Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

3 ώρες πρίν, elisavetkagia είπε:

εγω εκανα στο γενεσις(θεσ/νικη) πριν λογε ςημερες.. ειμαι 33 χρονων.. βγηκε 1:8500 και τ ααλλα δυο <1:20000... νομιζω οτι εισαι πολυ καλα.. γιατι αυτα τα 3 χρονια παο 33 σε 36 εχουν μι αμικρη διαφορα.. αλλα τωρα νουμερα οπως 1:4500 ειναι πιθανοτητες 0,0002% δλδ ενταξει μπορουμε να μαστε ηρεμες πιστευω

Αχ κοριτσια διαβαζω τα ποσοστα σας και αγχωνομαι πιο πολυ!!! Εμενα δεν βγηκαν τοσο καλα..  Ειδικα για το συνδρομο down βγηκε 1 προς 807....Ελπιζω να βγει καλη η εξεταση που εστειλα Αγγλια γιατι θα τρελαθω!!! 

Link to comment
Share on other sites

@P.L.L. εμενα για συνδρομο down βγηκε 1/4731! Και γω στα 36 ειμαι! Ναι τωρα ηρεμησα καπως! 

@Κελυ 32 η προηγουμενη ο θεος να την πει αυχενικη ειχε βγει 1/436 αλλα μου λεγαν πως για την ηλικια μου δεν ειναι κακο! Βεβαια με προετρεψαν να κανω η τροφοβλαστη η την αλλη εξεταση με το αιμα για να ηρεμησω εγω!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 51 λεπτά , Κελυ 32 είπε:

Αχ κοριτσια διαβαζω τα ποσοστα σας και αγχωνομαι πιο πολυ!!! Εμενα δεν βγηκαν τοσο καλα..  Ειδικα για το συνδρομο down βγηκε 1 προς 807....Ελπιζω να βγει καλη η εξεταση που εστειλα Αγγλια γιατι θα τρελαθω!!! 

@Κελυ 32 μην αγψχωνεσαι.. αν το σκεφτεις 1/8-7 ειναι τοσο μικρη πιθανοτητα.. η φιλη μου ειναι 1/100 και το μωρο ειναι υγιεστατο... οπως και πολλες αλλες περιπτωσεις.. καλα εκανες κι εκανες την εξεταση στη αγγλι ακι εγω θα την εκανα αλλα ειμαι σθιγουρη πως θ αβγει καλη.. ειναι μεγαλο το ποσοστο... μην αγχωνεσαι ως τοτε και αγχωνεται και το μικρο μεσα σου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσια! Πολύ ζέστη! Οι εγκυούλες να προσέχετε πολύ!

Σημερα μίλησα με την εμβρυολογο του κέντρου, από τα 11 έμβρυα προχώρησαν και καταψύχθηκα τα 6 σε βλαστοκυστεις. Ανα 2 τα έχουν κατάψυξει για 3 εμβρυομεταφορες. Την Παρασκευή πάω για υπέρηχο και ορμόνες και βλέπουμε 

  • Μου αρέσει 5

preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , palmoira είπε:

Καλησπέρα κοριτσια! Πολύ ζέστη! Οι εγκυούλες να προσέχετε πολύ!

Σημερα μίλησα με την εμβρυολογο του κέντρου, από τα 11 έμβρυα προχώρησαν και καταψύχθηκα τα 6 σε βλαστοκυστεις. Ανα 2 τα έχουν κατάψυξει για 3 εμβρυομεταφορες. Την Παρασκευή πάω για υπέρηχο και ορμόνες και βλέπουμε 

Καλή επιτυχία!!!!!!Μακάρι να είναι η τυχερή σας φορά!!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , palmoira είπε:

Καλησπέρα κοριτσια! Πολύ ζέστη! Οι εγκυούλες να προσέχετε πολύ!

Σημερα μίλησα με την εμβρυολογο του κέντρου, από τα 11 έμβρυα προχώρησαν και καταψύχθηκα τα 6 σε βλαστοκυστεις. Ανα 2 τα έχουν κατάψυξει για 3 εμβρυομεταφορες. Την Παρασκευή πάω για υπέρηχο και ορμόνες και βλέπουμε 

Γεια σου κοριτσάκι μου! Σου εύχομαι να πετύχετε με την πρώτη,όλα να πάνε καλα και να στεριώσουν και τα δυο!! Περιμενουμε νέα σου:)

Καλησπερα σε όλες!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, κοριτσια!!! Θέλω τη βοήθειά σας. Σήμερα περιμένω την αναμενόμενη περιοδο. Το απογευμα είδα κάποιες σταγονες αιμα και απο εκεινη την ώρα τιποτα. έχω σταθερο κύκλο 28 ημερων και ειχαμε επαφη στην ωορρηξια 20/5. τελευταια περιοδος 9/5-13/5. Η θερμοκρασία μου ειναι ακομη και τωρα 37 ή 37,2. Θα ερθει η περιοδος ή θα ερθει κατι αλλο;;; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, palmoira είπε:

Καλησπέρα κοριτσια! Πολύ ζέστη! Οι εγκυούλες να προσέχετε πολύ!

Σημερα μίλησα με την εμβρυολογο του κέντρου, από τα 11 έμβρυα προχώρησαν και καταψύχθηκα τα 6 σε βλαστοκυστεις. Ανα 2 τα έχουν κατάψυξει για 3 εμβρυομεταφορες. Την Παρασκευή πάω για υπέρηχο και ορμόνες και βλέπουμε 

Ολα να σου πανε τελεια!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, μπουμπού92 είπε:

Καλησπέρα, κοριτσια!!! Θέλω τη βοήθειά σας. Σήμερα περιμένω την αναμενόμενη περιοδο. Το απογευμα είδα κάποιες σταγονες αιμα και απο εκεινη την ώρα τιποτα. έχω σταθερο κύκλο 28 ημερων και ειχαμε επαφη στην ωορρηξια 20/5. τελευταια περιοδος 9/5-13/5. Η θερμοκρασία μου ειναι ακομη και τωρα 37 ή 37,2. Θα ερθει η περιοδος ή θα ερθει κατι αλλο;;; 

κοριτσάκι μου κανονικά αφού περίμενες σήμερα η θερμοκρασία θα έπρεπε να σ έχει κατέβει από το πρωί,τότε μετράμε μόνο για να είναι σωστό κ το θερμοδιαγραμμα...οπότε αν δεν δεις κανονική ροή σε 2 μέρες Κάνε ένα τεστ...καλό μου φαίνεται κ πολλές φορές σε εγκυμοσύνη μπορεί να δει η κοπέλα που περιμένει έτσι σταγόνες αίμα αλλά φυσικά να μην έρθει..καλή επιτυχία!!!

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , *ζουζουνα*!!! είπε:

κοριτσάκι μου κανονικά αφού περίμενες σήμερα η θερμοκρασία θα έπρεπε να σ έχει κατέβει από το πρωί,τότε μετράμε μόνο για να είναι σωστό κ το θερμοδιαγραμμα...οπότε αν δεν δεις κανονική ροή σε 2 μέρες Κάνε ένα τεστ...καλό μου φαίνεται κ πολλές φορές σε εγκυμοσύνη μπορεί να δει η κοπέλα που περιμένει έτσι σταγόνες αίμα αλλά φυσικά να μην έρθει..καλή επιτυχία!!!

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου! Το πρωι είχα 37 και εκεί αναθάρρησα και σκέφτηκα ότι δε θα μου έρθει σήμερα. Θα δείξει αυτές τις μέρες!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, μπουμπού92 είπε:

Καλησπέρα, κοριτσια!!! Θέλω τη βοήθειά σας. Σήμερα περιμένω την αναμενόμενη περιοδο. Το απογευμα είδα κάποιες σταγονες αιμα και απο εκεινη την ώρα τιποτα. έχω σταθερο κύκλο 28 ημερων και ειχαμε επαφη στην ωορρηξια 20/5. τελευταια περιοδος 9/5-13/5. Η θερμοκρασία μου ειναι ακομη και τωρα 37 ή 37,2. Θα ερθει η περιοδος ή θα ερθει κατι αλλο;;; 

Καλησπερα.. Για την θερμοκρασια μου έχει τύχει να πέσει λίγο πριν έρθει αλλα και αδιαθετη να έχω 37(όχι όταν ξύπνησα) χωρίς κάποια ίωση ή οτιδήποτε άλλο.Η σωστή θερμοκρασια είναι το πρωί πριν σηκωθείς.Επίσης δεν είναι στανταρ τα δεκατα σε εγκυμοσυνη δεν τα έχουν όλες οι γυναίκες στο λέω με σιγουριά αυτό.Άρα μήπως να μην παιδεύεσαι με αυτό; Για τις σταγόνες μπορεί ναι και για καφέ και ροζ έχουμε ακούσει, ολα είναι πιθανά οποτε γενικοτερα να είσαι αισιόδοξη και χαλαρή όσο μπορείς.Επαφη αν κατάλαβα σωστά είχες μόνο την 11η μέρα του κυκλου και ωορρηξια κοντά στην 14η βάση των ημερών σου.Αν σου έρθουν αύριο σημαίνει πως εκανες ωορρηξια μια μέρα μετά.Σου εύχομαι βέβαια να έρθει το κάτι άλλο και αν όχι τώρα πολύ σύντομα!!  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...