Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Lila ki είπε:

      Τι να πω τώρα … είχα τόση αισιοδοξία … αλλά όπως λες έχεις την κόρη σου τιν δύναμη σου … είναι τόσο θετικό που εχεια ήδη ένα παιδί και ίσως ακούγεται περίεργο αυτό που λέω αλλά για εμένα που δεν έχω ακόμα ένα παιδάκι μου ακούγεται τόσο ενθαρρυντικό που έχεις μια μικρή αγκαλιά δίπλα σου η οποία μπορεί να απαλύνει κάθε πόνο . Πως θα προσχωρήσετε τώρα τι σπυ είπε ο γιατρός ;;; Θα αδιαθετήσεις ; Θα πρέπει να κανείς κάτι άλλο να πέσει η χοριακη ;

      Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου,εύχομαι σε σένα μια μεγάλη χοριακη και μια γλυκιά εγκυμοσύνη🥰Εγω δυστυχώς δεν τελείωσα ακόμα, πρέπει να πάω πάλι αύριο για χοριακη για να δούμε αν μηδενιστεί.Μου είπε πως ίσως είναι εξωμητριο,μικρή η πιθανότητα,αλλά δυστυχώς υπάρχει και αυτό το ενδεχόμενο.Μου είπε πως είτε το έμβρυο είχε κάποια χρωμοσωμικη,είτε δεν βρήκε"μέρος" για να εμφυτευτει..Ελπιζω να σταματήσω τα φάρμακα και να το αποβάλλει ο οργανισμός μου και να μη χρειαστω αποξεση.Κοιτα να δεις που μέχρι πριν λίγο ευχομουν για μια μεγάλη χοριακη και τώρα πρεπει να μηδενιστεί 🤷

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , linaa είπε:

σε ποιο νησι εισαι? ε ναι θα πρεπει να βρεις εκει αν εχει γιατρο. 

Στην Κω, για την ακρίβεια ήρθα με τον αρραβωνιαστικό μου, εκείνος δουλεύει εγω κάθομαι  :p Οπότε τα βηματα ειναι πρωτα χοριακή και υστερα γιατρος; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 2 λεπτά , Christ_s είπε:

Στην Κω, για την ακρίβεια ήρθα με τον αρραβωνιαστικό μου, εκείνος δουλεύει εγω κάθομαι  :p Οπότε τα βηματα ειναι πρωτα χοριακή και υστερα γιατρος; 

Ναι χοριακη κ μετα γιατρο!! Μην αγχωνεσαι βρε!! 

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Christ_s είπε:

Στην Κω, για την ακρίβεια ήρθα με τον αρραβωνιαστικό μου, εκείνος δουλεύει εγω κάθομαι  :p Οπότε τα βηματα ειναι πρωτα χοριακή και υστερα γιατρος; 

μια χαρα εχει κ νοσοκομειο νομιζω. μπορεις να πας εκει για την χοριακη κ δεν θα πληρωσεις κ τιποτα!!! ναι πρωτα χοριακη κ ρωτας πρωτα ποτε θα βγουν τα αποτελεσματα! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Smile89 είπε:

Ναι χοριακη κ μετα γιατρο!! Μην αγχωνεσαι βρε!! 

Σας ευχαριστώ πολύ!!! Όταν είδα το αποτέλεσμα ήμουν σαν χαμένη, δεν μου χει ξανασυμβεί και δεν ήξερα τι κινήσεις να κανω. Αφήστε που δεν το έχω πει σε κανέναν γτ δεν ήμουν σίγουρη, οπότε δεν είχα ποιον να συμβουλεύτω.  Σας ευχαριστώ πολύ και πάλι <3

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Christ_s είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ!!! Όταν είδα το αποτέλεσμα ήμουν σαν χαμένη, δεν μου χει ξανασυμβεί και δεν ήξερα τι κινήσεις να κανω. Αφήστε που δεν το έχω πει σε κανέναν γτ δεν ήμουν σίγουρη, οπότε δεν είχα ποιον να συμβουλεύτω.  Σας ευχαριστώ πολύ και πάλι <3

ολα καλα θα πανε! ρωτα μονο το μικροβιολογικο γιατι στα νησια καμια φορα αργουν πολυ τα αποτελεσματα μηπως πας νοσοκομειο που θα στα βγαλει σε δυο ωρες. απλα τωρα προσεχε κ ολα καλα!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , Christ_s είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ!!! Όταν είδα το αποτέλεσμα ήμουν σαν χαμένη, δεν μου χει ξανασυμβεί και δεν ήξερα τι κινήσεις να κανω. Αφήστε που δεν το έχω πει σε κανέναν γτ δεν ήμουν σίγουρη, οπότε δεν είχα ποιον να συμβουλεύτω.  Σας ευχαριστώ πολύ και πάλι <3

Να σαι καλά και οτι θες εδώ είμαστε. Στον αρραβωνιαστικό σου το πες? Να πατε παρεουλα να μην αγχωνεσαι 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , linaa είπε:

ολα καλα θα πανε! ρωτα μονο το μικροβιολογικο γιατι στα νησια καμια φορα αργουν πολυ τα αποτελεσματα μηπως πας νοσοκομειο που θα στα βγαλει σε δυο ωρες. απλα τωρα προσεχε κ ολα καλα!!! 

Α οκ! Ενταξει θα το κοιταξω αύριο.. πριν τις μερες που ήταν να αδιαθετισω σταμάτησα το τσιγάρο και τον καφέ έτσι χωρίς λόγο, το ξερε ο οργανισμός μου. Μόνο που τωρα έχω τρεις μέρες που καπνίζω πάλι αλλά θα το κοψω

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Christ_s είπε:

Και εγώ θετικό το έβλεπα αλλά πίστευα πως με τέτοια καθυστερηση θα ήταν πιο έντονη η δεύτερη γραμμή. Γι αυτό είχα και μια επιφύλαξη! Αγχωθηκα πολύ τωρα...w8176b.jpg

Το τεστ σου δείχνει εγκυμοσύνη! Μην ανησυχείς για τη Γράμμουλα που δεν είναι τόσο έντονη, εξαρτάται από την ευαισθησία του τεστ... άλλωστε έχεις μεγάλη καθυστέρηση και μπορεί να είναι σύλληψη προς το τέλος του κύκλου σου, εξαρτάται από το ποτέ είχατε τις επαφές σας που οδήγησαν σε σύλληψη! Με το καλό η χοριακη σου αύριο, να μας πεις νούμερο! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Smile89 είπε:

Να σαι καλά και οτι θες εδώ είμαστε. Στον αρραβωνιαστικό σου το πες? Να πατε παρεουλα να μην αγχωνεσαι 

Ναι ναι μαζί το κάναμε το τεστ. Χάρηκε πολύ αλλά συγκρατημένα. Δεν είναι ότι προσπαθούσαμε με γόνιμες κλπ. Απλά κάναμε ελεύθερα και ας γινόταν ότι ήθελε!

πρίν από 1 λεπτό , kido είπε:

Το τεστ σου δείχνει εγκυμοσύνη! Μην ανησυχείς για τη Γράμμουλα που δεν είναι τόσο έντονη, εξαρτάται από την ευαισθησία του τεστ... άλλωστε έχεις μεγάλη καθυστέρηση και μπορεί να είναι σύλληψη προς το τέλος του κύκλου σου, εξαρτάται από το ποτέ είχατε τις επαφές σας που οδήγησαν σε σύλληψη! Με το καλό η χοριακη σου αύριο, να μας πεις νούμερο! 

Σ ευχαριστώ πολύ! Στο φαρμακείο μου έδωσαν το iq και μου είπαν ότι θα δείξει σίγουρα σύμφωνα με την καθυστερηση που έχω.. 

Σας ευχαριστώ όλες πολύ για την βοηθεια! Αυριο θα σας ενημερώσω.. Σας καληνυχτίσω τωρα γτ Μόλις ήρθε το αγόρι και μόνος του δεν μπορεί να κάνει τπτ  :p

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, fairy-mary είπε:

Οδηγούσα και σταμάτησα στην άκρη του δρομου  για να μπω να δω τα νέα σου μα ξέρεις!!!

Καλό είναι αυτό κοριτσι Μου!

Όλα καλά θα πάνε!

Να έχεις πίστη!!!

Γλυκεια νεράιδα μου με έχεις σκλαβωσει και θα ξανά πω ότι καλα που έχω και εσας.. Έχω πιστη κοριτσάκι μου καλό!! 

Να σας πω ότι όπου φύγει φύγει από τους scorpions δεν αντεξα! Από το πολύ περπάτημα και την ορθοστασία έπαθα ένα τραβηγμα μια κράμπα τα έκανα πάνω μου και εξαφανίστηκα παράτησα την παρέα και έκατσα μόνη μου πίσω από την σκηνή ;) Γενικοτερα ήταν φοβερά είχε το αδιαχώρητο. 

1 hour ago, Efouko είπε:

 Δε τα παρατάει το σπορακι σου εκεί πεισματάρικο και θα φωλιάσει καλά στη κοιλίτσα σου!!! Με το καλό !!! 

 

Ναι να μην τα παρατήσει να γραπωθεί επάνω μου!! Μακάρι Εφουκο μου.. 

 

πρίν από 23 λεπτά , Christ_s είπε:

Ναι ναι μαζί το κάναμε το τεστ. Χάρηκε πολύ αλλά συγκρατημένα. Δεν είναι ότι προσπαθούσαμε με γόνιμες κλπ. Απλά κάναμε ελεύθερα και ας γινόταν ότι ήθελε!

Σ ευχαριστώ πολύ! Στο φαρμακείο μου έδωσαν το iq και μου είπαν ότι θα δείξει σίγουρα σύμφωνα με την καθυστερηση που έχω.. 

Σας ευχαριστώ όλες πολύ για την βοηθεια! Αυριο θα σας ενημερώσω.. Σας καληνυχτίσω τωρα γτ Μόλις ήρθε το αγόρι και μόνος του δεν μπορεί να κάνει τπτ  :p

Μπραβοοο καλοστεριωτο το μωράκι σας!!

6 ώρες πρίν, Dimitr@17 είπε:

Μπραβο @Beboula25 να δεις που τελιλα ολα καλα θα πανε...

Δημητρα μου μακάρι...

6 ώρες πρίν, Smile89 είπε:

Έλα ρε @Beboula25 επιμένει το σπορι, Τζαναμπετικο!!!! Μπραααααβοοοο!! Πανω στο holiday αρπα το μικρόφωνο κ φώναξε το δυνατα!!!!! Χεχεχε

Πώς νοιωθεις?? 

Προσεχε κι εσύ βρε ζαχαρη-αλατι

Καλησπέρα, πολύ ωραία. Με το καλο!! 

Χαχααχ  έλιωσα..!! Τους δρόμους αρπαξα την έκανα ρε καθόμασταν μπροστά τους ακριβως από μέσα στη σκηνή δλδ κ τα ηχεία ένιωθα πως περνάνε από μέσα μου :shock: Δεν ξέρω αν είναι λόγω της φάσης αλλα δεν μπόρεσα καθόλου να κάτσω μπροστά έφυγα τέρμα πίσω κ έκατσα μόνη μου με το μωρό μου το τζαναμπετικο χαχαχα! 

5 ώρες πρίν, loukoumaki roz είπε:

Γεια σας βρε κορίτσια!! Διαβασα τα νεα σας και πολύ χαρηκα @Beboula25!!Εγω ακομη δεν αδιαθέτησα και δεν εχω το παραμικρο συμπτωμα(ειχα πρησμενη κοιλια κι αυτη ξεπρηστηκε!:huh:)... Τριτη μερα καθυστερησης(με κυκλο 28 ημερων). Αμα κανω χοριακη λετε να δειξει ή να περιμένω ακόμη λιγες μερες? Αλλα μου φαινεται λίγο απιθανο... μιλαμε δεν εχω κανενα συμπτωμα ειτε περιοδου ειτε εγκυμοσυνης(συνηθως πριν αδιαθετησω το στηθος πρηζοτανε φουλ)

Να είσαι καλα λουκουμακι μακάρι να συνεχίσει να αυξάνεται κ να παει καλα.. 

Δεν χρειάζεται να έχεις κάτι συγκεκριμένο και το τίποτα σύμπτωμα είναι ειδικά αν δεν συνηθίζεις να έχεις καθυστέρηση. Κάνε ένα τεστ γιατί μυρίζει μωράκι! Στο εύχομαι με το καλό! 

3 ώρες πρίν, μπουμπού92 είπε:

@Beboula25 ποσό χάρηκα που αυξήθηκε η χοριακη σου!! Ήρθε και θα μείνει το σποράκι σας!! Είμαι πολύ χαρούμενη!!!!!! 

Αχ μπουμπου μου μακάρι να μείνει και να είναι γερό!! Σε ευχαριστώ τόσο πολύ νιώθω στα λογια την χαρά σας και ανεβαίνω κ εγω!! :)

2 ώρες πρίν, *ζουζουνα*!!! είπε:

άντε είδες κοριτσάκι  μου,για να δούμε...μπορεί να εμφυτευφθηκε την 12η μέρα την τελευταία δλδ μέρα κ γι'αυτό να ξεκίνησε έτσι..αχ κ είχα αγωνία πολύ!!ωραία οπότε ίσως κάνεις κ άλλη μια κ θα σ πει ο γιατρός μετά..

Μόνο αυτή η εκδοχή θέλω να ισχύει να άργησε η ωορρηξια και τα συναφή αλλα η χοριακη δεν παίζει ρόλο στην αυξηση. Τι να πω μπορεί να ήθελε να πάρει μπρος.. Θα δείξει ελπίζω και προσεύχομαι..

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Christ_s μπράβο!! Είσαι έγκυος!!! Περιμένουμε τα νέα σου σήμερα!!!

@Beboula25 πολύ χάρηκα με τη χοριακη σου!! Κρατιέται το σπορακι σου γερά!!! Βάστα σπορακι!!!! Κι εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη τη μέρα που έκανα το τεστ και βγήκε θετικό ταξίδεψα για Αθήνα γιατί είχα κλείσει να πάω σε συναυλία με παρέα! Και το ταξίδι έκανα, και στη συναυλία πήγα και το τελευταίο μου τσιγάρο τότε το καπνισα ακουγοντας την αγαπημένη μου μουσική! Είμαι φίλη και με τον τραγουδιστή και ήταν ο πρώτος μετά τον άντρα μου που του είπαμε το νέο και μας αφιέρωσε και τραγούδι για το μωράκι στην κοιλίτσα μου!!! Πολύ συγκινητικό ήταν!!! 

Κατά τα άλλα θέλω να αρχίσω να παρατηρώ λίγο τον κύκλο μου αυτόν τον μήνα , γιατι μετά την εγκυμοσύνη και τον θηλασμό άλλαξε πολύ και νιώθω ότι δεν ξέρω πια το σώμα μου καλά.... Δεύτερη μέρα περιόδου σήμερα και οι πόνοι πέρασαν αλλά αυτή η ζέστη με έχει πεθάνει!!!!! Καλημέρα είπα;; Δεν είπα! Καλημέρα!!!!


xcCgp2.png

tt1bb96b.aspx

Link to comment
Share on other sites

@Christ_s συγχαρητήρια κοπέλα μου!

είσαι έγκυος!

Η Κως είναι μεγάλο νησί, σίγουρα θα βρείς και γιατρό και όλα...αλλά κινήσου άμεσα, 18 μέρες καθυστέρηση είναι αρκετές.

@loukoumaki roz κάνε τεστ!!! άντε να γεμίζουμε μωράκια!

@Beboula25 είμαι τόοοοσο χαρούμενη για σένα..άντε και στα δικά μας!

ελπίζω κάποια στιγμή να σας πώ και εγώ κανένα ευχάριστο!

 


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Κοριτσια μου ήρθε πριν πέντε το μειλ και δεν άντεχα να το ανοίξω τρέμω ακόμη.

Η χοριακη αυξήθηκε από 27,4 την Παρασκευή πήγε 70.5 . Θα παρω τον γιατρό γιατί με πήρε πριν μια ώρα να μάθει και θα σας πω.  

@Beboula25 ειχα λιγες μερες να μπω και μολις διαβασα τα νεα σου.Σου ευχομαι κοριτσι μου μια θετικη εξελιξη,να συνεχισει να ανεβαινει η χοριακη σου και ολα να πανε καλα! :) Κοιτα να ξεκουραζεσαι , να προσεχεις και πανω απο ολα θετικη σκεψη 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, iokasti83 είπε:

@Christ_s μπράβο!! Είσαι έγκυος!!! Περιμένουμε τα νέα σου σήμερα!!!

@Beboula25 πολύ χάρηκα με τη χοριακη σου!! Κρατιέται το σπορακι σου γερά!!! Βάστα σπορακι!!!! Κι εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη τη μέρα που έκανα το τεστ και βγήκε θετικό ταξίδεψα για Αθήνα γιατί είχα κλείσει να πάω σε συναυλία με παρέα! Και το ταξίδι έκανα, και στη συναυλία πήγα και το τελευταίο μου τσιγάρο τότε το καπνισα ακουγοντας την αγαπημένη μου μουσική! Είμαι φίλη και με τον τραγουδιστή και ήταν ο πρώτος μετά τον άντρα μου που του είπαμε το νέο και μας αφιέρωσε και τραγούδι για το μωράκι στην κοιλίτσα μου!!! Πολύ συγκινητικό ήταν!!! 

Κατά τα άλλα θέλω να αρχίσω να παρατηρώ λίγο τον κύκλο μου αυτόν τον μήνα , γιατι μετά την εγκυμοσύνη και τον θηλασμό άλλαξε πολύ και νιώθω ότι δεν ξέρω πια το σώμα μου καλά.... Δεύτερη μέρα περιόδου σήμερα και οι πόνοι πέρασαν αλλά αυτή η ζέστη με έχει πεθάνει!!!!! Καλημέρα είπα;; Δεν είπα! Καλημέρα!!!!

Καλημερααα!! Τι γλυκεια η ιστορία σου και όντως συγκινητική!! Εμενα εχθές δεν είχε καμία γλυκύτητα<_< ένας πανικός ενα τρομερό τρίξιμο από τα ηχεία ήθελα να εξαφανιστω χαχαχα! Καλα υπό αλλες συνθήκες θα ήμουν εκεί ακόμα :P

Ναι πιστεύω θα πάρει λιγάκι για να “συνελθεις” γιατί όντως αλλάζουν πολλά αλλα θα επανέλθεις! Σήμερα εδώ έχεις κάπως δροσίσει 

Just now, Nicol_ είπε:

@Beboula25 ειχα λιγες μερες να μπω και μολις διαβασα τα νεα σου.Σου ευχομαι κοριτσι μου μια θετικη εξελιξη,να συνεχισει να ανεβαινει η χοριακη σου και ολα να πανε καλα! :) Κοιτα να ξεκουραζεσαι , να προσεχεις και πανω απο ολα θετικη σκεψη 

Να είσαι καλα κορίτσι μου σε ευχαριστώ πολύ για την ευχή σου! Προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη.. Εσυ πως είσαι;

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Christ_s είπε:

Και εγώ θετικό το έβλεπα αλλά πίστευα πως με τέτοια καθυστερηση θα ήταν πιο έντονη η δεύτερη γραμμή. Γι αυτό είχα και μια επιφύλαξη! Αγχωθηκα πολύ τωρα...

Συγχαρητηρια! Ευχομαι οτι καλυτερο!:wub: Και εγω ενω ειχα ψηλη χοριακη η γραμμη του τεστ ηταν αχνη.Ειχα κανει το ιδιο τεστ με σενα. Οταν κανεις τη χοριακη σου πες μας τα νεα. Αντε να μαζευομαστε στα μπεμπακια του 2019 :)

πρίν από 4 λεπτά , Beboula25 είπε:

Καλημερααα!! Τι γλυκεια η ιστορία σου και όντως συγκινητική!! Εμενα εχθές δεν είχε καμία γλυκύτητα<_< ένας πανικός ενα τρομερό τρίξιμο από τα ηχεία ήθελα να εξαφανιστω χαχαχα! Καλα υπό αλλες συνθήκες θα ήμουν εκεί ακόμα :P

Ναι πιστεύω θα πάρει λιγάκι για να “συνελθεις” γιατί όντως αλλάζουν πολλά αλλα θα επανέλθεις! Σήμερα εδώ έχεις κάπως δροσίσει 

Να είσαι καλα κορίτσι μου σε ευχαριστώ πολύ για την ευχή σου! Προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη.. Εσυ πως είσαι;

Ολα καλα @Beboula25 μου, με τις αναγουλες παλευω αλλα κατα τα αλλα μια χαρα. Ποτε θα ξανακανεις χοριακη?


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...