Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Σε ταλαιπώρησαν πολλές μέρες..φαντάζομαι τον πόνο που πέρασες και ειλικρινά δεν αξίζει σε καμία γυναίκα να το περάσει όλο αυτό.

      Μην κοιτάς τα συμπτώματα,δεν υπάρχει στάνταρ.Μια ερχονται,μια φεύγουν..Ευχομαι μέσα απ' την καρδιά μου να είσαι έγκυος και να μην ταλαιπωρηθείς άλλο❤️  Πότε πας για χοριακη είπαμε?

      Ναι μ είπε μια κοπέλα ουι είναι και τα χάπια που παίρνουμε και ότι ο οργανισμός συνηθίζει … όποτε για αυτό .. καιι φυσικά ότι πάνω από 500 μονάδες υπάρχουν συμπτώματα … όπως και μα έχει σε ευχαριστω βαθιά ! Θα τα λέμε εδώ και μην πτοείσαι …. Ευτυχώς να λες είναι σχετικά χαμηλή η χοριακη και δεν θα καταλάβεις τίποτα μέχρι να πέσει είσαι τυχερή μέσα σε όλο αυτό … και επίσης εψεις μια βλαστοκύστη σα να κρύα τα νερά  χαχαχα

      • Ευχαριστώ 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , Efouko είπε:

Πάντως @kido για αυτο που λέγαμε πριν η αποκλιση στα σπερμοδιαγραμματα είναι τεράστια. Στο πρώτο η κινητικότητα ήταν 41εκ και στο τωρινο 8 εκ. Πώς γίνεται να έχουν τόσο μεγάλη διαφορά σε 8 μηνες; Άντε πειτε μου γιατί κοντεύω να τρελαθώ.

κοριτσι μου το σπερμα ανανεωνετε καθε τρεις μηνες. ενας πυρετος μια κακη διατροφη λιγο παραπανω ζεστη ενα μικροβιο μπορει μεσα στο τριμηνο να αλλαξουν τα δεδομενα. γιαυτο λεμε οτι θελει βιταμινες κ επαναληψη σε τρεις μηνες παλι. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 59 λεπτά , Efouko είπε:

Ναι και γω έτσι λέω να τα ακούω και η ίδια !!! Αρχισα την αναζήτηση πάντως για γιατρό μια φίλη μου έχει φαρμακείο οπότε όλο και κάτι παραπάνω σκαμπαζει από γιατρούς. Της εχω δώσει αποστολή για την υπόλοιπη βδομάδα να μαζέψει ονόματα 

αισιόδοξη να είσαι μην σε τρομάζει θα το λύσετε..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , Efouko είπε:

Πάντως @kido για αυτο που λέγαμε πριν η αποκλιση στα σπερμοδιαγραμματα είναι τεράστια. Στο πρώτο η κινητικότητα ήταν 41εκ και στο τωρινο 8 εκ. Πώς γίνεται να έχουν τόσο μεγάλη διαφορά σε 8 μηνες; Άντε πειτε μου γιατί κοντεύω να τρελαθώ.

Είναι σε % η μετρηση αυτή από οσο ξέρω κ όχι σε εκατ... Είχατε κ στην κινητικότητα θέμα, όχι μόνο στον αριθμό; Μπορεί να ήταν αυτό που λέμε κακη μερα; Να το πω απλά προσπαθώ, δεν ξέρω.

Επίσης: Είχε τηρήσει την αποχή που πρέπει πριν το δείγμα; Μήπως είχε πάρει κανένα φάρμακο πριν; Πχ ξέρω ότι αντιβίωση δεν κάνει να έχεις πιει η να έχεις περάσει πυρετό που σου είπε κ η Λιναα. Περίεργο τόσο κάτω τώρα, πράγματι είναι μεγάλη διαφορά. Καπνίζει; Γυμνάζεται; Στα υπόλοιπα μεγέθη είχε πάλι διαφορά με τότε ή μόνο στην κινητικότητα; Σορρυ πολλά ρωτάω... εύχομαι να είναι τυχαίο! Στο γιατρό να πάτε κ τις δυο εξετάσεις πάντως!

Επεξεργάστηκαν by kido
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Νεραιδουλα μου έπαθα σοκ... Ξέρω μέσα μου το σωστο και πως η φύση προνοεί απλά ήρθε έτσι τώρα που μας ξετρέλανε. Τώρα τον Ιούνιο θα γεννούσα το άλλο και τελικά ήρθε αυτό και μάλιστα λιγες μερες μετά τον γαμο. Θα είμαι ψύχραιμη γιατί αν με αφήσω ελεύθερη θα πέσω κάτω από την στενοχώρια. Θα πάω το έχω μεγάλη ανάγκη.

 Η Παναγία κοντά σε όλες μας να μας ευλογεί. Είπαμε θα είμαι λογική και ήρεμη. Θα περάσει κ αυτό και θα προσπαθήσω πάλι δεν το βάζω κάτω.

Το ξέρω πως το λες με αγαπη και σε ευχαριστώ! Αρχικά είπα δεν θέλω να μιλήσω και τώρα με τις κουβεντες σας νιώθω πιο όμορφα. Θα ξανά προσπαθήσω δεν σταματάω πουθενά 

Ευχαριστώ Γιώτα μου καλή.. Είμαι ξάπλα και θα προσπαθώ όσο μπορώ να είμαι ήρεμη. 

Να είσαι καλα Βαλεντίνα μου σε ευχαριστώ για την ευχή σου..

Διάβασα τα σχόλια σας! Αυτό που έχω να πω εγώ σε εσένα @Beboula25 ειναι να ακολουθήσεις τις οδηγίες του γιατρού και να πάρεις τα φάρμακα που σου λέει! Για να στα λέει αυτά σημαίνει πως έχει τους λόγους του και ίσως να μην έχει χαθεί τίποτα! Εύχομαι πάντα το καλύτερο και όλα να πανε καλά! Μην στεναχωριέσαι μόνο να είσαι χαλαρή και ψύχραιμη! 

Για εμένα χάθηκε το όνειρο αυτό το μήνα μιας και αδιαθετησα! Δεν πειράζει όμως πάμε δυναμικά για τον επόμενο! @loukoumaki roz καλώς ήρθες εύχομαι και για σένα το καλύτερο! Εννοείται πως έχεις πιθανότητες! Τα υπόλοιπα κορίτσια τι κάνουν? @ΒαλεντιναΧρηστος εσύ τι κάνεις? Πώς είναι το νινι?? :x

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , mariatr είπε:

Τα υπόλοιπα κορίτσια τι κάνουν? @ΒαλεντιναΧρηστος εσύ τι κάνεις? Πώς είναι το νινι?? :x

Καλημερα καλα ειμαι κοριτσι μου ετσι παμε δυναμικα στον επομενο μηνα αντε ολες μεσα στο καλοκαιρακι θα τα σκαρωσετε τα μπεμπακια..η δικη υπερκινητικη μ φαινεται την αισθανομαι αρκετα συχνα μεσα στην ημερα λιγα πονακια χαμηλα λογω οτι μεγαλωνει η μητρα κ συνεχιζουμε...πριν 4μερες ειμασταν 189γρ...κλεισαμε την β'επιπεδου 9αυγουστου να πανε ολα καλα να φυγει και αυτο το αγχος!:wub:


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα! Πριν τρία χρόνια που προσπαθούσαμε για το 1ο παιδάκι μας είχα ανακαλύψει το forum αυτό και τώρα που προσπαθούμε για το 2ο είπα να ρθω στην παρέα σας! Με θέλετε; Είναι ο πρώτος μήνας που προσπαθούμε για δεύτερο και σε 2 μέρες περιμένω περίοδο με βάση το τεστ ωορρηξίας! Θα διαβάσω τις παλιότερες αναρτήσεις σας μόλις βρω χρόνο για να σας γνωρίσω καλύτερα! Πάντως στην πρώτη μου εγκυμοσύνη το μόνο σύμπτωμα που είχα ήταν πινάκια περιόδου που ξεκίνησαν 3-4 μέρες πριν την καθυστέρηση και έτρεχα συνέχεια τουαλέτα γιατί ήμουν σίγουρη ότι μου ερχόταν....

  • Μου αρέσει 1

xcCgp2.png

tt1bb96b.aspx

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , iokasti83 είπε:

Καλημέρα! Πριν τρία χρόνια που προσπαθούσαμε για το 1ο παιδάκι μας είχα ανακαλύψει το forum αυτό και τώρα που προσπαθούμε για το 2ο είπα να ρθω στην παρέα σας! Με θέλετε; Είναι ο πρώτος μήνας που προσπαθούμε για δεύτερο και σε 2 μέρες περιμένω περίοδο με βάση το τεστ ωορρηξίας! Θα διαβάσω τις παλιότερες αναρτήσεις σας μόλις βρω χρόνο για να σας γνωρίσω καλύτερα! Πάντως στην πρώτη μου εγκυμοσύνη το μόνο σύμπτωμα που είχα ήταν πινάκια περιόδου που ξεκίνησαν 3-4 μέρες πριν την καθυστέρηση και έτρεχα συνέχεια τουαλέτα γιατί ήμουν σίγουρη ότι μου ερχόταν....

Καλωσηρθες να σου ζησει το παιδακι σου με το καλο να ερθει κ το δευτερο....και εγω πριν μαθω οτι ειμαι εγκυος μονο πονακια περιοδου ειχα κ ετσι ημουν σιγουρη οτι θα μ ερθει το εκανα 2μερες πριν την περιοδο μετα απο ονειρο ναι καλα ακουσες του αντρα μου οτι ειχαμε νινι οταν ειδα τον σταυρο δεν το πιστευα ευχομαι ο Θεος να σε ευλογει να αποκτησεις και το δευτερο!;)


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , iokasti83 είπε:

@ΒαλεντιναΧρηστος σ' ευχαριστώ πολύ! 

Μπράβο διαίσθηση ο άντρας σου!!! 

Είσαι εγκυουλα τώρα δηλαδή;

Ναι γλυκια μου.....ναι διαισθηση που συνηθως δεν εχει!!!:D


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


23 ώρες πρίν, mariatr είπε:

Διάβασα τα σχόλια σας! Αυτό που έχω να πω εγώ σε εσένα @Beboula25 ειναι να ακολουθήσεις τις οδηγίες του γιατρού και να πάρεις τα φάρμακα που σου λέει! Για να στα λέει αυτά σημαίνει πως έχει τους λόγους του και ίσως να μην έχει χαθεί τίποτα! Εύχομαι πάντα το καλύτερο και όλα να πανε καλά! Μην στεναχωριέσαι μόνο να είσαι χαλαρή και ψύχραιμη! 

Για εμένα χάθηκε το όνειρο αυτό το μήνα μιας και αδιαθετησα! Δεν πειράζει όμως πάμε δυναμικά για τον επόμενο! @loukoumaki roz καλώς ήρθες εύχομαι και για σένα το καλύτερο! Εννοείται πως έχεις πιθανότητες! Τα υπόλοιπα κορίτσια τι κάνουν? @ΒαλεντιναΧρηστος εσύ τι κάνεις? Πώς είναι το νινι?? :x

Καλημέρα @mariatr ! Αυτό ακριβως κάνω είμαι ψύχραιμη και ακολουθώ τις οδηγίες.Αλλωστε δεν βγάζει πουθενά να πεσω κι’αλλο.Περασα το αρχικό σοκ τώρα είναι μπροστά η λογική. Αύριο θα ξεκαθαρίσει το τοπίο πιστεύω. Σε ευχαριστώ πολύ και εγω σου εύχομαι ότι καλύτερο και σύντομα ένα γερό μωράκι!  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/14/2018 at 12:21 AM, Beboula25 said:

αισιόδοξη να είσαι μην σε τρομάζει θα το λύσετε..

Μακάρι κορίτσι μου περιμένουμε το γιατρό τη Δευτέρα.  Εσύ πως είσαι;

On 7/14/2018 at 12:33 AM, kido said:

Είναι σε % η μετρηση αυτή από οσο ξέρω κ όχι σε εκατ... Είχατε κ στην κινητικότητα θέμα, όχι μόνο στον αριθμό; Μπορεί να ήταν αυτό που λέμε κακη μερα; Να το πω απλά προσπαθώ, δεν ξέρω.

Επίσης: Είχε τηρήσει την αποχή που πρέπει πριν το δείγμα; Μήπως είχε πάρει κανένα φάρμακο πριν; Πχ ξέρω ότι αντιβίωση δεν κάνει να έχεις πιει η να έχεις περάσει πυρετό που σου είπε κ η Λιναα. Περίεργο τόσο κάτω τώρα, πράγματι είναι μεγάλη διαφορά. Καπνίζει; Γυμνάζεται; Στα υπόλοιπα μεγέθη είχε πάλι διαφορά με τότε ή μόνο στην κινητικότητα; Σορρυ πολλά ρωτάω... εύχομαι να είναι τυχαίο! Στο γιατρό να πάτε κ τις δυο εξετάσεις πάντως!

Μπορεί να φταίει το ότι ήταν και άρρωστος τη προηγούμενη βδομάδα .. δε μου είχε πάει το μυαλό.. Όλα τα τηρήσαμε ημασταν τύποι και υπογραμμίζει, καλά παιδιά σου λεωωωω.. χαχαχαχα!!! Καπνίζει όμως .. και γω κάπνιζα αλλά έχει ένα μήνα που το έκοψα για να βοηθήσω τη κατάσταση. 

On 7/14/2018 at 12:20 AM, linaa said:

κοριτσι μου το σπερμα ανανεωνετε καθε τρεις μηνες. ενας πυρετος μια κακη διατροφη λιγο παραπανω ζεστη ενα μικροβιο μπορει μεσα στο τριμηνο να αλλαξουν τα δεδομενα. γιαυτο λεμε οτι θελει βιταμινες κ επαναληψη σε τρεις μηνες παλι. 

Μακάρι linaki μου.. πάντως σας ευχαριστώ όλες για τη συμπαράσταση !!! Εγώ εν τω μεταξύ έχω διαφανα υγρά στο σκούπισμα και με το μυαλό μου κάνω όνειρα να μην μου έρθει σε δύο μερες. Ότι να ναι είμαι και γω

On 7/14/2018 at 11:38 AM, iokasti83 said:

Καλημέρα! Πριν τρία χρόνια που προσπαθούσαμε για το 1ο παιδάκι μας είχα ανακαλύψει το forum αυτό και τώρα που προσπαθούμε για το 2ο είπα να ρθω στην παρέα σας! Με θέλετε; Είναι ο πρώτος μήνας που προσπαθούμε για δεύτερο και σε 2 μέρες περιμένω περίοδο με βάση το τεστ ωορρηξίας! Θα διαβάσω τις παλιότερες αναρτήσεις σας μόλις βρω χρόνο για να σας γνωρίσω καλύτερα! Πάντως στην πρώτη μου εγκυμοσύνη το μόνο σύμπτωμα που είχα ήταν πινάκια περιόδου που ξεκίνησαν 3-4 μέρες πριν την καθυστέρηση και έτρεχα συνέχεια τουαλέτα γιατί ήμουν σίγουρη ότι μου ερχόταν....

Καλώς ηρθες στη παρέα μας !!!! Με το καλό τώρα να έρθει και το δεύτερο σας !!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Efouko είπε:

Μακάρι κορίτσι μου περιμένουμε το γιατρό τη Δευτέρα.  Εσύ πως είσαι;

Μπορεί να φταίει το ότι ήταν και άρρωστος τη προηγούμενη βδομάδα .. δε μου είχε πάει το μυαλό.. Όλα τα τηρήσαμε ημασταν τύποι και υπογραμμίζει, καλά παιδιά σου λεωωωω.. χαχαχαχα!!! Καπνίζει όμως .. και γω κάπνιζα αλλά έχει ένα μήνα που το έκοψα για να βοηθήσω τη κατάσταση. 

Μακάρι linaki μου.. πάντως σας ευχαριστώ όλες για τη συμπαράσταση !!! Εγώ εν τω μεταξύ έχω διαφανα υγρά στο σκούπισμα και με το μυαλό μου κάνω όνειρα να μην μου έρθει σε δύο μερες. Ότι να ναι είμαι και γω

Καλώς ηρθες στη παρέα μας !!!! Με το καλό τώρα να έρθει και το δεύτερο σας !!

Αν ήταν άρρωστος επηρεάζει σίγουρα... κάντε μια επανάληψη με την πρώτη ευκαιρία. Εύχομαι να μην χρειαστεί και τα υγρά σου να είναι εγκυμοσύνη!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, είμαι νέα στην ομάδα. Θα ήθελα τη βοήθειά σας, καθώς αύριο το απόγευμα έκλεισα ραντεβού με γυναικολόγο. Είμαι έγγυος;

Να αναφέρω ότι περίμενα σήμερα περίοδο (28η μέρα σε κανονικό κύκλο), έχω τρομερή υπνηλία εδώ και μια βδομάδα, κράμπες χαμηλά στη κοιλιά από προχθες, και απίστευτο πόνο στη μέση εδώ και μια βδομάδα. Η θερμοκρασία μου σήμερα ήταν 37,3, χθες 37,1.

Δύο τεστ εγκυμοσύνης έκανα χθες και βγήκε πολύ αχνή ροζ γραμμή, θα ξανακάνω άλλο ένα αύριο το πρωί (που ουσιαστικά θα είναι 1η μέρα καθυστέρησης). :-+

 

(προσπαθώ να βρω έναν τρόπο να επισυνάψω εικόνα του τεστ, αλλά χωρίς επιτυχία).

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...