Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Antonia_ είπε:

      Καλησπέρα !! Κ εμένα δεύτερη μερα με ξεκινάνε!

      Στην προηγούμενη περίοδο ξεκίνησα προετοιμασία αλλά στον υπέρηχο είδαμε ότι το ενδομήτριο δεν ήταν όπως θέλαμε . Συγκεκριμένα δεν διακρίναμε ξεκάθαρα τις 3 ζώνες που θα έπρεπε οπότε το αφήσαμε. Σήμερα μου ήρθε η επόμενη περίοδος και ξεκινάμε πάλι προετοιμασία να δούμε αυτή τη φορά τι θ γίνει.

      Όλα με το καλό!!!! ❤️

      3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Καλή επιτυχία κορίτσι μου εύχομαι αυτή η φορά να είναι η τυχερή και στις δυο μας !!! Θα ήμαστε κοντά κοντά πρώτα ο θεός κ εγω έχω ξεκινήσει είμαι 5η μέρα προετοιμασίας σήμερα !! 

      Θα είναι η τυχερή σας!!!! 🥰

      7 ώρες πρίν, Angot είπε:

      πήγε στο 2 από 2,5 σε 14 ημέρες 30η εβδομάδα ! ο γιατρός μου το έχει πει ότι θα γεννήσω πιο νωρίς! είπε ως 35 θα φτάσουμε.   τώρα τι να σ πω

      Σε βλέπω για 35 μέσα στο νερό!!!! Κάνει από τώρα το δικα του 😆αλλά δε θα βιαστεί !!! Και 35 καλά δεν είναι? Δε γνωρίζω....

      On 10/5/2024 at 6:24 ΜΜ, Angot είπε:

      καλε η μέθη είναι ότι καλύτερο , σιγά μην κάθεσαι να πονάς και να αγχώνεσαι ! εγώ σ λέω εκανα αυτές τις 3 αλλά δεν θυμαμαι ημέρες ! εκανα σίγουρα 2η ημέρα περιόδου και μετά δεν θυμαμαι 

      Μέθη και ξερο ψωμί!!!! 😁

      • Μου αρέσει 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

Το Clear Blue σε ενημερώνει πότε αρχίζει να αυξάνεται η LH (οπότε αρχίζουμε τις επαφές) αλλά αυτό κρατάει 2 ημέρες και μετά είναι η ωορρηξία (οπότε και αλλάζει η σήμανση) όπου είναι η ώρες (12-24)που απελευθερώνεται το ωάριο και είναι έτοιμο για γονιμοποίηση.

Απλά εμένα οι 2 ημέρες έγιναν 6 σε αυτόν το κύκλο.

Η αλήθεια είναι ότι μετά από 1,5 χρόνο και μετά από οοοοοτι εξέταση που μπορείς να σκεφτείς και με πολύ καλά αποτελέσματα, με πιάνει το παράπονο...

Βέβαια εμείς έχουμε το θέμα της ηλικίας και δεν νομίζω να καταφέρουμε φυσική σύλληψη...

Εσύ είσαι αλλιώς και είναι θέμα χρόνου να τα καταφέρεις!!


LZ71p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 27 λεπτά , Andriani76 είπε:

Το Clear Blue σε ενημερώνει πότε αρχίζει να αυξάνεται η LH (οπότε αρχίζουμε τις επαφές) αλλά αυτό κρατάει 2 ημέρες και μετά είναι η ωορρηξία (οπότε και αλλάζει η σήμανση) όπου είναι η ώρες (12-24)που απελευθερώνεται το ωάριο και είναι έτοιμο για γονιμοποίηση.

Απλά εμένα οι 2 ημέρες έγιναν 6 σε αυτόν το κύκλο.

Η αλήθεια είναι ότι μετά από 1,5 χρόνο και μετά από οοοοοτι εξέταση που μπορείς να σκεφτείς και με πολύ καλά αποτελέσματα, με πιάνει το παράπονο...

Βέβαια εμείς έχουμε το θέμα της ηλικίας και δεν νομίζω να καταφέρουμε φυσική σύλληψη...

Εσύ είσαι αλλιώς και είναι θέμα χρόνου να τα καταφέρεις!!

Α κατάλαβα, είναι όπως το αχνό της hometest που σου λέει να περιμένεις το έντονο χρώμα στη γραμμούλα για να το εκλάβεις ως θετικό. Κι εγώ από τότε μετράω τις 2 μέρες, από το έντονο θετικό. Σε ευχαριστώ για την ενθάρρυνση και ανταποδίδω!!! Μακάρι να είμαστε σύντομα τυχερές και να λέμε για άλλα θέματα περί εγκυμοσύνης!!!

πρίν από 43 λεπτά , noni90 είπε:

Το σπερμοδιαγραμμα το επαναληπτικο τι νουμερα ειχε? προφανως για να μη βρισκει κατι ειναι θεμα χρονου.... αλλιως κατι θα εβρισκε θα τους βλεπατε κ πιο διστακτικους! Τωρα αφου ειναι ολα μια χαρα ουσιαστικα πρεπει να εστιασετε στις επαφες σας!θα ερθει η ωρα κ συντομα, μη στεναχωριεσαι.... ξερω ειναι δυσκολο εκει που εισαι ημουν κ εγω... κ οταν θα ερθει θα τα ξεχασεις ολα αυτο στο υποσχομαι!

σακχαρο ινσουλινη τσεκαρες?

Ναι τα είδα και αυτά.. σάκχαρο ορού 90, γλυκοζυλιωμένη αιμοσφαιρίνη HbA1c 4,7%, SGOT 15, SGPT 12, κρεατινίνη 0,75 και χολιστερίνη καλή κακή τριγλυκαιρίδια που είδα όλα κομπλέ ήταν κι αυτά... κι ας έχω πάρει 2 κιλά από 65 στα 67!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@kido μου είσαι στις γόνιμες μέρες? Και εγώ είμαι τώρα. Να σας ρωτήσω βρε κορίτσια οι γόνιμες πάνω κάτω είναι 7 με 8 έτσι? Πόσες φορές έχετε επαφή? Εγώ έχω μόνο 3 ! Αλλά ξέρω ακριβώς την ωορηξια μ γτ και την νιώθω πονάω κ την βλέπω από το τεστ.


LolXp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Flo flo είπε:

@kido μου είσαι στις γόνιμες μέρες? Και εγώ είμαι τώρα. Να σας ρωτήσω βρε κορίτσια οι γόνιμες πάνω κάτω είναι 7 με 8 έτσι? Πόσες φορές έχετε επαφή? Εγώ έχω μόνο 3 ! Αλλά ξέρω ακριβώς την ωορηξια μ γτ και την νιώθω πονάω κ την βλέπω από το τεστ.

Εμένα τώρα τελειωνει η περίοδος μου. Από αύριο αρχίζω επαφές θα είμαι καθαρή. Οι γόνιμες πάνε ανάλογα με τον κύκλο. Εγώ που κάνω 28άρη και έχω οωρρηξία στη μέση είναι η βδομάδα από 11η-18η περίπου... με κορύφωση το τριήμερο της οωρρηξίας 13η-14η-15η.... Καλύτερα να έχεις επαφές τότε λένε, καποιοι λένε κάθε μέρα, καποιοι άλλοι μέρα παρά μέρα... Κι εμείς δεν έχουμε πολλές, αλλά αν μπορούμε 3-4 εκεί μέσα στη βδομάδα αυτή, νομίζω ότι μια χαρά είναι!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , kido είπε:

Είχε περίπου όσα και με το μικρόβιο (35 εκατ ανά ml και 220 εκατ ολικό αριθμό)...γυναικολόγος και ουρολογος που το πήγαμε μας είπαν ότι μάλλον δεν είχε επηρεαστεί το σπέρμα από το μικρόβιο γιατι ήταν καλές οι τιμές και πριν και μετά. Πριν κάνω σαλπιγγογραφία θα κάνουμε κι ένα επαναληπτικό γιατί θα έχει περάσει και ένα εξάμηνο. Να επιβεβαιώσουμε ότι είναι οκ. Παίρνει και βιταμίνες ο συζυγος, μαζί τις pregnacare for him and her. Ρώτησα τον ενδοκρινολόγο για τα inofert που ειχες πει εσύ και άλλες κοπέλες αλλά μου ειπε ότι δεν βλέπει λόγο να τα πάρω με τις ορμόνες μου και να ρωτήσω το γυναικολόγο αφού κάνω υπέρυχο. Γιατί λέει τα δίνουν σε πολυκυστικές συνήθως. Ξέρω ότι όταν μείνω ούτε που θα τα σκέφτομαι αλλά κλείσαμε ηδη χρόνο και μου την έχει βαρέσει! Σόρρυ για το πρήξιμο! 

κ εγω πολυκυστικες δεν ειχα, ειχα λιγο στη μια πολυκυστικη υφη ( κ τελικα απο αυτην επιασα, την "χαλασμενη" μου). δε πρηζεις κανεναν παντως! ινοφερτ μου εδωσε κ glucophage. Απλα απο το ιστορικο δε φανηκε κατι στις εξετασεις. δεν ζητας κανενα ελεγχο για αντισταση σε ινσουλινη? ετσι για σιγουρια πιο πολυ να το αποκλεισεις κ αυτο

πρίν από 25 λεπτά , kido είπε:

Α κατάλαβα, είναι όπως το αχνό της hometest που σου λέει να περιμένεις το έντονο χρώμα στη γραμμούλα για να το εκλάβεις ως θετικό. Κι εγώ από τότε μετράω τις 2 μέρες, από το έντονο θετικό. Σε ευχαριστώ για την ενθάρρυνση και ανταποδίδω!!! Μακάρι να είμαστε σύντομα τυχερές και να λέμε για άλλα θέματα περί εγκυμοσύνης!!!

Ναι τα είδα και αυτά.. σάκχαρο ορού 90, γλυκοζυλιωμένη αιμοσφαιρίνη HbA1c 4,7%, SGOT 15, SGPT 12, κρεατινίνη 0,75 και χολιστερίνη καλή κακή τριγλυκαιρίδια που είδα όλα κομπλέ ήταν κι αυτά... κι ας έχω πάρει 2 κιλά από 65 στα 67!

καμπυλη να κανεις ρε μικρουλι μου.. κ εμενα ολα καλα μου εβγαιναν αλλα τελικα εκει ηταν το θεμα...... 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , noni90 είπε:

κ εγω πολυκυστικες δεν ειχα, ειχα λιγο στη μια πολυκυστικη υφη ( κ τελικα απο αυτην επιασα, την "χαλασμενη" μου). δε πρηζεις κανεναν παντως! ινοφερτ μου εδωσε κ glucophage. Απλα απο το ιστορικο δε φανηκε κατι στις εξετασεις. δεν ζητας κανενα ελεγχο για αντισταση σε ινσουλινη? ετσι για σιγουρια πιο πολυ να το αποκλεισεις κ αυτο

καμπυλη να κανεις ρε μικρουλι μου.. κ εμενα ολα καλα μου εβγαιναν αλλα τελικα εκει ηταν το θεμα...... 

Να ζητήσω αλλά είναι άλλες αυτές; Ο παθολόγος μπορει; Γιατι γυναικολόγος και ενδοκρινολόγος δεν μου τις είπαν; Δε θα φαίνονταν λες κάποια ένδειξη;

Μη μου βάζεις φωτιές τώρα!! Τι να ζητήσω αντίσταση σε ινσουλίνη και καμπύλη σακχάρου; Αυτές μου λείπουν; Δεν θα αφήσω τίποτα όλες θα τις κάνω!!!

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Efouko είπε:

Σ ευχαριστω πολύ @lina μου !!!

@MelinaFo στην αγ.Σοφιας είναι κοπέλα μου αυτό που πήγαμε εμείς. Μου το σύστησαν δύο γυναικολόγοι Αndrologylab λέγεται . Googlare το να βρεις το site τους. Έχουν πολλές πληροφορίες.

@kido μου δε θυμάμαι πρέπει να το τσεκαρω για την απόκλιση που λες. Αλλά το πιο λογικό είναι να εκαναν οι πρώτοι λάθος. Φτηνή εξέταση δε τη λες αλλά τώρα που φτάσαμε ως εδώ θα χορέψουμε δε μπορουμε να κάνουμε και αλλιώς!! Είδα και κάτι άσχημα όνειρα σήμερα... Σηκώθηκα με ψυχολογία στα πατώματα.

 

 

Καταλαβα ειναι η Λυμπερη, τωρα ειναι τμημα μεσα στην Euromedica!  Εκει προσανατολιζομαστε να κανουμε την επανεξεταση! Σε ευχαριστω για την απαντηση ευχομαι συντομα να αποκτησετε το μωρακι σας!!!


tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kido είπε:

Δεν τα έχω παραγγείλει ακόμα, να σου πω την αλήθεια γιατί αγχώνομαι. Το σκέφτομαι. Αλλά πως θα ξέρω ότι πετυχαίνω σίγουρα τις μερες? Θέλω να έχω όσες πιο πολλές και στοχευμένες επαφές γίνεται..

Απο το τελ της περιοδου σου, μερα παρα μερα, χαλαρα κ χωρίς πιεση. 

  • Ευχαριστώ 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , kido είπε:

Να ζητήσω αλλά είναι άλλες αυτές; Ο παθολόγος μπορει; Γιατι γυναικολόγος και ενδοκρινολόγος δεν μου τις είπαν; Δε θα φαίνονταν λες κάποια ένδειξη;

Μη μου βάζεις φωτιές τώρα!! Τι να ζητήσω αντίσταση σε ινσουλίνη και καμπύλη σακχάρου; Αυτές μου λείπουν; Δεν θα αφήσω τίποτα όλες θα τις κάνω!!!

Εμενα ενδοκρινολογος μου εδωσε το glucophage αλλα χωρις να κανω εξετασεις. Απλα επειδη εχω λιγα κιλακια ( γυρω στα 5 παραπανω απ το κανονικο) και ο πατερας μου ειναι διαβητικος, υπεθεσε οτι ειναι αυτο κ επεσε μεσα. το ινοφερτ απλα για ενισχυση ο γυναικολογος μου εδωσε αντι για φυλλικο οξυ βιταμινη ειναι ετσι κ αλλιως. κανονικα για να σου το δωσουν κανουν καμπυλη σακχαρου κ καμπυλη ινσουλινης. Δε θελω να σου βαλω φωτιες απλα λεω ρε παιδι μου μηπως να το κοιταγες κ αυτο ειναι αρκετα συχνο φαινομενο.... Ετσι μια ιδεα ειπα κ εγω... γιατι το επομενο βημα ηταν παρεμβατικο ( σαλπιγγογραφια). 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@kido κορίτσι σορυ πόσο καιρό προσπαθείς σε ρωτάω δεν θυμάμαι πόσο μ χες πει .Ξέρεις τι κάνω εγώ? Είμαι στον 3 μήνα προσπαθειών ξέρω είναι νωρίς ακόμα αλλά κάθε μήνα κάνω κ κάποιες εξετάσεις λίγο λίγο χωρίς άγχος και πίεση. Ειμαι 32 άμα έχω κάτι να το βρω από τώρα να μην ταλαιπωρούμε μετά. Πχ τον προηγούμενο μήνα έκανα όλες τις ορμονικές fsh Lh Prl κτλ .Αυτόν τον μήνα έκανα amhκ πήγα Ενδοκρινολογο για θυροειδη .Τον άλλο μήνα μάλλον θα κάνουμε σπερματοδιαγραμμα (ελπίζω να μην χρειαστεί)Αλλά οι εξετάσεις είναι πολλές που πρέπει να γίνονται αλλά δεν θέλει άγχος. Αυτήν την εξέταση πάντως θέλω να την κάνω κ εγώ όπως κ της θρομβωφηλιας 


LolXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 9 λεπτά , Flo flo είπε:

@kido κορίτσι σορυ πόσο καιρό προσπαθείς σε ρωτάω δεν θυμάμαι πόσο μ χες πει .Ξέρεις τι κάνω εγώ? Είμαι στον 3 μήνα προσπαθειών ξέρω είναι νωρίς ακόμα αλλά κάθε μήνα κάνω κ κάποιες εξετάσεις λίγο λίγο χωρίς άγχος και πίεση. Ειμαι 32 άμα έχω κάτι να το βρω από τώρα να μην ταλαιπωρούμε μετά. Πχ τον προηγούμενο μήνα έκανα όλες τις ορμονικές fsh Lh Prl κτλ .Αυτόν τον μήνα έκανα amhκ πήγα Ενδοκρινολογο για θυροειδη .Τον άλλο μήνα μάλλον θα κάνουμε σπερματοδιαγραμμα (ελπίζω να μην χρειαστεί)Αλλά οι εξετάσεις είναι πολλές που πρέπει να γίνονται αλλά δεν θέλει άγχος. Αυτήν την εξέταση πάντως θέλω να την κάνω κ εγώ όπως κ της θρομβωφηλιας 

κοριτσι θρομβοφιλια γιατι αν επιτρεπεται?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , noni90 είπε:

κοριτσι θρομβοφιλια γιατι αν επιτρεπεται?

Καλησπέρα κορίτσι. Γιατί έχει πρόβλημα η μάνα μου και φοβαμαι να μην είναι κληρονομικό .Βέβαια η μάνα μου με έπιασε στο ενάμιση χρόνο. Αλλά έχει κ η γιαγιά μου κτλ ...Έκανα κ μια φορά σκληροθεραπεια σ έναν μικρό κισσό που είχα...


LolXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Flo flo είπε:

Καλησπέρα κορίτσι. Γιατί έχει πρόβλημα η μάνα μου και φοβαμαι να μην είναι κληρονομικό .Βέβαια η μάνα μου με έπιασε στο ενάμιση χρόνο. Αλλά έχει κ η γιαγιά μου κτλ ...Έκανα κ μια φορά σκληροθεραπεια σ έναν μικρό κισσό που είχα...

Η θρομβοφιλια σχετιζεται με θεματα συλληψης? Δε το γνωριζα αυτο! εφοσον υπαρχει κληρονομικοτητα καλα θα κανεις να το κοιταξεις κ για την εξελιξη της εγκυμοσυνης οταν με το καλο συλλαβεις!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , noni90 είπε:

Η θρομβοφιλια σχετιζεται με θεματα συλληψης? Δε το γνωριζα αυτο! εφοσον υπαρχει κληρονομικοτητα καλα θα κανεις να το κοιταξεις κ για την εξελιξη της εγκυμοσυνης οταν με το καλο συλλαβεις!

Η θρομβοφιλια  προκαλει θρομβοφλεβίτιδα, στειρότητα, αποβολή ή ενδομήτριο θάνατο του εμβρύου, αποκόλληση πλακούντα, ενδομήτρια καθυστέρηση ανάπτυξης του εμβρύου ή και προεκλαμψία.

Θέλει λίγο προσοχή. Είναι η επόμενη εξέταση που θα γίνει από μεριάς μου η τον Αύγουστο η τον Σεπτέμβρη .

  • Μου αρέσει 1

LolXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...