Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 30 λεπτά , Neverstop είπε:

      Να σέ ρωτήσω? γιατί το έχεις σχεδόν δεδομένο πως θα γεννήσεις νωρίς? από όσο θυμάμαι ο τράχηλος δεν είχε κοντύνει πολύ κι έκανες και περίδεση. έγινε κάτι άλλο?

      πήγε στο 2 από 2,5 σε 14 ημέρες 30η εβδομάδα ! ο γιατρός μου το έχει πει ότι θα γεννήσω πιο νωρίς! είπε ως 35 θα φτάσουμε.   τώρα τι να σ πω

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 2 λεπτά , kido είπε:

Είμαι αδιάθετη πφφφφφ!!! Θα πάρω τεστ οωρρηξιας και Ιουλιο Αύγουστο θα τον τρελανω τον άντρα μου!! Αλλιώς από Σεπτέμβρη σαλπιγγογραφια τέρμα τα ψέμματα!! Μπράβο σου πολύ χαίρομαι!!! Εννοείται να ψωνίσεις, πάρε πρώτα απαλά χρώματα που τα φορούν όλοι και έπειτα που θα είναι σίγουρο ξεκινάς τα ροζ!!!!

Καλημέρα κοριτσια! 

Δωστου και μην σταματήσεις. Ξεκινα σερί από 12η μέχρι 16η ! Σου πέφτει Πεμπτη η 12η και μετά το Π/Σ/Κ τέλεια!! 

@noni90 με το καλό το ραντεβουδάκι σας!! Μπράβο κοπέλα μου όλα καλα με το καλό να το πάρεις αγκαλίτσα!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 3 λεπτά , Beboula25 είπε:

Καλημέρα κοριτσια! 

Δωστου και μην σταματήσεις. Ξεκινα σερί από 12η μέχρι 16η ! Σου πέφτει Πεμπτη η 12η και μετά το Π/Σ/Κ τέλεια!! 

@noni90 με το καλό το ραντεβουδάκι σας!! Μπράβο κοπέλα μου όλα καλα με το καλό να το πάρεις αγκαλίτσα!

Εσυ βρε κοριτσι ποια ειναι τα νεα σου? σας εχω χασει ουτε που προλαβαινω να τα διαβαζω καλα τα θεματα! σε ευχαριστω για την ευχη σου! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , noni90 είπε:

Εσυ βρε κοριτσι ποια ειναι τα νεα σου? σας εχω χασει ουτε που προλαβαινω να τα διαβαζω καλα τα θεματα! σε ευχαριστω για την ευχη σου! 

Την Δευτέρα μια μέρα πριν την αναμενόμενη έκανα τεστ και ήταν θετικοοο! Τι να σου λέω ελεγα πως σίγουρα θα αδιαθετησω και το έκανα για να μην το σκέφτομαι.Μεχρι κ το τεστ ελεγα μου κάνει πλάκα γιατί ήταν παρα πολύ αχνό. Το καλύτερο δώρο 11 μερες μετά τον γαμο μας και δυο μερες από την γιορτή μου τι άλλο να ζητούσα..

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Beboula25 είπε:

Την Δευτέρα μια μέρα πριν την αναμενόμενη έκανα τεστ και ήταν θετικοοο! Τι να σου λέω ελεγα πως σίγουρα θα αδιαθετησω και το έκανα για να μην το σκέφτομαι.Μεχρι κ το τεστ ελεγα μου κάνει πλάκα γιατί ήταν παρα πολύ αχνό. Το καλύτερο δώρο 11 μερες μετά τον γαμο μας και δυο μερες από την γιορτή μου τι άλλο να ζητούσα..

Αληθεια? Κοριτσι μου μπραβο!!!! Μια ανεφελη κ τελειομηνη εγκυμοσυνη, ολα να πανε καλα! Μπραβο δε ξερεις ποσο χαρηκα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 53 λεπτά , Beboula25 είπε:

Καλημέρα κοριτσια! 

Δωστου και μην σταματήσεις. Ξεκινα σερί από 12η μέχρι 16η ! Σου πέφτει Πεμπτη η 12η και μετά το Π/Σ/Κ τέλεια!! 

@noni90 με το καλό το ραντεβουδάκι σας!! Μπράβο κοπέλα μου όλα καλα με το καλό να το πάρεις αγκαλίτσα!

Έτσι Κική μου, βγάλε μου προγραμμα λέμε, οργάνωσε με!!!! Με το καλό η χοριακη σου σήμερα περιμένουμε!!!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , kido είπε:

Έτσι Κική μου, βγάλε μου προγραμμα λέμε, οργάνωσε με!!!! Με το καλό η χοριακη σου σήμερα περιμένουμε!!!

Βρε κουκλι, δεν αφήνεις τα τεστ ωορρηξίας λεω γω, να είσαι τέρμα χαλαρή τώρα δυο μηνακια? 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Smile89 είπε:

Βρε κουκλι, δεν αφήνεις τα τεστ ωορρηξίας λεω γω, να είσαι τέρμα χαλαρή τώρα δυο μηνακια? 

Δεν τα έχω παραγγείλει ακόμα, να σου πω την αλήθεια γιατί αγχώνομαι. Το σκέφτομαι. Αλλά πως θα ξέρω ότι πετυχαίνω σίγουρα τις μερες? Θέλω να έχω όσες πιο πολλές και στοχευμένες επαφές γίνεται..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , kido είπε:

Δεν τα έχω παραγγείλει ακόμα, να σου πω την αλήθεια γιατί αγχώνομαι. Το σκέφτομαι. Αλλά πως θα ξέρω ότι πετυχαίνω σίγουρα τις μερες? Θέλω να έχω όσες πιο πολλές και στοχευμένες επαφές γίνεται..

E αμα σε αγχωνουν τι τα θελεις βρε συ? Εγω τα χρησιμοποιησα κ με βοηθησαν πολυ... αλλα δε με αγχωνε η ιδεα.... απλα οταν ερχονταν οι μερες που εβλεπα θετικο τεστακι ωορρηξιας ελεγα μακαρι να εχουμε επαφη! Και παντα ειχαμε γιατι δε θυμωσα 2 φορες που δεν εκατσε οποτε δεν τον πηρα απ τα μουτρα τον αντρα μου. Αλλωστε να ξερεις απο οταν δεις θετικο τεστ εχεις 24 με 48 ωρες να κανεις ωορρηξια... οποτε κ να μη κανεις εκεινη τη μερα κανεις την επομενη που λεει ο λογος...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , noni90 είπε:

E αμα σε αγχωνουν τι τα θελεις βρε συ? Εγω τα χρησιμοποιησα κ με βοηθησαν πολυ... αλλα δε με αγχωνε η ιδεα.... απλα οταν ερχονταν οι μερες που εβλεπα θετικο τεστακι ωορρηξιας ελεγα μακαρι να εχουμε επαφη! Και παντα ειχαμε γιατι δε θυμωσα 2 φορες που δεν εκατσε οποτε δεν τον πηρα απ τα μουτρα τον αντρα μου. Αλλωστε να ξερεις απο οταν δεις θετικο τεστ εχεις 24 με 48 ωρες να κανεις ωορρηξια... οποτε κ να μη κανεις εκεινη τη μερα κανεις την επομενη που λεει ο λογος...

Ναι αυτό με αγχώνει ότι θα πρέπει να κάνουμε ντε και καλά τότε. Δεν ξέρω, 3 -4 φορές που έχω κάνει τη βρίσκω εύκολα τη 13η μέρα συνήθως. Ο άντρας μου το έχει δει παιχνίδι, μου λέει κάνε πρώτα να δω τη γραμμή και μετά θα αποδώσω! Για να με χαλαρώσει! Γιατί εγώ το έκανα, έβρισκα θετικό, δεν κάναμε σεξ πάντα, στράβωνα μετά και όταν του το ξεφούρνισα ότι εγώ κάθομαι και κατουράω σε ποτηράκια να ξέρω τη μέρα κι εσύ δεν προσπαθείς να το εκμεταλλευτούμε όπως πρέπει, μου λέει σωστά ''γιατί μου το είπες; Άμα μου το έλεγες θα το έπιανα το υπονοούμενο.'' Οπότε μετά του το έλεγα και είχε πλάκα και κάναμε και σεξ τη μέρα του θετικού και τις 2 επόμενες και δεν αγχωνόμουν, άρα μόνο έτσι αν είναι θα ξαναπάρω! Έγκυος βέβαια δεν έμεινα και μετά σκεφτόμουν ''μα αφού πιάσαμε σίγουρα τις μέρες με το τεστ γιατί δεν έγινε;'' Γενικά μια παράνοια... Προσπαθώ να κάνω ότι καλύτερο μπορώ γιατί περνάει ο καιρός Νόνη μου και αποτέλεσμα μηδέν!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , kido είπε:

Ναι αυτό με αγχώνει ότι θα πρέπει να κάνουμε ντε και καλά τότε. Δεν ξέρω, 3 -4 φορές που έχω κάνει τη βρίσκω εύκολα τη 13η μέρα συνήθως. Ο άντρας μου το έχει δει παιχνίδι, μου λέει κάνε πρώτα να δω τη γραμμή και μετά θα αποδώσω! Για να με χαλαρώσει! Γιατί εγώ το έκανα, έβρισκα θετικό, δεν κάναμε σεξ πάντα, στράβωνα μετά και όταν του το ξεφούρνισα ότι εγώ κάθομαι και κατουράω σε ποτηράκια να ξέρω τη μέρα κι εσύ δεν προσπαθείς να το εκμεταλλευτούμε όπως πρέπει, μου λέει σωστά ''γιατί μου το είπες; Άμα μου το έλεγες θα το έπιανα το υπονοούμενο.'' Οπότε μετά του το έλεγα και είχε πλάκα και κάναμε και σεξ τη μέρα του θετικού και τις 2 επόμενες και δεν αγχωνόμουν, οπότε μόνο έτσι αν είναι θα ξαναπάρω! Έγκυος βέβαια δεν έμεινα, οπότε μετά λέω μα αφού πιάσαμε σίγουρα τις μέρες με το τεστ γιατί δεν έγινε; Γενικά μια παράνοια... Προσπαθώ να κάνω ότι καλύτερο μπορώ γιατί περνάει ο καιρός Νόνη μου και αποτέλεσμα μηδέν!

κ εμενα το ηξερε απ την αρχη κ επειδη τον ειχα βαλει στο παιχνιδι το εβλεπε σαν πλακα και μαλιστα μου ελεγε "ειναι σημερα η μερα η να κρατηθω?" κ εγω ελεγα πιανουμε τις μερες κ δεν ερχεται δε το θυμασαι? κ τελικα ειχα ενα θεματακι που σε 1 μηνα μεσα διορθωθηκε κ εμεινα... εσας μπορει ακομη να μην εχει τυχει βρε συ..... μην απελπιζεσαι αλλα καλα κανεις κ σχεδιαζεις τα επομενα βηματα... εχεις καλη καθοδηγηση απο γιατρους? εμενα αυτο ηταν το μεγαλο μου θεμα.. δεν ειχα καλη καθοδηγηση εξ αρχης. μετα βρηκα τους σωστους για μενα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , noni90 είπε:

κ εμενα το ηξερε απ την αρχη κ επειδη τον ειχα βαλει στο παιχνιδι το εβλεπε σαν πλακα και μαλιστα μου ελεγε "ειναι σημερα η μερα η να κρατηθω?" κ εγω ελεγα πιανουμε τις μερες κ δεν ερχεται δε το θυμασαι? κ τελικα ειχα ενα θεματακι που σε 1 μηνα μεσα διορθωθηκε κ εμεινα... εσας μπορει ακομη να μην εχει τυχει βρε συ..... μην απελπιζεσαι αλλα καλα κανεις κ σχεδιαζεις τα επομενα βηματα... εχεις καλη καθοδηγηση απο γιατρους? εμενα αυτο ηταν το μεγαλο μου θεμα.. δεν ειχα καλη καθοδηγηση εξ αρχης. μετα βρηκα τους σωστους για μενα!

Άλλαξα γυναικολόγο και αυτός μου είπε ότι όλα όσα έχω κάνει ως τώρα είναι οκ και να έχουμε περισσότερες επαφές (είπε από 11 έως και 19 που δεν φτάνουμε ποτέ τόσο πέρα εμείς, το πολύ ως 17η) αλλιώς μετά να κάνω σαλπιγγογραφία από Σεπτέμβριο. Το σπερμοδιάγραμμα καλό, το μικρόβιο που είχαμε έφυγε με αντιβίωση που πήραμε, επαναλάβαμε καλλιέργειες και ήταν καθαρές, η tsh ρυθμισμένη 1,2 και η βιταμίνη D ανεβασμένη πάνω από 30! Τι άλλο να κάνω πια η γυναίκααααα;;;; Πώς δεν τα θυμάμαι κοπέλα μου, αφού μαζί τα λέγαμε πριν κάποιους μήνες. Εσύ είχες ορμόνες να φτιάξεις, εμένα ο ενδοκρινολόγος τις βρήκε όλες τέλειες και είναι θέμα χρόνου λέει. Τι να πω... Μακάρι κι εμένα να έρθει επιτέλους η ώρα μου... μία πέφτω, μία συνέρχομαι....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , kido είπε:

Άλλαξα γυναικολόγο και αυτός μου είπε ότι όλα όσα έχω κάνει ως τώρα είναι οκ και να έχουμε περισσότερες επαφές (είπε από 11 έως και 19 που δεν φτάνουμε ποτέ τόσο πέρα εμείς, το πολύ ως 17η) αλλιώς μετά να κάνω σαλπιγγογραφία από Σεπτέμβριο. Το σπερμοδιάγραμμα καλό, το μικρόβιο που είχαμε έφυγε με αντιβίωση που πήραμε, επαναλάβαμε καλλιέργειες και ήταν καθαρές, η tsh ρυθμισμένη 1,2 και η βιταμίνη D ανεβασμένη πάνω από 30! Τι άλλο να κάνω πια η γυναίκααααα;;;; Πώς δεν τα θυμάμαι κοπέλα μου, αφού μαζί τα λέγαμε πριν κάποιους μήνες. Εσύ είχες ορμόνες να φτιάξεις, εμένα ο ενδοκρινολόγος τις βρήκε όλες τέλειες και είναι θέμα χρόνου λέει. Τι να πω... Μακάρι κι εμένα να έρθει επιτέλους η ώρα μου... μία πέφτω, μία συνέρχομαι....

Το σπερμοδιαγραμμα το επαναληπτικο τι νουμερα ειχε? προφανως για να μη βρισκει κατι ειναι θεμα χρονου.... αλλιως κατι θα εβρισκε θα τους βλεπατε κ πιο διστακτικους! Τωρα αφου ειναι ολα μια χαρα ουσιαστικα πρεπει να εστιασετε στις επαφες σας!θα ερθει η ωρα κ συντομα, μη στεναχωριεσαι.... ξερω ειναι δυσκολο εκει που εισαι ημουν κ εγω... κ οταν θα ερθει θα τα ξεχασεις ολα αυτο στο υποσχομαι!

σακχαρο ινσουλινη τσεκαρες?

Link to comment
Share on other sites

@kido μου κι εγώ τα ίδια...

Μόνο που αυτόν το μήνα έκανα τα τεστάκια (όπως κάθε μήνα τους τελευταίους 3 μήνες) και είδα ότι ενώ ήταν ανεβασμένη η LH (παίρνω τα Clear Blue και δείχνει 2 ημέρες πριν την ωορρηξία ότι είναι ανεβασμένη η LH) αλλά ωστόσο η ωορρηξία έγινε σήμερα (αλλάζει η σήμανση), δηλαδή την 21η ημέρα! Μετά από 6 ημέρες που είναι ανεβασμένη η LH. Για πρώτη φορά...

Θα ρωτήσω τον γιατρό την Τετάρτη που έχω ραντεβού γιατι έγινε αυτό αλλά χωρίς τα τεστάκια δεν θα το καταλάβαινα...

Μπορεί βέβαια να είναι και λόγω ηλικίας... Θα δούμε

Πάντος με τον σύζυγο είχαμε επαφές κάθε μέρα από την 14η ημέρα ως και σήμερα. Συνήθως κάνω ωορρηξία την 16 ημέρα με κύκλο 30 ημερών.

Για να δούμε...


LZ71p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , noni90 είπε:

Το σπερμοδιαγραμμα το επαναληπτικο τι νουμερα ειχε? προφανως για να μη βρισκει κατι ειναι θεμα χρονου.... αλλιως κατι θα εβρισκε θα τους βλεπατε κ πιο διστακτικους! Τωρα αφου ειναι ολα μια χαρα ουσιαστικα πρεπει να εστιασετε στις επαφες σας!θα ερθει η ωρα κ συντομα, μη στεναχωριεσαι.... ξερω ειναι δυσκολο εκει που εισαι ημουν κ εγω... κ οταν θα ερθει θα τα ξεχασεις ολα αυτο στο υποσχομαι!

Είχε περίπου όσα και με το μικρόβιο (35 εκατ ανά ml και 220 εκατ ολικό αριθμό)...γυναικολόγος και ουρολογος που το πήγαμε μας είπαν ότι μάλλον δεν είχε επηρεαστεί το σπέρμα από το μικρόβιο γιατι ήταν καλές οι τιμές και πριν και μετά. Πριν κάνω σαλπιγγογραφία θα κάνουμε κι ένα επαναληπτικό γιατί θα έχει περάσει και ένα εξάμηνο. Να επιβεβαιώσουμε ότι είναι οκ. Παίρνει και βιταμίνες ο συζυγος, μαζί δηλαδη, τις pregnacare for him and her. Ρώτησα τον ενδοκρινολόγο για τα inofert που ειχες πει εσύ και άλλες κοπέλες αλλά μου ειπε ότι δεν βλέπει λόγο να τα πάρω με τις ορμόνες μου και να ρωτήσω το γυναικολόγο, αφού κάνω πρώτα έναν υπέρυχο. Γιατί λέει τα δίνουν σε πολυκυστικές συνήθως...που δεν έχω. Ξέρω ότι όταν μείνω ούτε που θα τα σκέφτομαι, αλλά κλείσαμε ηδη χρόνο και μου την έχει βαρέσει! Σόρρυ για το πρήξιμο! 

πρίν από 3 λεπτά , Andriani76 είπε:

@kido μου κι εγώ τα ίδια...

Μόνο που αυτόν το μήνα έκανα τα τεστάκια (όπως κάθε μήνα τους τελευταίους 3 μήνες) και είδα ότι ενώ ήταν ανεβασμένη η LH (παίρνω τα Clear Blue και δείχνει 2 ημέρες πριν την ωορρηξία ότι είναι ανεβασμένη η LH) αλλά ωστόσο η ωορρηξία έγινε σήμερα (αλλάζει η σήμανση), δηλαδή την 21η ημέρα! Μετά από 6 ημέρες που είναι ανεβασμένη η LH. Για πρώτη φορά...

Θα ρωτήσω τον γιατρό την Τετάρτη που έχω ραντεβού γιατι έγινε αυτό αλλά χωρίς τα τεστάκια δεν θα το καταλάβαινα...

Μπορεί βέβαια να είναι και λόγω ηλικίας... Θα δούμε

Πάντος με τον σύζυγο είχαμε επαφές κάθε μέρα από την 14η ημέρα ως και σήμερα. Συνήθως κάνω ωορρηξία την 16 ημέρα με κύκλο 30 ημερών.

Για να δούμε...

Στο εύχομαι! Ευχαριστώ που έγραψες, να μην γκρινιάζω μόνη! Κορίτσια είναι λογικό να μας παίρνει και από κάτω κάποιες στιγμές, άνθρωποι είμαστε. Εγώ με αγκαλιάζω και στα καλά μου και στα κακά μου! 

Δεν κατάλαβα καλά αυτό που είπες. Στο πρώτο τεστ όταν βρήκες θετική σήμανση για οωρρηξία συνέχισες να κάνεις; Εγώ όταν βρίσκω θετικό σταματάω δεν ξανακάνω. Υποτίθεται από το θετικό η οωρρηξια είναι 1-2 μέρες μετά. 'Ετσι λένε οι οδηγίες της hometest, δεν ξέρω αν η clearblu ειναι αλλιώς... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...