Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ξέρεις τι σκέφτηκα? Στην επόμενη προσπάθεια δεν θα κάνω κανένα τεστ και θα πάω μόνο για χοριακη.Επισης,αν δεν πιάσει ούτε το επόμενο,πιστεύω πως όλο και κάποιο υγιές θα έχουμε από την επόμενη ωοληψια.Ευτυχως έχω σούπερ γιατρό,τον εμπιστεύομαι 100%

      Εσύ τι έκανες για να μηδενιστεί η χοριακη? 

      Σε νιώθω...και ειλικρινά στεναχωρεθηκα πάρα πολύ...ήμουν τόσο σίγουρη ότι όλα θα πάνε καλά...εύχομαι τουλάχιστον να πεσει γρήγορα η χοριακη όσο γίνεται να μπεις ξανά στην κανονικοτητα σου.... μεγάλο βάλσαμο που έχεις το παιδάκι σου! Πάρε όσο χρόνο χρειαστείς και να ξέρεις θα τα καταφέρεις συντομα! 🥰Το σώμα έχει μνήμη..όσες έχουν γίνει ήδη μανούλες συχνά είναι πιο εύκολο.

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

Just now, melanouri είπε:

Καλησπέρα σε όλους, είμαι νέα στην ομάδα. Θα ήθελα τη βοήθειά σας, καθώς αύριο το απόγευμα έκλεισα ραντεβού με γυναικολόγο. Είμαι έγγυος;

Να αναφέρω ότι περίμενα σήμερα περίοδο (28η μέρα σε κανονικό κύκλο), έχω τρομερή υπνηλία εδώ και μια βδομάδα, κράμπες χαμηλά στη κοιλιά από προχθες, και απίστευτο πόνο στη μέση εδώ και μια βδομάδα. Η θερμοκρασία μου σήμερα ήταν 37,3, χθες 37,1.

Δύο τεστ εγκυμοσύνης έκανα χθες και βγήκε πολύ αχνή ροζ γραμμή, θα ξανακάνω άλλο ένα αύριο το πρωί (που ουσιαστικά θα είναι 1η μέρα καθυστέρησης). :-+

 

(προσπαθώ να βρω έναν τρόπο να επισυνάψω εικόνα του τεστ, αλλά χωρίς επιτυχία).

Μαλλον είσαι!!! Με αχνό θετικό!!! Συγχαρητήρια!!! Αν θες βάλτο προφίλ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 2 λεπτά , melanouri είπε:

Καλησπέρα σε όλους, είμαι νέα στην ομάδα. Θα ήθελα τη βοήθειά σας, καθώς αύριο το απόγευμα έκλεισα ραντεβού με γυναικολόγο. Είμαι έγγυος;

Να αναφέρω ότι περίμενα σήμερα περίοδο (28η μέρα σε κανονικό κύκλο), έχω τρομερή υπνηλία εδώ και μια βδομάδα, κράμπες χαμηλά στη κοιλιά από προχθες, και απίστευτο πόνο στη μέση εδώ και μια βδομάδα. Η θερμοκρασία μου σήμερα ήταν 37,3, χθες 37,1.

Δύο τεστ εγκυμοσύνης έκανα χθες και βγήκε πολύ αχνή ροζ γραμμή, θα ξανακάνω άλλο ένα αύριο το πρωί (που ουσιαστικά θα είναι 1η μέρα καθυστέρησης). :-+

 

(προσπαθώ να βρω έναν τρόπο να επισυνάψω εικόνα του τεστ, αλλά χωρίς επιτυχία).

συνχαρητηρια εισαι εγκυος! αυριο το πρωι πηγαινε σε ενα μικροβιολογικο κ κανε μια χοριακη. κοστιζει γυρω στα 12 ευρω κ το αποτελεσμα θα βγει μεσα σε 3-4 ωρες. το λεω γιατι ο γιατρος αυτο θα θελει να δει το νουμερο της χοριακης κατα τα αλλα τοσο νωρις δεν μπορει να δει τιποτα. μονο απτην χοριακη θα καταλαβει πως τα πατε.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , melanouri είπε:

Καλησπέρα σε όλους, είμαι νέα στην ομάδα. Θα ήθελα τη βοήθειά σας, καθώς αύριο το απόγευμα έκλεισα ραντεβού με γυναικολόγο. Είμαι έγγυος;

Να αναφέρω ότι περίμενα σήμερα περίοδο (28η μέρα σε κανονικό κύκλο), έχω τρομερή υπνηλία εδώ και μια βδομάδα, κράμπες χαμηλά στη κοιλιά από προχθες, και απίστευτο πόνο στη μέση εδώ και μια βδομάδα. Η θερμοκρασία μου σήμερα ήταν 37,3, χθες 37,1.

Δύο τεστ εγκυμοσύνης έκανα χθες και βγήκε πολύ αχνή ροζ γραμμή, θα ξανακάνω άλλο ένα αύριο το πρωί (που ουσιαστικά θα είναι 1η μέρα καθυστέρησης). :-+

 

(προσπαθώ να βρω έναν τρόπο να επισυνάψω εικόνα του τεστ, αλλά χωρίς επιτυχία).

Καλησπέρα, ναι λογικα εισαι. Γιατρο λόγω του τεστ πας η τρέχει κατι αλλο? 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , linaa είπε:

συνχαρητηρια εισαι εγκυος! αυριο το πρωι πηγαινε σε ενα μικροβιολογικο κ κανε μια χοριακη. κοστιζει γυρω στα 12 ευρω κ το αποτελεσμα θα βγει μεσα σε 3-4 ωρες. το λεω γιατι ο γιατρος αυτο θα θελει να δει το νουμερο της χοριακης κατα τα αλλα τοσο νωρις δεν μπορει να δει τιποτα. μονο απτην χοριακη θα καταλαβει πως τα πατε.

αχ!!!! σκεφτόμουν μην κάνω τίποτα μόνη μου, να κάνω αύριο που λογικά θα με παραπέμψει, όχι;

πρίν από 4 λεπτά , kido είπε:

Κάτι αχνοφαίνεται!!! Αύριο θα είναι πιο έντονη!!! Να πάνε όλα καλά!!! Κάνε και αίματος να είσαι σίγουρη!!!

κοντεύω να τρελαθώ απ' την αγωνία!

πρίν από 5 λεπτά , Smile89 είπε:

Προτιμοτερη Ειναι η επιλογή της χοριακης Γιατι και ο γιατρός Χρειαζεται την τιμή της. 

έλεγα να περιμένω αύριο την επίσκεψη στον γιατρό, γιατί έχουν περάσει 4 εβδομάδες από την τελευταία μου περίοδο, ίσως μου κάνει υπερηχογράφημα???

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , melanouri είπε:

μίκρυνα πολύ την εικόνα για να μπει προφίλ. καταλαβαίνετε την αχνή γραμμή;

 

Προσπαθούσατε καιρό; Πρώτη εγκυμοσυνη είναι; Λογικό είναι να έχεις αγωνία!!! Απορώ πως δεν έκανες και σήμερα ένα τεστ! Εγώ όσο μπορώ να δω από δω, θετικό μου φαίνεται. Κάτι βλέπω νομίζω! Μακάρι να εξελιχθούν όλα καλά! Αύριο θα ξερεις! Γράψε να μας πεις τα νέα!

Link to comment
Share on other sites

είμαστε 2,5 χρόνια μαζί, 10/6 παντρευτήκαμε και ένα μήνα πριν είχαμε ξεκινήσει όχι βέβαια τόσο οργανωμένα όσο αυτόν τον μήνα (είχα αγοράσει κι έκανα τεστ ωορρηξίας και πήγαμε βουρ στο ψητό)!!!! έχω τόσο άγχος και χαρά μαζί, που κλαίω συνέχεια από το πρωί που έκανα ξανά το τεστ. χθες ήταν λιγότερο αχνή η γραμμούλα και σκεφτόμουν ότι θα αδιαθετούσα επειδή είχα κράμπες...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 3 λεπτά , melanouri είπε:

αχ!!!! σκεφτόμουν μην κάνω τίποτα μόνη μου, να κάνω αύριο που λογικά θα με παραπέμψει, όχι;

κοντεύω να τρελαθώ απ' την αγωνία!

έλεγα να περιμένω αύριο την επίσκεψη στον γιατρό, γιατί έχουν περάσει 4 εβδομάδες από την τελευταία μου περίοδο, ίσως μου κάνει υπερηχογράφημα???

Κολπικό υπερηχο λογικα θα σου κανει. Κοίτα τώρα που το Εκλεισες πηγαινε βρε. Στον γιατρο εξηγησες Γιατι πας? 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

εσείς, κορίτσια;;;;; με την αγωνία μου με συγχωρείτε που δεν σας ρώτησα ακόμα, σας πήρα μονότερμα

πρίν από 4 λεπτά , Smile89 είπε:

Κολπικό υπερηχο λογικα θα σου κανει. Κοίτα τώρα που το Εκλεισες πηγαινε βρε. Στον γιατρο εξηγησες Γιατι πας? 

ναι! :-)

Link to comment
Share on other sites

Just now, melanouri είπε:

είμαστε 2,5 χρόνια μαζί, 10/6 παντρευτήκαμε και ένα μήνα πριν είχαμε ξεκινήσει όχι βέβαια τόσο οργανωμένα όσο αυτόν τον μήνα (είχα αγοράσει κι έκανα τεστ ωορρηξίας και πήγαμε βουρ στο ψητό)!!!! έχω τόσο άγχος και χαρά μαζί, που κλαίω συνέχεια από το πρωί που έκανα ξανά το τεστ. χθες ήταν λιγότερο αχνή η γραμμούλα και σκεφτόμουν ότι θα αδιαθετούσα επειδή είχα κράμπες...

Αχ κορίτσι μου σε καταλαβαίνω όλες εδώ! Σκέψου ότι το πρώτο βήμα μαλλον έγινε. Τώρα να είσαι χαλαρή και αισιόδοξη και να το επιβεβαιώσεις αύριο με το γιατρό σου! Είστε τυχεροί και αποτελεσματικοί και σας ήρθε γρήγορα! Μπραβοοοοο

Link to comment
Share on other sites

απλά δεν είχα στάνταρ γυναικολόγο γιατί έχω έρθει εδώ και 14 χρόνια από το Βόλο και όσες φορές έκανα τεστ παπ κτλ το έκανα μέσω της ασφαλιστικής μου και κάθε φορά ήταν διαφορετικός.

τώρα βρήκα τον κο Κακαλέτρη και αύριο θα τον γνωρίσω

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , melanouri είπε:

εσείς, κορίτσια;;;;; με την αγωνία μου με συγχωρείτε που δεν σας ρώτησα ακόμα, σας πήρα μονότερμα

ναι! :-)

Οκ τοτε, να ακους πρωτα απο όλα τον γιατρό σου. Συγχαρητήρια!! 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...