Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 59 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Αχ τι τέλεια νέα!!!! Μπράβο κορίτσι μου❤️

      Την ανέβασα,αυτό είναι από την Τετάρτη,δλδ μια εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Εσενα είναι πιο έντονο? Μπορείς να το ανεβάσεις?

      Γιατί δε τη βλέπω??? Πάω στο προφίλ σου αλλά που είναι???? Γιατί το έχουν τόσο δύσκολο με τις φωτογραφίες?

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 20/10/2017 at 8:55 ΜΜ, Mariachi είπε:

Καλησπέρα σε όλες .

@Biscottinomum δεν έχω αποφασίσει , αλλά άμα κάνω κάτι τα βλαστοκύτταρα θα είναι δωρεά .θελω στο επόμενο ραντεβού να ρωτήσω κ την γιατρό 

Καλησπέρα κορίτσια μου! και εγώ δωρεά τα έκανα και στα 3 παιδιά μου,στη δημόσια τράπεζα στην Θεσσαλονίκη....

On 21/10/2017 at 11:49 ΠΜ, rainbow είπε:

καλημερα!! Οταν κανεις δωρεα τα βλαστοκυτταρα πανε σε καποιον που εχει αναγκη η τα κρατανε για ερευνητικους λογους.;

Νομίζω και για τα δύο, άσχετα αν δεν το λένε, προκειμένου να τα δώσω σε ιδιώτη και να πληρώσω τα μαλλιά της κεφαλής μου και να μην ξέρω τι θα απογινουν.... δεν με πειράζει να βοηθήσουν σε μια έρευνα για το καλό της ανθρωπότητας ούτε να τα χαρίσω εκεί που τα χρειάζονται,με ενοχλει όμως να με δουλεύουν ότι θα μου τα φυλάνε σε τράπεζα 30χρονια μόνο για μένα....

16 ώρες πρίν, rainbow είπε:

elenakith:ευτυχως σημερα ειναι πιο δραστηρια και μπηκε η καρδια στη θεση της..ισως παιζει καποιο ρολο η βδομαδα τι να πω..

για τα βλαστοκυτταρα πολλα εχω ακουσει και για ερευνες για καλυντικα( μπορει να ειναι κ χαζομαρες).προς το παρον μπορουν να βοηθησουν σε καρκινους αιματος πχ λευχαιμιες.σε επαρχιακα νοσοκομεια πως στελνεις το δειγμα;

Εγώ πήρα το κιτ (έτσι λέγεται το κουτί που έχει μέσα τα σύνεργα για την αφαίρεση των βλαστοκυττάρων) από την αιμοδοσία του νοσοκομείου που θα γενναγα λίγες ώρες πριν την γέννα. το έδωσε ο άντρας μου στον γιατρό όταν με πήρανε μέσα στην αίθουσα.μετα την λήψη των βλαστοκυττάρων αυτό πηγαίνει στην αιμοδοσία του νοσοκομείου και φεύγει την επόμενη μέρα ή μεθεπόμενη μαζί με πολλά άλλα κουτιά από άλλες μαμάδες με ασθενοφόρο νοσοκομειακό στις δύο δημόσιες τράπεζες ή Αθήνα ή Θεσσαλονίκη... ανάλογα που μένεις κοντά.αν είσαι σε νησί αυτό γίνεται με καράβι ή αεροπλάνο...

  • Μου αρέσει 1

BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

@rainbow 954 για φυσιολογικό για τρίκλινο κ για δίκλινο 1358 κ για καισαρική 1409 για τρίκλινο και 1949 για δίκλινο. Μέσα στην τιμή δεν είναι  ο μαιευτήρας κ ο αναισθησιολόγος. Επίσης σου παρέχουν σερβιέτες , εσώρουχα μιας χρήσης κ πετσέτες κ τα πάντα για το μωρό 

  • Μου αρέσει 2

S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Faith 30 είπε:

Καλημερα κοριτσια!καλη κ ξεκουραστη κυριακη να εχουμε με υγεια!

Εμενα οι κινησεις του μωρου αλλαξαν.σπανια εχω κλοτσιες,εχω ομως συνεχεια κινησεις.βλεπω κυματα στην κηλια μου οταν κουνιετε,ειναι απιστευτο!το καταλαβενω οταν αλαζει θεση,ολοκληρη η κηλια μου μετατοπιζετε.δεν μπορω να ξεχωρισω ομως που ειναι κεφαλι,ποδια.

Οσο περναν οι βδομαδες αλλαζουμε σωματικα,αυτο εχω καταλαβει.

Αντε αφου τελιωσαν οι β επιπεδου,με το καλο να αρχισουμε τα ντοπλερ,στις 31 εβδ κ 6 ημερων θα μου το κανει.

Αχ κορίτσι μου εσύ θα είσαι από τις πρώτες που θα γεννήσεις και θα μας γράψεις πόσο ευτυχισμένη θα είσαι τότε... να παίρνουμε γλυκιά γεύση και εμείς οι από πίσω... πάντως αυτό που λέτε πολλές κοπέλες για τις κινήσεις των μωρών, λογικό είναι όσο περνάει ο καιρός να μην νιώθουμε κλωτσιές δυνατές και πολύ κινητικότητα, διότι μεγαλώνουν και περιορίζεται ο χώρος που έχουν για να κινηθούν.. ακόμα και αυτό το μικρό κουνηματακι είναι αρκετό να μας καθησυχάζει... το καθόλου δεν το θέλουμε.

πρίν από 6 λεπτά , Mariachi είπε:

@rainbow 954 για φυσιολογικό για τρίκλινο κ για δίκλινο 1358 κ για καισαρική 1409 για τρίκλινο και 1949 για δίκλινο. Μέσα στην τιμή δεν είναι  ο μαιευτήρας κ ο αναισθησιολόγος. Επίσης σου παρέχουν σερβιέτες , εσώρουχα μιας χρήσης κ πετσέτες κ τα πάντα για το μωρό 

Για ποιο νοσοκομείο μιλάς; Μιλάμε για κανονικό ξεζουμισμα....

Α τώρα το διάβασα σορυ, διαβαλκανικό...

  • Μου αρέσει 1

BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mariachi είπε:

 @november rain για το διαβαλκανικό. Μν νομίζεις κ το γενεσις τις ίδιες τιμες είχε . 

Και να φανταστώ θεωρούνται από τις καλύτερες τιμές της αγοράς ε; γιατί κάτι Ιασώ και τέτοια ξεφεύγουν τα πράγματα;;

  • Μου αρέσει 1

BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μαρια εγω στο γενεσις αλλα δεν ρωτησα ακομη τιμες,παω εκει κ τι τους λεω?

πρίν από 20 λεπτά , november rain είπε:

Αχ κορίτσι μου εσύ θα είσαι από τις πρώτες που θα γεννήσεις και θα μας γράψεις πόσο ευτυχισμένη θα είσαι τότε... να παίρνουμε γλυκιά γεύση και εμείς οι από πίσω... πάντως αυτό που λέτε πολλές κοπέλες για τις κινήσεις των μωρών, λογικό είναι όσο περνάει ο καιρός να μην νιώθουμε κλωτσιές δυνατές και πολύ κινητικότητα, διότι μεγαλώνουν και περιορίζεται ο χώρος που έχουν για να κινηθούν.. ακόμα και αυτό το μικρό κουνηματακι είναι αρκετό να μας καθησυχάζει... το καθόλου δεν το θέλουμε.

Για ποιο νοσοκομείο μιλάς; Μιλάμε για κανονικό ξεζουμισμα....

Α τώρα το διάβασα σορυ, διαβαλκανικό...

Αμην να πανε ολα καλα,ανυπομωνω!


EpmQp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον βαλίτσα για μαιευτηριο ιδιωτική κλινική.( για δημόσιο ειναι κ αλλα)

- πετσέτες για εσάς

- σαπούνι

-σερβιέτες λοχείας( ή τις δίνουν εκεί;)

- εσώρουχα γενικά (κ εσώρουχα μιας χρήσης)

- ρουχα εξόδου

- παντόφλες

- 1 νυχτικό κ 1 πυτζαμακι ( δε ξέρεις τι θα σε βολέψει) κ μπλουζάκια κατα προτίμηση για θηλασμο

- οδοντόβουρτσα , οδοντοπαστα

- ρουζ κ μάσκαρα!!! ( πρέπει να ειμαστε όμορφες)

- κρέμα για θηλές(προεραιτικο)

- Επιθέματα θηλων(?? δεν το χρειάζονται όλες τις πρώτες μέρες)

- σαμπουάν κ αφρόλουτρο

- μαντιλακια η υγρό αντισηπτικό για τους επισκέπτες

- κοκαλάκια για τα μαλλιά ( πολυ ζέστη)

- κρέμα προσώπου

- φωτογραφική μηχανή

- όλες τις εξετασεις σας και τα χαρτιά για το νοσοκομείο κ για το παιδι

- φορτιστή κινητού

-κινητό

- ψαλιδάκι νυχιών η λίμα ! ( πολυ εκνευρίστηκο να έχεις νυχαρες )

- ρόμπα η ζακέτακι 

- μαξιλάρι θηλασμού η οτιδήποτε σε μαξιλάρι

- βάλτε κ καμια δυο σακούλες σούπερ μάρκετ μέσα για τα άπλυτα...

Για το παιδι

- 2-3 πάνες αγκαλιάς

 

καλτσακια

- σκουφάκι (θα σκάσει , αλλα πάρτε το εσεις )

- 1 κουβερτάκι 

Τί άλλο;

Εγω επειδη θα γεννησω σε δημοσιο θα χρειαστω θηκες λεκανης μιας χρησης για να μπορω να πηγαινω τουαλετα η' χλωρινη να απολυμαινω την λεκανη-ντουζιερα πριν την χρησιμοποιησω.Τις αλλες φορες ημουνα με αλλες 3 κοπελες,αυτην τη φορα ευχομαι να με βαλει αν οχι σε μονοκλινο,σε δικλινο.....Ψαλιδακι για νυχια δεν χρησιμοποιησα,γιατι φροντισα να τα εχω κοψει κοντα για να μην γραντζουνισω το μωρο.Καμια λιμα ναι,να μην εχουν εκδορες τα νυχια.ειδικα τον πρωτο καιρο παντα φροντιζα τα νυχια μου να ειναι κομμενα γιατι σκιζουν σαν ξυραφι το ευαισθητο δερμα του μωρου.(ειχα απεναντι μου μια κοπελα,με κατι ΝΥΧΑΡΕΣ ΝΑ...προφανως ειχε παει για μανικιουρ ημιμονιμο πριν την γεννα,να ειναι ομορφη!!!!ουτε το μωρο δεν την αντεχε,οποτε το επαιρνε αγκαλια το ξεσκιζε με τα νυχια του γυπα):evil:

Τώρα ο αριθμός στα ζιπουνακια ή στα καλτσακια διαφέρει για κάθε κοπέλα, ανάλογα τί έχει κάθε μία στο μυαλό της...συμπληρωστε ότι μου διαφεύγει κορίτσια...

  • Μου αρέσει 3

BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , november rain είπε:

Και να φανταστώ θεωρούνται από τις καλύτερες τιμές της αγοράς ε; γιατί κάτι Ιασώ και τέτοια ξεφεύγουν τα πράγματα;;

Το ιασω που γενησα εγω εχει σχεδον διπλασιες τιμες!!! Το τρικλινο με φυσιολογικο γυρω στα 1650 και το απλο δικλινο περιπου 2000. Αν θες μονοκλινο παει 3600!!!!

  • Μου αρέσει 1

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 4 λεπτά , CME2205 είπε:

Το ιασω που γενησα εγω εχει σχεδον διπλασιες τιμες!!! Το τρικλινο με φυσιολογικο γυρω στα 1650 και το απλο δικλινο περιπου 2000. Αν θες μονοκλινο παει 3600!!!!

Αυτο δεν ειναι γεννα ! Αυτο ειναι διακοπες στην καραιβικη σε 5αστερο !!! 

  • Μου αρέσει 6

HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites

και εγω σκεφτομουν για θεσσαλονικη αλλα με τις μιμες που ακουσα θα μεινω εδω..ειναι euromedika (επαρχιας). Φτ 3 κλινο 500 κτ. 790 ,2κλινο φτ 770 κτ 1000 μονολκινο φτ 970 κτ 1200 δεν συμπεριλαμβανεται γιατρος παιδιαρος αναισθισιολογος.να σας πω εγω σκεφτομαι για 3κλνο.τζαμπα λεφτα τα θεωρω 3 μερες ειναι θα περασουν..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα κι απο μενα!! Μου πηρε αρκετη ωρα να διαβαζω τα μηνυματα σας! Ποσο χρησιμα πραγματα και ποσο εξοικιωμενες ειστε μερικες..ειδικα οι δευτερο_τριτο μανουλες! Εγω ειμαι λιιιγο πελαγωμενη..

να ξεκινησω με τα δικα μας τα νεα..εκανα κι εγω την καμπυλη ζαχαρου το Σαββατο.. Η γλυκοζη ηταν μια χαρα, δεν ειχε ιδιαιτερη γευση, γλυκατζου ειμαι απο μικρη οποτε δεν με ενοχλησε! Η αναμονη ηταν λιγο βαρετη, το ηξερα ομως και ειχα παρει το βιβλιαρακι μου.. τα αποτελεσματα δεν περιμενα να βγουν και θα τα παρω τη Δευτερα.. Στον γιατρο εχω να παω περιπου εναν μηνα και λογικα με τα αποτελεσματα θα παω να μας δει.. παντως κι εγω εχω παρατηρησει πολλα διαστηματα μεσα στην ημερα που δεν κουνιεται καθολου.. ειχα διαβασει οτι φτιαχνουν τον υπνο τους..και προσπαθω να μην αγχωνομαι ιδιαιτερα..

@elenakith θα γεννησω κι εγω πρωτα ο Θεος σε ιδιωτικο και συγκεκριμενα στο Λητω.. οταν μαθαμε τις τιμες μας ηρθε αποτομο δεδομενου οτι φιλοι και γνωστοι εχουν καταληξει ολοι σε δημοσιο.. γενικα να πω οτι το τρικλινο με την συνδρομη του Εοπυ ειναι 1600 περιπου και η αμοιβη γιατρου 1300 μαζι με μαια κ αναισθιολογο.. αλλα επειδη τον γιατρο τον ξερω και ειχα καποια θεματακια δεν μπηκα στην διαδικασια να αλλαξω..ειπαμε με τον αντρα μου να γεννησω εκει μιας και ειναι το 1ο και μετα θα το ξαναδουμε σοβαρα..για τον Σουλο στο Ελενα εχω ακουσει πολυ καλα λογια, οπως επισης για τον Σινδο στο Αλεξανδρα. Να τονισω οτι προσωπικα δεν εχω εμπειρια απο τους παραπανω γιατρους, τους εχουν φιλες μου κι εχουν μεινει ικανοποιημενες!

@rainbow για τον θηλασμο που λεγατε.. ειχα δει ενα βιντεο με μια κοπελα που ειχε κανει μαστεκτομη και για να νιωσει την εμπειρια του θηλασμου, ειχαν ενα εξωτερικο σωληνακι με γαλα το οποιο ειχαν πιασει με λευκοπλαστ και κατεληγε στην θηλη της..κι ετσι το μωρο πιπιλουσε το στηθος κι επινε γαλα.. δεν ξερω αν αυτο γινεται και σε περιπτωσεις υιοθεσιας..παντως το βιντεο ηταν πολυ συγκινητικο.!

Οσον αφορα τις αγορες..ειμαστε σε πολυ πρωιμο σταδιο..πηγαμε να δουμε κρεβατακια το Σαββατο..εχει καποια κοπελα εμπειρια απο πολυμορφικο κρεβατι..??? ειναι αυτα που εχουν και την αλλαξιερα μαζι..

  • Μου αρέσει 1

ufTXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Οντως πολλα τα λεφτα..και παλιοτερα ηταν ακομα περισσοτερα.. τωρα πια δεν τα σκεφομαι βεβαια..το σημαντικο ειναι να πανε ολα καλα! Γιατι κοριτσια υπαρχουν πολλα κοντινα μας ζευγαρια που ταλαιπωρουνται και νιωθω τυψεις οταν εγω κλαιγομαι για τα χρηματα..

 


ufTXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...