Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

πρίν από 35 λεπτά , giotitsa είπε:

@loyloy ναι τον επομενο μηνα γλυκια μου αντε για να δουμε τι θα δουμε μακαρι γλυκια μου μακαρι αληθεια @Dimitr@17 μην απογοητευεσαι θα δεις θα ερθει καποια στιγμη που θα παει

Δεν απογοητευομαι αλλα λεω να ξεκινησω να το ψαξω λιγο...γτ ειχα μια παλλινδρομη τον προηγ οκτωβρη κ απο τοτε τπτ..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Dimitr@17 είπε:

Δεν απογοητευομαι αλλα λεω να ξεκινησω να το ψαξω λιγο...γτ ειχα μια παλλινδρομη τον προηγ οκτωβρη κ απο τοτε τπτ..

@Dimitr@17 σκεφτεσαι να κανεις καποια συγκεκριμενη εξεταση;;


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , giotitsa είπε:

@Dimitr@17 σκεφτεσαι να κανεις καποια συγκεκριμενη εξεταση;;

Αρχικα σκεφτομαι να παω στον γιατρο μου και να ξεκινησουμε το ψαξιμο..και βλεπουμε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , fairy-mary είπε:

Γειά σας κορίτσια;

Τι κάνετε;

Εγώ είμαι εδώ στο γραφείο και νομίζω πως θα κοιμηθώ επάνω στον υπολογιστή..

Δε την παλεύω καθόλου.

Εσείς τι νέα;

 

Και γω στην ιδια κατασταση ειμαι...καμια ορεξη για δουλεια και πολυ νυστα! Εμενα ενας μηνας μου εμεινε για να σταματησω....

Εχω και ραντεβου με το γιατρο το απογευμα και εχω κατααγχωθει!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Diavolitsa είπε:

Και γω στην ιδια κατασταση ειμαι...καμια ορεξη για δουλεια και πολυ νυστα! Εμενα ενας μηνας μου εμεινε για να σταματησω....

Εχω και ραντεβου με το γιατρο το απογευμα και εχω κατααγχωθει!

πω...πως πέρασε ο καιρός!

θα σταματήσεις κανονικά δηλαδή;

2 μήνες πριν;

το εξάμηνο του οεαδ θα το πάρεις;

εμείς δυστυχώς δε  το δικαιούμαστε γιατί δεν έχουμε ιατροφαρμακευτική περίθαλψη ΕΟΠΥΥ , έχουμε δικό μας ταμείο, οπότε αν μπορέσω θα κάτσω μέχρι το τέλος για να το πάρω μετά...πως θα την παλέψω;;;;;


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , fairy-mary είπε:

πω...πως πέρασε ο καιρός!

θα σταματήσεις κανονικά δηλαδή;

2 μήνες πριν;

το εξάμηνο του οεαδ θα το πάρεις;

εμείς δυστυχώς δε  το δικαιούμαστε γιατί δεν έχουμε ιατροφαρμακευτική περίθαλψη ΕΟΠΥΥ , έχουμε δικό μας ταμείο, οπότε αν μπορέσω θα κάτσω μέχρι το τέλος για να το πάρω μετά...πως θα την παλέψω;;;;;

Νομίζω ότι την άδεια μητρότητας που είναι 8 εβδομάδες πριν και 9 μετά τον τοκετο πρέπει υποχρεωτικά να τις πάρεις. Εάν δεν είσαι ΙΚΑ δεν δικαιούσαι το εξάμηνο αλλά δικαιούσαι άνευ αποδοχών άδεια. Το ξέρω γιατί έτσι πήρε η κουμπαρά μου που δεν δικαιούταν το εξάμηνο του ΟΑΕΔ. Εκτός εάν είσαι ελεύθερος επαγγελματίας όποτε εκεί είναι διαφορετικά τα πράγματα. 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , fairy-mary είπε:

πω...πως πέρασε ο καιρός!

θα σταματήσεις κανονικά δηλαδή;

2 μήνες πριν;

το εξάμηνο του οεαδ θα το πάρεις;

εμείς δυστυχώς δε  το δικαιούμαστε γιατί δεν έχουμε ιατροφαρμακευτική περίθαλψη ΕΟΠΥΥ , έχουμε δικό μας ταμείο, οπότε αν μπορέσω θα κάτσω μέχρι το τέλος για να το πάρω μετά...πως θα την παλέψω;;;;;

Περασε και τπτ δεν εχω καταλαβει ακομα! Φαντασου οτι προς το παρον το μονο που ψωνισα ειναι το καροτσι τπτ αλλο! Ναι θα σταματησω...στην αρχη ελεγα να το παω οσο παει αλλα βλεπω οτι οσο περναει ο καιρος δεν μπορω...θα το παρω και το 6μηνο αφου το δικαιουμαι!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , palmoira είπε:

Νομίζω ότι την άδεια μητρότητας που είναι 8 εβδομάδες πριν και 9 μετά τον τοκετο πρέπει υποχρεωτικά να τις πάρεις. Εάν δεν είσαι ΙΚΑ δεν δικαιούσαι το εξάμηνο αλλά δικαιούσαι άνευ αποδοχών άδεια. Το ξέρω γιατί έτσι πήρε η κουμπαρά μου που δεν δικαιούταν το εξάμηνο του ΟΑΕΔ. Εκτός εάν είσαι ελεύθερος επαγγελματίας όποτε εκεί είναι διαφορετικά τα πράγματα. 

Δεν είμαι ελεύθερη επαγγελματίας..

Σε εμάς λόγω του ότι δε παίρνουμε το εξάμηνο ,μπορείς να φύγεις λίγο πιο αργά πριν τη γέννα , εάν αντέχεις φυσικά και να το πάρεις μετά...όχι ότι είναι το κανονικό αυτό..

τώρα για άδεια ανευ αποδοχών δε παίζει να μου δώσουν, το ξέρω σίγουρα, είναι βασικά στο χέρι του εργοδότη νομίζω να σου δώσει.

πρίν από 12 λεπτά , Diavolitsa είπε:

Περασε και τπτ δεν εχω καταλαβει ακομα! Φαντασου οτι προς το παρον το μονο που ψωνισα ειναι το καροτσι τπτ αλλο! Ναι θα σταματησω...στην αρχη ελεγα να το παω οσο παει αλλα βλεπω οτι οσο περναει ο καιρος δεν μπορω...θα το παρω και το 6μηνο αφου το δικαιουμαι!

καλά θα κάνεις!

έτσι πρέπει!

μην αγχώνεσαι όλα καλά θα είναι!

και όσο για τα ψώνια ,νομίζω έχεις χρόνο να τα προλάβεις όλα!


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 8 λεπτά , fairy-mary είπε:

Δεν είμαι ελεύθερη επαγγελματίας..

Σε εμάς λόγω του ότι δε παίρνουμε το εξάμηνο ,μπορείς να φύγεις λίγο πιο αργά πριν τη γέννα , εάν αντέχεις φυσικά και να το πάρεις μετά...όχι ότι είναι το κανονικό αυτό..

τώρα για άδεια ανευ αποδοχών δε παίζει να μου δώσουν, το ξέρω σίγουρα, είναι βασικά στο χέρι του εργοδότη νομίζω να σου δώσει.

καλά θα κάνεις!

έτσι πρέπει!

μην αγχώνεσαι όλα καλά θα είναι!

και όσο για τα ψώνια ,νομίζω έχεις χρόνο να τα προλάβεις όλα!

Το να φύγεις αργότερα ξέρω ότι γινόταν παλιότερα για να καθίσεις περισσότερο μετά. Μειωμένο ωράριο δικαιούσαι μετά? 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, palmoira είπε:

Το να φύγεις αργότερα ξέρω ότι γινόταν παλιότερα για να καθίσεις περισσότερο μετά. Μειωμένο ωράριο δικαιούσαι μετά? 

Ναι αυτό το δικαιούμαι και το καλό είναι ότι μπορώ να το παίρνω μαζεμένο και να λείπω πχ κάθε παρασκευή.

Δε ξέρω βέβαια που θα το αφήνω το παιδί  γιατί οι γονείς μου δε μένουν Αθήνα και τα πεθερικά μου ακόμα εργάζονται...αλλά ας φτάσει εκείνη η ώρα πρώτα ο Θεός και θα δούμε..


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , palmoira είπε:

Το να φύγεις αργότερα ξέρω ότι γινόταν παλιότερα για να καθίσεις περισσότερο μετά. Μειωμένο ωράριο δικαιούσαι μετά? 

Και μενα αυτο μου ζητησανε να κανω αλλα πλεον βλεπω οτι δε γινεται οποτε θα σταματησω! Και τωρα με το ζαχαρο θα εχω θεμα με το φαγητο ολη μερα στη δουλεια!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , fairy-mary είπε:

Ναι αυτό το δικαιούμαι και το καλό είναι ότι μπορώ να το παίρνω μαζεμένο και να λείπω πχ κάθε παρασκευή.

Δε ξέρω βέβαια που θα το αφήνω το παιδί  γιατί οι γονείς μου δε μένουν Αθήνα και τα πεθερικά μου ακόμα εργάζονται...αλλά ας φτάσει εκείνη η ώρα πρώτα ο Θεός και θα δούμε..

Εάν είναι συνεργάσιμοι μπορείς να το πάρεις και όλο μαζεμένο. Πχ να κάτσεις 2 μήνες συνεχόμενα, δεν θυμάμαι πόσο βγαίνει. Δες τι σε βολεύει καλύτερα. Και εγώ σκέφτομαι να το πάρω μια φορά την εβδομάδα αλλά μάλλον Τετάρτη για να σπάω την εβδομάδα στη μέση. 

 

πρίν από 2 λεπτά , Diavolitsa είπε:

Και μενα αυτο μου ζητησανε να κανω αλλα πλεον βλεπω οτι δε γινεται οποτε θα σταματησω! Και τωρα με το ζαχαρο θα εχω θεμα με το φαγητο ολη μερα στη δουλεια!

Βασιλική άκου το σώμα σου...Νομίζω ότι προχωρώντας μια εγκυμοσυνη είναι πολύ δύσκολα να δουλεύεις. Εξαρτάται βέβαια και από τη δουλειά. Εάν νιώθεις ότι κουράζεσαι πολύ μην το ρισκάρεις. 

 

Ξερω κοριτσια οι δουλειές δεν είναι εύκολες. Από πρώτο χέρι, την προηγούμενη φορά μου έβγαλαν το λάδι. Ψυχολογικό πόλεμο και απαράδεκτη συμπεριφορά. Έφευγα κάθε μέρα κλαίγοντας και οι συσπάσεις φουλ. Αυτή τη φορά ευτυχως είναι πιο ήρεμα τα πράγματα, έχει προηγηθεί βέβαια και το άσχημο ιστορικό όποτε δεν είχα ιδιαίτερα προβλήματα. 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, palmoira είπε:

Εάν είναι συνεργάσιμοι μπορείς να το πάρεις και όλο μαζεμένο. Πχ να κάτσεις 2 μήνες συνεχόμενα, δεν θυμάμαι πόσο βγαίνει. Δες τι σε βολεύει καλύτερα. Και εγώ σκέφτομαι να το πάρω μια φορά την εβδομάδα αλλά μάλλον Τετάρτη για να σπάω την εβδομάδα στη μέση. 

 

Βασιλική άκου το σώμα σου...Νομίζω ότι προχωρώντας μια εγκυμοσυνη είναι πολύ δύσκολα να δουλεύεις. Εξαρτάται βέβαια και από τη δουλειά. Εάν νιώθεις ότι κουράζεσαι πολύ μην το ρισκάρεις. 

 

Ξερω κοριτσια οι δουλειές δεν είναι εύκολες. Από πρώτο χέρι, την προηγούμενη φορά μου έβγαλαν το λάδι. Ψυχολογικό πόλεμο και απαράδεκτη συμπεριφορά. Έφευγα κάθε μέρα κλαίγοντας και οι συσπάσεις φουλ. Αυτή τη φορά ευτυχως είναι πιο ήρεμα τα πράγματα, έχει προηγηθεί βέβαια και το άσχημο ιστορικό όποτε δεν είχα ιδιαίτερα προβλήματα. 

Το ξέρω ότι μπορείς να το πάρεις μαζεμένο...κάπου εκεί 2-2,5 μήνες πρέπει να βγαίνει, αλλά αυτό θα πρέπει να το διαπραγματευτώ..εάν και δεν ελπίζω σε πολλά πράγματα..άντε να μου δώσουν ένα μέρος μαζεμένο..

Γενικά δεν υπάρχει και φοβερή ελαστικότητα και ακόμα και αν δεχτούν να σου κάνουν μια "χάρη" μετά θα σου βγάλουν το λάδι είναι δεδομένο, εδώ με την κανονική μου άδεια κάθε φορά έχω θέμα,δε τολμάω να ζητήσω μέσα στη χρονιά 2 μέρες βρε αδερφέ...μόνο αύγουστο..


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...