Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

Κορίτσια μου, ειμαι 36 ετών, αλλα βάσει της αυχενικης η πιθανότητα για σύνδρομο down ειναι 1/4500 περίπου, ενώ για τα αλλα 2 σύνδρομα ειναι σχεδον 1/20000! Οποτε λεω, δε μπορει. Τοσο λάθος να εχει γίνει; Για την εξέταση που λες linaa δεν με ενημέρωσαν. Αλλα λεω να μην το ψάξω άλλο και πραγματικά να το ρίξω στο χέρι του Θεού. Με αγχώνει ολο αυτο. Ελπιζω μονο την επόμενη φορα που θα δω το μωρό μου να ειναι καλα και να εχει μεγαλώσει πολυ!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

πρίν από 20 λεπτά , P.L.L. είπε:

Κορίτσια μου, ειμαι 36 ετών, αλλα βάσει της αυχενικης η πιθανότητα για σύνδρομο down ειναι 1/4500 περίπου, ενώ για τα αλλα 2 σύνδρομα ειναι σχεδον 1/20000! Οποτε λεω, δε μπορει. Τοσο λάθος να εχει γίνει; Για την εξέταση που λες linaa δεν με ενημέρωσαν. Αλλα λεω να μην το ψάξω άλλο και πραγματικά να το ρίξω στο χέρι του Θεού. Με αγχώνει ολο αυτο. Ελπιζω μονο την επόμενη φορα που θα δω το μωρό μου να ειναι καλα και να εχει μεγαλώσει πολυ!!! 

καντην για σιγουρια κ εγω 37 ειμαι κ μου την προτειναν επειδη ακριβως ηταν καλη η αυχενικη για περισσοτερη σιγουρια. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , P.L.L. είπε:

Κορίτσια μου, ειμαι 36 ετών, αλλα βάσει της αυχενικης η πιθανότητα για σύνδρομο down ειναι 1/4500 περίπου, ενώ για τα αλλα 2 σύνδρομα ειναι σχεδον 1/20000! Οποτε λεω, δε μπορει. Τοσο λάθος να εχει γίνει; Για την εξέταση που λες linaa δεν με ενημέρωσαν. Αλλα λεω να μην το ψάξω άλλο και πραγματικά να το ρίξω στο χέρι του Θεού. Με αγχώνει ολο αυτο. Ελπιζω μονο την επόμενη φορα που θα δω το μωρό μου να ειναι καλα και να εχει μεγαλώσει πολυ!!! 

Να σου πω κάτι.ηρθε η εγκυμοσύνη πολύ ξαφνικά.ηταν ένα θαύμα.θυμαμαι τη μέρα που μας είπες για την εγκυμοσυνη.ολα Καλά θα Ναι.αλλιως δεν θα ρχοταν Έτσι ξαφνικά το σκατουλακι.αντε απόλαυσε το σιγά σιγά.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Η αμνιο δεν γίνεται μόνο βάση ηλικίας κ δεν επιτρεπεται μόνο σε άνω των 35.Κρινεται αναγκαία ναι μεν μετά από κάποια ηλικια ή μετά από κακη αυχενική ή οικογενειακό ιστορικό κ.ο.κ. Για εμενα το μόνο αρνητικό της είναι πως γίνεται σε πιο προχωρημένη κύηση ενώ η λήψη τροφοβλαστη γίνεται από την 11η.

@P.L.L. γνωρίζεις ότι δεν μιλάω εκ του ασφαλούς..  έχεις ιδιαίτερη οικειότητα με το θέμα, σε συγχαίρω κ σε θαυμάζω για το σκεπτικό σου.. οπως είπε κ η λουλου θυμαμαι έντονα κ εγω εκείνο το βράδυ και είμαι σίγουρη πως το μωράκι σου ειναι υγιέστατο!!

@Dimitr@17 έχω την έννοια σου στείλε νέα όταν μπορέσει το πρωί..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Η αμνιο δεν γίνεται μόνο βάση ηλικίας κ δεν επιτρεπεται μόνο σε άνω των 35.Κρινεται αναγκαία ναι μεν μετά από κάποια ηλικια ή μετά από κακη αυχενική ή οικογενειακό ιστορικό κ.ο.κ. Για εμενα το μόνο αρνητικό της είναι πως γίνεται σε πιο προχωρημένη κύηση ενώ η λήψη τροφοβλαστη γίνεται από την 11η.

@P.L.L. γνωρίζεις ότι δεν μιλάω εκ του ασφαλούς..  έχεις ιδιαίτερη οικειότητα με το θέμα, σε συγχαίρω κ σε θαυμάζω για το σκεπτικό σου.. οπως είπε κ η λουλου θυμαμαι έντονα κ εγω εκείνο το βράδυ και είμαι σίγουρη πως το μωράκι σου ειναι υγιέστατο!!

@Dimitr@17 έχω την έννοια σου στείλε νέα όταν μπορέσει το πρωί..

Καλημερα κοριτσια...προς το παρον δεν εχει ερθει αλλα λογικα θα ερθει σημερα γτ χθες το βραδυ πονούσε η κοιλια μ λες λ θα αδιαθετησω..το στηθος ακομα πρησμενο βέβαια..θα σας πω παλι οταν σχολασω τα νεα μου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Dimitr@17 είπε:

Καλημερα κοριτσια...προς το παρον δεν εχει ερθει αλλα λογικα θα ερθει σημερα γτ χθες το βραδυ πονούσε η κοιλια μ λες λ θα αδιαθετησω..το στηθος ακομα πρησμενο βέβαια..θα σας πω παλι οταν σχολασω τα νεα μου

λογικά σήμερα μετράς καθυστέρηση οπότε αν δεν έρθει κ σήμερα,Κάνε ένα τεστ!!!καλή επιτυχία!!!ελπίζω ότι θα έχουμε ευχάριστα νέα!!!


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Dimitr@17 είπε:

Καλημερα κοριτσια...προς το παρον δεν εχει ερθει αλλα λογικα θα ερθει σημερα γτ χθες το βραδυ πονούσε η κοιλια μ λες λ θα αδιαθετησω..το στηθος ακομα πρησμενο βέβαια..θα σας πω παλι οταν σχολασω τα νεα μου

Καλημέρα Δημητρούλα καλή δουλίτσα, για να δούμε...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Εχθές κοιμήθηκα και είδα τις απαντήσεις σημερα. Είχα παλι κατι εφιάλτες Χριστέ μου! Επρεπε να βάλω υπογραφή σε ενα χαρτί που έλεγε οτι το παιδι μου παθαίνει ασφυξία! Πολυ κλάμα. 

Ειχα σκεφτεί πως αν η αυχενική έδειχνε οτι καααατι δεν παει καλα θα εκανα και την αμνιοπαρακέντηση. Αλλα αφού με βρήκε μια χαρά ειπα να μην το διακινδυνεύσω. Άσε που γενικά ολο αυτο με αγχώνει πολυ. Οποτε προτιμώ να το αφήσω πισω μου κι αν τύχει και γίνει αυτο το 1/4500 τοτε θα πω οτι ήταν θέλημα Θεου! 

Με συγκινήσατε κορίτσια μου που λέτε πως θυμάστε πως συνέβη ολο αυτο. Εμενα με ηρεμεί να το σκέφτομαι και λεω ολα θα γίνουν όπως πρέπει! 

Σας καλημερίζω! Φιλια! Καλη τύχη Δήμητρα!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, P.L.L. είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Εχθές κοιμήθηκα και είδα τις απαντήσεις σημερα. Είχα παλι κατι εφιάλτες Χριστέ μου! Επρεπε να βάλω υπογραφή σε ενα χαρτί που έλεγε οτι το παιδι μου παθαίνει ασφυξία! Πολυ κλάμα. 

Ειχα σκεφτεί πως αν η αυχενική έδειχνε οτι καααατι δεν παει καλα θα εκανα και την αμνιοπαρακέντηση. Αλλα αφού με βρήκε μια χαρά ειπα να μην το διακινδυνεύσω. Άσε που γενικά ολο αυτο με αγχώνει πολυ. Οποτε προτιμώ να το αφήσω πισω μου κι αν τύχει και γίνει αυτο το 1/4500 τοτε θα πω οτι ήταν θέλημα Θεου! 

Με συγκινήσατε κορίτσια μου που λέτε πως θυμάστε πως συνέβη ολο αυτο. Εμενα με ηρεμεί να το σκέφτομαι και λεω ολα θα γίνουν όπως πρέπει! 

Σας καλημερίζω! Φιλια! Καλη τύχη Δήμητρα!!!

Καλημέρα PLL!

Προσπάθησε να βρεις μια άνετη στάση στον ύπνο γιατί πολλοί εφιάλτες στην εγκυμοσυνη οφείλονται σε αυτό εκτός από το άγχος...Εμένα με είχε βοηθήσει πολύ ένα μαξιλάρι θηλασμού ανάμεσα στα πόδια και αργότερα στην πλάτη. Δες μήπως στον ύπνο σου πιέζεις πολύ την καρδιά ή κάποιο μέρος του σώματος.

Σε φιλώ 

  • Μου αρέσει 2

preg.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, P.L.L. είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Εχθές κοιμήθηκα και είδα τις απαντήσεις σημερα. Είχα παλι κατι εφιάλτες Χριστέ μου! Επρεπε να βάλω υπογραφή σε ενα χαρτί που έλεγε οτι το παιδι μου παθαίνει ασφυξία! Πολυ κλάμα. 

Ειχα σκεφτεί πως αν η αυχενική έδειχνε οτι καααατι δεν παει καλα θα εκανα και την αμνιοπαρακέντηση. Αλλα αφού με βρήκε μια χαρά ειπα να μην το διακινδυνεύσω. Άσε που γενικά ολο αυτο με αγχώνει πολυ. Οποτε προτιμώ να το αφήσω πισω μου κι αν τύχει και γίνει αυτο το 1/4500 τοτε θα πω οτι ήταν θέλημα Θεου! 

Με συγκινήσατε κορίτσια μου που λέτε πως θυμάστε πως συνέβη ολο αυτο. Εμενα με ηρεμεί να το σκέφτομαι και λεω ολα θα γίνουν όπως πρέπει! 

Σας καλημερίζω! Φιλια! Καλη τύχη Δήμητρα!!!

Όλα καλά είναι θα το δεις.σταματα να βλέπεις εφιάλτες.ηρεμησε.πηρες μια απόφαση και είναι σωστή.αν σε τρώει πολύ μέσα σου όμως Κάνε το harmony test είναι αιματολογικη εξέταση. Εξετάζει για χρωμοσωματικες ανωμαλίες απλά είναι λίγο ακριβη 500 ευρω.αλλα Εγώ πιστεύω ότι ΟΛ α είναι καλά.

3 ώρες πρίν, Dimitr@17 είπε:

Καλημερα κοριτσια...προς το παρον δεν εχει ερθει αλλα λογικα θα ερθει σημερα γτ χθες το βραδυ πονούσε η κοιλια μ λες λ θα αδιαθετησω..το στηθος ακομα πρησμενο βέβαια..θα σας πω παλι οταν σχολασω τα νεα μου

Αντε Αύριο τεστ.ετσι έλεγα και εγώ.νομιζα ότι από στιγμή σε στιγμή θα αδιαθετισω αλλά το σκατουλι μου είχε άλλη γνώμη.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια! 

Π. Λ. Λ.  μπράβο για  τις εξετάσεις σού και συγχαρητήρια σε σένα που είσαι τόσο δυνατή! Όλα καλά θα πάνε με το μωρακι σού, είμαι σίγουρη! Είναι το θαυματακι σού και έτσι θα παραμείνει και θα σου δώσει πολλές χαρές. Φιλιά. 

Μπεμπούλα μου σε ευχαριστώ για την ευχή σου. 

  • Μου αρέσει 2

OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα. Πηγαμε στον γιατρο. Είδαμε ξανά το μωρό μας. Όχι και πολυ ομως γιατι ήταν πλάτη και ισα ισα είδαμε την σπονδυλική του στήλη. Το μέτρησε ο γιατρος και βγήκε κανα δυο μέρες μικρότερο και στεναχωρήθηκα. Αλλα ειπε οτι εχει να κανει με το πως εχει καθίσει κι οτι ολα ειναι μια χαρά. Μας ρώτησε αν θελουμε να κανουμε αμνιοπαρακέντηση και ειπαμε όχι αφού βγήκε καλη η αυχενική. Ειπε οτι αν θελουμε να ειμαστε σίγουροι κανουμε αμνιοπαρακέντηση γιατι η αυχενική εχει μονο 85% ποσοστά επιτυχίας. Εμείς λέμε να μην κανουμε κι ο Θεος βοηθός! Τώρα ξανά σε έναν μήνα η επόμενη επίσκεψη. Ουφ!

Καλα κανατε!!! Αφου δεν ειχατε ενδειξεις για αμνιοπαρακεντηση δεν υπαρχει λογος να την κανετε!!! Καλη συνεχεια και ολα θα κπανε τελεια!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και από μένα.Είμαι καινούργια και θα ήθελα να σας πω κάποια πράγματα για μένα.Λοιπόν είμαι 32 χρονών και μετά απο δύο χρόνια προσπαθειών και εξετάσεις δικές μου μια χαρά η διάγνωση είναι ανεξήγητη υπογονιμότητα...!!ο άντρας μου είχε σχετικά Καλό σπερμοδιαγραμμα,όχι σούπερ Αλλά φυσιολογικό!το προηγούμενο Σάββατο λοιπόν έκανα την πρώτη μου σπερματεγχυση και το Σάββατο αυτό είναι να κάνω χοριακη για να δούμε αν καταφέραμε κάτι!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , athinoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια και από μένα.Είμαι καινούργια και θα ήθελα να σας πω κάποια πράγματα για μένα.Λοιπόν είμαι 32 χρονών και μετά απο δύο χρόνια προσπαθειών και εξετάσεις δικές μου μια χαρά η διάγνωση είναι ανεξήγητη υπογονιμότητα...!!ο άντρας μου είχε σχετικά Καλό σπερμοδιαγραμμα,όχι σούπερ Αλλά φυσιολογικό!το προηγούμενο Σάββατο λοιπόν έκανα την πρώτη μου σπερματεγχυση και το Σάββατο αυτό είναι να κάνω χοριακη για να δούμε αν καταφέραμε κάτι!!!

Καλημέρα και Καλώς ήρθες στη παρέα μας.καλη επιτυχία σου εύχομαι και το Σάββατο να χεις μια 3ψηφια χοριακη.προσπαθησε να μην έχεις άγχος γιατί όσο να Ναι Μπορεί να επηρεάσει την εμφύτευση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...