Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Sisheido είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι για την εξέλιξη... Πάντα έλεγα καλύτερα να μη πιάσω πάρα να χαθεί στη πορεία το όνειρο! 

      Αγκάλιασε το παιδάκι σου και συνέχισε όσο αντέχεις! Έχω κι εγώ ένα γιο 4ων από την 3η εμβρυομεταφορα και παλέψαμε για τα αδελφάκια... στο τέλος τα καταφέραμε με τροποποιημενο φυσικό κύκλο και γίναμε τριτεκνοι!

      Εύχομαι η βλαστοκυστουλα σας την επόμενη φορά να σας γεμίσει την αγκαλιά!!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      • Καλή τύχη! 1

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια!! Χρόνια πολλά @dimitroula30 να σε χαίρονται και με το καλό να έρθει το μωράκι σας!

Χθες δεν κατάφερα να μπω γιατί γιόρταζαν οι άντρες μου! Τελευταία μέρα σήμερα στην δουλειά :-P

Εγώ χαίρομαι πάντως που θα γεννήσω χειμώνα..... στον Δημητράκη μου που γεννήθηκε Φεβρουάριο με το που σαράντισε βγαίναμε βόλτα συνέχεια και μεχρι το καλοκαίρι είχε ξεπεταχτεί και όλα καλά!! Όσο για τις γρίπες θα προσέχουμε και ας γίνουμε κακοί με τους γύρω μας. Προέχει το παιδάκι μας!

 

  • Μου αρέσει 3

NGf6p2.png

AFi6p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου σας ευχαριστώ όλες πολύ για τις ευχές σας για την ονομαστική μου εορτή!! Χρόνια πολλά και σε όσες από εσάς έχουν κάποιον Δημήτρη ή Δημητρούλα !!

 

 

  • Μου αρέσει 4

HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κοριτσια,καλο σκ να εχουμε με υγεια κ καλους υπερυχους!!

Εγω πολυ αυπνια τις τελευταιες μερες,ολοι μου λενε κοιμησου τωρα που μπορεις,αλλα δεν μπορω,το ματι γαριδα ενω νυσταζω!ισως επειδη ξεκινησα να πινω 1 ποτηρη γαλικο ταπογευμα ενω μεχρι τωρα δεν επινα,επινα ντεκαφεινε φρεντο που κ που.θα το κοψω το γαλικο να δω αν φταει αυτος.χτες π.χ.κοιμηθηκα 2 ,ξυπνησα 6 κ ξανακοιμηθηκα 8 με 10.συνολο μονο 6 ωρες!ειδομεν!

  • Μου αρέσει 1

EpmQp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες . @dimitroula30 χρόνια σου πολλά . Με το καλό το μωράκι σου . Εμείς έχουμε έρθει Αθήνα για βόλτα από εχθές . Να δούμε κ συγγενείς κ φίλους . Η αλήθεια να λέγεται κουράζομαι , αλλά μ αρέσει . Καλό ΣΚ σε όλες 

  • Μου αρέσει 2

S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites

στο μαιευτηριο σκεφτεστε να παρετε κανενα ιδιαιτερο κερασμα ή για τις επισκεψεις στο σπιτι; ειδα κατι ωραια σοκολατακια σε σχημα καροτσακι κλπ , η τα μπισκοτακια με την ζαχαροπαστα αλλα δεν ξερω ποσο κανουν.μια ξαδερφη ειχε παρει για το μαιευτηριο σαπουνακια αρωματικα σε σχεδιακια αλλα κανουν κ 1€ το ενα πολλα μου φαινονται γιατι σιγουρα θα δωσεις κ στις μαιες κ στις αλλες λεχωνες.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Rainbow  εγω εδω που μενω,μενω μακρυα,οποτε υπολογιζω να ρθουν να με δουν το πολυ 4 ατομα στην κλινικη,οσο για το σπιτι,κανενας.δεν θα παρω κατι οχι,αλλα αν γεννουσα στον τοπο καταγωγης μου οπου εκει βρισκονται ολοι οσοι με αγαπουν,ναι θα επερνα,μαλλον γλυκα θα επερνα.

  • Μου αρέσει 1

EpmQp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!! Τελικα εκανα την καμπυλη και ειναι μια χαρα!!  @rainbow τα μπισκοτα αυτα κανουν 1-2 ευρω το ενα!!! Στην κορη μου ειχε παρει η πεθερα μου τετοια για κερασματα στο μαιευτηριο. Τωρα δεν ξερω, πιθανον να παρουμε παλι λιγα. Στο σπιτι δεν προκειται να δεχτω κανεναν 40 ημερες!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


στο μαιευτηριο δεν νομιζω να ερθουν πολλα ατομα κ σε μενα αλλα στο σπιτι εστω κ μετα τις 40 μερες θα ερθουν αρκετοι..εχουμε μεγαααλο σοι..εκτος αν πανε στη μανα μου να ευχηθουνε (γιατι μενω σε αλλην πολη) και γλυτωσω καποιους...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου όμορφα! 

Έχω κάτι μερούλες να μπω και χαίρομαι που όλα βαίνουν καλώς :)

Εμείς την Πέμπτη είχαμε ραντεβού με τον καινούργιο γιατρό στο Έλενα, μας άρεσε πολύ, επιτέλους είδαμε και το προσωπάκι του μωρού μας! Είναι ένα κιλό το μαναράκι!!! Έκανε και τούμπα και σε κάποια φάση ρουφούσε κιόλας! Ήταν τέλειος ο μπέμπης μας! Ο γιατρός μου είπε να σταματήσω τη μία ένεση που έκανα και δύο από τα χάπια που παίρνω. :) πολύ το χάρηκα! 

Ο γιατρός τα βρήκε όλα καλά, αλλά μου είπε ότι πιστεύει ότι το καλύτερο είναι να γεννήσω με καισαρική στις 39 εβδομάδες, τόσο λόγω ζαχάρου όσο και λόγω εξωσωματικής..είναι λέει πολύτιμη κύηση και η καλύτερη επιλογή είναι η καισαρική. δηλαδή βρε κορίτσια μια κύηση που προήλθε από φυσική σύλληψη δεν είναι πολύτιμη? δεν μπορώ να καταλάβω τι ταμπέλες είναι αυτές που μπαίνουν στα μωράκια...

On 24/10/2017 at 11:02 ΠΜ, CME2205 είπε:

Άρα με βάση το πινακάκι νομίζω πως πρέπει να χωριστούμε σε 2 κατηγορίες: μωρά Αιγόκεροι και μωρά Υδροχόοι!!!:-D:-D:-D

Εγώ μάλλον είμαι στο μεταίχμιο, ο γιατρός θα λείψει 5 μέρες το Γενάρη και από αυτό θα εξαρτηθεί...το βλέπω για υδροχόο πάντως, αν και ήλπιζα για αιγωκεράκι γιατί κι εγώ αιγώκερως είμαι...

On 27/10/2017 at 3:11 ΜΜ, Faith 30 είπε:

Καλησπερα κοριτσια,καλο σκ να εχουμε με υγεια κ καλους υπερυχους!!

Εγω πολυ αυπνια τις τελευταιες μερες,ολοι μου λενε κοιμησου τωρα που μπορεις,αλλα δεν μπορω,το ματι γαριδα ενω νυσταζω!ισως επειδη ξεκινησα να πινω 1 ποτηρη γαλικο ταπογευμα ενω μεχρι τωρα δεν επινα,επινα ντεκαφεινε φρεντο που κ που.θα το κοψω το γαλικο να δω αν φταει αυτος.χτες π.χ.κοιμηθηκα 2 ,ξυπνησα 6 κ ξανακοιμηθηκα 8 με 10.συνολο μονο 6 ωρες!ειδομεν!

κορίτσι κι εμένα με πιάναν τέτοιες αϋπνίες για λίγες μέρες κάθε μήνα, νομίζω λόγω άγχους...μήπως υπάρχει κάτι που σε βασανίζει?

 

Κορίτσια θέλω τα φώτα σας έχει ψωνίσει κάποια από σας ή κάποια γνωστή σας από το Motherbaby στο Περιστέρι? Παρατήρησα ότι έχει πολύ καλές τιμές αλλά δεν ξέρω για ποιότητα, μιλάω κυρίως για κούνια και συρταριέρα...σκέφτομαι να το επισκεφτώ την Τετάρτη, αλλά θα ήθελα να μάθω προσωπικές εμπειρίες αν υπάρχουν...

 

Όσο για τα εμβόλια για τη γρίπη, εμένα προς το παρόν δεν μου είπε κανένας από τους γιατρούς...

Φιλιά σε όλες και ειδικά στη Δημητρούλα που της λέω τώρα τα χρόνια πολλά, έστω και καθυστερημένα! 

  • Μου αρέσει 1

302qp2.png

Link to comment
Share on other sites

@elenakith καλησπερα!

Κ γω απο εξωσωμ.ειμαι,κ ο γυναικολογος που εχω δουλευει κ στο κεντρο εξωσωματικης!δεν μου ειπε τιποτα για καισαρικη κ πολυτιμη κυηση,μου λεει προχωραμε φυσιολογικα κ βλεπουμε!αν επιτρεπετε με ποια προσπαθεια εμεινες?εγω με την 4.δεν εχω προβλημα ομως με τον τροπο γεννησης αρκει να πανε ολα κατευχην θεου.


EpmQp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Faith 30 είπε:

@elenakith καλησπερα!

Κ γω απο εξωσωμ.ειμαι,κ ο γυναικολογος που εχω δουλευει κ στο κεντρο εξωσωματικης!δεν μου ειπε τιποτα για καισαρικη κ πολυτιμη κυηση,μου λεει προχωραμε φυσιολογικα κ βλεπουμε!αν επιτρεπετε με ποια προσπαθεια εμεινες?εγω με την 4.δεν εχω προβλημα ομως με τον τροπο γεννησης αρκει να πανε ολα κατευχην θεου.

Έμεινα με τη δεύτερη εμβρυομεταφορά, πρώτη προσπάθεια (δηλαδή έχω κάνει μία ωοληψία). Για την καισαρική το κύριο πρόβλημα είναι το ζάχαρο νομίζω..ο πρώτος γυναικολόγος που είχα μου είχε πει ότι το βλέπει μάλλον για καισαρική ή το πολύ πολύ πρόκληση τοκετού με ραντεβού και βλέπουμε...εγώ προτιμώ να κάνω φυσιολογικό τοκετό γιατί θέλω να φροντίσω το μωρό μου αμέσως και έχω ακούσει ότι μετά την καισαρική πονάς και δυσκολεύεσαι...αυτό είναι το θέμα μου να σου πω την αλήθεια...

  • Μου αρέσει 1

302qp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...