μεγάλη χαρά σας λέω!! Σε δύο εβδομάδες μας είπε να πάμε να ακούσουμε καρδούλα!! Βάσει του υπερήχου (λόγω ανώμαλης περιόδου) είμαι στην 5η εβδομάδα <3 Ανυπομονώ να περάσουν οι μέρες!!!:):):)

πρίν από 6 λεπτά , Ani ani είπε:

Καλημερα! Η απορια μ ειναι οτι πως θα μαθω τωρα τις γονιμες μερες κ ποτε θα ερθει επομενη περιοδος? Κοινως κατι τετοιες αποριες θελω να μ λυσει..

Ανι καλημέρα!! Γιατί δεν δοκιμάζεις τα τεστ ωορρηξίας? Εγώ στον κύκλο αυτό που έμεινα έγγυος είχα δύο περιόδους μέσα σε 15 μέρες!!! άντε να βρω τις γόνιμες. Με τη βοήθεια όμως τον τεστ ωορρηξίας βρήκα τις γόνιμες και ιδού το αποτέλεσμα!!!!

10 ώρες πρίν, sonia@ είπε:

 

Dimitroula  πως πήγε ο υπέρηχος??

 

Σόνια μου καλημέρα!! Όλα πήγαν κατ'ευχήν!! Ανυπομονώ να περάσουν οι μέρες!!!!!

  • Μου αρέσει 3

HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 15 λεπτά , dimitroula30 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! Πήγα χθες στη γιατρό μου και είδαμε το σάκο !!! Μεγάλη χαρά σας λέω!! Σε δύο εβδομάδες μας είπε να πάμε να ακούσουμε καρδούλα!! Βάσει του υπερήχου (λόγω ανώμαλης περιόδου) είμαι στην 5η εβδομάδα <3 Ανυπομονώ να περάσουν οι μέρες!!!:):):)

Ανι καλημέρα!! Γιατί δεν δοκιμάζεις τα τεστ ωορρηξίας? Εγώ στον κύκλο αυτό που έμεινα έγγυος είχα δύο περιόδους μέσα σε 15 μέρες!!! άντε να βρω τις γόνιμες. Με τη βοήθεια όμως τον τεστ ωορρηξίας βρήκα τις γόνιμες και ιδού το αποτέλεσμα!!!!

Σόνια μου καλημέρα!! Όλα πήγαν κατ'ευχήν!! Ανυπομονώ να περάσουν οι μέρες!!!!!

Ναι μαλλον αυτο θα κανω..δεν ξερω πως λειτουργει αλλα θα ενημερωθω! Παρεπιπτοντως τα νεα σου ειναι υπεροχα!! Μπραβο παντα τετοια στο cafe μας!:)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ani ani είπε:

Ναι μαλλον αυτο θα κανω..δεν ξερω πως λειτουργει αλλα θα ενημερωθω! Παρεπιπτοντως τα νεα σου ειναι υπεροχα!! Μπραβο παντα τετοια στο cafe μας!:)

@Ani ani καλημερα κοριτσι μου! Εμενα οταν ο γιατρος μου μου ξεκινησε τις pregnacare μου κ ποτε να χω επαφες...ο κυκλος μου ηταν 25-29 μερες...σε συμβουλευω να κανεις το ιδιο...απ την 9η μερα του κυκλου σου μεχρι τη 15η ,επαφες. Εγω οταν συνελλαβα ειχα αυτο το διαστημα επαφες καθε μερα.Μην αγχωνεσαι κ μη ξοδευεσαι σε τεστ.Απ την 9η μεχρι τη 15η μερα,αφου ειδα οτι εχεις σχετικα σταθερο κυκλο θα πιασεις οπωσδηποτε ωορρηξια.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Angie trg είπε:

@Ani ani καλημερα κοριτσι μου! Εμενα οταν ο γιατρος μου μου ξεκινησε τις pregnacare μου κ ποτε να χω επαφες...ο κυκλος μου ηταν 25-29 μερες...σε συμβουλευω να κανεις το ιδιο...απ την 9η μερα του κυκλου σου μεχρι τη 15η ,επαφες. Εγω οταν συνελλαβα ειχα αυτο το διαστημα επαφες καθε μερα.Μην αγχωνεσαι κ μη ξοδευεσαι σε τεστ.Απ την 9η μεχρι τη 15η μερα,αφου ειδα οτι εχεις σχετικα σταθερο κυκλο θα πιασεις οπωσδηποτε ωορρηξια.

Συμφωνώ αν έχεις σταθερό κύκλο τα τεστ είναι σχεδόν αχρείαστα, γιατί η ωορρηξία είναι στη μέση του κύκλου. Αν όμως έχεις ανώμαλο κύκλο όπως εγώ βοηθάνε 99%

  • Μου αρέσει 1

HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Ani ani συμφωνω οτι τεστ δε τα χρειαζεσαι!μπορει απλα ενας κυκλος να ηταν ανωμαλος!καλυτερα να περιμενεις ακομα αφου γενικα ειναι σταθερος ο κυκλος σου!εγω που τα πηρα εχω θεμα με τους κυκλους μου και με τα τεστ καταλαβα οτι δεν οανω συχνα ωορρηξια!εχε επαφες στα μεσα του κυκλου κ ολα καλα!τωρα αν δεις οτι συνεχιζουν οι κύκλοι να ειναι περιεργοι η πας στο γιατρο η κανεις υπερυχο..η @leta87 αν θυμαμαι καλα στο 2ο μηνα επιασε με τεστ!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Ani ani Τι να πω.. ήμουν σίγουρη ότι θα ήταν θετική η χοριακή σου. Δεν πειράζει όμως, πάμε για τον επόμενο. 

@marillia  Εγώ λέω να κάνω τεστ τη Δευτέρα, να ξέρω για να λάβω τα μέτρα μου, γιατί φοβάμαι να περιμένω σκ και δε θα βρίσκω γυναικολόγο μετά. 

Εν τω μεταξύ δεν ξέρω τι έχω πάθει πια, δεν μπορώ να κοιμηθώ, ξυπνάω μέσα στη νύχτα και μετά δεν μπορώ να ξανακοιμηθώ, έχω έντονο φούσκωμα και δε βολεύομαι με τίποτα. Κάνω και κάτι άσχημες σκέψεις το βράδυ γιατί νιώθω φούσκωμα-βάρος-υπόκωφο πόνο δεξιά, αριστερά και στη μέση στην κοιλιακή χώρα και με πιάνει πανικός. Αν κάποια ξέρει τεχνικές χαλάρωσης θα με βοηθούσε.


R2E1.png]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...