Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Giouli36 είπε:

      Αχ κορίτσι μου το για πότε μεγάλωσαν ούτε που το καταλαβα και γω!!

      Εγώ συνελαβα φυσιολογικά μετά από 3 διεγερσεις και εξωσωματικες στις οποίες μετά βίας μου έμενε ένα έμβρυο για νσ μεταφέρω(τα καλά της επαρχίας και του δημοσίου νοσοκομείου). Στο τέλος μετά από την τρίτη τελευταία εξωσωματικη όταν έμεινα φυσιολογικά έγκυος και παλινδρομησε είπα θα κάνω μια προσπάθεια σε κέντρο της Αθήνας αλλά με πρόλαβε ο μικρός!!!!

      Οπότε δεν έχω κανένα έμβρυο και να σου πω την αλήθεια μου δε νομίζω ότι έχω τις ψυχικές αντοχές για να μπω πάλι σ'αυτη τη διαδικασία και εγώ και ο σύζυγος!!

      Όταν γεννήθηκε ο μικρός είχα πει σ'ευχαριστω Θεέ μου που μου έφερες τον μικρό, τώρα όσο περνάει ο καιρός σκέφτομαι ότι θέλω ένα αδερφάκι για τν μικρούλι για να μην είναι μόνος του μεγαλώνοντας, αλλά έχουμε πει αν  μας κάτσει φυσιολογικά, που το θεωρώ πολύ πολύ δύσκολο γιατί περνάει και ο καιρός και κοντεύω τα 40!!!

      Εν τω μεταξυ θυμάμαι ότι στην εγκυμοσυνη σου έκανες καθε μέρα εμετό και γενικά δεν πρέπει να πέρασες πολύ καλα!!Σου βγάζω τκ καπελο!!!Τι είμαστε εμείς οι μανάδες, τι περνάμε για να φέρουμε στη ζωή αυτά τα μικροσκοπικά πλασματακια σε πρώτη φάση!!Χαρά στο κουράγιο σου❤️!!

      Ναι έκανα εμετούς μέχρι την ημέρα που γέννησα,αλλά δεν πειράζει, τουλάχιστον δεν έπαθα υπερεμεση και δεν νοσηλεύτηκα🙂 Είχα πάθει και οξεία τενοντίτιδα στο ένα χέρι και ήπια στο άλλο, ήμουν με νάρθηκα τους τελευταίους 3μηνες,ήταν δύσκολο.Λογω των ορμονών και αυτό όπως μου είχε πει ο ορθοπεδικός🤷

      Αχ εχουμε και ίδια ηλικία βλέπω και εγώ 39 είμαι και είπα πως αν είναι να κανω κ άλλο μωράκι, τώρα είναι η στιγμή,γιατί με χαμηλή ΑΜΗ και γενικά με όχι καλή ανταπόκριση στα φάρμακα,δεν έχω και πολλά περιθώρια. Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια,σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να αποκτήσεις κ άλλο παιδάκι αν το θέλεις και να έχεις κάθε ευτυχία! Το αξίζεις 🥰Εφόσον έμεινες φυσιολογικά έγκυος μια φορά,γιατί όχι και μια δεύτερη?Όλα είναι πιθανά 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

Just now, Dimitr@17 είπε:

Θα σκασουμε απο την αγωνια μας πια...

Εγώ τι να πω; που πρωτη φορα το παθαίνω αυτό; οταν εχω εξακριβώσει ωορ. Μετά μπαμ 14 μέρες. Αλλά το τεστακι αλλα λεει κ φοβαμαι μη φαω τα μουτρα μου.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , andrianni είπε:

Οχι γι αυτο. Για να μην πιω νερο κ να περασει 3ωρο!γιατι πηγα τουαλετα πριν. Καλά @kido ετσι κ ειμαι κ εγω μιλάμε για καταιγίδα. Όχι απλη βροχη!

Ποιο αλλοκοριτσι περιμενουμε αυτες τις μερες? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , marillia είπε:

Πριν θυμάσαι πόσες μέρες είχες?Από υπέρηχο που έχω ξανακάνει και τεστ ωορρηξίας που έκανα ένα μήνα κατάλαβα ότι όταν τελειώνουν τα υγρά μου γίνεται η ωορρηξία!!!Επίσης τον μήνα που είχα μείνει έγκυος είχα 2 μέρες υγρά και πόνο,την επόμενη τίποτα και μετά άλλη μια μέρα υγρά!!Ακρη δεν βγαίνει!!!!

στον προηγουμενο κυλο 26αρι , απο την 6η μερα κ την 11η δεν ειχα .. αλλα οταν το καναμε ειχα τοτε παρα πολλα υγρα ( 11η-12η μπου ειχ αωορηξια δεν ειχα καθολου)


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , andrianni είπε:

Οχι γι αυτο. Για να μην πιω νερο κ να περασει 3ωρο!γιατι πηγα τουαλετα πριν. Καλά @kido ετσι κ ειμαι κ εγω μιλάμε για καταιγίδα. Όχι απλη βροχη!

Βρε για να είδες αχνό το πρωί και να μην έχει έρθει ως τώρα μάλλον θετικό θα δεις! Δεν θέλω να σε ξεσηκώσω, αλλά καλά τα βλέπω τα πράγματα, ας είναι πιο ξεκάθαρο τώρα το τεστάκι να ηρεμήσεις και αύριο να επιβεβαιώσεις κι εσύ με τη χοριακή!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, andrianni είπε:

Εγώ τι να πω; που πρωτη φορα το παθαίνω αυτό; οταν εχω εξακριβώσει ωορ. Μετά μπαμ 14 μέρες. Αλλά το τεστακι αλλα λεει κ φοβαμαι μη φαω τα μουτρα μου.

Ποτε εκανες τεστακι?εχεις καθυστερηση τωρα?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , andrianni είπε:

Ακόμα! Πήγα τουαλέτα κ δεν εκανα. Το αφησα για αργότερα. Δεν έχω καθόλου πονάκια εγώ που νιώθω την κίνηση της σάλπιγγας κ της ωοθήκης που λέει ο λόγος! Από την αγωνία μου έρχεται κ αναγούλα!λεω να κάνω 5 με 5.30!

η αναγουλα μπορει να ειναι κ ψυχολογικο ... εγω πιστευω οτι θα ειναι θετικο !! θα περιμενω νεα σου .. 

@anemoni1989   εσυ εκανες αλλο τεστ?


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , kido είπε:

Βρε για να είδες αχνό το πρωί και να μην έχει έρθει ως τώρα μάλλον θετικό θα δεις! Δεν θέλω να σε ξεσηκώσω, αλλά καλά τα βλέπω τα πράγματα, ας είναι πιο ξεκάθαρο τώρα το τεστάκι να ηρεμήσεις και αύριο να επιβεβαιώσεις κι εσύ με τη χοριακή!

Μπορει να μην ηταν καν αχνο.αν ειναι πιο ξεκαθαρο θα ηρεμήσω. Για αυριο δεν το βλέπω γιατι ειναι όλα κλειστα. Αλλα αυτο δεν πειραζει. 

πρίν από 2 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Ποτε εκανες τεστακι?εχεις καθυστερηση τωρα?

Εκανα το πρωι. Εχτες περιμενα. Οποτε 1η μερα καθυστερησης. Εκτος αν μεγαλωσε η ωχρινική φάση

Link to comment
Share on other sites

Just now, andrianni είπε:

Μπορει να μην ηταν καν αχνο.αν ειναι πιο ξεκαθαρο θα ηρεμήσω. Για αυριο δεν το βλέπω γιατι ειναι όλα κλειστα. Αλλα αυτο δεν πειραζει. 

Αν ηταν  εξάτμισης η γραμμή δεν θα είχε φύγει; Στείλε αν θες τη φώτο να σου πούμε γνώμες, να περάσει και η ώρα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 3 λεπτά , ada32 είπε:

η αναγουλα μπορει να ειναι κ ψυχολογικο ... εγω πιστευω οτι θα ειναι θετικο !! θα περιμενω νεα σου .. 

@anemoni   εσυ εκανες αλλο τεστ?

Ψυχολογικό σιγουρα!!! Οντως @anemoni1989 που χαθηκες;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , andrianni είπε:

Μπορει να μην ηταν καν αχνο.αν ειναι πιο ξεκαθαρο θα ηρεμήσω. Για αυριο δεν το βλέπω γιατι ειναι όλα κλειστα. Αλλα αυτο δεν πειραζει. 

Εκανα το πρωι. Εχτες περιμενα. Οποτε 1η μερα καθυστερησης. Εκτος αν μεγαλωσε η ωχρινική φάση

Και τι βγηκε?κατι για αχνο πηρε το ματι μ...

Link to comment
Share on other sites

Just now, kido είπε:

Αν ηταν  εξάτμισης η γραμμή δεν θα είχε φύγει; Στείλε αν θες τη φώτο να σου πούμε γνώμες, να περάσει και η ώρα...

Δεν μπορω να την στειλω. Για να φανει πρεπει να κανεις ζουμ κ να εχεις φαντασια. Αλλιως δεν βλεπεις τιποτα

Just now, Dimitr@17 είπε:

Και τι βγηκε?κατι για αχνο πηρε το ματι μ...

Αχνο αλλά δεν εχω δει κ απο τις αλλες κοπέλες για να ξερω. Σαν τίποτα ειναι

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , andrianni είπε:

Δεν μπορω να την στειλω. Για να φανει πρεπει να κανεις ζουμ κ να εχεις φαντασια. Αλλιως δεν βλεπεις τιποτα

Αχνο αλλά δεν εχω δει κ απο τις αλλες κοπέλες για να ξερω. Σαν τίποτα ειναι

Το εβγαλες καμια φωτο να μας το δειξεις?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...