Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, Angot είπε:

      μια στο τόσο με πιάνει! δεν είναι συχνό! ήμουν ανάμεσα στην πίεση και το σάκχαρο! εσυ,;

      Τι σου ειπαν ομως, απο τι ειναι? Απο πιεση ή σακχαρο? Καλά είμαι, περιμένω την Τετάρτη να δω πως είναι τα πράγματα ........

      1 hour ago, Alex@ είπε:

      Πολλές γυναίκες αποφασίζουν να τους παρακολουθεί κ γιατρός σε δημόσιο νοσοκομείο, ώστε να υπάρχει φάκελος τους εκεί, παράλληλα με ιδιώτη έξω.

      Ρίσκο είναι κ στο ιδιωτικό κατα την γνωμη μου παντα, όλα τα σοβαρά τα στέλνουν στο δημόσιο.

      Κλείσε ένα ραντεβού ν δεις πως θα πάει κ αν ο γιατρός σου αποπνέει εμπιστοσύνη κ καλύπτει τις ανάγκες της κατάστασης σου.

      Όλα θα σου πάνε τέλεια!!❤️

       

      Αυτό το έχω ξανακούσει...άρα πας ταυτόχρονα σε,2 γιατρούς? Και αν αυτά που σου λένε είναι  διαφορετικά? Ποιες οδηγίες ακολουθείς?

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

2 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Βασιλική ευχομαι να πάνε ολα καλα και να γίνει η μαμά σου γρήγορα εντελώς καλα. Κουράγιο... Να μπαίνεις να μας μιλάς  

Athinoulitsa ελπιζω να νιώθεις καλυτερα. Στο μεταξυ προσπαθήστε και μόνοι σας ε; Θα ερθει το μωρό. Υπομονή και προσευχή. Και να ξεδινεις σε εμας  

Εγω εχω ερθει διακοπές με τον άντρα μου και εκει που ελεγα πως ήμουν καλυτερα τρεις μέρες τώρα ειμαι παλι συνεχώς με εμετούς και με μια υπνηλία που δε μπορώ να σηκωθώ απο το κρεβάτι. Ξεκίνησα την προηγούμενη εβδομαδα το gynotardiferon και το ασβέστιο. Παίζουν ρόλο; Κι εχω και κατι τσιμπήματα χαμηλά στην κοιλιά, σαν σουβλιτσες. Ελπιζω να ειναι ολα καλα. Σε ενα μήνα θα πάω παλι στον γιατρο.. Μου φαίνεται πολύς ο καιρός να μην ξέρω πως παμε. 

Ξαναπηγαινε το πολύ πολύ σε δύο βδομάδες αν αγχώνεσαι.εγω ήρθα αθη να Σήμερα.την Τρίτη θα πάω να δω το σπορακι μου και σε 2 βδομάδες Αυχενική. Για να  δούμε.Ο σίδηρος δεν νομίζω να σου κάνει υπνηλία.να περάσεις καλά στις διακοπουλες !!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

Ευχαριστώ λουλου μου. Το συζητήσαμε με τον άντρα μου και ειπαμε να πάμε σε καμία δυο εβδομαδες σε κάποιο ιατρικό- διαγνωστικό κέντρο να το δουμε. Όσο για τους εμετούς, κανω υπομονή, μου αρκεί να ξέρω οτι ολα πάνε καλα!

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Ευχαριστώ λουλου μου. Το συζητήσαμε με τον άντρα μου και ειπαμε να πάμε σε καμία δυο εβδομαδες σε κάποιο ιατρικό- διαγνωστικό κέντρο να το δουμε. Όσο για τους εμετούς, κανω υπομονή, μου αρκεί να ξέρω οτι ολα πάνε καλα!

Όσο να ναι είναι θετικό να χεις τους εμετούς.λογικα θα σταματήσουν όπου να ναι.εγω που δεν έχω πάω να τρελαθώ. :(

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοπελουδες μου χρόνια πολλά το Άγιο Πνεύμα να μας φωτίζει ολους! Τι κάνετε ξεκουραστηκατε πήγατε  βολτουλες; 

@P.L.L. μου υπομονή καλή μου και όλα καλα θα είναι!! Εκτός του ότι είναι φυσιολογικοί οι εμετοί μπορει να σε βαραίνουν και τα συμπληρώματα.Αν μπορεις συνοδευε τον σίδηρο με κάποιο φρούτο που μπορεις να φας γιατί λόγω της βιτ.C είναι οξινος στο στομάχι και σου θα κάνει και καλύτερη απορρόφηση.Και για δυο ώρες τουλάχιστον πριν και μετά μην πάρεις το ασβέστιο και οτιδήποτε γαλακτομικο γιατί δεν απορροφάται καλα αυτό αλλωστε το γνωριζεις. Παντως αν δεις ότι κάτι που παίρνεις σε πειραζει να μιλάς με τον γιατρό γιατί όντως κάποιο σκεύασμα μπορεί να σου πέφτει βαρύ και μπορεί να σου δώσει άλλο.Εύχομαι για το υπόλοιπο της εκδρομής να νιώσεις καλύτερα να το ευχαριστηθεις!!!  Καλα να περάσετε!!!

@loyloy μου αύριο θα δεις το μπεμπακι σου όλα τέλεια να είναι και με το καλό και αυχενική !!!

πρίν από 8 λεπτά , loyloy είπε:

Όσο να ναι είναι θετικό να χεις τους εμετούς.λογικα θα σταματήσουν όπου να ναι.εγω που δεν έχω πάω να τρελαθώ. :(

Επππ.!!! Σε τσακωσα τι έχουμε πει;;; Είσαι και κοντά τώρα προσεχε εεε :ph34r:

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν το εχω συνδυάσει με κατι καλο να εχω επιδείνωση των συμπτωμάτων. Όπως εχω πει, στην προηγούμενη κύηση ήμουν χάλια οταν πια ειχε πεθάνει το παιδι και δεν το ήξερα. Εκείνη τη βδομάδα και μέχρι να το καταλάβουμε ήμουν στα χειρότερα μου. Πίστευε κι ο γιατρος οτι παμε καλα αλλα δεν την τελικα ετσι. Όχι οτι αν ειμαι χάλια σημαίνει οπωσδήποτε οτι δεν παμε καλα. Λάθος που εχω κανει αυτη τη σύνδεση. Το λεω ομως για εσενα. Να χαιρεσαι αν δεν εχεις συμπτώματα. Οι περισσότερες κοπέλες ετσι ειναι. Εχουν για λιγο καιρό και μετα ολα οκ. Αυριο δεν πας να το δεις; Ευχομαι να ξετρελαθείς απο τη χαρά σου!

πρίν από 6 λεπτά , Beboula25 είπε:

Επππ.!!! Σε τσακωσα τι έχουμε πει;;; Είσαι και κοντά τώρα προσεχε εεε :ph34r:

Α ρε beboula, τι πλάκα που εχεις!

Χρονια πολλα και καλη φώτιση απο το άγιο πνεύμα σε όλες! Να πράττουμε σωστά και να παίρνουμε σοφές αποφάσεις! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κατανοητές οι ανησυχιες αλλα σουτ μακριά να τις διώχνουμε! Όμορφες σκεψεις και εικονες, μουσικουλα να μας ανεβάζει,βολτουλες και ζεστες αγκαλιτσες με τον άνθρωπο μας,κουβεντούλα με καλους φιλους είναι τόσα πολλά αυτά που βοηθούν να χαλαρώνουμε!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Beboula25 είπε:

Καλημέρα κοπελουδες μου χρόνια πολλά το Άγιο Πνεύμα να μας φωτίζει ολους! Τι κάνετε ξεκουραστηκατε πήγατε  βολτουλες; 

@P.L.L. μου υπομονή καλή μου και όλα καλα θα είναι!! Εκτός του ότι είναι φυσιολογικοί οι εμετοί μπορει να σε βαραίνουν και τα συμπληρώματα.Αν μπορεις συνοδευε τον σίδηρο με κάποιο φρούτο που μπορεις να φας γιατί λόγω της βιτ.C είναι οξινος στο στομάχι και σου θα κάνει και καλύτερη απορρόφηση.Και για δυο ώρες τουλάχιστον πριν και μετά μην πάρεις το ασβέστιο και οτιδήποτε γαλακτομικο γιατί δεν απορροφάται καλα αυτό αλλωστε το γνωριζεις. Παντως αν δεις ότι κάτι που παίρνεις σε πειραζει να μιλάς με τον γιατρό γιατί όντως κάποιο σκεύασμα μπορεί να σου πέφτει βαρύ και μπορεί να σου δώσει άλλο.Εύχομαι για το υπόλοιπο της εκδρομής να νιώσεις καλύτερα να το ευχαριστηθεις!!!  Καλα να περάσετε!!!

@loyloy μου αύριο θα δεις το μπεμπακι σου όλα τέλεια να είναι και με το καλό και αυχενική !!!

Επππ.!!! Σε τσακωσα τι έχουμε πει;;; Είσαι και κοντά τώρα προσεχε εεε :ph34r:

Χαχαχαχα.ενταξει.με ντανευει και η μαμά συνέχεια από την ωρα που ήρθα.εχω και το σκυλάκι μου και ξεχνιέμαι!! !!!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , P.L.L. είπε:

Ευχαριστώ μπεμπούλα μου. Εισαι δύναμη!

Ευχαριστώ! Θα έρθει η ώρα που θα μου τα λέτε κ εσείς..:D

πρίν από 14 λεπτά , loyloy είπε:

Χαχαχαχα.ενταξει.με ντανευει και η μαμά συνέχεια από την ωρα που ήρθα.εχω και το σκυλάκι μου και ξεχνιέμαι!! !!!!!!

Τελειααα!! Έχει και πολύ ωραία μέρα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@P.L.L. μου τώρα είδα το παραπάνω σου μμ για τα συμπτώματα που το χεις συνδυάσει με την απώλεια σου.να σου πω την αλήθεια και Εγώ οτ Αν παλινδρόμησε είχα κανονικά αναγουλες όλα.χαλια ήμουν.και δεν το ξερα ακόμα ότι το είχα χάσει το μωράκι.

Τώρα είναι η σειρά μας.πρεπει να το πιστέψουμε.και σε σένα και σε μένα ήρθαν ξαφνικά οι εγκυμοσύνες.ειναι τα μικρά μας θαυματακια. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κόρες. Καλή φώτιση σε όλες μας! Εγώ συνεχίζω με επαφές, σήμερα πρέπει να είχα οωρρηξια. Είμαι 14η μερα και έχω υγρά διάφανα αλλά όχι πόνους...περίεργο για μένα. Θα δούμε! Είπα να μην κάνω τεστ αυτό τον κύκλο για οωρρηξια για να είμαι πιο χαλαρή γιατί με αγχώνουν νομίζω. Αφού έπεφτε τριήμερο η οωρρηξια που θα είχαμε έτσι κι αλλιώς επαφές σκέφτηκα να χαλαρώσω. Καλά δεν έκανα; Άντε ίσως κι αύριο άλλη μια κι έπειτα ξεκινάνε οι 2 βδομαδες αγωνίας...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , kido είπε:

Γεια σας κόρες. Καλή φώτιση σε όλες μας! Εγώ συνεχίζω με επαφές, σήμερα πρέπει να είχα οωρρηξια. Είμαι 14η μερα και έχω υγρά διάφανα αλλά όχι πόνους...περίεργο για μένα. Θα δούμε! Είπα να μην κάνω τεστ αυτό τον κύκλο για οωρρηξια για να είμαι πιο χαλαρή γιατί με αγχώνουν νομίζω. Αφού έπεφτε τριήμερο η οωρρηξια που θα είχαμε έτσι κι αλλιώς επαφές σκέφτηκα να χαλαρώσω. Καλά δεν έκανα; Άντε ίσως κι αύριο άλλη μια κι έπειτα ξεκινάνε οι 2 βδομαδες αγωνίας...

Καλύτερα.ισως η ηρεμία βοηθήσει.φιλη μου πάντως για 2 χρόνια με τεστ ωορρηξίας Δεν εμενε.κανανε εξετάσεις τα πάντα το ζευγάρι όλα καλά.και Τελικά οτ Αν είπε να σταματήσει τα τεστακια έπιασε τη μπουμπου της με την πρώτη προσπάθεια Έτσι.τωρα σε 2 μήνες περιμένουμε να γεννηθεί!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , loyloy είπε:

Καλύτερα.ισως η ηρεμία βοηθήσει.φιλη μου πάντως για 2 χρόνια με τεστ ωορρηξίας Δεν εμενε.κανανε εξετάσεις τα πάντα το ζευγάρι όλα καλά.και Τελικά οτ Αν είπε να σταματήσει τα τεστακια έπιασε τη μπουμπου της με την πρώτη προσπάθεια Έτσι.τωρα σε 2 μήνες περιμένουμε να γεννηθεί!!!!!!!!

Αυτά είναι!!! Άλλες ορκίζονται στην αποτελεσματικότητα τους κι άλλες τις μπλοκάρει!!! Άβυσσος η ψυχολογία μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι απο αυτές που τις βοηθάνε τα τεστακια αλλα οτι και να πουμε το γεγονός ειναι ενα: το μωρό θα ερθει οταν θα θέλει αυτο, ειδικά οταν θα βρει την ευκαιρία να κανει έκπληξη! Καλη επιτυχία kido. Ο Θεος μαζι σας!

Λουλου μου ναι, εχουμε τα θαυματακια μας μεσα στις κοιλίτσες μας. Ευγνωμονώ τον Θεο καθε μερα για αυτο! Αλλα αυτο το άγχος κι η ανησυχία δεν θα φύγουν μου φαίνεται! Ολα καλα πάντως. Ελπιζω και πιστευω (οτι και να λεω) πως ολα θα πάνε καλα! 

 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, kido είπε:

Γεια σας κόρες. Καλή φώτιση σε όλες μας! Εγώ συνεχίζω με επαφές, σήμερα πρέπει να είχα οωρρηξια. Είμαι 14η μερα και έχω υγρά διάφανα αλλά όχι πόνους...περίεργο για μένα. Θα δούμε! Είπα να μην κάνω τεστ αυτό τον κύκλο για οωρρηξια για να είμαι πιο χαλαρή γιατί με αγχώνουν νομίζω. Αφού έπεφτε τριήμερο η οωρρηξια που θα είχαμε έτσι κι αλλιώς επαφές σκέφτηκα να χαλαρώσω. Καλά δεν έκανα; Άντε ίσως κι αύριο άλλη μια κι έπειτα ξεκινάνε οι 2 βδομαδες αγωνίας...

Καλα εκανες και αν μπορείς συνέχισε άλλο λίγο για παν ενδεχόμενο πιο πολύ για να μην έχεις αμφιβολία κ το κεφάλι σου ήσυχο ότι εκανες ότι έπρεπε..Και αυτό γιατί νομίζω τα υγρα προηγούνται της ωορρηξιας οποτε και το πονακι μπορεί να έρθει αύριο μεθαύριο που θα έχει σπάσει αλλα και χωρίς αυτό δεν τρέχει κάτι.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...