Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , alina80 είπε:

Νόνι μου τι ωραία νέα είναι αυτά; Τόσο πολύ λείπω; Συγχαρητήρια, κορίτσι με το καλό!!!

Καλά πήγε η επέμβαση. Εχω αναρρώσει σχεδόν τελείως. Σπίτι είμαι (έτσι και αλλιώς από το σπίτι δουλεύω).

Πονάς καθόλου; Πως νιώθεις; Πως πήγε η επέμβαση; Εν τελεί κάναμε αφαίρεση της σάλπιγγας η κάτι άλλο; Εγώ να δεις ποσό καιρό λείπω..... Είχα να μπω κανένα μήνα περίπου... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 1 λεπτό , noni90 είπε:

Πονάς καθόλου; Πως νιώθεις; Πως πήγε η επέμβαση; Εν τελεί κάναμε αφαίρεση της σάλπιγγας η κάτι άλλο; Εγώ να δεις ποσό καιρό λείπω..... Είχα να μπω κανένα μήνα περίπου... 

Tωρα δεν πονάω. Η επέμβαση πήγε καλά απο την άποψη ότι οι γιατροί κατάφεραν να κάνουν όλα όσα σχεδιάζαν. Εγινε αφαίρεση της κύστης και της δεξιάς ωοθήκης, των δύο σαλπιγγων και του ινομοιώματος. Και κάποιων άλλων μικρών ινομοιωμάτων που υπήρχαν στη μήτρα. Ταλαιπωρήθηκα και πόνεσα περισσότερο από ότι υπολογιζα (σκέψου έκανα Πέμπτηη το χειρουργείο και με το ζόρι κατάφερα να σηκωθώ λίγο το Σάββατο!). Ευτυχώς όμως γρήγορα βελτιώθηκε το πράγμα. Τώρα θέλει για κανά δυο μήνες λίγη προσοχή να μην σηκώνω βάρη, να μην σκύβω...

Για πες εσύ! Είχες καθυστέρηση, συμπτώματα; Τώρα πώς είσαι;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , alina80 είπε:

Tωρα δεν πονάω. Η επέμβαση πήγε καλά απο την άποψη ότι οι γιατροί κατάφεραν να κάνουν όλα όσα σχεδιάζαν. Εγινε αφαίρεση της κύστης και της δεξιάς ωοθήκης, των δύο σαλπιγγων και του ινομοιώματος. Και κάποιων άλλων μικρών ινομοιωμάτων που υπήρχαν στη μήτρα. Ταλαιπωρήθηκα και πόνεσα περισσότερο από ότι υπολογιζα (σκέψου έκανα Πέμπτηη το χειρουργείο και με το ζόρι κατάφερα να σηκωθώ λίγο το Σάββατο!). Ευτυχώς όμως γρήγορα βελτιώθηκε το πράγμα. Τώρα θέλει για κανά δυο μήνες λίγη προσοχή να μην σηκώνω βάρη, να μην σκύβω...

Για πες εσύ! Είχες καθυστέρηση, συμπτώματα; Τώρα πώς είσαι;

Το ότι κατάφεραν να ακολουθήσουν το πλάνο είναι πολύ θετικο. Τώρα εννοείται θα προσεχείς δε θα ταλαιπωρείς το σώμα σου. Αρκετά πέρασε ως τώρα, χρειάζεται κάποιο χρόνο μα έρθει στα ίσια του.  Ο πόνος ευτυχώς ήταν κάτι περαστικό κ τωρα είσαι καλύτερα..

εγω... 2 3 μέρες πριν τη περίοδο είχα πονάκια χαμηλά κ έλεγα θα μ έρθει πιο νωρίς. Το στήθος τούμπανο, κ δε ξεπρηστηκε πριν τη περίοδο ως συνήθως.  Πέρασε το Σάββατο που περίμενα, έκανα  ένα τεστ, βγήκε θετικο, δε το πιστέψα όμως λέω σιγά. Κάνω κ τη Κυριακή άλλη μάρκα πάλι θετικο περίοδος πουθενά. Ε κ τη Δευτέρα πηγα για χοριακη κ βγήκε 460,5 που εκεί το πίστεψα. 

Βεβαια τρέμω Απ το φόβο μου.... αλλά ελπίζω για το καλύτερο!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , noni90 είπε:

Το ότι κατάφεραν να ακολουθήσουν το πλάνο είναι πολύ θετικο. Τώρα εννοείται θα προσεχείς δε θα ταλαιπωρείς το σώμα σου. Αρκετά πέρασε ως τώρα, χρειάζεται κάποιο χρόνο μα έρθει στα ίσια του.  Ο πόνος ευτυχώς ήταν κάτι περαστικό κ τωρα είσαι καλύτερα..

εγω... 2 3 μέρες πριν τη περίοδο είχα πονάκια χαμηλά κ έλεγα θα μ έρθει πιο νωρίς. Το στήθος τούμπανο, κ δε ξεπρηστηκε πριν τη περίοδο ως συνήθως.  Πέρασε το Σάββατο που περίμενα, έκανα  ένα τεστ, βγήκε θετικο, δε το πιστέψα όμως λέω σιγά. Κάνω κ τη Κυριακή άλλη μάρκα πάλι θετικο περίοδος πουθενά. Ε κ τη Δευτέρα πηγα για χοριακη κ βγήκε 460,5 που εκεί το πίστεψα. 

Βεβαια τρέμω Απ το φόβο μου.... αλλά ελπίζω για το καλύτερο!!

Ολα καλά θα πάνε κοριτσάκι! Όσο μπορείς προσεκτική αλλά και χαλαρή ταυτόχρονα. Να το απολαύσεις!  Με το καλό!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, alina80 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου, χάθηκα. Πολλά τρεξίματα με την επέμβαση, τη δουλειά... λίγο τα ψυχολογικά μου. Τι κάνετε, τι έχω χάσει; @kido @noni90 και υπόλοιπα κορίτσια;

Γεια σας κορίτσια!Αλινα μου καλή ανάρρωση σου εύχομαι. Εγώ μόλις τελείωσα από γόνιμες, καναμε το καλύτερο που μπορούσαμε, τώρα πάλι στην αναμονή! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 30 λεπτά , noni90 είπε:

Κορίτσια μου γλυκά σας ευχαριστώ για τις θετικές σας σκέψεις, εύχομαι όλες οι κοιλίτσες να γεμίσουν σύντομα!!!

Τι ευχάριστα νέα είναι αυτά?? Μπράβο!!!χαίρομαι πολύ,συγχαρητήρια, όλα να πάνε τέλεια, να απολαύσεις την περίοδο αυτή όσο μπορείς!!!!Έτσι κορίτσια, μια μια θα έρχεται η σειρά της, την κατάλληλη στιγμή. Σε ποια εβδομάδα είσαι? Κάνατε υπέρηχο?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Ασία είπε:

Τι ευχάριστα νέα είναι αυτά?? Μπράβο!!!χαίρομαι πολύ,συγχαρητήρια, όλα να πάνε τέλεια, να απολαύσεις την περίοδο αυτή όσο μπορείς!!!!Έτσι κορίτσια, μια μια θα έρχεται η σειρά της, την κατάλληλη στιγμή. Σε ποια εβδομάδα είσαι? Κάνατε υπέρηχο?

Είμαι6 ακριβώς σήμερα, έκανα υπέρηχο στις 5 κ 3 κ είδαμε απλά λεκιθικο ασκό κ ότι είναι ενδομήτριο κτλ. Τώρα τη βδομάδα που έρχεται θα πάμε για καρδούλα πρώτα ο θεός!!! Τα συναισθήματα ανάμεικτα, απ τη μια φόβος απ την άλλη ενθουσιασμός για αυτή τη πρωτόγνωρη εμπειρία...  πως είσαι εσυ; Φουσκώνει η κοιλιτσα;;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, noni90 είπε:

Είμαι6 ακριβώς σήμερα, έκανα υπέρηχο στις 5 κ 3 κ είδαμε απλά λεκιθικο ασκό κ ότι είναι ενδομήτριο κτλ. Τώρα τη βδομάδα που έρχεται θα πάμε για καρδούλα πρώτα ο θεός!!! Τα συναισθήματα ανάμεικτα, απ τη μια φόβος απ την άλλη ενθουσιασμός για αυτή τη πρωτόγνωρη εμπειρία...  πως είσαι εσυ; Φουσκώνει η κοιλιτσα;;

Αχ μπράβο, όλα τέλεια ως εδώ.Με το καλό να ακούσετε καρδούλα! Σε καταλαβαίνω που φοβάσαι, τις πρώτες εβδομάδες είναι πολύ λογικό, έτσι φοβόμουν κι εγώ. Μετρούσα μια μια τις βδομάδες μέχρι να μπω στο δεύτερο τρίμηνο και να μου φύγει το πολύ άγχος.Φυσικά και η άπειρη χαρά δεν έλειπε ούτε τώρα λείπει. Η κοιλιά πλέον φαίνεται κοιλιά εγκύου και όχι πάχους, πήρα 3,5 κιλά και προχωράμε.έκανα Αυχενική όλα καλά και περιμένω πως κ πως σε δύο εβδομάδες να πάω για υπέρηχο. Να είσαι αισιόδοξη, όλα θα πάνε καλά, αυτό να σκέφτεσαι κάθε μέρα και θα πάνε. Το πρώτο σοκ θα το πάθεις μόλις ακούσεις καρδιά!!σιγά σιγά θα κάνεις κ τις εξετάσεις που χρειάζεται για την αρχή, θα στα πει όλα ο γυναικολόγος σου κ ο Ενδοκρινολογος.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , Ασία είπε:

Αχ μπράβο, όλα τέλεια ως εδώ.Με το καλό να ακούσετε καρδούλα! Σε καταλαβαίνω που φοβάσαι, τις πρώτες εβδομάδες είναι πολύ λογικό, έτσι φοβόμουν κι εγώ. Μετρούσα μια μια τις βδομάδες μέχρι να μπω στο δεύτερο τρίμηνο και να μου φύγει το πολύ άγχος.Φυσικά και η άπειρη χαρά δεν έλειπε ούτε τώρα λείπει. Η κοιλιά πλέον φαίνεται κοιλιά εγκύου και όχι πάχους, πήρα 3,5 κιλά και προχωράμε.έκανα Αυχενική όλα καλά και περιμένω πως κ πως σε δύο εβδομάδες να πάω για υπέρηχο. Να είσαι αισιόδοξη, όλα θα πάνε καλά, αυτό να σκέφτεσαι κάθε μέρα και θα πάνε. Το πρώτο σοκ θα το πάθεις μόλις ακούσεις καρδιά!!σιγά σιγά θα κάνεις κ τις εξετάσεις που χρειάζεται για την αρχή, θα στα πει όλα ο γυναικολόγος σου κ ο Ενδοκρινολογος.

Είμαι γενικά αισιόδοξη παρά το φόβο μου!! Κοιλιτσα εγκύου τέλεια... μπράβο για τα αποτελέσματα της αυχενικής! Καλή συνέχεια στην εγκυμοσύνη, να πάνε όλα καλά!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ και σε σένα εύχομαι να πάνε όλα τέλεια και τα Χριστούγεννα θα έχεις αγκαλιά το μικρούλι σου!!

Για όλες μας έρχεται η κατάλληλη στιγμή, γι αυτό κορίτσια να έχετε υπομονή και να προσπαθείτε για το θαύμα.όλες θα γίνουμε μάνες, να το πιστεύετε και θα έρθει.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 30/4/2018 at 6:22 ΜΜ, sandraki είπε:

Ξεκινησα agnus castus σημερα για να φτιαξει η περιοδος γτ δεν αδιαθετω!! Και με ενοχλει περισσοτερο!! Εχεις ακουσει γι αυτο το χαπακι?

Οχι δεν το γνωριζω. Τελικα ολα καλα;  Σου ηρθε περιοδος;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...