Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

      Όλα οκ θα είναι και θα πάτε για το φαγητό σας!!!! 🥰

      πρίν από 48 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

      Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! 🥰Το ξέρεις και συ ότι περιμένω να δω χοριακη την Τετάρτη....είναι σημαντική...

      Μπράβο τον γιατρό σου που σκέφτεται το καλυτερο για σενα και μπράβο και σένα που τον εμπιστεύεσαι τόσο! Ειναι πολύ σημαντικό. Και μένα ο γιατρός μου είναι πρώτα άνθρωπος και μετά και άριστος  γιατρός και νιώθω πολλή ασφάλεια. Έχω γνωρισει στα τόσα χρόνια πολλούς γιατρούς εξωσωματικέης, 2 ξεχωρίζω μονο!! 

      • Μου αρέσει 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

Μην αγχώνεσαι κοπέλα μου αν δεν πάει στις 14-15 μέρες πιστεύω δύσκολο.να δείξει θετικό αλλά καλά κάνεις και τα ξεκίνησες νωρίς . έτσι θα τη πετύχεις σίγουρα

Vana τον επόμενο μήνα λοιπόν θα έρθει το.πεμπε.μετρα.μερες:)

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 1 λεπτό , Ungry girl είπε:

Ναι αλλα.τς πρωιγουμενες μερες.δεν εβγενε καθολου ουτε αχνη και στο ελενακι αποτι λες δεν σκουρινε ποτε να γινει σαν τη γραμμη ελενχου εκανε.ωορρηξία με αχνη γραμμή!!

Εχω 29 εσυ δεν βρικες καθολου?

Πώς δεν έβγαινε. Κάποιες φορές μου βγήκε άχνη και κάποιες καθόλου. Και οι δύο περιπτώσεις αυτές είναι το ίδιο αποτέλεσμα. Ότι σημαίνει το άχνη σημαίνει και το καθόλου. Δεν έχει διαφορά. Σου εξηγώ ότι μην περιμένεις να σκουραίνει σταδιακά απαραίτητα. Δηλαδή καθολου-αχνη-λιγο πιο σκουρα-σκουρα. Μπορεί να γίνει απότομα. Σε κάθε περίπτωση 12η μέρα είναι λογικό να σου βγαίνει αρνητικό. Τώρα αν ανήκεις και εσύ στην περίπτωση της Ελενάκι θα το δούμε εκ των υστέρων. Δεν μπορείς να το ξέρεις από τώρα. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Ungry girl είπε:

 

Εχω 29 εσυ δεν βρικες καθολου?

Είμαι νωρίς για 29. Εξ' άλλου περίοδος έρχεται από 12 ως 16 μέρες μετά τη περίοδο. Δεν είναι στάνταρ 14μερες. 

Εμένα μου βγήκε θετικό 21η τότε και είχα κάνει και μεγάλο κυκλο για πρώτη φορά και θεωρώ πως έπαιξε ρόλο το άγχος που μου προκαλεσαν τα τεστ.


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , alina80 είπε:

Πώς δεν έβγαινε. Κάποιες φορές μου βγήκε άχνη και κάποιες καθόλου. Και οι δύο περιπτώσεις αυτές είναι το ίδιο αποτέλεσμα. Ότι σημαίνει το άχνη σημαίνει και το καθόλου. Δεν έχει διαφορά. Σου εξηγώ ότι μην περιμένεις να σκουραίνει σταδιακά απαραίτητα. Δηλαδή καθολου-αχνη-λιγο πιο σκουρα-σκουρα. Μπορεί να γίνει απότομα. Σε κάθε περίπτωση 12η μέρα είναι λογικό να σου βγαίνει αρνητικό. Τώρα αν ανήκεις και εσύ στην περίπτωση της Ελενάκι θα το δούμε εκ των υστέρων. Δεν μπορείς να το ξέρεις από τώρα. 

Όντως πως να το ξερω απλα πιστευα πως θα πηγενει σταδιακα θα φανει τς επομενες μερες

πρίν από 14 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Είμαι νωρίς για 29. Εξ' άλλου περίοδος έρχεται από 12 ως 16 μέρες μετά τη περίοδο. Δεν είναι στάνταρ 14μερες. 

Εμένα μου βγήκε θετικό 21η τότε και είχα κάνει και μεγάλο κυκλο για πρώτη φορά και θεωρώ πως έπαιξε ρόλο το άγχος που μου προκαλεσαν τα τεστ.

Ναι γεγονός πως προκαλουν ανχος θα δω πως θα παει αυτη τη φορα και μα δω αν θα παρω και τον αλλο μηνα απλα θα ηθελα να.ξερω πανω κατω τι παιζει και γι αυτο τα πηρα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Ungry girl είπε:

Όντως πως να το ξερω απλα πιστευα πως θα πηγενει σταδιακα θα φανει τς επομενες μερες

Ναι γεγονός πως προκαλουν ανχος θα δω πως θα παει αυτη τη φορα και μα δω αν θα παρω και τον αλλο μηνα απλα θα ηθελα να.ξερω πανω κατω τι παιζει και γι αυτο τα πηρα

Κοίτα εμένα πάντως δεν έβγαινε καθόλου γραμμή και βγήκε 2 - 3 μέρες πριν γίνει σκούρη η γραμμή 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 37 λεπτά , rozoulini είπε:

Μην αγχώνεσαι κοπέλα μου αν δεν πάει στις 14-15 μέρες πιστεύω δύσκολο.να δείξει θετικό αλλά καλά κάνεις και τα ξεκίνησες νωρίς . έτσι θα τη πετύχεις σίγουρα

Vana τον επόμενο μήνα λοιπόν θα έρθει το.πεμπε.μετρα.μερες:)

 

Το μεθεπομενο! Θα κάνουμε αποχη αυτον το μηνα δεν βολευει! Εχω φροντιστηριο και σε περιπτωση που μεινω εγκυος αυτον τον μηνα θα γεναω Μαη! Φανταστηκες να αφησω τους μαθητες στις εξετασεις στους πεντε δρομους; δεν θα εχω λεφτα να ταιζω το μπεμπε! Χαχαχα οποτε κοριτσια ευχομαι να ειμαι η τελευταια που θα μεινει εγκυος και ολες σας να μεινετε αυτον το μήνα!! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Κοίτα εμένα πάντως δεν έβγαινε καθόλου γραμμή και βγήκε 2 - 3 μέρες πριν γίνει σκούρη η γραμμή 

Εμενα τν προηγούμενο μηνα δεν εβγενε καθολου και τωρα ετσι οι απόψεις τελεικα είναι 50/50

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , elenakii22 είπε:

@alina80 μπες στο προφίλ να δεις τα δικα μου!!!!!!ευτυχως ειχα κανει τεστ κ υπερηχο σε προηγουμενο κυκλο κ ηξερα οτι μου μενει αχνο!

@elenakii22 Δε φαίνεται το 1/7 καλά αλλά κ εγώ είμαι στην ίδια περίπτωση με σενα.ποτέ δεν έγινε τελείως έντονη η δευτερη γραμμή, αλλά από το πιο έντονο που είδα μετα απο 15 μέρες ήρθε περίοδος.αλλά πολύ μπέρδεμα αν δε σου βγαινει εντονη κ ετσι ειπα να τα σταματήσω.τώρα ξέρω οτι μετα τους πόνους κ τα υγρα έρχεται κ η ωορηξια.ειναι το 38% των γυναικών που συμβαινει αυτο γιατι κρασταει μόνο 10 ώρες η ορμόνη κ δεν ανεβαινει πολυ. @Ungry girl στο σαιτ λέει μετα τις 12 το πρωι να γίνεται το τεστ.μη σκας- που λέει ο λόγος...Εχεις ακόμα μέρες.δε πιστευω να έγινε οταν είδες τη γραμμή.κ εγω ειχα δει μια φορά απο τη 10η μέρα αλλά η ωορηξ.εγινε 23η!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , andrianni είπε:

@elenakii22 Δε φαίνεται το 1/7 καλά αλλά κ εγώ είμαι στην ίδια περίπτωση με σενα.ποτέ δεν έγινε τελείως έντονη η δευτερη γραμμή, αλλά από το πιο έντονο που είδα μετα απο 15 μέρες ήρθε περίοδος.αλλά πολύ μπέρδεμα αν δε σου βγαινει εντονη κ ετσι ειπα να τα σταματήσω.τώρα ξέρω οτι μετα τους πόνους κ τα υγρα έρχεται κ η ωορηξια.ειναι το 38% των γυναικών που συμβαινει αυτο γιατι κρασταει μόνο 10 ώρες η ορμόνη κ δεν ανεβαινει πολυ. @Ungry girl στο σαιτ λέει μετα τις 12 το πρωι να γίνεται το τεστ.μη σκας- που λέει ο λόγος...Εχεις ακόμα μέρες.δε πιστευω να έγινε οταν είδες τη γραμμή.κ εγω ειχα δει μια φορά απο τη 10η μέρα αλλά η ωορηξ.εγινε 23η!

Καλα δεν σκάω απλα περιμενα απο τι στιγμη που εγινε αχνη τωρα να ηταν εντονη οχι καθόλου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 24 λεπτά , elenakii22 είπε:

@alina80 μπες στο προφίλ να δεις τα δικα μου!!!!!!ευτυχως ειχα κανει τεστ κ υπερηχο σε προηγουμενο κυκλο κ ηξερα οτι μου μενει αχνο!

Αυτό λέω. Έκανες υπέρηχο, το συνδυάσες και το κατάλαβες. Το "θυμωμένο κοριτσάκι" μας αγχώνεται μήπως ανήκει στη δική σου περίπτωση. Κάτι που σε αυτή τη φάση δεν μπορεί να το ξέρει. 

πρίν από 5 λεπτά , Ungry girl είπε:

Καλα δεν σκάω απλα περιμενα απο τι στιγμη που εγινε αχνη τωρα να ηταν εντονη οχι καθόλου

Θα το καταλάβεις όταν δείξει θετικό. Αν τώρα η περίπτωσή σου είναι σαν το Ελενάκι, θα το δούμε ή όταν αδιαθετησεις και μετρήσουμε τις ημέρες προς τα πίσω ή αν πας για υπέρηχο γύρω στην 14η μέρα του κύκλου. Αλήθεια πάντως, πιστεύω θα σου δείξει γύρω στην Τρίτη, αν δεν τύχει να κάνεις μεγαλύτερο κύκλο αυτό το μήνα (γιατί συμβαίνουν κι αυτά μία- δύο φορές το χρόνο). 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , alina80 είπε:

Αυτό λέω. Έκανες υπέρηχο, το συνδυάσες και το κατάλαβες. Το "θυμωμένο κοριτσάκι" μας αγχώνεται μήπως ανήκει στη δική σου περίπτωση. Κάτι που σε αυτή τη φάση δεν μπορεί να το ξέρει. 

Θα το καταλάβεις όταν δείξει θετικό. Αν τώρα η περίπτωσή σου είναι σαν το Ελενάκι, θα το δούμε ή όταν αδιαθετησεις και μετρήσουμε τις ημέρες προς τα πίσω ή αν πας για υπέρηχο γύρω στην 14η μέρα του κύκλου. Αλήθεια πάντως, πιστεύω θα σου δείξει γύρω στην Τρίτη, αν δεν τύχει να κάνεις μεγαλύτερο κύκλο αυτό το μήνα (γιατί συμβαίνουν κι αυτά μία- δύο φορές το χρόνο). 

Ναι συμφωνώ θα φανει στο τελος πηστευω 15 μερα θα μου διξει αντε να δουμε οπωτε δεν υπαρχει λογος να κανω αλλο σημερα αυριο μωκης σζολασψ κατα τις 3 θα ξανα κανω τωρα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοπέλα μου περίμενε αυτό το μήνα και αν δε βγάζεις άκρη πήγαινε να κάνεις υπέρηχο είναι πιο σίγουρο

Βάνα υπολόγισε τα καλά βάλε και στα υπόψη ότι μπορεί μπορεί να γεννήσεις κ πθι νωρίς

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , rozoulini είπε:

Κοπέλα μου περίμενε αυτό το μήνα και αν δε βγάζεις άκρη πήγαινε να κάνεις υπέρηχο είναι πιο σίγουρο

Βάνα υπολόγισε τα καλά βάλε και στα υπόψη ότι μπορεί μπορεί να γεννήσεις κ πθι νωρίς

Ναι τα εχω όλα στο μυαλό μου! Κουτι μου ρθε που καθυστερησε αυτο το μηνα η περιοδος! Χαχαχαχ! Μακαρι να τα καταφερουμε μέχρι το Νοέμβριο να μείνω θα με βολέψει πάρα πολύ!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...