Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Lila ki είπε:

      Τι να πω τώρα … είχα τόση αισιοδοξία … αλλά όπως λες έχεις την κόρη σου τιν δύναμη σου … είναι τόσο θετικό που εχεια ήδη ένα παιδί και ίσως ακούγεται περίεργο αυτό που λέω αλλά για εμένα που δεν έχω ακόμα ένα παιδάκι μου ακούγεται τόσο ενθαρρυντικό που έχεις μια μικρή αγκαλιά δίπλα σου η οποία μπορεί να απαλύνει κάθε πόνο . Πως θα προσχωρήσετε τώρα τι σπυ είπε ο γιατρός ;;; Θα αδιαθετήσεις ; Θα πρέπει να κανείς κάτι άλλο να πέσει η χοριακη ;

      Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου,εύχομαι σε σένα μια μεγάλη χοριακη και μια γλυκιά εγκυμοσύνη🥰Εγω δυστυχώς δεν τελείωσα ακόμα, πρέπει να πάω πάλι αύριο για χοριακη για να δούμε αν μηδενιστεί.Μου είπε πως ίσως είναι εξωμητριο,μικρή η πιθανότητα,αλλά δυστυχώς υπάρχει και αυτό το ενδεχόμενο.Μου είπε πως είτε το έμβρυο είχε κάποια χρωμοσωμικη,είτε δεν βρήκε"μέρος" για να εμφυτευτει..Ελπιζω να σταματήσω τα φάρμακα και να το αποβάλλει ο οργανισμός μου και να μη χρειαστω αποξεση.Κοιτα να δεις που μέχρι πριν λίγο ευχομουν για μια μεγάλη χοριακη και τώρα πρεπει να μηδενιστεί 🤷

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Οντετ είπε:

ο χριστος και η παναγια! υποτίθεται οτι δεν επιτρεπεται να χρηματιστουν περισσοτερα παρα μόνο για "καταβολή των δαπανών που απαιτούνται για την επίτευξη της εγκυμοσύνης, την κυοφορία, τον τοκετό και τη λοχεία και η αποζημίωση για κάθε θετική ζημία της κυοφόρου εξαιτίας αποχής από την εργασία της και τις αμοιβές από εξαρτημένη εργασία, τις οποίες στερήθηκε λόγω απουσίας με σκοπό την επίτευξη της εγκυμοσύνης, την κυοφορία, τον τοκετό και τη λοχεία" 

αυτό που ξέρουμε επίσης ειναι οτι 

"Για τη μεταφορά των ξένων, γονιμοποιημένων ωαρίων στο σώμα της κυοφόρου απαιτείται δικαστική άδεια, που παρέχεται πριν από τη μεταφορά τους, εφόσον συντρέχουν οι νόμιμες προϋποθέσεις. Η δικαστική άδεια χορηγείται από το αρμόδιο καθ΄ύλην και κατά τόπο δικαστήριο κατά τη διαδικασία της εκούσιας δικαιοδοσίας (άρθρο 121 ΕισΝΑΚ), εφόσον η αιτούσα και η κυοφόρος έχουν την κατοικία τους στην Ελλάδα. Απαραιτήτως θα πρέπει να υποβληθεί στο αρμόδιο δικαστήριο σχετική αίτηση της γυναίκας που επιθυμεί να αποκτήσει τέκνο και είναι ιατρικώς αδύνατο να κυοφορήσει, ενώ η γυναίκα που προσφέρεται να κυοφορήσει θα πρέπει από άποψη υγείας της να είναι κατάλληλη για κυοφορία."

κι εγω για καισαρικη πηγαίνω και οι ακριβώς δύο εβδομάδες ειναι στις 22 :P

Αλήθεια? Μακάρι να πάνε όλα τελεια και να φτάσουμε και οι 2 εκει...πο θα γεννησεις?

3 ώρες πρίν, november rain είπε:

Καλωσόρισες Ρίτα και με το καλό το μωράκι σου!!αν θες μπορείς να μου πεις αν απευθυνθηκες σε κάποιο σωματείο που έχει παρένθετες μητέρες, ή η κοπέλα είναι γνωστή σου; σε ρωτάω γιατί μια φίλη μου ψάχνει να βρει κάποια άκρη και δεν βρίσκει και κάπου της είπαν ότι χρειάζεται να δώσει γύρω στα 15.000€ για να βρει παρένθετη μητέρα νόμιμα από "σωματιο". γενικα αν θες μπορείς να μου δώσεις λίγο τα φώτα σου;

Σου έστειλα μηνυμα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@rita# στο επομενο ραντεβού μου θα ρωτήσω ον γιατρό αν εχω και αλλη επιλογή εκτος απο το ιασώ που ξέρω οτι εκει συνεργάζεται στανταρντ. Εχω την εντύπωση οτι ειναι και στο μητέρα. Δυστυχώς για μένα δεν ειναι στο ΡΕΑ που ειναι και δίπλα μου και γενικώς μου αρέσει περισσοτερο απο όλα.  Μόλις μου δώσει και εναλλακτικη θα βγω στην γύρα για προσφορες


tt1d8a73

Link to comment
Share on other sites

@november rain μια χαρά τιμή πήρε η φίλη σου. Η Καρντάσιαν την πάτησε,  100 χιλιάρικα έσκασε :-D:-D:-D

 

2 ώρες πρίν, CME2205 είπε:

Νομίζω 22 Ιανουαρίου;

20 μπαίνει ο υδροχόος...βιάσου :-D:-D:-D

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, SFSI81 είπε:

@november rain μια χαρά τιμή πήρε η φίλη σου. Η Καρντάσιαν την πάτησε,  100 χιλιάρικα έσκασε :-D:-D:-D

 

20 μπαίνει ο υδροχόος...βιάσου :-D:-D:-D

20;;;; δεν νομιζω να τον προλαβω τον αιγοκερο!!!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να ακουστω εγωιστρια ή κάτι άλλο,αλλα το να βρεις παρένθετη μητέρα έχει καταντήσει κιαυτο εμπόριο κανονικο.αν δεν έχεις τσέπη γεμάτη είσαι τελειωμένος.πολλα τα λεφτά και δεν θα έπρεπε να κοστολογείται τόσο.δηλ.σε αναγκάζουν να πας να δανειστεις ή να χρεωθείς για να σου θυμίζει ότι πρέπει να το πληρώσεις ακριβά αυτό το Θείο δώρο.. κρίμα....


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@SFSI81 θα κάνω κεκακια, cupcakes βανίλια, και θα τα βάλω σε χάρτινο σακουλάκι, μπλε πουα, μαζί με μπαλόνι και αυτοκόλλητα. Σήμερα πήγαμε και ψωνισαμε. Ωραία και η δική σου ιδέα. Το σκεφτόμουν και εγώ, ειδικά για μουστοκουλουρα που τρελαίνεται ο Δημήτρης αλλά κατέληξα στα cupcakes. 

Για πείτε τι γίνεται με υδροχοους και αιγόκερους.... Δεν έχω καμία σχέση και είμαστε πάνω στην αλλαγή 23/1!!!! 

Εγώ ρε κορίτσια νομίζω ότι είναι μεγάλη απόφαση και η παρενθετη αλλά και η εγκυμοσύνη με δοτη. Συγχαιρω και βγάζω το καπέλο σε όσες το κάνουν. Χίλια μπράβο τους!!!! 

 

  • Μου αρέσει 1

NGf6p2.png

AFi6p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, rainbow είπε:

αχ τι το αναφερατε αυτο με τα ζωδια..δεν ειμαι και πολυ φαν αλλα δεν θελω να βγει υδροχοος με τιποτα..ειμαι καμενη κ απο φιλες κ απο κουνιαδα..δεν θα το αντεξω..

Αχ κι εγώ δεν τον θέλω τον Υδροχόο!! Βέβαια μου είπε ο γιατρός πως επειδή είναι μεγάλο το παιδί και είναι και 2ο έχω πολλές πιθανότητες να γεννήσω νωρίτερα, όμως θα προλάβω;;;;;; Πρέπει να γεννήσω τουλάχιστον 10 μέρες νωρίτερα για να πιάσω τον Αιγόκερο!!!

  • Μου αρέσει 1

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω πητ 24/1 ε και με την περιδεση δεν νομιζω να φτασω μεχρι τελους..βασικα δεν ξερω αν παμε κ για καισαρικη δεν μιλισα ακομα με τον doc.

σημερα μπηκα στον 7ο..τελικα περναει γρηγορα ο καιρος..δεν ξερω αλλα ενω στην αρχη βιαζομουν τωρα δεν θελω να περασει γρηγορα..θα μου κακοφανει να αδειασει η κοιλιτσα μου.....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , rainbow είπε:

εγω εχω πητ 24/1 ε και με την περιδεση δεν νομιζω να φτασω μεχρι τελους..βασικα δεν ξερω αν παμε κ για καισαρικη δεν μιλισα ακομα με τον doc.

σημερα μπηκα στον 7ο..τελικα περναει γρηγορα ο καιρος..δεν ξερω αλλα ενω στην αρχη βιαζομουν τωρα δεν θελω να περασει γρηγορα..θα μου κακοφανει να αδειασει η κοιλιτσα μου.....

Η γιαγιά μου έλεγε στα παιδιά της: μακάρι να μπορούσα να σας βάλω πάλι μέσα στην κοιλιά μου!! Από τη στιγμή που βγαίνουν θα έχεις πάντα αγωνία!!

  • Μου αρέσει 3

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια,

Εγώ είμαι Αιγόκερως με ωροσκόπο Υδροχόο... Εμείς λόγω καισαρικής θα πάμε προγραμματισμένα για 39η εβδομάδα... Εκεί που αλλάζει το ζώδιο δηλαδή. Εγώ δεν έχω θέμα, αλλά ο άντρας μου θέλει Αιγόκερω επειδή έχει πολλούς στο περιβάλλον του και τα πάει καλά σε αντίθεση με τους Υδροχόους....

@Οντετ παρέα θα είμαστε τελικά... :-D

@rita# καλωσόρισες!! Με το καλό!

Μόλις πρόσεξα ότι το τικεράκι μου έπεσε κάτω από τις 100 μέρες!!!!!:)


tt1d93c4

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες .

@ekrs Αντε πλησιάζεις και εσύ . Ωραίο συναίσθημα όταν οι έδρες πέφτουν κάτω από τις 100. 

Εμενα θέλω να πιστεύω ότι θα γεννηθεί αιγοκερως. Με ημερομηνία 15/01 θα πρέπει να καθυστερήσω πολύ ώστε να βγει υδροχοος. Όχι ότι έχω εμπειρία , αλλά δεν θέλω να περιμένω τόσο ,Χαχαχα 

  • Μου αρέσει 1

S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! τί έγινε ρε κορίτσια με αυτόν τον Υδροχόο;; τόσο χάλια είναι;;; δηλαδή πρέπει να γεννησουμε πριν τις 23/1 για να γλιτώσουμε;στις 22/1 είναι αιγόκερως;

Αχ κορίτσια τα μωράκια μας θα είναι γεννημένα μέσα στο καταχείμωνο.πολυ μαρεσει η ιδέα...

Εδώ έπιασε κρύο, ξαφνικά σήμερα με βροχές από το πρωί μέχρι τώρα.το θερμόμετρο δεν έχει ανέβει πάνω από 15 βαθμούς.σ'εσας τι παίζει;


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

ενταξει αμα ειναι το παιδι μας δεν θα εχει κανενα ελαττωμα..χαχα!! Αν και δεν τα πολυπιστευω αλλα για μενα ειναι το χειροτερο ζωδιο..δεν ειναι τυχαιο που μονο αυτοι μου φερθηκαν χαλια

εμεις εχουμε μεχρι 10 βαθμους ευτυχως δεν βρεχει..εμενα παλι δεν μ'αρεσει που θα ειναι καταχειμωνο γιατι θα εχει και ιωσεις και θα πρεπει να γινω κακια με καποιους...

εμβολιο για την γριπη θα κανουν οι αντρες σας;εσεις; εγω ειπα τη μαμα μου να κανει κ τον αντρα μου κ δεν θελουν .δεν ξερω τι να κανω...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...