Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 25 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια σήμερα άλλαζα βδομάδα και μπαίνω στην 8η. Είχα μέρες να δω καφέ. Και τώρα πριν λίγο είδα στο σκούπισμα και στο εσώρουχο, περισσότερη ποσότητα από ότι συνήθως. Επίσης δεν ήταν σκούρο καφε όπως συνήθως, αλλά σαν να ροζιζε. Πόνους δεν έχω. Χθες ένιωθα λιγα τραβήγματακια. Έχω αγχωθεί πολύ. Να πάω στο νοσοκομείο; Δεν ξέρω τι να κάνω. Έχω τρελαθεί.. 

      πάρε τον γιατρό σου τηλέφωνο καλού κακού

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

Πάλι κοιμόταν το παιδί μου.. Δεν έχω λόγια πια.. χαχαχα ούτε προφίλ δεν είδαμε.. πλάτη ήταν! 520 γραμμάρια άντρας!! Χιχιχι

Εγώ ρώτησα για σίδηρο σήμερα γιατί έχω 34.5 αιματοκρίτη κ μου είπε ότι δεν μου δίνει δεύτερο σίδηρο γιατί θα χειροτερεψω με την δυσκοιλιότητα κ επίσης δεν σημαίνει ότι ο οργανισμός μου θα τον απορροφήσει τον παραπάνω σίδηρο. Εγώ παίρνω το gyno Tardyferon.

  • Μου αρέσει 1

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 33 λεπτά , iwanna24 είπε:

Χαχαχαχχαχ...εμενα δεν ειχε πεσει καθολου...ελαχιστα!

Ειχα ολο 38 και πανω.

Στον 7ο επεσε 36 :?

Πραγματικα κουλα !!!

Ε, αμα σου λεω εγω!!!:wink:

Εντάξει, το 36 είναι πολύ νορμάλ!δεν έχεις πρόβλημα!!!

  • Χαχα 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Ε, αμα σου λεω εγω!!!:wink:

Εντάξει, το 36 είναι πολύ νορμάλ!δεν έχεις πρόβλημα!!!

Οταν εχεις μονιμα πανω απο 38...

Καλα ναι...και δεν επινα ποτε το σιδηρο...

 


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , modena είπε:

Πάλι κοιμόταν το παιδί μου.. Δεν έχω λόγια πια.. χαχαχα ούτε προφίλ δεν είδαμε.. πλάτη ήταν! 520 γραμμάρια άντρας!! Χιχιχι

Εγώ ρώτησα για σίδηρο σήμερα γιατί έχω 34.5 αιματοκρίτη κ μου είπε ότι δεν μου δίνει δεύτερο σίδηρο γιατί θα χειροτερεψω με την δυσκοιλιότητα κ επίσης δεν σημαίνει ότι ο οργανισμός μου θα τον απορροφήσει τον παραπάνω σίδηρο. Εγώ παίρνω το gyno Tardyferon.

Δείχνει καλό χαρακτήρα στον γιατρό το παιδί!!!34,4 είχα και εγώ και δεν μου έδωσε δεύτερο!αν πέσει κι άλλο μου είπε!Δεν είναι και απο τους γιατρούς που σε μπουκωνουν με συμπληρώματα!

πρίν από 2 λεπτά , iwanna24 είπε:

Οταν εχεις μονιμα πανω απο 38...

Καλα ναι...και δεν επινα ποτε το σιδηρο...

 

Πες το βρε πουλάκι μου!!!και δεν επινες σίδηρο και έχεις 36 αιματοκρίτη;;;μην μιλάς!!!!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , modena είπε:

Πάλι κοιμόταν το παιδί μου.. Δεν έχω λόγια πια.. χαχαχα ούτε προφίλ δεν είδαμε.. πλάτη ήταν! 520 γραμμάρια άντρας!! Χιχιχι

Εγώ ρώτησα για σίδηρο σήμερα γιατί έχω 34.5 αιματοκρίτη κ μου είπε ότι δεν μου δίνει δεύτερο σίδηρο γιατί θα χειροτερεψω με την δυσκοιλιότητα κ επίσης δεν σημαίνει ότι ο οργανισμός μου θα τον απορροφήσει τον παραπάνω σίδηρο. Εγώ παίρνω το gyno Tardyferon.

Περιττο να σου πω οτι ακομα δεν εχω δει φατσα. Παει και κολλαει πανω στην κοιλια. Βαζει τα χερια. Κανει γενικα οοοοτι γουσταρει.

Ελπιζω το Σαββατο στο ντοπλερ να μου κανει την τιμη. Αλλιως πλεον το πηρα αποφαση.

Μια και καλη!!!

  • Χαχα 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  Καλησπέρα!!! Μεγάλο το θέμα με τη δυσκοιλιότητα!  ΕΙΧΑ ξεφύγει λίγο με το φαγητό αυτές τις μέρες έφαγα κ κανένα δυο σουβλακια , και με επιασε ένας πόνος στο πλάι της κοιλίας εκεί που είναι οι σάλπιγγες περίπου... Σήμερα και χθες τρώω λαχανικά και φρούτα και όλα καλά.....

1 hour ago, elenistam είπε:

ego zalades den exo eutuxos....eno exo ke to stigma.......

 

asxeto....leo aurio na paraggeilo autokolita gia to domatio

Εγώ παράγγειλα και ήρθαν σήμερα!! Πήρα ένα δρόμο με αυτοκινητάκια δεντράκια πινακίδες πολύ ωραίο! Αρχές Μαΐου θα βαψουμε και  το δωματιο λέω να το κάνω ανοιχτό πράσινο της μέντας...Μετά σειρά έχει η κουρτίνα και ένα επιπλακι σαν βιβλιοθηκουλα

Με τα χίλια ζόρια κρατιέμαι να μην αρχίσω τώρα τις αγορες

  • Μου αρέσει 2

8pRep2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, iwanna24 είπε:

Περιττο να σου πω οτι ακομα δεν εχω δει φατσα. Παει και κολλαει πανω στην κοιλια. Βαζει τα χερια. Κανει γενικα οοοοτι γουσταρει.

Ελπιζω το Σαββατο στο ντοπλερ να μου κανει την τιμη. Αλλιως πλεον το πηρα αποφαση.

Μια και καλη!!!

Α έχω μέλλον λοιπόν!!! Χαχαχα

Στο ευχομαι πάντως!! Θα μας φάει η αγωνία τις μάνες!! :-D

1 ώρα πρίν, rapounzel_rapounzel είπε:

Δείχνει καλό χαρακτήρα στον γιατρό το παιδί!!!34,4 είχα και εγώ και δεν μου έδωσε δεύτερο!αν πέσει κι άλλο μου είπε!Δεν είναι και απο τους γιατρούς που σε μπουκωνουν με συμπληρώματα!

Πες το βρε πουλάκι μου!!!και δεν επινες σίδηρο και έχεις 36 αιματοκρίτη;;;μην μιλάς!!!!

Και μένα το ίδιο.. Μια χαρά μου λέει περισσότερο κακό θα σου κάνει ο δεύτερος σίδηρος.

1 ώρα πρίν, Elfs είπε:

  Καλησπέρα!!! Μεγάλο το θέμα με τη δυσκοιλιότητα!  ΕΙΧΑ ξεφύγει λίγο με το φαγητό αυτές τις μέρες έφαγα κ κανένα δυο σουβλακια , και με επιασε ένας πόνος στο πλάι της κοιλίας εκεί που είναι οι σάλπιγγες περίπου... Σήμερα και χθες τρώω λαχανικά και φρούτα και όλα καλά.....

Εγώ παράγγειλα και ήρθαν σήμερα!! Πήρα ένα δρόμο με αυτοκινητάκια δεντράκια πινακίδες πολύ ωραίο! Αρχές Μαΐου θα βαψουμε και  το δωματιο λέω να το κάνω ανοιχτό πράσινο της μέντας...Μετά σειρά έχει η κουρτίνα και ένα επιπλακι σαν βιβλιοθηκουλα

Με τα χίλια ζόρια κρατιέμαι να μην αρχίσω τώρα τις αγορες

Εγώ δεν κρατιέμαι πια!! Μην νιώθεις άσχημα! Χαχαχ Έχω πάρει κουρτίνα, αυτοκόλλητα κ κάτι ψιλά πραγματακια που μου γυαλισαν από το ebay. Διακοσμητικά τέτοια..

  • Μου αρέσει 1

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, modena είπε:

Πάλι κοιμόταν το παιδί μου.. Δεν έχω λόγια πια.. χαχαχα ούτε προφίλ δεν είδαμε.. πλάτη ήταν! 520 γραμμάρια άντρας!! Χιχιχι

Εγώ ρώτησα για σίδηρο σήμερα γιατί έχω 34.5 αιματοκρίτη κ μου είπε ότι δεν μου δίνει δεύτερο σίδηρο γιατί θα χειροτερεψω με την δυσκοιλιότητα κ επίσης δεν σημαίνει ότι ο οργανισμός μου θα τον απορροφήσει τον παραπάνω σίδηρο. Εγώ παίρνω το gyno Tardyferon.

Την επόμενη φορά για δοκίμασε να φας λίγη σοκολάτα πριν τον υπέρηχο, μπορεί να σου κάνει τις τούμπες του μετά να τον καμαρώσεις!

Βρε κοιλίτσες, είμαι η μόνη που υποφέρω τόσο απ'το στήθος μου; Εκτός του ότι απ'το 75Β έχω πάει στο 85Β :oops::oops: (και βάζω και επέκταση στα καινούργια σουτιέν για να είναι ακόμα πιο χαλαρά), στην διάρκεια της μέρας με πιάνει ένα είδος κάψιμου κάτω απ'το στήθος που ώρες-ώρες δεν αντέχω καθόλου το σουτιέν! Μετά το φαγητό κυρίως...φουσκώνω μάλλον, διογκώνεται και το έντερο και με χτυπάει εκεί.

Και κάτι σουτιέν που δοκίμασα χωρίς μπανέλα δεν μου άρεσαν. 

Μπορώ να περάσω τους επόμενους 3 1/2 μήνες χωρίς σουτιέν;?;?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Heidelberg είπε:

Την επόμενη φορά για δοκίμασε να φας λίγη σοκολάτα πριν τον υπέρηχο, μπορεί να σου κάνει τις τούμπες του μετά να τον καμαρώσεις!

Βρε κοιλίτσες, είμαι η μόνη που υποφέρω τόσο απ'το στήθος μου; Εκτός του ότι απ'το 75Β έχω πάει στο 85Β :oops::oops: (και βάζω και επέκταση στα καινούργια σουτιέν για να είναι ακόμα πιο χαλαρά), στην διάρκεια της μέρας με πιάνει ένα είδος κάψιμου κάτω απ'το στήθος που ώρες-ώρες δεν αντέχω καθόλου το σουτιέν! Μετά το φαγητό κυρίως...φουσκώνω μάλλον, διογκώνεται και το έντερο και με χτυπάει εκεί.

Και κάτι σουτιέν που δοκίμασα χωρίς μπανέλα δεν μου άρεσαν. 

Μπορώ να περάσω τους επόμενους 3 1/2 μήνες χωρίς σουτιέν;?;?

Όλες τις προηγούμενες φορές είχα φάει κ ήταν σε λήθαργο... Χαχαχα Τσαλιμια να με ψήσει μου κάνει ..

Κ εγώ έχω ανέβει νούμερο! Έχω πάρει θηλασμού απευθείας χωρίς μπανελες. Ένιωθα κ εγώ δυσφορία στο στομάχι κ έλεγα ότι θέλω μάλλον επέκταση αλλά έσφιξα λίγο τις τιράντες κ το βάρος το κρατάνε καλύτερα οι ώμοι μου κ δεν πέφτει πάνω στο στομάχι μου οποτε σταμάτησε να με ενοχλεί. Δοκίμασε το δεν χάνεις τπτ..


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , modena είπε:

Όλες τις προηγούμενες φορές είχα φάει κ ήταν σε λήθαργο... Χαχαχα Τσαλιμια να με ψήσει μου κάνει ..

Κ εγώ έχω ανέβει νούμερο! Έχω πάρει θηλασμού απευθείας χωρίς μπανελες. Ένιωθα κ εγώ δυσφορία στο στομάχι κ έλεγα ότι θέλω μάλλον επέκταση αλλά έσφιξα λίγο τις τιράντες κ το βάρος το κρατάνε καλύτερα οι ώμοι μου κ δεν πέφτει πάνω στο στομάχι μου οποτε σταμάτησε να με ενοχλεί. Δοκίμασε το δεν χάνεις τπτ..

Θα το δοκιμάσω, γιατί όλο τις χαλαρώνω τις τιράντες, οπότε μπορεί να το κάνω χειρότερα έτσι!

Αυτό που δοκίμασα χωρίς μπανέλα (απ'τα orchestra) ήταν πολύ μαλακό ύφασμα και φαίνονταν πολύ έντονα οι ρώγες :oops: :shock: και δεν μου άρεσε. Μάλλον πρέπει να ψάξω πιο καλά για κάτι άλλο. Αλλά θα δοκιμάσω την συμβουλή σου! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα και απο εμένα κορίτσια. Ήρθα στην παρέα σας, με λένε Μαρία και περιμένω το δεύτερο κοριτσάκι μου. Το πρώτο μου κοριτσάκι είναι σχεδόν 17  μηνων.

Ξεκινησα από μανουλες Ιουλίου,αλλά τελικά έχω Πητ 7 Αυγούστου λόγω καθυστερημένης σύλληψης. Καλώς σας βρήκα :)

  • Μου αρέσει 2

BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Heidelberg είπε:

Θα το δοκιμάσω, γιατί όλο τις χαλαρώνω τις τιράντες, οπότε μπορεί να το κάνω χειρότερα έτσι!

Αυτό που δοκίμασα χωρίς μπανέλα (απ'τα orchestra) ήταν πολύ μαλακό ύφασμα και φαίνονταν πολύ έντονα οι ρώγες :oops: :shock: και δεν μου άρεσε. Μάλλον πρέπει να ψάξω πιο καλά για κάτι άλλο. Αλλά θα δοκιμάσω την συμβουλή σου! 

Καλημέρα! Εγώ τα πήρα όλα από h&m. Όταν γράφει padded σημαίνει ότι έχει λίγο επενδυση να μην διαγράφει τις θηλές. Στην πρώτη αγορά έτσι την πάτησα κ εγώ.

1 hour ago, anastella είπε:

Καλημέρα και απο εμένα κορίτσια. Ήρθα στην παρέα σας, με λένε Μαρία και περιμένω το δεύτερο κοριτσάκι μου. Το πρώτο μου κοριτσάκι είναι σχεδόν 17  μηνων.

Ξεκινησα από μανουλες Ιουλίου,αλλά τελικά έχω Πητ 7 Αυγούστου λόγω καθυστερημένης σύλληψης. Καλώς σας βρήκα :)

Καλώς ήρθες!!!! Από τις πρώτες μανουλες του Αυγούστου λοιπόν!!! Με το καλό!!!! 


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, rapounzel_rapounzel είπε:

 

Μήπως οι ζαλάδες είναι από τον αιματοκρίτη;;;αφου η πίεση σου γενικά είναι καλή!

Πραγματικά δεν ξέρω. Μου είπε ο γιατρος ότι δεν ειναι από τον αιματοκρίτη και ότι είναι της εγκυμοσύνης. Τώρα τι να πω και εγώ.... Και σήμερα έτσι ξύπνησα.


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Πραγματικά δεν ξέρω. Μου είπε ο γιατρος ότι δεν ειναι από τον αιματοκρίτη και ότι είναι της εγκυμοσύνης. Τώρα τι να πω και εγώ.... Και σήμερα έτσι ξύπνησα.

Απλά να προσέχεις,οταν ζαλιζεσαι να κάθεσαι!!!ναι, μπορεί να είναι απο την εγκυμοσύνη!έχουμε διάφορα που τα περισσότερα είναι φυσιολογικά!

3 ώρες πρίν, anastella είπε:

Καλημέρα και απο εμένα κορίτσια. Ήρθα στην παρέα σας, με λένε Μαρία και περιμένω το δεύτερο κοριτσάκι μου. Το πρώτο μου κοριτσάκι είναι σχεδόν 17  μηνων.

Ξεκινησα από μανουλες Ιουλίου,αλλά τελικά έχω Πητ 7 Αυγούστου λόγω καθυστερημένης σύλληψης. Καλώς σας βρήκα :)

Καλημέρα!!!σε εχω διαβάσει στις μανουλες Ιουλίου!!!

Καλώς ήρθες στην παρέα μας!!!

Θα είσαι από τις πρώτες μανουλες!!!

Άλλο ενα κοριτσάκι!!!!εντάξει, είμαστε και μια περισσότερες πλέον!!!!υπάρχουν νύφες για όλους!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

@Χαρά Τριανταφυλλακι. Δεν έχω διαβάσει τα προηγούμενα μηνύματα σου, αλλά για τις ζαλάδες ένας λόγος μπορεί να είναι κ η απότομη πτώση του σακχάρου. 

Βέβαια είναι κ της εγκυμοσύνης γενικά, εγώ ας πούμε έχω πολύ πόνο στους προσαγωγούς κ κάτω χαμηλά στο ηβικό οστο.. μιλάμε σε σημείο που δεν μπορώ να κοιμηθώ. 


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...