Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Dimitr@17 είπε:

Χαχαχ για το τεστ βλεπω λες κατευθείαν..σε 5 μερες περιμενω ναι...

Μπεμπουλα μου προσπάθησε όσο γίνεται να μην στεναχωριέσαι...σκεψου την θετικη πλευρα οτι ανοντως κατι δεν θα πήγαινε καλα κ σωστα σταματησε νωρις..

Ναι κορίτσι μου το σκέφτομαι και αυτό ότι είναι για καλό.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

6 hours ago, kido said:

Κορίτσια ευχαριστώ για τις συμβουλές! Θα πάρω γιατρό να ρωτήσω να μου γράψει κι αυτό και αναλόγως θα πράξω! @Flo flo στον 1 χρόνο είμαστε.

@kido κορίτσι μου εγώ πάντως με της hometest ζήτημα να είχα βρει την ωορηξία μου ποτέ σωστά. Και γω πάντως την ίδια αντίδραση με σένα είχα! Χαχαχαχα μούτρα και πείσμα γιατί δε κάναμε εκείνες τις μέρες!! Οπότε τα παράτησα τα χω στο ντουλαπάκι τώρα κάθονται. Άμα σε αγχωνει άστο να πάει στο καλό. Δε σε πονάει καθόλου η κοιλιά σου στην ωορρηξία; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Κελυ 32 είπε:

Beboula εκανες την χοριακη στο ιδιο εργαστηριο??? Σε παρακαλω μην προδικαζεις ακομα...Παρε δυναμη που εχεις ουτως η αλλως μεσα σου και μην τα παρατησεις!

Ναι στο ίδιο τα έκανα. Δεν τα παρατάω ότι και αν γίνει.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Efouko είπε:

@kido κορίτσι μου εγώ πάντως με της hometest ζήτημα να είχα βρει την ωορηξία μου ποτέ σωστά. Και γω πάντως την ίδια αντίδραση με σένα είχα! Χαχαχαχα μούτρα και πείσμα γιατί δε κάναμε εκείνες τις μέρες!! Οπότε τα παράτησα τα χω στο ντουλαπάκι τώρα κάθονται. Άμα σε αγχωνει άστο να πάει στο καλό. Δε σε πονάει καθόλου η κοιλιά σου στην ωορρηξία; 

Πονάει ναι...την καταλαβαίνω νομίζω. Αλλά είναι όταν πονάς, πριν η μετά; Εντάξει ψυχολογικό είναι! Για να νιώθω ότι προσπαθώ «πιο σωστά»...

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Beboula25 said:

Σε τρεις μερες έπρεπε να πάει τουλάχιστον 70. Τώρα θα κάνουμε άλλη μια την Δευτέρα και τέλος 

Μακάρι κορίτσι μου να έχεις καλά νέα τη Δευτέρα... Προσπάθησε να ηρεμησεις σε παρακαλώ για να μην επιβαρύνεις τη κατάσταση σου.. Να κανεις τη προσευχή σου και να μη σταματησεις να ελπίζεις.. μακάρι να γίνει ένα θαύμα και να κυλήσουν όλα φυσιολογικά από δω και πέρα .. στο εύχομαι με όλη μου τη ψυχή..

5 minutes ago, kido said:

Πονάει ναι...την καταλαβαίνω νομίζω. Αλλά είναι όταν πονάς, πριν η μετά; Εντάξει ψυχολογικό είναι! Για να νιώθω ότι προσπαθώ «πιο σωστά»...

Εμένα όταν με πονάει η κοιλιά κάνω ωορηξία μετά από μία με δύο μέρες. Το είχα διαπιστώσει με τα τεστ. Τώρα σε σένα μπορεί να είναι και την ίδια μέρα. Όπως και να χει δε χανεις να προσπαθείτε και πριν γιατί λενε ότι πιο πιθανό είναι να συλλαβεις με επαφές τις μέρες πριν την ωορρηξία.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , Efouko είπε:

Μακάρι κορίτσι μου να έχεις καλά νέα τη Δευτέρα... Προσπάθησε να ηρεμησεις σε παρακαλώ για να μην επιβαρύνεις τη κατάσταση σου.. Να κανεις τη προσευχή σου και να μη σταματησεις να ελπίζεις.. μακάρι να γίνει ένα θαύμα και να κυλήσουν όλα φυσιολογικά από δω και πέρα .. στο εύχομαι με όλη μου τη ψυχή..

Ποσο σε ευχαριστώ.. τα λογια σας με συγκινούν κ με βοηθούν παρα πολύ! Δεν σταματάω να ελπίζω και να πιστεύω. 

Και για εσένα να πάνε όλα καλα διάβασα νωρίτερα τα νέα σου. Μην ανησυχείς είναι πολύ θετικό που βρέθηκε η αιτία θα το καταπολεμήσετε και θα έρθει το μωράκι στο εύχομαι ολόψυχα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Efouko είπε:

Μακάρι κορίτσι μου να έχεις καλά νέα τη Δευτέρα... Προσπάθησε να ηρεμησεις σε παρακαλώ για να μην επιβαρύνεις τη κατάσταση σου.. Να κανεις τη προσευχή σου και να μη σταματησεις να ελπίζεις.. μακάρι να γίνει ένα θαύμα και να κυλήσουν όλα φυσιολογικά από δω και πέρα .. στο εύχομαι με όλη μου τη ψυχή..

Εμένα όταν με πονάει η κοιλιά κάνω ωορηξία μετά από μία με δύο μέρες. Το είχα διαπιστώσει με τα τεστ. Τώρα σε σένα μπορεί να είναι και την ίδια μέρα. Όπως και να χει δε χανεις να προσπαθείτε και πριν γιατί λενε ότι πιο πιθανό είναι να συλλαβεις με επαφές τις μέρες πριν την ωορρηξία.

Όντως τα καλύτερα ποσοστά είναι 1-2 μερες πριν. Θα έρθει, συνεχίζουμε!!

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Beboula25 said:

Ποσο σε ευχαριστώ.. τα λογια σας με συγκινούν κ με βοηθούν παρα πολύ! Δεν σταματάω να ελπίζω και να πιστεύω. 

Και για εσένα να πάνε όλα καλα διάβασα νωρίτερα τα νέα σου. Μην ανησυχείς είναι πολύ θετικό που βρέθηκε η αιτία θα το καταπολεμήσετε και θα έρθει το μωράκι στο εύχομαι ολόψυχα!!

Σ ευχαριστώ πολύ... Αναμενουμε τηλεφωνο απ' το γιατρό από το διαγνωστικό που κάναμε την εξέταση αλλά τίποτα ακόμα.. ψάχνω μήπως βρω κανέναν αξιόλογο να πάμε να του δείξουμε τις εξετάσεις και να μας πει πως να κινηθούμε.. 

16 minutes ago, kido said:

Όντως τα καλύτερα ποσοστά είναι 1-2 μερες πριν. Θα έρθει, συνεχίζουμε!!

Επειδή μου τελείωσαν τα like  Σου στέλνω αγωνιστικους χαιρετισμούς χαχαχαχαχααχ

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Efouko είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ... Αναμενουμε τηλεφωνο απ' το γιατρό από το διαγνωστικό που κάναμε την εξέταση αλλά τίποτα ακόμα.. ψάχνω μήπως βρω κανέναν αξιόλογο να πάμε να του δείξουμε τις εξετάσεις και να μας πει πως να κινηθούμε.. 

Επειδή μου τελείωσαν τα like  Σου στέλνω αγωνιστικους χαιρετισμούς χαχαχαχαχααχ

Ψάξε να πας σε κάποιον αξιόλογο όπως λες έχουμε δει πολλά και όχι τίποτα άλλο αλλα να μην χάνετε χρόνο και χρημα. Πάντως εφόσον βρέθηκε η αιτία είναι θέμα χρόνου! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , Beboula25 είπε:

Ναι κορίτσι μου το σκέφτομαι και αυτό ότι είναι για καλό.

Εχω βρεθει κ εγω στην θεση σου κ μάλιστα με χοριακη 5500..αλλα σκεφτηκα καλυτερα νωρις παρα πιο μετα..σε φιλώ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, loukoumaki roz είπε:

Γεια σας και απο μενα! Κατ'αρχας ευχομαι ο,τι καλυτερο σε ολες σας και κουραγιο μέσα απο τη καρδια μου σε οσες περνανε δυσκολα.  Ηρθα κι εγω στην ομορφη παρεα σας καθως θελω κι εγω να γινω μανουλα  :wub:  Ειμαι 33 χρονων και με τον αντρα μου ειμαστε μαζι σχεδον 15 χρονια. Ολα αυτα τα χρονια είχαμε σαν μεθοδο αντισυλληψης  τη διακοπτομενη συνουσια. Το περασμενο μηνα ξεκινησαμε τις προσπαθειες για παιδάκι. Τελευταια περιοδος 16/06 και ελευθερες επαφες 27 και 30. Περιμενω να αδιαθετησω αυριο 14/07(γενικα ο κυκλος μου ειναι "ρολοι" 28 ημέρες),αλλα δεν εχω κανενα συμπτωμα,πέρα  απο πρησμενη κοιλια ..που δεν ειχα γενικα ποτε πριν τη περιοδο.  Μου κανει εντυπωση διοτι συνηθως είχα φουλ  πρησμενο στηθος μια βδομαδα πριν,αλλα αυτο το μηνα τιποτα... Πιστευω ότι είναι λιγο απιθανο να εχω μεινει έγκυος με τη "πρωτη" ,οποτε ηθελα να ρωτησω το εξης...

Υπαρχει περιπτωση να αλλαξει ο κυκλος αφοτου αρχισαμε να εχουμε ελευθερα επαφες?... Δεν εχω κανενα αλλο συμπτωμα,γι'αυτο και θεωρω λίγο απιθανη την εγκυμοσυνη (η οποια θα ειναι παραπανω απο καλοδεχουμενη φυσικα!!!) Απλα νιωθω λιγο περιεργα το σωμα μου και δε ξερω εαν έπαθε καποιο "σοκ" που ξεκινησαμε μετα απο τοσα χρονια να εχουμε ελευθερες επαφες.

Γεια σου κοριτσι!

Καλώς ήρθες!

Εμένα άλλαξε πάντως ο κύκλος μου και από εκεί που μου ερχόταν κάθε 28 μέρες ακριβώς πήγε στις 29-31..

Δε ξέρω αν φταίνε οι ελεύθερες επαφές άλλα ότι μου άλλαξε μου άλλαξε!

Ωστόσο σου εύχομαι να είναι εγκυμοσύνη!

  • Μου αρέσει 1

aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Flo flo είπε:

@kido μου είσαι στις γόνιμες μέρες? Και εγώ είμαι τώρα. Να σας ρωτήσω βρε κορίτσια οι γόνιμες πάνω κάτω είναι 7 με 8 έτσι? Πόσες φορές έχετε επαφή? Εγώ έχω μόνο 3 ! Αλλά ξέρω ακριβώς την ωορηξια μ γτ και την νιώθω πονάω κ την βλέπω από το τεστ.

συνήθως λένε 5 μέρες δλδ 3 με 4 πριν την ωορρηξία κ το πολύ 2 μετά την ωορρηξία,κ εγώ για τις γόνιμες πάω,12η μέρα σήμερα ,νομίζω μαζί είμαστε.αλλά βασικό λάθος δεν έχεις επαφές μόνο στις γόνιμες το ιδανικό μέρα παρά μέρα ή ανά 2 μέρες σε όλο τον κύκλο η 5 μέρες κ μετά την ωορρηξία αν ξέρεις ποτέ έχεις.εγώ έτσι κάνω.

2 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Ναι κορίτσι μου το σκέφτομαι και αυτό ότι είναι για καλό.

κοριτσάκι μου,σ έγραψα πιο αναλυτικά κ στο άλλο θέμα,όπως είπα κάτσε να δεις,μπορεί να ανέβει λίγο αργά η ορμόνη κ μετά να ανέβει φουλ,περίμενε μέχρι την Δευτέρα πάρε κ την κορτιζόνη κ εύχομαι όλα να πάνε καλά.

αν όμως δεν πάνε έχε πίστη κ είμαι σίγουρη ότι σύντομα θα σε επισκεφτεί ο πελαργός!


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , *ζουζουνα*!!! είπε:

συνήθως λένε 5 μέρες δλδ 3 με 4 πριν την ωορρηξία κ το πολύ 2 μετά την ωορρηξία,κ εγώ για τις γόνιμες πάω,12η μέρα σήμερα ,νομίζω μαζί είμαστε.αλλά βασικό λάθος δεν έχεις επαφές μόνο στις γόνιμες το ιδανικό μέρα παρά μέρα ή ανά 2 μέρες σε όλο τον κύκλο η 5 μέρες κ μετά την ωορρηξία αν ξέρεις ποτέ έχεις.εγώ έτσι κάνω.

κοριτσάκι μου,σ έγραψα πιο αναλυτικά κ στο άλλο θέμα,όπως είπα κάτσε να δεις,μπορεί να ανέβει λίγο αργά η ορμόνη κ μετά να ανέβει φουλ,περίμενε μέχρι την Δευτέρα πάρε κ την κορτιζόνη κ εύχομαι όλα να πάνε καλά.

αν όμως δεν πάνε έχε πίστη κ είμαι σίγουρη ότι σύντομα θα σε επισκεφτεί ο πελαργός!

Σε ευχαριστώ πολυ θα έρθει και η χαρά.!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Beboula25 said:

Ψάξε να πας σε κάποιον αξιόλογο όπως λες έχουμε δει πολλά και όχι τίποτα άλλο αλλα να μην χάνετε χρόνο και χρημα. Πάντως εφόσον βρέθηκε η αιτία είναι θέμα χρόνου! 

Ναι και γω έτσι λέω να τα ακούω και η ίδια !!! Αρχισα την αναζήτηση πάντως για γιατρό μια φίλη μου έχει φαρμακείο οπότε όλο και κάτι παραπάνω σκαμπαζει από γιατρούς. Της εχω δώσει αποστολή για την υπόλοιπη βδομάδα να μαζέψει ονόματα 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Efouko said:

Σ ευχαριστώ πολύ... Αναμενουμε τηλεφωνο απ' το γιατρό από το διαγνωστικό που κάναμε την εξέταση αλλά τίποτα ακόμα.. ψάχνω μήπως βρω κανέναν αξιόλογο να πάμε να του δείξουμε τις εξετάσεις και να μας πει πως να κινηθούμε.. 

Επειδή μου τελείωσαν τα like  Σου στέλνω αγωνιστικους χαιρετισμούς χαχαχαχαχααχ

Πάντως @kido για αυτο που λέγαμε πριν η αποκλιση στα σπερμοδιαγραμματα είναι τεράστια. Στο πρώτο η κινητικότητα ήταν 41εκ και στο τωρινο 8 εκ. Πώς γίνεται να έχουν τόσο μεγάλη διαφορά σε 8 μηνες; Άντε πειτε μου γιατί κοντεύω να τρελαθώ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...