Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα! Ήθελα να ρωτήσω αν έχετε δοκιμάσει κάποιες πολυβιταμινες για τη βελτίωση της ποιότητας των ωαρίων.Εχει δυόμιση χρόνια που έκοψα το τσιγάρο και σκέφτομαι να πάρω και βιταμίνες μπας και βελτιωθεί η κατάσταση.Με αγχωνει το ότι είμαι και 39,έχω και χαμηλή ΑΜΗ..θα πάρει σίγουρα και ο άντρας μου βιταμίνες για το σπέρμα, αυτός έχει τρία χρόνια που έκοψε το τσιγάρο,αν και δεν ξέρω αν παίζει ρόλο,γιατί έχει ολιγοσπερμια και κάνουμε μικρογονιμοποιηση 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 2 λεπτά , Beboula25 είπε:

Σε τρεις μερες έπρεπε να πάει τουλάχιστον 70. Τώρα θα κάνουμε άλλη μια την Δευτέρα και τέλος 

Ο Θεος και η Παναγιτσα να σε φωτισουν για οτι καλυτερο δεν εχω κατι αλλο να πω! Να πανε ολα καλα ευχομαι!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 8 λεπτά , Beboula25 είπε:

Δεν μπορώ ρε κοριτσια δεν έχω μυαλό ειλικρινά δεν ξέρω. Τι να πω αν πρέπει να τελειώσει ας τελειώσει εδώ. Δεν πιστεύω πως θα αλλάξει κάτι μην κοροϊδέψετε αλλα εγω πιστεύω στα όνειρα μου και το λέω μερες τώρα από την πρώτη χοριακη πριν την κάνω το ελεγα στην μητέρα μου. Αύριο θα πάω στην Τήνο πάω να με βοηθήσει ας γίνει ότι θέλει για καλό. Απλώς είχα ηρεμήσει τόσο καιρό ειλικρινά και αυτό τώρα μου έσκασε μεγάλη σφαλιάρα. Πήρα τον γιατρό και θέλει τώρα αμεσως να παρω κορτιζόνη. Αν έχω αντιστάσεις θέλει να δει δεν κατάλαβα είμαι θολωμένη 

Τι να πω Κικιτσα μου να ανέβω σε βουνό θέλω 

Να την πάρεις την κορτιζόνη και οτι σου είπε να κάνεις. Βοήθεια σου αύριο. Προσευχησου κορίτσι μου αν είναι για καλό να το κρατήσεις.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , fairy-mary είπε:

περίμενε βρε μπεμπούλα, μη προδικάζεις τα πράγματα ακόμα.

πήρες το γιατρό σου;

τι σου είπε;

μη στεναχωριέσαι σε παρακαλώ.

Να παρω κορτιζόνη μήπως το σώσουμε.. Τουλάχιστον κάνει την προσπάθεια του 

Θα ηρεμήσω σιγά σιγά 

Link to comment
Share on other sites

Just now, kido είπε:

Να την πάρεις την κορτιζόνη και οτι σου είπε να κάνεις. Βοήθεια σου αύριο. Προσευχησου κορίτσι μου αν είναι για καλό να το κρατήσεις.

Ότι είναι για καλό.. 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Beboula25 είπε:

Να παρω κορτιζόνη μήπως το σώσουμε.. Τουλάχιστον κάνει την προσπάθεια του 

Θα ηρεμήσω σιγά σιγά 

Ηρέμησε σε παρακαλώ δε βοηθάει το άγχος, εσύ το μόνο που πρέπει να κάνεις είναι να είσαι ψύχραιμη , αυτό είναι το καλύτερο για το μωρό σου και για σένα.

μήπως δε πρέπει να ταξιδέψεις για Τήνο; 

Ξέρω ότι θες να το κάνεις και εγώ πιστεύω πολύ στο Θεό αλλά μήπως πρέπει να ξεκουραστείς;

 


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , Beboula25 είπε:

Ότι είναι για καλό.. 

Από πλευράς σου όσο μπορείς ηρέμησε για μην επιβάρυνεις την κατάσταση, ξαπλωμένη όσο μπορείςκαι να σκέφτεσαι οτι ακόμα δεν έχει τελειώσει τιποτα. Μια μαχη αξίζει να τη δώσεις. Με όλη μου την αγάπη!

Link to comment
Share on other sites

@Beboula25 μου ειναι λογικό και φυσιολογικό να νοιωθεις ετσι. Βοήθεια σου αύριο. Η Παναγια κοντα σου. Εύχομαι την Δευτέρα να μιλαμε με αλλος ύφος. Κανε οτι λεει ο γιατρός  


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , fairy-mary είπε:

Ηρέμησε σε παρακαλώ δε βοηθάει το άγχος, εσύ το μόνο που πρέπει να κάνεις είναι να είσαι ψύχραιμη , αυτό είναι το καλύτερο για το μωρό σου και για σένα.

μήπως δε πρέπει να ταξιδέψεις για Τήνο; 

Ξέρω ότι θες να το κάνεις και εγώ πιστεύω πολύ στο Θεό αλλά μήπως πρέπει να ξεκουραστείς;

 

Νεραιδουλα μου έπαθα σοκ... Ξέρω μέσα μου το σωστο και πως η φύση προνοεί απλά ήρθε έτσι τώρα που μας ξετρέλανε. Τώρα τον Ιούνιο θα γεννούσα το άλλο και τελικά ήρθε αυτό και μάλιστα λιγες μερες μετά τον γαμο. Θα είμαι ψύχραιμη γιατί αν με αφήσω ελεύθερη θα πέσω κάτω από την στενοχώρια. Θα πάω το έχω μεγάλη ανάγκη.

πρίν από 19 λεπτά , Smile89 είπε:

@Beboula25 μου ειναι λογικό και φυσιολογικό να νοιωθεις ετσι. Βοήθεια σου αύριο. Η Παναγια κοντα σου. Εύχομαι την Δευτέρα να μιλαμε με αλλος ύφος. Κανε οτι λεει ο γιατρός  

 Η Παναγία κοντά σε όλες μας να μας ευλογεί. Είπαμε θα είμαι λογική και ήρεμη. Θα περάσει κ αυτό και θα προσπαθήσω πάλι δεν το βάζω κάτω.

πρίν από 24 λεπτά , kido είπε:

Από πλευράς σου όσο μπορείς ηρέμησε για μην επιβάρυνεις την κατάσταση, ξαπλωμένη όσο μπορείςκαι να σκέφτεσαι οτι ακόμα δεν έχει τελειώσει τιποτα. Μια μαχη αξίζει να τη δώσεις. Με όλη μου την αγάπη!

Το ξέρω πως το λες με αγαπη και σε ευχαριστώ! Αρχικά είπα δεν θέλω να μιλήσω και τώρα με τις κουβεντες σας νιώθω πιο όμορφα. Θα ξανά προσπαθήσω δεν σταματάω πουθενά 

πρίν από 24 λεπτά , Giotaki84 είπε:

@Beboula25 παρε την κορτιζόνη και προσπάθησε να ηρεμήσεις. Εύχομαι ολόψυχα να πάνε όλα καλά. Μόνο ξάπλωσε και ηρέμησε όσο μπορείς.

Ευχαριστώ Γιώτα μου καλή.. Είμαι ξάπλα και θα προσπαθώ όσο μπορώ να είμαι ήρεμη. 

πρίν από 35 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Ο Θεος και η Παναγιτσα να σε φωτισουν για οτι καλυτερο δεν εχω κατι αλλο να πω! Να πανε ολα καλα ευχομαι!

Να είσαι καλα Βαλεντίνα μου σε ευχαριστώ για την ευχή σου..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, kido είπε:

Μακάρι να έχεις νεα εγκυμοσύνης! Ποσες μέρες ακομα θα περιμενεις για το τεστ? 5?

Χαχαχ για το τεστ βλεπω λες κατευθείαν..σε 5 μερες περιμενω ναι...

πρίν από 40 λεπτά , Beboula25 είπε:

Νεραιδουλα μου έπαθα σοκ... Ξέρω μέσα μου το σωστο και πως η φύση προνοεί απλά ήρθε έτσι τώρα που μας ξετρέλανε. Τώρα τον Ιούνιο θα γεννούσα το άλλο και τελικά ήρθε αυτό και μάλιστα λιγες μερες μετά τον γαμο. Θα είμαι ψύχραιμη γιατί αν με αφήσω ελεύθερη θα πέσω κάτω από την στενοχώρια. Θα πάω το έχω μεγάλη ανάγκη.

 Η Παναγία κοντά σε όλες μας να μας ευλογεί. Είπαμε θα είμαι λογική και ήρεμη. Θα περάσει κ αυτό και θα προσπαθήσω πάλι δεν το βάζω κάτω.

Το ξέρω πως το λες με αγαπη και σε ευχαριστώ! Αρχικά είπα δεν θέλω να μιλήσω και τώρα με τις κουβεντες σας νιώθω πιο όμορφα. Θα ξανά προσπαθήσω δεν σταματάω πουθενά 

Ευχαριστώ Γιώτα μου καλή.. Είμαι ξάπλα και θα προσπαθώ όσο μπορώ να είμαι ήρεμη. 

Να είσαι καλα Βαλεντίνα μου σε ευχαριστώ για την ευχή σου..

Μπεμπουλα μου προσπάθησε όσο γίνεται να μην στεναχωριέσαι...σκεψου την θετικη πλευρα οτι ανοντως κατι δεν θα πήγαινε καλα κ σωστα σταματησε νωρις..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας και απο μενα! Κατ'αρχας ευχομαι ο,τι καλυτερο σε ολες σας και κουραγιο μέσα απο τη καρδια μου σε οσες περνανε δυσκολα.  Ηρθα κι εγω στην ομορφη παρεα σας καθως θελω κι εγω να γινω μανουλα  :wub:  Ειμαι 33 χρονων και με τον αντρα μου ειμαστε μαζι σχεδον 15 χρονια. Ολα αυτα τα χρονια είχαμε σαν μεθοδο αντισυλληψης  τη διακοπτομενη συνουσια. Το περασμενο μηνα ξεκινησαμε τις προσπαθειες για παιδάκι. Τελευταια περιοδος 16/06 και ελευθερες επαφες 27 και 30. Περιμενω να αδιαθετησω αυριο 14/07(γενικα ο κυκλος μου ειναι "ρολοι" 28 ημέρες),αλλα δεν εχω κανενα συμπτωμα,πέρα  απο πρησμενη κοιλια ..που δεν ειχα γενικα ποτε πριν τη περιοδο.  Μου κανει εντυπωση διοτι συνηθως είχα φουλ  πρησμενο στηθος μια βδομαδα πριν,αλλα αυτο το μηνα τιποτα... Πιστευω ότι είναι λιγο απιθανο να εχω μεινει έγκυος με τη "πρωτη" ,οποτε ηθελα να ρωτησω το εξης...

Υπαρχει περιπτωση να αλλαξει ο κυκλος αφοτου αρχισαμε να εχουμε ελευθερα επαφες?... Δεν εχω κανενα αλλο συμπτωμα,γι'αυτο και θεωρω λίγο απιθανη την εγκυμοσυνη (η οποια θα ειναι παραπανω απο καλοδεχουμενη φυσικα!!!) Απλα νιωθω λιγο περιεργα το σωμα μου και δε ξερω εαν έπαθε καποιο "σοκ" που ξεκινησαμε μετα απο τοσα χρονια να εχουμε ελευθερες επαφες.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , loukoumaki roz είπε:

Γεια σας και απο μενα! Κατ'αρχας ευχομαι ο,τι καλυτερο σε ολες σας και κουραγιο μέσα απο τη καρδια μου σε οσες περνανε δυσκολα.  Ηρθα κι εγω στην ομορφη παρεα σας καθως θελω κι εγω να γινω μανουλα  :wub:  Ειμαι 33 χρονων και με τον αντρα μου ειμαστε μαζι σχεδον 15 χρονια. Ολα αυτα τα χρονια είχαμε σαν μεθοδο αντισυλληψης  τη διακοπτομενη συνουσια. Το περασμενο μηνα ξεκινησαμε τις προσπαθειες για παιδάκι. Τελευταια περιοδος 16/06 και ελευθερες επαφες 27 και 30. Περιμενω να αδιαθετησω αυριο 14/07(γενικα ο κυκλος μου ειναι "ρολοι" 28 ημέρες),αλλα δεν εχω κανενα συμπτωμα,πέρα  απο πρησμενη κοιλια ..που δεν ειχα γενικα ποτε πριν τη περιοδο.  Μου κανει εντυπωση διοτι συνηθως είχα φουλ  πρησμενο στηθος μια βδομαδα πριν,αλλα αυτο το μηνα τιποτα... Πιστευω ότι είναι λιγο απιθανο να εχω μεινει έγκυος με τη "πρωτη" ,οποτε ηθελα να ρωτησω το εξης...

Υπαρχει περιπτωση να αλλαξει ο κυκλος αφοτου αρχισαμε να εχουμε ελευθερα επαφες?... Δεν εχω κανενα αλλο συμπτωμα,γι'αυτο και θεωρω λίγο απιθανη την εγκυμοσυνη (η οποια θα ειναι παραπανω απο καλοδεχουμενη φυσικα!!!) Απλα νιωθω λιγο περιεργα το σωμα μου και δε ξερω εαν έπαθε καποιο "σοκ" που ξεκινησαμε μετα απο τοσα χρονια να εχουμε ελευθερες επαφες.

Καλωσηρθες ευχομαι τα καλυτερα συντομα με ενα νινακι στην κοιλιτσα σου εμεις τον πρωτο μηνα π ξεκινησαμε προσπαθειες αλλαξε ο κυκλος μ και απο τις 31-32 π ερχοταν μ ηρθε στις 36 δεν ξερω ειλικρινα αν παιζει ρολο οι ελευθερες επαφες λογικα ναι αφου εγινε κ σε μενα τον δευτερο μηνα πιασαμε το σπορακι μας! Ευχομαι να ειναι εγκυμοσυνη κ απλα να ξεκινησε χωρις συπτωματα!:wub:

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ΒαλεντιναΧρηστος said:

Καλωσηρθες ευχομαι τα καλυτερα συντομα με ενα νινακι στην κοιλιτσα σου εμεις τον πρωτο μηνα π ξεκινησαμε προσπαθειες αλλαξε ο κυκλος μ και απο τις 31-32 π ερχοταν μ ηρθε στις 36 δεν ξερω ειλικρινα αν παιζει ρολο οι ελευθερες επαφες λογικα ναι αφου εγινε κ σε μενα τον δευτερο μηνα πιασαμε το σπορακι μας! Ευχομαι να ειναι εγκυμοσυνη κ απλα να ξεκινησε χωρις συπτωματα!:wub:

Ευχαριστω πολυυυυ μακαρι μακαρι!! Τι ωραια φωτο προφιλ ειναι αυτη :-D:-D  Εύχομαι και σε εσένα ο,τι καλύτερο και να εχεις μια τελεια εγκυμοσυνη!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , loukoumaki roz είπε:

Ευχαριστω πολυυυυ μακαρι μακαρι!! Τι ωραια φωτο προφιλ ειναι αυτη :-D:-D  Εύχομαι και σε εσένα ο,τι καλύτερο και να εχεις μια τελεια εγκυμοσυνη!

Σε ευχαριστω πολλη κοριτσι μου ευχομαι τα καλυτερα κ σε εσενα!! Παντως αν δεν σ ερθει στην ωρα της και καθυστερησει κανε μια χοριακουλα να δεις μηπως ειναι τελικα νινι και οχι αλλαφη του κυκλου!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Σε τρεις μερες έπρεπε να πάει τουλάχιστον 70. Τώρα θα κάνουμε άλλη μια την Δευτέρα και τέλος 

Beboula εκανες την χοριακη στο ιδιο εργαστηριο??? Σε παρακαλω μην προδικαζεις ακομα...Παρε δυναμη που εχεις ουτως η αλλως μεσα σου και μην τα παρατησεις!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...