Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Χμ δεν ξερω..παντως μέτρα την πίεση να δεις πόσο έχεις 

      έφαγα τώρα σαλατουλα με φετα και συνήλθα ! πάντως με το λίγο που έφαγα πριν πιροσκί και λίγους ξηρούς καρπούς δεν μου πέρασε  ! 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 10 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Και εγω πριν μαθω οτι ημουν εγκυος ειχα πονους περιοδου κ εντονους κιολας γιαυτο κ δεν πιστευα οτι θα ειμαι εκανα το τεστ 2μερες πριν την αναμενομενη ημερα περιοδου κ μ βγηκε θετικο! Να σκεφτεσαι θετικα πολλες εγκυμοσυνες ξεκιναν με πονακια περιοδου κ πολλα συπτωματα ιδια με αυτα τις περιοδου!:wub:

Βαλεντίνα όταν λες πονακια περιοδου εννοείς κοιλιτσα και τέτοια ; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

Just now, Beboula25 είπε:

Βαλεντίνα όταν λες πονακια περιοδου εννοείς κοιλιτσα και τέτοια ; 

Ολα και κοιλιτσα κ κατω χαμηλα σφιξιματα οτι με επιανε καθε μηνα 4μερες πριν την περιοδο γενικα θα τα ελεγα ολοιδια με της περιοδου αφου τα ειχα και ενα μηνα αφου ηξερα για την εγκυμοσυνη να φανταστεις!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , mariatr είπε:

Η ιστορία μου... Λοιπόν κοριτσια! Εγώ εχω ήδη μια αποτυχημένη προσπάθεια! Και αφού έκλαψα ξεσπασα και μου έφυγε μετά από καιρό είπαμε να ξαναπροσπαθησουμε! Όμως η αλήθεια είναι πως προσπαθώ από τον Μάρτη! Πιστεύω πως φταίει αρκετά το άγχος μου! Εσείς τι λέτε??

Δεν ξέρω τι πιστεύει ο κόσμος ή εμείς αλλα τι μου έχει πει ο γιατρος. Το άγχος δεν ευθύνεται αλλα όταν ξεφεύγεις και μιλάμε για άρρωστο άγχος τότε ναι πιθανότατα επηρεάζεις τον οργανισμό σου ορμονικά ακόμη και παθολογικά και τότε σαφως δημιουργούνται λόγοι που εμποδίζουν.Αυτα όμως είναι τα ακραία τα οποια εγω προσωπικά τα λούστηκα και είδα τα αποτελέσματα αυτών επάνω μου. Εσυ πιστεύω απλώς πως ήθελες χρόνο να επανέλθεις μετά από αυτό που σου συνέβη και πως σύντομα θα έρθει. Το ότι καποιες κοπέλες έμειναν εγκυος αμεσως μετά από κάποια αποτυχία δεν σημαίνει πως κάποια που καθυστερεί έχει πρόβλημα.Ειναι καθαρα θέμα οργανικό αλλα και συγκυριών.

πρίν από 9 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Ολα και κοιλιτσα κ κατω χαμηλα σφιξιματα οτι με επιανε καθε μηνα 4μερες πριν την περιοδο γενικα θα τα ελεγα ολοιδια με της περιοδου αφου τα ειχα και ενα μηνα αφου ηξερα για την εγκυμοσυνη να φανταστεις!!!

Μμμ τι μου λες;;; Θα αρχίσω να ελπίζω και με τέτοια δηλαδή την έκατσα πάνω που είπα να αράξω Χαχαχ! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Beboula25 είπε:

Δεν ξέρω τι πιστεύει ο κόσμος ή εμείς αλλα τι μου έχει πει ο γιατρος. Το άγχος δεν ευθύνεται αλλα όταν ξεφεύγεις και μιλάμε για άρρωστο άγχος τότε ναι πιθανότατα επηρεάζεις τον οργανισμό σου ορμονικά ακόμη και παθολογικά και τότε σαφως δημιουργούνται λόγοι που εμποδίζουν.Αυτα όμως είναι τα ακραία τα οποια εγω προσωπικά τα λούστηκα και είδα τα αποτελέσματα αυτών επάνω μου. Εσυ πιστεύω απλώς πως ήθελες χρόνο να επανέλθεις μετά από αυτό που σου συνέβη και πως σύντομα θα έρθει. Το ότι καποιες κοπέλες έμειναν εγκυος αμεσως μετά από κάποια αποτυχία δεν σημαίνει πως κάποια που καθυστερεί έχει πρόβλημα.Ειναι καθαρα θέμα οργανικό αλλα και συγκυριών.

Μμμ τι μου λες;;; Θα αρχίσω να ελπίζω και με τέτοια δηλαδή την έκατσα πάνω που είπα να αράξω Χαχαχ! 

Αχ αυτό Μ αρέσει και μένα πολύ! Ρε κορίτσια τις πρωτες μέρες είχατε συμπτώματα?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , mariatr είπε:

Αχ αυτό Μ αρέσει και μένα πολύ! Ρε κορίτσια τις πρωτες μέρες είχατε συμπτώματα?

Εγω τίποτα απολυτως μόνο στηθος πρησμένο και ένιωθα πως δεν θα αδιαθετησω. Στον δεύτερο μήνα αρχισαν τα όργανα.Δεν έχω παιδάκι προσπαθώ πάλι. Ποτε ακριβως περιμένεις; Να σου πω ότι κάποια κοριτσια τώρα τελευταία που έγραψαν εδώ στην φάση που περίμεναν περιοδο ήταν έγκυες τελικά και σου εύχομαι το ίδιο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 17 λεπτά , Beboula25 είπε:

Μμμ τι μου λες;;; Θα αρχίσω να ελπίζω και με τέτοια δηλαδή την έκατσα πάνω που είπα να αράξω Χαχαχ! 

Εγω απο προσωπικη μ εμπειρια στο λεω αφου ακομα κ τωρα τις μερες π ηταν να μ ερθει τα πονακια τα εχω γιαυτο κ περνω μαγνησιο πλεον γιατι δεν τα θελουμε!

πρίν από 9 λεπτά , mariatr είπε:

Αχ αυτό Μ αρέσει και μένα πολύ! Ρε κορίτσια τις πρωτες μέρες είχατε συμπτώματα?

Συπτωματα ναι σαν τις περιοδου τπτ παραπανωω μετα ξεκινανε τα υπολλοιπα ναυτιες κλπ! Η καθεμια κ γυναικα και εγκυμοσυνη ειναι διαφορετικα! Εγω ας πουμε απο την αρχη μεχρι τωρα δοξα τον Θεο ειχα κ εχω μονο στηθος κ οπως ειπα πονακια περιοδου τις μερες π ηταν να μ ερθει κ γενικα ποναλακια λογω οτι μεγαλωνει η μητρα α και πονοκεφαλους αρκετα συχνα λογω της πιεσης του αιματος π εχει αυξηθει... καποια κοριτσια εχουν ναυτιες,εμμετους και πολλα αλλα! 

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , mariatr είπε:

Σε 6 μερες αλλά δεν έχω σταθερό κυκλο. Αλλά σκέφτομαι να πάρω τεστ εγκυμοσύνης σε 5 μερες! Θέλω πάρα πολύ να κάνω νινι οπές όλες σας!

Όπως νιώθεις πράξε μην καταπιέζεσαι για ένα τεστ απλά όπως είπες κοντά στην ημέρα γιατί νωρίτερα μπορεί να είναι ψευδής το αποτέλεσμα.Μακαρι να έχεις νινί :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@mariatr κι εγώ ειχαι μια παλλινδρομη στην 10η εβδομάδα και είμαι από τις τυχερές που έμειναν καπακι έγκυος. Προσπαθείτε απο Μαρτη και εισαι και μικρή οποτε κοριτσι μου θα έρθει. Δεν έχεις λογο να ανησυχεις προς το παρόν. Κοίτα το αγχος η αλήθεια ειναι οτι επηρεάζει την ορμονική μας ισορροπία βέβαια δεν σημαίνει ότι εξαιτίας του δεν θα μείνεις έγκυος απλα σε σένα δεν κανεις καλο. Εύχομαι σύντομα να εχεις νινακι και μάλιστα τωρα!!!!!!!!!!!!!! 

Όσον αφορα το τεστ εγκυμοσύνης κανε το την ημέρα της καθυστέρησης η το πολυ μια πριν. Αν και για μένα θα πρέπει να χουμε κανα δυο μέρες καθυστέρηση. 

Σχετικα με τα συμπτώματα στην πρωτη μου εγκυμοσύνη την ημέρα που ήταν να μου έρθει περιοδος πονουσα πολύ ηξερα ομως ήδη οτι ειμαι. Στηξ δεύτερη δεν ενοιωσα Τιποτα. Όμως ακόμη και τώρα καμια φορα Εχω ήπιους πονους περιοδου. Στηξ πρωτη γενικα ειχα αλλα συμπτώματα και πριν και μετα την καθυστέρηση και αλλα σε αυτήν. Ένα κοινό συμπτώματα υπήρχε και μοναδικό αλλαξε η γεύση του τσιγαρου μια εβδομάδα πριν την καθυστέρηση και στις δυο περιπτώσεις!!!! 

Αυτό από μένα κοριτσι!!! 

Εύχομαι σύντομα όλες με νινακια!!! 

Η ενότητα "Μπεμπακια 2019" είπαμε πρέπει να γεμίσει Χεχεχε!!!!!! 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

 

Χρόνια πολλά στις εορτάζουσες:wub: 

@mariatr τα <καλά> συμπτώματα της εγκυμοσύνης αρχίζουν μετά την 6η εβδομάδα!! Σε κάθε γυναικά και σε κάθε εγκυμοσύνη διαφέρουν. Εγώ και τις δυο φορές είχα πολύ έντονους πόνου περιόδου (ειδικά την πρώτη) και καφέ-ροζ την ημέρα που ήταν να αδιαθετήσω!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...