Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 7 λεπτά , Angie1990 είπε:

Kido σ ευχαριστώ για την απάντηση σ..για κύκλο δεν μπορω να σ πω γιατί απο Τότε που γεννησα κ για όσο θήλαζα δεν είχα αδιαθετησει..Απλά περίμενα μολις έκοβα το θηλασμο να μ ερχόταν...λες θα δειξει??ωορρηξια αυτος μ ειπε ότι θα έκανα έβλεπε ωοθηλακιο 1.6 εκ αρα μ ειπε ότι σύντομα θα γινόταν.. ποσο να περιμένω Ακόμα??εντωμεταξυ πηγα πριν 4 μέρες μ ειπε βλεπει πολυ παχύ ενδομήτριο αρα απο μερα σ μερα θ αδιαθετησω...Ακόμα όμως τιποτα...

Καλησπερα καλως ήρθες! Περίμενε λίγο ακόμη και βλέπεις σου εύχομαι ότι ποθείς!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 1 λεπτό , kido είπε:

Έχεις δίκιο δεν ξέρεις ακριβώς αφού είναι η πρώτη φορά μετά τη γεννά. Δεν έχεις κανα τεστ να κανεις; Αν και η χοριακη είναι πιο αξιόπιστη και θα δείξει ακόμα κι αν είναι χαμηλή...

Να σ πω την αλήθεια με προβληματίζει πολυ επειδη νιωθω πολυ πόνους περιοδου και πρήξιμο...λεω μην πετάξω κανα 20 ευρω για χοριακή..το παχυ ενδομητριο δεν σημαίνει κ περίοδο??????

πρίν από 2 λεπτά , Beboula25 είπε:

Καλησπερα καλως ήρθες! Περίμενε λίγο ακόμη και βλέπεις σου εύχομαι ότι ποθείς!!!

Σ ευχαριστώ πάρα πολυ...Να περιμενω καμια βδομαδα ακομα λες??δεν ισχύει 14 με 16 μέρες από την ωορρηξια???

πρίν από 5 λεπτά , Beboula25 είπε:

Καλησπερα καλως ήρθες! Περίμενε λίγο ακόμη και βλέπεις σου εύχομαι ότι ποθείς!!!

Ελπίζω να σ απάντησα γιατί ακομα δεν το εχω μαθει πως λειτουργει

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Angie1990 είπε:

Να σ πω την αλήθεια με προβληματίζει πολυ επειδη νιωθω πολυ πόνους περιοδου και πρήξιμο...λεω μην πετάξω κανα 20 ευρω για χοριακή..το παχυ ενδομητριο δεν σημαίνει κ περίοδο??????

Σ ευχαριστώ πάρα πολυ...Να περιμενω καμια βδομαδα ακομα λες??δεν ισχύει 14 με 16 μέρες από την ωορρηξια???

Ελπίζω να σ απάντησα γιατί ακομα δεν το εχω μαθει πως λειτουργει

Μια χαρά τα καταφερνεις! Απλά βάζε παπάκι πριν το όνομα μας να γίνει μπλε, για να μας έρχεται ειδοποίηση! Στην άλλη σου εγκυμοσύνη ένιωθες έτσι; Δεν λες στο γιατρό σου να στη γράψει; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , kido είπε:

Μια χαρά τα καταφερνεις! Απλά βάζε παπάκι πριν το όνομα μας να γίνει μπλε, για να μας έρχεται ειδοποίηση! Στην άλλη σου εγκυμοσύνη ένιωθες έτσι; Δεν λες στο γιατρό σου να στη γράψει; 

@kidoγιατι γραφεται δεν το ήξερα!!αλλες 2 εγκυμοσυνες εχω..στη Μια ειχα δυνατούς πόνους περιοδου δεν το περιμενα..στη δευτερη κανενα συμπτωμα μονο καθυστερηση...τι να πω δεν ξέρω...Θα περιμενω 3 μερούλες ακομα και αν δεν βουρ για χοριακη μπας και μάθουμε!!εσυ εχεις παιδακι η εισαι σε προσπάθεια???

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Angie1990 είπε:

@kidoγιατι γραφεται δεν το ήξερα!!αλλες 2 εγκυμοσυνες εχω..στη Μια ειχα δυνατούς πόνους περιοδου δεν το περιμενα..στη δευτερη κανενα συμπτωμα μονο καθυστερηση...τι να πω δεν ξέρω...Θα περιμενω 3 μερούλες ακομα και αν δεν βουρ για χοριακη μπας και μάθουμε!!εσυ εχεις παιδακι η εισαι σε προσπάθεια???

Εννοείται γράφεται η χοριακη!! Να το ζητήσεις από το γυναικολόγο σου! Να σου ζήσουν τα παιδάκια σου! Εγώ είμαι στην προσπάθεια, Τρίτη περιμένω. Μαζί θα τα μαθουμε! Μακάρι να είμαι, αλλά δεν έχω κανένα σύμπτωμα μόνο στήθος πρισμενο, όποτε δεν θέλω να παραμυθιάζομαι. Είχα γύρω στις 28 ωορρηξία εγώ και επαφές εκεί τριγύρω όποτε απλά περιμένω και ελπίζω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , kido είπε:

Εννοείται γράφεται η χοριακη!! Να το ζητήσεις από το γυναικολόγο σου! Να σου ζήσουν τα παιδάκια σου! Εγώ είμαι στην προσπάθεια, Τρίτη περιμένω. Μαζί θα τα μαθουμε! Μακάρι να είμαι, αλλά δεν έχω κανένα σύμπτωμα μόνο στήθος πρισμενο, όποτε δεν θέλω να παραμυθιάζομαι. Είχα γύρω στις 28 ωορρηξία εγώ και επαφές εκεί τριγύρω όποτε απλά περιμένω και ελπίζω!

@kidoΚοπελαρα μ σου εύχομαι από καρδιάς αυτος να είναι ο τυχερός σου μήνας και να ΜΗΝ αδιαθετησεις για πολυ καιρο!!σου στελνω λιγη μπεμπεδοσκονη απο τη μπεμπουλα μου!!Ανυπομονώ να μ πεις νεα...!!!Στην αναμονή λοιπον...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Angie1990 είπε:

@kidoΚοπελαρα μ σου εύχομαι από καρδιάς αυτος να είναι ο τυχερός σου μήνας και να ΜΗΝ αδιαθετησεις για πολυ καιρο!!σου στελνω λιγη μπεμπεδοσκονη απο τη μπεμπουλα μου!!Ανυπομονώ να μ πεις νεα...!!!Στην αναμονή λοιπον...

Ευχαριστωωωω! Υπομονή και μακάρι να έχουμε ευχάριστα να ξαναπούμε!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , kido είπε:

Ευχαριστωωωω! Υπομονή και μακάρι να έχουμε ευχάριστα να ξαναπούμε!

@kidoΣτο ευχομαι απο καρδιάς!!!!το μυστικό είναι επαφές για να τις ευχαριστιομαστε κ οχι αγχος!!εγω ν φανταστεις με ενδομητρίωση κ σύνδρομο πολιτιστικών κ ομως ενώ όλοι λεγανε δύσκολα κ δύσκολα...ήρθανε οι ζουζουνες!!!

πρίν από 37 λεπτά , Beboula25 είπε:

Καλησπερα καλως ήρθες! Περίμενε λίγο ακόμη και βλέπεις σου εύχομαι ότι ποθείς!!!

@Beboula25 σ ευχαριστώ πολύ!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

 Καλα είμαι ήσυχα.. έχω κάτι  πονακια αραιά κ το στηθος πονάει. Για να δούμε εσυ αύριο εγω μεθαύριο.. 

Αυτα τα συμπτωμτα εχεις συνηθως? Εμενα αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι εχω υγρα μερες ενω αλλες φορες ειχα κανα δυο μερες πριν την περιοδο. Σημερα εφαγα φλασια. Δεν το ειχα σπουδαιολογησει. Μαλλον αλλαξαν οι ορμονες μου...

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Angie1990 είπε:

Να σ πω την αλήθεια με προβληματίζει πολυ επειδη νιωθω πολυ πόνους περιοδου και πρήξιμο...λεω μην πετάξω κανα 20 ευρω για χοριακή..το παχυ ενδομητριο δεν σημαίνει κ περίοδο??????

Σ ευχαριστώ πάρα πολυ...Να περιμενω καμια βδομαδα ακομα λες??δεν ισχύει 14 με 16 μέρες από την ωορρηξια???

Ελπίζω να σ απάντησα γιατί ακομα δεν το εχω μαθει πως λειτουργει

Μου απάντησες ναι! Κανονικά τόσο διαρκεί αλλα δεν ξέρω σε αυτή την περίπτωση τι γίνεται..Το παχύ ενδομήτριο είναι επερχόμενη περίοδος μου έχει τύχει κ εμενα να δει το παχος κ να μου πει θα αδιαθετησεις σε λίγο. Αλλα νομίζω κ στην εγκυμοσυνη παχαίνει απλά στην περιοδο μπορεί να φτάνει στο ανώτερο μέγεθος και έτσι να φαίνεται η διαφορα.Μπορει να λέω βλακείες όμως..Αν αντέχεις περίμενε λιγες μερες!!  

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Farfala24 είπε:

Αυτα τα συμπτωμτα εχεις συνηθως? Εμενα αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι εχω υγρα μερες ενω αλλες φορες ειχα κανα δυο μερες πριν την περιοδο. Σημερα εφαγα φλασια. Δεν το ειχα σπουδαιολογησει. Μαλλον αλλαξαν οι ορμονες μου...

Αστα να πάνε έχω χάσει τον μπούσουλα.Αλλα είχα γενικοτερα αλλα εδώ και μήνες κ τώρα αλλα. Για τα υγρα ξέρω πως είναι φάση του κυκλου.Δηλαδη μετά την ωορρηξια έχουμε υγρα τα γαλακτωδη.Και έχουμε κ λίγο πριν αδιαθετησουμε.Οποτε δεν είναι τίποτα σίγουρο.Εγω με ένα σύμπτωμα έχω κόλλημα,το πρήξιμο στο στηθος που όσο πλησιάζει η αναμενόμενη δεν ξεπρηζεται αντιθετως ενοχλει περισσότερο.Βεβαια ουτε αυτό συμβαίνει σε όλες απλά σε εμενα ήταν στανταρ σημάδι.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, kido είπε:

Εννοείται γράφεται η χοριακη!! Να το ζητήσεις από το γυναικολόγο σου! Να σου ζήσουν τα παιδάκια σου! Εγώ είμαι στην προσπάθεια, Τρίτη περιμένω. Μαζί θα τα μαθουμε! Μακάρι να είμαι, αλλά δεν έχω κανένα σύμπτωμα μόνο στήθος πρισμενο, όποτε δεν θέλω να παραμυθιάζομαι. Είχα γύρω στις 28 ωορρηξία εγώ και επαφές εκεί τριγύρω όποτε απλά περιμένω και ελπίζω!

 

4 ώρες πρίν, kido είπε:

Εννοείται γράφεται η χοριακη!! Να το ζητήσεις από το γυναικολόγο σου! Να σου ζήσουν τα παιδάκια σου! Εγώ είμαι στην προσπάθεια, Τρίτη περιμένω. Μαζί θα τα μαθουμε! Μακάρι να είμαι, αλλά δεν έχω κανένα σύμπτωμα μόνο στήθος πρισμενο, όποτε δεν θέλω να παραμυθιάζομαι. Είχα γύρω στις 28 ωορρηξία εγώ και επαφές εκεί τριγύρω όποτε απλά περιμένω και ελπίζω!

Ούτε εμενα την έγραφε απλά μου έλεγε αν θέλω να πηγαίνω Ιασώ επειδή την έχουν 5€.Δεν πηγαινα βέβαια γιατί ήθελα 15 για ταξί Χαχα! Ούτε ο δεύτερος γιατρος που τσεκαραμε να μηδενισει μου έγραφε.Οντως γράφεται;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , Beboula25 είπε:

 

Ούτε εμενα την έγραφε απλά μου έλεγε αν θέλω να πηγαίνω Ιασώ επειδή την έχουν 5€.Δεν πηγαινα βέβαια γιατί ήθελα 15 για ταξί Χαχα! Ούτε ο δεύτερος γιατρος που τσεκαραμε να μηδενισει μου έγραφε.Οντως γράφεται;

Ναι σε φιλη μου της έγραψε ο δικός της που παρακολουθεί τον κυκλο της και είχε καθυστέρηση, ίσως εξαρτάται από το γιατρό. Περσυ που πήγα να κάνω χωρίς να την εχω γράψει με ρώτησαν αν εχω παραπεμπτικο ΕΟΠΥΥ. 

Συμφωνώ για τα υγρά, αλλα εγω σήμερα είδα κ διάφανα και νομιζα οτι αδιαθετησα μέχρι να παω τουαλέτα! Το στήθος καλά κρατεί ακόμα..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , kido είπε:

Ναι σε φιλη μου της έγραψε ο δικός της που παρακολουθεί τον κυκλο της και είχε καθυστέρηση, ίσως εξαρτάται από το γιατρό. Περσυ που πήγα να κάνω χωρίς να την εχω γράψει με ρώτησαν αν εχω παραπεμπτικο ΕΟΠΥΥ. 

Συμφωνώ για τα υγρά, αλλα εγω σήμερα είδα κ διάφανα και νομιζα οτι αδιαθετησα μέχρι να παω τουαλέτα! Το στήθος καλά κρατεί ακόμα..

Ευχαριστώ μάλλον εξαρτάται από τον γιατρό όπως είπες. Ρε συ ούτε τα υγρα δεν εμπιστεύομαι το έπαθα μια φορα πριν αδιαθετησω δεν ξέρω αν το θυμάσαι το είχα γραψει.Βεβαια δεν έχει να κάνει,σε εμενα έτυχε μην σε ρίχνω και για να σε ανεβάσω κιολας να σου πω ότι είχα υγρα διάφανα οταν ειχα μείνει...Για πες σου έχει ξανά συμβεί; Έχουμε ελπίδα!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Beboula25 είπε:

Ευχαριστώ μάλλον εξαρτάται από τον γιατρό όπως είπες. Ρε συ ούτε τα υγρα δεν εμπιστεύομαι το έπαθα μια φορα πριν αδιαθετησω δεν ξέρω αν το θυμάσαι το είχα γραψει.Βεβαια δεν έχει να κάνει,σε εμενα έτυχε μην σε ρίχνω και για να σε ανεβάσω κιολας να σου πω ότι είχα υγρα διάφανα οταν ειχα μείνει...Για πες σου έχει ξανά συμβεί; Έχουμε ελπίδα!!!

Ολα μου έχουν συμβεί μπεμπουλα μου, γι αυτό δεν θέλω να τα ψάχνω! Κρυφά μέσα μου χαίρομαι μ αυτό που μου λες αλλα είμαι προετοιμασμενη οτι θα αδιαθετησω. Λεω δε θα ποναγα αμα έμεινα? Άσε δεν ξερω...Αφού επαψα να κοιτάω το χαρτί γιατί στον προηγούμενο κύκλο με το αιμα που είδα ξεσηκωθηκα!!! Αμα δεν ξεπρηζεται απο αυριο το στήθος και δεν έχω κρυάδες θα είναι καλο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...