Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Eflenew είπε:

      Εγώ νόμιζα το εξωμητριο δίνει πολύ υψηλές τιμές στη χοριακη. Αλλά ο γιατρός ξερει καλύτερα. Μακάρι να μηδενιστεί άμεσα...

      Εγώ πάλι δεν έχω ιδέα από εξωμητρια κύηση και λόγω του ότι έχω κλειστές σάλπιγγες, πιστευα πως είναι αδύνατον να μου συμβεί.Ο γιατρός είπε πως το έμβρυο κινείται και προσπαθεί να κολλήσει κάπου,οπότε υπάρχει πιθανότητα να πάει στη σάλπιγγα..Αν συμβαίνει κάτι τέτοιο,μιλάμε για την υπέρτατη γκαντεμια

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

Με προσθέσεις κιόλας!!Ευχαριστώ!Έμας μας είπε 38η θέλει να γεννηθούμε γιατί η κοπέλα έχει άλλες τρεις καισαρικές και ούτως ή άλλως θέλουμε καισαρική κ μεις οπότε πάει νωρίτερα..εν το μεταξύ Εγώ δεν δικαιούμαι άδεια κύησης...λογικό..μονο λοχεία..κ ήθελα να μαζευτούμε νωρίτερα να μην τρεχω:?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα !!!!!

Καλώς ήρθες @rita# με το καλό να κρατήσετε στην αγκαλιά σας το μωράκι σας!! Μπράβο σας για ότι κάνετε!!!!!!

Τελευταία εβδομάδα στη δουλειά............ το περιμένω πως και πως!! Την Πέμπτη γιορτάζει και ο μικρός μου και έχω ετοιμασίες για το κέρασμα του παιδικού!!

Πρέπει και εγώ να ρωτήσω τον γιατρό μου αν άλλαξε η τιμή από τοτε που γεννησα και να μαθω του ιασω της τιμές! Να μαζευτούμε λίγο!

 


NGf6p2.png

AFi6p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Τώρα μίλησα με το ΙΚΑ και μ είπε πως δεν υπάρχει καμία πρόβλεψη και δεν δικαιούμαι τπτ....Κ τι θα κάνω??λες και δεν θα γεννηθεί παιδί...Κ δεν έχει κ μάνα....Ελλάδα...απογοήτευση για μια ακόμη φορά....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 8 λεπτά , rita# είπε:

Τώρα μίλησα με το ΙΚΑ και μ είπε πως δεν υπάρχει καμία πρόβλεψη και δεν δικαιούμαι τπτ....Κ τι θα κάνω??λες και δεν θα γεννηθεί παιδί...Κ δεν έχει κ μάνα....Ελλάδα...απογοήτευση για μια ακόμη φορά....

μην ψαρώνεις...εννοείται ότι δικαιούσαι, απλά δεν προβλέπεται κάτι προκαθορισμένο που το παίρνεις έτσι κι αλλιώς όπως η άδεια εγκυμοσύνης που παίρνεις στο τέλος, μάλλον αυτό εννοούσαν.Μπορείς να πάρεις άδεια ανεξαρτήτως εγκυμοσύνης, δηλαδή πχ βρες έναν γιατρό που μπορεί να γράψει αρκετές ημέρες ως αναρρωτική για άλλους λόγους όπως πχ ένας ορθοπεδικός να σου γράψει 1 μήνα για οσφυαλγία!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Οι τιμές στα μαιευτήρια στα ύψη...Κ μεις στο Ιασώ ήμασταν κ τώρα στο Γαια

Περιμένω να μιλήσει η πρωτοβάθμια με το Υπουργείο να δούμε..θα χάσω λεφτά πάντως..οι παρενθετη όσο περνάει ο καιρός είναι κάτι που συμβαίνει πιο συχνά...Μια πρόβλεψη τόσο δύσκολο...

Από Αιγόκερω δεν ξέρω ...ο Υδροχόος όμως είναι......

Link to comment
Share on other sites

@rita# δεν ρωτάς ξανά και κάποιον πιο ειδικό; ξέρω ότι στην υιοθεσία δικαιούσαι άδεια μητρότητας. Καλά ξεκινάει ένας θεσμός και δεν εχουν τακτοποιήσει από πριν τέτοιες λεπτομέρειες; 

@D_Nasia να χαίρεσαι τον Δημητράκη σου.. τι σκέφτεσαι να φτιάξεις; ο δικός μου θα κερασει το Νοέμβρη και σκέφτηκα να φτιάξω κουλουράκια και να τα βάλω σε γυάλινα βαζάκια. Έχει στο pinterest πολύ ωραίες ιδέες...

  • Μου αρέσει 1

zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites

@SFSI81 θα το ψάξω οσο πάει...Αλλά αν δεν το παρω που είναι πολύ πιθανό γιατί όλοι μεταφέρουν αλλού τις ευθύνες δεν πειράζει. ...Όχι ότι δεν χρειάζομαι τα λεφτά...Κ πολύ μάλιστα....Αλλά αν σκεφτείς από που ξεκίνησα,τι εχω περασει και που φτασαμε...Δεν θα κάτσω να απογοητευτω...να είναι τα μωρά μας καλά και να έρθουν στην ώρα τους...Αυτό μόνο έχει σημασία κορίτσια...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 29 λεπτά , Faith 30 είπε:

@rita# καλως ηρθες!!!με το καλο να κρατησεις στην αγκαλια σου το δευτερο παιδακι σου!

Κοριτσια εγω νιωθω τοξοτης θα βγει,ειδομεν!!!

Καλη μερα σε ολες με υγεια!

Εμένα το προαίσθημα είναι πως θα έρθει νωρίτερα και θα βγει Αιγόκερος! Μακάρι γιατί με κόρη Δίδυμο και γιο Υδροχόο δεν έχω σωτηρία!!!

  • Μου αρέσει 2

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, rita# είπε:

@SFSI81 θα το ψάξω οσο πάει...Αλλά αν δεν το παρω που είναι πολύ πιθανό γιατί όλοι μεταφέρουν αλλού τις ευθύνες δεν πειράζει. ...Όχι ότι δεν χρειάζομαι τα λεφτά...Κ πολύ μάλιστα....Αλλά αν σκεφτείς από που ξεκίνησα,τι εχω περασει και που φτασαμε...Δεν θα κάτσω να απογοητευτω...να είναι τα μωρά μας καλά και να έρθουν στην ώρα τους...Αυτό μόνο έχει σημασία κορίτσια...

Καλωσόρισες Ρίτα και με το καλό το μωράκι σου!!αν θες μπορείς να μου πεις αν απευθυνθηκες σε κάποιο σωματείο που έχει παρένθετες μητέρες, ή η κοπέλα είναι γνωστή σου; σε ρωτάω γιατί μια φίλη μου ψάχνει να βρει κάποια άκρη και δεν βρίσκει και κάπου της είπαν ότι χρειάζεται να δώσει γύρω στα 15.000€ για να βρει παρένθετη μητέρα νόμιμα από "σωματιο". γενικα αν θες μπορείς να μου δώσεις λίγο τα φώτα σου;


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , november rain είπε:

Καλωσόρισες Ρίτα και με το καλό το μωράκι σου!!αν θες μπορείς να μου πεις αν απευθυνθηκες σε κάποιο σωματείο που έχει παρένθετες μητέρες, ή η κοπέλα είναι γνωστή σου; σε ρωτάω γιατί μια φίλη μου ψάχνει να βρει κάποια άκρη και δεν βρίσκει και κάπου της είπαν ότι χρειάζεται να δώσει γύρω στα 15.000€ για να βρει παρένθετη μητέρα νόμιμα από "σωματιο". γενικα αν θες μπορείς να μου δώσεις λίγο τα φώτα σου;

ο χριστος και η παναγια! υποτίθεται οτι δεν επιτρεπεται να χρηματιστουν περισσοτερα παρα μόνο για "καταβολή των δαπανών που απαιτούνται για την επίτευξη της εγκυμοσύνης, την κυοφορία, τον τοκετό και τη λοχεία και η αποζημίωση για κάθε θετική ζημία της κυοφόρου εξαιτίας αποχής από την εργασία της και τις αμοιβές από εξαρτημένη εργασία, τις οποίες στερήθηκε λόγω απουσίας με σκοπό την επίτευξη της εγκυμοσύνης, την κυοφορία, τον τοκετό και τη λοχεία" 

αυτό που ξέρουμε επίσης ειναι οτι 

"Για τη μεταφορά των ξένων, γονιμοποιημένων ωαρίων στο σώμα της κυοφόρου απαιτείται δικαστική άδεια, που παρέχεται πριν από τη μεταφορά τους, εφόσον συντρέχουν οι νόμιμες προϋποθέσεις. Η δικαστική άδεια χορηγείται από το αρμόδιο καθ΄ύλην και κατά τόπο δικαστήριο κατά τη διαδικασία της εκούσιας δικαιοδοσίας (άρθρο 121 ΕισΝΑΚ), εφόσον η αιτούσα και η κυοφόρος έχουν την κατοικία τους στην Ελλάδα. Απαραιτήτως θα πρέπει να υποβληθεί στο αρμόδιο δικαστήριο σχετική αίτηση της γυναίκας που επιθυμεί να αποκτήσει τέκνο και είναι ιατρικώς αδύνατο να κυοφορήσει, ενώ η γυναίκα που προσφέρεται να κυοφορήσει θα πρέπει από άποψη υγείας της να είναι κατάλληλη για κυοφορία."

1 ώρα πρίν, CME2205 είπε:

Νομίζω 22 Ιανουαρίου;

κι εγω για καισαρικη πηγαίνω και οι ακριβώς δύο εβδομάδες ειναι στις 22 :P


tt1d8a73

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...