Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 hours ago, Blue Velvet said:

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

      Τσάμπα άστο … με έχουν αργά … 14 μέρες μετά τη μεταφορα  … Παρασκευή πρωί δηλαδή …

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

16 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Κορίτσια το "φυτικό" από το "χημικό" χάπι είναι μεγάλη συζήτηση απλά ας πούμε ότι η διαφορά τους βρίσκεται  στην πρώτη ύλη με την οποία φτιάχνεται το κάθε σκεύασμα. Στα φαρμακεία  μπορείς να βρεις και σίδηρο φυτικής προέλευσης αλλά και χημικής /φαρμακευτικής ... Όπως και φυλλικο οξύ όπως και βιταμίνης κτλ.  Σε περίπτωση της εγκυμοσύνης καλύτερα να παίρνει μια γυναίκα  "χημικά" (σίδηρο μαγνήσιο φυλλικο) γιατι πολυ απλα πίσω από αυτά τα σκευάσματα υπάρχουν χρόνια ερευνών και πειραμάτων. Και μεταξύ μας μη πολύ ψαρώνετε με τα φυτικά.  Οολα κάποια διεργασία έχουν υποστεί για να φτάσουν στην τελική τους μορφή. Και ποτέ κανένα σκεύασμα δεν είναι 100% φυτικό. (Για τον λόγω που εξήγησα πιο πάνω) σωστός είναι ο Κορρες που σε πολλά σκευάσματα του πχ σαμπουάν,  γράφει 95% φυτικό. 

Συμφωνω απολυτα!!! 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Papaki@ είπε:

Κορίτσια νομίζω ότι απλά θέλετε όλες να έρθετε στα βαφτίσια του μικρού μαγκαιβερ!!! Χα χα χα

Είχα μια μικρούλα ελπίδα αλλά μετά το τεστ καμία 

Χαχαχαχα θα γινει και αυτο! Αλλα περα απο την πλακα αφου εχεις αστατο κυκλο. Ισως αν ηξερες την μερα ωορρηξιας σου να υπολογισεις καμια 14-16 μερες.

Ξετσουμισα και γω και σας απανταω σαν ειδικη 

@Farmakotriftena ελπιζω να αλλαξες διαθεση απο χθες!!!περιμενω να διαβασω σχολιο σου!

  • Μου αρέσει 1

tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, MelinaFo είπε:

Ελα ντε δεν ψαχνω εγω κοριτσι μ. Η καλη μ η γιατρος πηγε να κανει αναφορα χθες σε αυτο και μ ηρθε νταμπλας. Ξερω οτι η ηλικια ειναι το ζητημα μ αλλα δεν νομιζω οτι εχουν εξαντληθει οι ευκαιριες μας ωστε να παμε σε αλλες λυσεις. Φυσιολογικα εμεινα εγκυος κ μεχρι τοτε εκανα εναν γυναικολογικο ελεγχο τον χρονο. Τωρα βλεπω πιο συχνα τα κοριτσια στην βιοιατρικη παρα τον αντρα μ

Καλημερα ! ποσο καιρο προσπαθειτε μονοι σας και σου προτεινε η γιατρος για εξωσωματικη?


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια!!

αυτο το θεμα με τον γιατρο με εχει αγχωσει κ εμενα παρα πολυ γιατι θελω να ξεκινησω μια πιο σοβαρη προσπαθεια αλλα απο μια φιλη μου ακουσα εχασε 2 μωρακια από λαθος εξετασεις,  μια άλλη γεννησε νεκρο παλι από λαθος γιατρου κ εχω τρομακρατηθει γενικα. Δε ξερω πώς να διαλεξω και ποιον. Θελω καποιον να μπορει να περιμενει και τον φυσιολογικο τοκετο, ειχα καταληξει σε μια φιλης μου και διαπιστωσαμε παρεα στον τοκετο ότι την εβαλε για καισαρικη χωρις καποιον ιδιαιτερο λογο επειδη περασε η ωρα να το πω ετσι, δεν της το αιτιολογησε δλδ καπως.

αν εχει καποια να μου προτεινει καποιον στην Αθηνα, να ειναι πανω απ ολα ανθρωπος.

επισης εχω προβληματιστει με τα βηματα που πρεπει να ακολουθησω, εκλεισα να παω σ εναν τυχαιο γιατρο στο ικα να μου γραψει εξετασεις σαν ελεγχο. μπορειτε να με συμβουλευσετε τι αλλο πρεπει να κανω?διαβαζω διαφορα για την ωορηξια για σαλπιγγες κλπ! ποσο ασχετη ειμαι! φοβαμαι μηπως ο γιατρος του ικα ειναι αρνητικος να μου γραψει εξετασεις επειδη απλα θα το ζητησω.

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, MelinaFo είπε:

39 υπαρχει θεμα για γιατρους? Ναι θεσσαλονικη

Και εγω απο Θεσ/νικη ειμαι και δεν εχω βρει ακομα εναν γιατρο που να μην κοιταει πρωτα το συμφερον του και την τσεπη του......

13 ώρες πρίν, MelinaFo είπε:

Ναι υπαρχουν τμηματα καθ εξιν αποβολων και εξωσωματικων. Αλλα δεν ηξερα οτι ειναι μονο ενα! Νομιζα παπαγεωργιου κ ιπποκρατειο. Το @Papaki@ ξερει καλυτερα. 

Το Παπαγεωργιου ξερω και εγω οτι κανει εξωσωματικες αλλα πληρωνεις καποια συμμετοχη .


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , ada32 είπε:

Καλημερα ! ποσο καιρο προσπαθειτε μονοι σας και σου προτεινε η γιατρος για εξωσωματικη?

Καλημερα @ada32

Προσπαθουμε γυρω στον 1,5 χρονο και ειχαμε τον αυγουστο μια παλινδρομη. Ειμαι στον δευτερο κυκλο απο την παλινδρομη και εχω καθυστερηση 11 ημερων. Και πανω που καναμε τον υπερηχο εκτος απο διαφορα αλλα μ ειπε μεχρι που ειμαι διατεθειμενη να φτασω! Και υπεθεσα εγω οτι μου μιλαει πλαγιως για εξωσωματικη. Στο επομενο ραντεβου μ απο βδομαδα θα την ρωτησω ξανα γτ το ειπε και τι εννοει. Συνεχεια οποτε την ρωταω μ λεει αψογες εξετασεις δεν εχουμε τπτ παμε για εγκυμοσυνη και τωρα αυτο???!!!!???

πρίν από 7 λεπτά , ada32 είπε:

Και εγω απο Θεσ/νικη ειμαι και δεν εχω βρει ακομα εναν γιατρο που να μην κοιταει πρωτα το συμφερον του και την τσεπη του......

Για αυτην την γιατρο που εχω τωρα μπορω να πω και γω κατι τετοιο καθε φορα που παω ξεκινα και μου λεει για εγχειρησεις επεμβασεις εξετασεις χωρις να εχουμε καταληξει οτι εχουμε προβλημα.


tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , MelinaFo είπε:

Καλημερα @ada32

Προσπαθουμε γυρω στον 1,5 χρονο και ειχαμε τον αυγουστο μια παλινδρομη. Ειμαι στον δευτερο κυκλο απο την παλινδρομη και εχω καθυστερηση 11 ημερων. Και πανω που καναμε τον υπερηχο εκτος απο διαφορα αλλα μ ειπε μεχρι που ειμαι διατεθειμενη να φτασω! Και υπεθεσα εγω οτι μου μιλαει πλαγιως για εξωσωματικη. Στο επομενο ραντεβου μ απο βδομαδα θα την ρωτησω ξανα γτ το ειπε και τι εννοει. Συνεχεια οποτε την ρωταω μ λεει αψογες εξετασεις δεν εχουμε τπτ παμε για εγκυμοσυνη και τωρα αυτο???!!!!???

Μαλιστα !! κ Εμενα ο γυναικολογος που πηγα τν Αυγουστο να κανω υπερηχο για την ωορηξια, του ειχα πει οτι ξεκινησαμε προσπαθειες απο τον Μαρτιο αλλα δεν πολυ κυνηγουσαμε τις γονιμες μερες κ σε ενα σπερμοδιαγραμα που ειχαμε κανει , φανηκε καπως χαμηλη κινητικοτητα ..κ μου ειπε " πλαγιως μεν "  οτι εγω κανω και σπερματεγχυσεις...κ εγω του ειπα ευθεως, καλα μου προτεινετε σπερματεγχυση με τοσο μικρο διαστημα που προσπαθουμε!!!!!??? :-D:-D κ μου ειπε θα δειξει στην πορεια.... κ  τον Σεπτεμβριο πηγα  κ του ειπα οτι ειμαι εγκυος (ασχετα αν κατεληξε βιοχημικη)  .. οι περισσοτεροι την τσεπη του κοιτανε!!!! ασε που με χοριακη 165 ηθελε να μου κανει υπερηχο ... να δουμε τι??? απλα θα χρεωνε την επισκεψη 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , ada32 είπε:

Μαλιστα !! κ Εμενα ο γυναικολογος που πηγα τν Αυγουστο να κανω υπερηχο για την ωορηξια, του ειχα πει οτι ξεκινησαμε προσπαθειες απο τον Μαρτιο αλλα δεν πολυ κυνηγουσαμε τις γονιμες μερες κ σε ενα σπερμοδιαγραμα που ειχαμε κανει , φανηκε καπως χαμηλη κινητικοτητα ..κ μου ειπε " πλαγιως μεν "  οτι εγω κανω και σπερματεγχυσεις...κ εγω του ειπα ευθεως, καλα μου προτεινετε σπερματεγχυση με τοσο μικρο διαστημα που προσπαθουμε!!!!!??? :-D:-D κ μου ειπε θα δειξει στην πορεια.... κ  τον Σεπτεμβριο πηγα  κ του ειπα οτι ειμαι εγκυος (ασχετα αν κατεληξε βιοχημικη)  .. οι περισσοτεροι την τσεπη του κοιτανε!!!! ασε που με χοριακη 165 ηθελε να μου κανει υπερηχο ... να δουμε τι??? απλα θα χρεωνε την επισκεψη 

Ειναι πραγματικα τοσο αδικο ολο αυτο. Εχουμε τοσες αγωνιες τοσο αγχος και πρεπει να πηγαινουμε στον γιατρο και να τα χουμε 400 μην πει κατι μην εννοει κατι.... Χθες καταλαβα ποση ζημια μας εκανε αυτο το τελευταιο ραντεβου στην γιατρο. Γυρισε το αγορι μ και μ ειπε μηπως η εγκυμοσυνη που χασαμε ηταν η μοναδικη μας ευκαιρια για ενα παιδι? Ε δεν το δεχομαι αυτο υποννοεις κατι και ο αλλος γινεται χαλια 

  • Μου αρέσει 1

tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσιαααα μου!!!Εχέτε δίκιο!!Οταν για κάποιο λόγο δεν μας κάθετε ο γιατρός μας πρέπει να αλλάζουμε!!Εγώ όταν είχα μείνει έγκυος άλλαξα 4 γυναικολόγος και έχω καταλήξει τώρα στον 5ο!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , marillia είπε:

Καλημέρα κορίτσιαααα μου!!!Εχέτε δίκιο!!Οταν για κάποιο λόγο δεν μας κάθετε ο γιατρός μας πρέπει να αλλάζουμε!!Εγώ όταν είχα μείνει έγκυος άλλαξα 4 γυναικολόγος και έχω καταλήξει τώρα στον 5ο!!!

Ναι αυτο πρεπει να κανουμε. Υπαρχουν και σοβαροι γιατροι αρκει να τους πετυχουμε!


tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , ritaki13 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!

αυτο το θεμα με τον γιατρο με εχει αγχωσει κ εμενα παρα πολυ γιατι θελω να ξεκινησω μια πιο σοβαρη προσπαθεια αλλα απο μια φιλη μου ακουσα εχασε 2 μωρακια από λαθος εξετασεις,  μια άλλη γεννησε νεκρο παλι από λαθος γιατρου κ εχω τρομακρατηθει γενικα. Δε ξερω πώς να διαλεξω και ποιον. Θελω καποιον να μπορει να περιμενει και τον φυσιολογικο τοκετο, ειχα καταληξει σε μια φιλης μου και διαπιστωσαμε παρεα στον τοκετο ότι την εβαλε για καισαρικη χωρις καποιον ιδιαιτερο λογο επειδη περασε η ωρα να το πω ετσι, δεν της το αιτιολογησε δλδ καπως.

αν εχει καποια να μου προτεινει καποιον στην Αθηνα, να ειναι πανω απ ολα ανθρωπος.

επισης εχω προβληματιστει με τα βηματα που πρεπει να ακολουθησω, εκλεισα να παω σ εναν τυχαιο γιατρο στο ικα να μου γραψει εξετασεις σαν ελεγχο. μπορειτε να με συμβουλευσετε τι αλλο πρεπει να κανω?διαβαζω διαφορα για την ωορηξια για σαλπιγγες κλπ! ποσο ασχετη ειμαι! φοβαμαι μηπως ο γιατρος του ικα ειναι αρνητικος να μου γραψει εξετασεις επειδη απλα θα το ζητησω.

Θα πεις ότι προσπαθείτε δύο χρόνια κ θες να κάνεις εξετάσεις. 


6penp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , MelinaFo είπε:

Ναι αυτο πρεπει να κανουμε. Υπαρχουν και σοβαροι γιατροι αρκει να τους πετυχουμε!

Ναι κορίτσι μου!!Τα λεφτά μας δίνουμε.Και πόσο μάλλον αυτή η ειδικότητα γιατρού που είναι πολύ σημαντική.Μας ακολουθεί για πάντα.Τον τελευταίο γιατρό που πήγα μου τον σύστησε η ξαδέρφη μου και έτυχε να μου κάτσει και εμένα.Δεν είναι φιλοχρήματος,ενημερώνετε πάρα πολύ και επειδή είμαι άτομο αγχωτικό ξέρει να με κουμαντάρει.Βρήκε το κουμπί μου και έχουν κάνει κόμμα με τον άντρα μου.Είναι βέβαια σε διπλανή πολή από αυτή που μένω άλλα χαλάλι του.Φαντάσου άλλαξα πόλη!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...