Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

7 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Χαρά στο κουράγιο σου ανεμώνη. (Αλλα δε μπορείς να κανεις κι αλλιώς!) Το να βλέπεις τη χιουμοριστική πλευρά του πράγματος ειναι κι αυτο κατι! 

Εγω παλι μόλις έφαγα το υπόλοιπο 1/3 του οικογενειακού νιρβάνα. Αυριο θα το τελειώσω. Ειναι σίγουρο. Κατέβαλα μεγάλες προσπάθειες για να σταματήσω σημερα. Ευτυχώς αυτο με πιάνει μονο μετα το μεσημεριανό. Όλη την άλλη μερα δεν το ζητάω καθολου. 

Λεω να ρωτήσω τον γιατρο, αν ολα πάνε καλα, μήπως να με άφηνε να ξεκινούσα κολύμπι στην πισινα. Κολυμπάω πολλα χρονια κι εχω δει αρκετές εγκυμονούσες. Και κου λείπει και παρα πολυ. Κολυμπάει καμία σας; Η θάλασσα δεν απαγορεύεται, ε; 

Beboula καλα αποτελεσματα βρε!!!

Μακάρι να σε αφήσει.. 

Ευχαριστωωω! Νιρβάνα με την καραμέλα μέσα πεθαινωωω λέμε!!! Πάω τώρα να αμεσως να μας σερβίρω οικογενειακό:tongue:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

Κοριτσια διαβασα αυτα που γραψατε και μ. Φτιαξατε το κεφι!! Να στε καλα!! Αχαχαχαχαχαχα

Βασικα εγω κραταω ζωμο και βραζω μακαρονακι, κροθαρακι, ρυζι κλπ... Ελπιζω ολο και  κατι να παιρνω! 

  • Μου αρέσει 3

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Κοριτσια διαβασα αυτα που γραψατε και μ. Φτιαξατε το κεφι!! Να στε καλα!! Αχαχαχαχαχαχα

Βασικα εγω κραταω ζωμο και βραζω μακαρονακι, κροθαρακι, ρυζι κλπ... Ελπιζω ολο και  κατι να παιρνω! 

Αχ βρε ανεμώνη μου μπράβο κάτι είναι κι’αυτο.. Αλλα να σου πω και κάτι;; Με έπιασε γελιο ετσι οπως τα γραφεις το έκανα κ εικόνα αχααχα 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , loyloy είπε:

Κορίτσια Δεν ξανατρωω παγωτό.εχω κάτι καουρες τώρα.και όλο το ρεβομαι. Μα να μη μπορώ να χονεψω ένα παγωτακι? Πφφφ Δεν πειράζει.

Θα το χωνέψω εγω για σένα!! :lol:

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Beboula25 είπε:

Θα το χωνέψω εγω για σένα!! :lol:

Μα ήταν και 0% .οχι κάτι το ιδιαίτερο.δεν πειράζει.τι να κάνω.θελει να με παιδεύει.καλα κανει γτ οτ Αν με αφήνει σε ηρεμία με αγχώνει 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , loyloy είπε:

Μα ήταν και 0% .οχι κάτι το ιδιαίτερο.δεν πειράζει.τι να κάνω.θελει να με παιδεύει.καλα κανει γτ οτ Αν με αφήνει σε ηρεμία με αγχώνει 

Ότι θέλει ας κάνει το μπουμπούκι χαλάλι του... Εγω εκεί που ελεγα ότι πάλι καλα αυτο τον μήνα δεν με έπιασε ο πόνος κ ότι θα έτυχε στον προηγούμενο εδώ και μια ώρα τα ίδια πάλι υποφέρω δεν μπορώ να σταθώ.Και το παυσίπονο δεν με πιάνει ούτε καθιστή ούτε ξάπλα μπορώ συν ημικρανία τρελλη.δεν γίνονται αυτά ωραία προλακτινη θα μετρήσουμε το πρωί κ άυπνη με βλέπω

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

@P.L.L. Και @Beboula25 οι εμετοι συνεχιζονται ακαθεκτοι καθημερινά  παρα τα φάρμακα αλλα ευτυχως πινω νερο εστω!!! Τα βραχιολακια δεν εκαναν τίποτα απολυτως... Ανηκω στο πολυ μικρο ποσοστό που υποφερει απο υπερεμεση σε ολη (μαλλον) την εγκυμοσύνη! Κιλα εχω χασει πανω απο 14 αλλα τουλάχιστον μπαίνω στα σορτσάκια μου και εχω κανει ποδαρες!  Αχαχαχχαχαχα (

Αχ Ανεμωνη ειλικρινα ειναι πολυ δυσκολο αυτο..Σε καταλαβαινω απολυτα...Εγω πλεον δεν μπορω να φαω τιποτα μετα το μεσημερι..Αυτη τη στιγμη ειμαι σε φαση που αν σηκωθω θα τρεξω παλι για εμετο ..Κουραγιο και υπομονη και θα τα καταφερουμε ξανα ..

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Λουλου μου καλη θα ήταν η ιδεα σου αν μπορούσα να φάω μακαρόνια ή ρυζι ή έστω πατάτες βρε αδερφέ! Μπορω μονο σαλάτα, χόρτα και φασολάκια πράσινα, ολα νερόβραστα, χωρις καμία σάλτσα. Και το κρέας μονο ψητό χωρις καρυκεύματα. Ντομάτα δε μπορώ να βάλω στο στόμα μου. Ουτε κατι τηγανητό. Α! Μπροω και αγγούρι και φέτα! Αυτα τα δυο με έσωσαν γιατι τα έτρωγα πρωι μεσημέρι βράδυ. Στο σχολειο τους λεω οτι κανω δίαιτα. Εξού και αυτη η διατροφή. Και μου λενε να τη σταματήσω, μη χάσω αλλα πια! Έλεος! Που να με έβλεπαν τις τελευταίες δυο μέρες που γυρνάω και πιάνω αγκαλιά το παγωτό! Χιχιχι 

Αλλα και παλι ανεμώνη δεν ειμαι! Ήρωας η ανεμώνη! Τώρα πρέπει να κλείνει και την 17 εβδομαδα. 

 

Λοιπον ακριβως τα ιδια τρωω κ εγω..Ρε παιδια τι ειναι αυτο το πραγμα..Προ εγκυμοσυνης ετρωγα με ορεξη και τωρα δεν μπορω να φαω τιποτα..Και εγω εχω χασει κιλα...Αλλα και εγω συμφωνω..Η Ανεμωνη ειναι ηρωας!!! 

Κοριτσια ελπιζω να συνελθουμε ολες συντομα!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα! 

Beboula ευχομαι να βρείτε τα αποτελεσματα που χρειαζεται να βρείτε για να μην εχεις πια πρόβλημα ουτε με την επόμενη εγκυμοσυνη ουτε με την επόμενη περίοδο. Εγω εχω παντα φριχτές ημικρανίες στην περίοδο και σε καταλαβαίνω. Τα μόνα φάρμακα που μου την καλμάρουν ειναι τα relpax. Επαιρνε το μισό ομως. 

Λουλού στη φάση που εισαι κι εγω είχα τρομερές καουρες αν έτρωγα κατι παρα πανω απο αυτα που μου επέτρεπε το στομάχι. Ειδικά οτιδήποτε γλυκο μου έφερνε αποστροφή απο τον φόβο και μονο. Μόνο θα μυριζα! 

Κέλλυ καλημέρα! Ελπιζω κι εσυ σύντομα να εισαι καλυτερα και να μπορείς να φας και το παγωτάκι σου! 

Φιλια σε όλες!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, P.L.L. είπε:

Καλημέρα! 

Beboula ευχομαι να βρείτε τα αποτελεσματα που χρειαζεται να βρείτε για να μην εχεις πια πρόβλημα ουτε με την επόμενη εγκυμοσυνη ουτε με την επόμενη περίοδο. Εγω εχω παντα φριχτές ημικρανίες στην περίοδο και σε καταλαβαίνω. Τα μόνα φάρμακα που μου την καλμάρουν ειναι τα relpax. Επαιρνε το μισό ομως. 

Λουλού στη φάση που εισαι κι εγω είχα τρομερές καουρες αν έτρωγα κατι παρα πανω απο αυτα που μου επέτρεπε το στομάχι. Ειδικά οτιδήποτε γλυκο μου έφερνε αποστροφή απο τον φόβο και μονο. Μόνο θα μυριζα! 

Κέλλυ καλημέρα! Ελπιζω κι εσυ σύντομα να εισαι καλυτερα και να μπορείς να φας και το παγωτάκι σου! 

Φιλια σε όλες!

Καλημέρα @P.L.L. μου εύχομαι να γίνουν πραγματικότητα οι ευχές σου κ σε ευχαριστώ παρά πολύ! Δεν το ξέρω το συγκεκριμένο θα το κοιτάξω.Με το παναντολ έξτρα αμεσως πέρασε το κεφάλι αλλα με το άλλο κοιμήθηκα μετά τις 4! Και τώρα πάλι ημικρανία τρελλη είδα κ περίεργο ονειρο:mellow:.. 

Καλημέρα σε όλες καλό Σ/Κ να έχουμε κ μπράβο για το κουράγιο σας θα γίνετε υπέροχες μανουλες!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπεμπουλα μου αν η ημικρανία σου περνάει με παναντολ έξτρα εισαι μια χαρά. Περαστικά και για τον άλλο πόνο! Όσο για τον εφιάλτη, επειδή πονουσες θα τον είδες. Ειναι και οι ορμόνες. Σε καλο να βγει!

ζουζουνα πως πάνε οι ναυτίες;

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.. είμαι νέο μέλος!! Προφανώς το καταλάβατε.. 
Να σας πω λίγο τα δικά μου , ξεκινήσαμε ελεύθερα από τον Οκτώβρη του 2017 , έμεινα εγκυούλα το Νοέμβρη και δυστυχώς παλλινδρόμησε.. έκανα απόξεση στην 8η βδομάδα τον Ιανουάριο του 2018 και σήμερα που σας γράφω είμαι ξανά εγκυούλα 4w +6d  :D .
Κάναμε έναν υπέρηχο 4w+3d όπου είδαμε το σάκο σε πολύ καλή θέση σωστό μέγεθος και λίγα πράγματα μέσα.. έχω ραντεβού στις 6w να δουμε σποράκι.. 
Είμαι αισιόδοξη οτι όλα θα πάνε καλά!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Irene_85 είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. είμαι νέο μέλος!! Προφανώς το καταλάβατε.. 
Να σας πω λίγο τα δικά μου , ξεκινήσαμε ελεύθερα από τον Οκτώβρη του 2017 , έμεινα εγκυούλα το Νοέμβρη και δυστυχώς παλλινδρόμησε.. έκανα απόξεση στην 8η βδομάδα τον Ιανουάριο του 2018 και σήμερα που σας γράφω είμαι ξανά εγκυούλα 4w +6d  :D .
Κάναμε έναν υπέρηχο 4w+3d όπου είδαμε το σάκο σε πολύ καλή θέση σωστό μέγεθος και λίγα πράγματα μέσα.. έχω ραντεβού στις 6w να δουμε σποράκι.. 
Είμαι αισιόδοξη οτι όλα θα πάνε καλά!!

Καλημέρα και Καλώς ήρθες στη παρέα μας!!!!!με το καλό να πάνε όλα καλά και να χεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!!!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...