Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

2 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Νομιζω @fairy-mary πως για σπερματοδιαγραμμα θεωρούν τον Λυμπεροπουλο καλύτερο. Ετσι πρέπει να λεγεται. Δεν εχω ομως προσωπική εμπειρία.. 

(Εννοώ για τον άντρα μου βέβαια :-D )

@fairy-maryέχει δίκιο η PLL. Είναι εξαιρετικός αλλά να ζητήσετε εκτός από απλό σπερμοδιαγραμμα και έλεγχο για μικρόβια στο σπερμα. 

Όλοι ντρέπονται στην αρχή αλλά το καλύτερο είναι να δώσει απευθείας εκεί δείγμα. Μία εξέταση είναι όπως όλες οι άλλες. Εγώ είμαι της άποψης ότι πρέπει να συμμετέχουν και οι δυο στις προσπαθειες ο καθένας όσο του αναλογεί. 

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

@fairy-mary πιστεύω ότι είναι θετικό πάντως που προς το παρόν δεν έχει βρεθεί κάποιο πρόβλημα.μακαρι να βγει Καλό και το σπερματοδιαγραμμα και ολ α να είναι καθαρά θεμα άγχους και σύντομα να έχετε το μωράκι σας στην αγκαλιά σας

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, palmoira είπε:

@fairy-maryέχει δίκιο η PLL. Είναι εξαιρετικός αλλά να ζητήσετε εκτός από απλό σπερμοδιαγραμμα και έλεγχο για μικρόβια στο σπερμα. 

Όλοι ντρέπονται στην αρχή αλλά το καλύτερο είναι να δώσει απευθείας εκεί δείγμα. Μία εξέταση είναι όπως όλες οι άλλες. Εγώ είμαι της άποψης ότι πρέπει να συμμετέχουν και οι δυο στις προσπαθειες ο καθένας όσο του αναλογεί. 

Ναι σίγουρα είναι μια εξέταση και έτσι πρέπει να το βλέπουμε γιατί είναι για το καλό μας...

 

1 hour ago, loyloy είπε:

@fairy-mary πιστεύω ότι είναι θετικό πάντως που προς το παρόν δεν έχει βρεθεί κάποιο πρόβλημα.μακαρι να βγει Καλό και το σπερματοδιαγραμμα και ολ α να είναι καθαρά θεμα άγχους και σύντομα να έχετε το μωράκι σας στην αγκαλιά σας

 

Η αλήθεια είναι ότι τουλάχιστον στα βασικά δεν έχει βρεθεί κάποιο πρόβλημα.

Αλλά έχω απογοητευτεί βρε κορίτσια...

Δε ξέρω...


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, fairy-mary είπε:

Δε το έχει κάνει ακόμα...δε ξέρω πως είναι η διαδικασία, πρέπει να στο γράψει κάποιος γιατρός;

Πας κατευθείαν στο μικροβιολογικό με το δείγμα;

Γι αυτό έλεγα να κλείσω ραντεβού με ουρολόγο..

Όπως στα είπαν τα κορίτσια. Είναι μια καλή αρχή αυτή η εξέταση μαζί με καλλιέργεια όπως και δηποτε να μην ξαναδίνει δείγμα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fairy-mary είπε:

Ναι σίγουρα είναι μια εξέταση και έτσι πρέπει να το βλέπουμε γιατί είναι για το καλό μας...

 

Η αλήθεια είναι ότι τουλάχιστον στα βασικά δεν έχει βρεθεί κάποιο πρόβλημα.

Αλλά έχω απογοητευτεί βρε κορίτσια...

Δε ξέρω...

Μενει αυτό που μπορεί κ εύχομαι να είναι μια χαρά και μετά αν θέλεις μπορείς να τσεκάρεις με τον γυναικολόγο στον υπέρηχο τον κύκλο σου.Δυο με τρεις επισκεψεις είναι.Θα βρείτε ακριβως τις γονιμες και θα στοχευσεται τις επαφες.Θα δείτε τον ρυθμό και το ποσο ωριμάζουν τα ωοθυλακια σου το ενδομήτριο και εν τελει την ωορρηξια σου.Εμενα  προσωπικά με έχει βοηθήσει για πολλους λογους για αυτό και στο προτείνω. Εν τω μεταξύ έχουμε δει στο φόρουμ πολλές κοπέλες που αλλες μερες νόμιζαν ότι ήταν γονιμες και αλλες ήταν τελικά. Όπως και να έχει ότι και αν θελήσεις να κανεις εύχομαι να έχεις το αποτέλεσμα που επιθυμεις!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 29 λεπτά , Beboula25 είπε:

Μενει αυτό που μπορεί κ εύχομαι να είναι μια χαρά και μετά αν θέλεις μπορείς να τσεκάρεις με τον γυναικολόγο στον υπέρηχο τον κύκλο σου.Δυο με τρεις επισκεψεις είναι.Θα βρείτε ακριβως τις γονιμες και θα στοχευσεται τις επαφες.Θα δείτε τον ρυθμό και το ποσο ωριμάζουν τα ωοθυλακια σου το ενδομήτριο και εν τελει την ωορρηξια σου.Εμενα  προσωπικά με έχει βοηθήσει για πολλους λογους για αυτό και στο προτείνω. Εν τω μεταξύ έχουμε δει στο φόρουμ πολλές κοπέλες που αλλες μερες νόμιζαν ότι ήταν γονιμες και αλλες ήταν τελικά. Όπως και να έχει ότι και αν θελήσεις να κανεις εύχομαι να έχεις το αποτέλεσμα που επιθυμεις!

Μπεμπούλα αυτό το έχω σκεφτεί και εγώ και είναι το επόμενο βήμα που θέλω να ακολουθήσω. 

Πιστεύω  και εμένα θα με βοηθήσει πολύ!!

Σκέφτομαι να το κάνω τον Ιούλιο που θα είναι και τα πράγματα πιο χαλαρά από άποψη δουλειάς!

ΚΑΙ βλέπουμε!!!

Θα γίνουμε όλες μάνες κορίτσια!!!!

 

1 hour ago, kido είπε:

Όπως στα είπαν τα κορίτσια. Είναι μια καλή αρχή αυτή η εξέταση μαζί με καλλιέργεια όπως και δηποτε να μην ξαναδίνει δείγμα!!!

Εννοείται και τα 2 μαζί kido Μου!

Πιστεύω  μέσα στο επόμενο 15νθημερο να την έχουμε κάνει την εξέταση.


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , fairy-mary είπε:

Μπεμπούλα αυτό το έχω σκεφτεί και εγώ και είναι το επόμενο βήμα που θέλω να ακολουθήσω. 

Πιστεύω  και εμένα θα με βοηθήσει πολύ!!

Σκέφτομαι να το κάνω τον Ιούλιο που θα είναι και τα πράγματα πιο χαλαρά από άποψη δουλειάς!

ΚΑΙ βλέπουμε!!!

Θα γίνουμε όλες μάνες κορίτσια!!!!

 

Εννοείται και τα 2 μαζί kido Μου!

Πιστεύω  μέσα στο επόμενο 15νθημερο να την έχουμε κάνει την εξέταση.

Μπράβο κορίτσι μου αισιοδοξία και πιστη..

Link to comment
Share on other sites

Να μαι και γω με νεοτερα! Πηγα τελικα σε αλλο γιατρο ο οποιος μου ειπε οτι αυτο που εκανα δεν ηταν αυχενικη, η γιατρος μου δεν ειναι πιστοποιημενη, ουτε το εργαστηριο που εκανα τις εξετασεις! Οποτε ακυρο οτι εκανα! Σημερα εκανα αλλη αυχενικη και ευτυχως το αποτελεσμα ειναι πολυ καλυτερο απο το προηγουμενο! Μου ειπε να παιρνω και 2 σαλοσπιρ καθε βραδυ γιατι δεν περναει αρκετο αιμα απο τις αρτηριες εκει κατω! Ευτυχως ολα καλα! Και νεος γιατρος σουπερ!

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Diavolitsa είπε:

Να μαι και γω με νεοτερα! Πηγα τελικα σε αλλο γιατρο ο οποιος μου ειπε οτι αυτο που εκανα δεν ηταν αυχενικη, η γιατρος μου δεν ειναι πιστοποιημενη, ουτε το εργαστηριο που εκανα τις εξετασεις! Οποτε ακυρο οτι εκανα! Σημερα εκανα αλλη αυχενικη και ευτυχως το αποτελεσμα ειναι πολυ καλυτερο απο το προηγουμενο! Μου ειπε να παιρνω και 2 σαλοσπιρ καθε βραδυ γιατι δεν περναει αρκετο αιμα απο τις αρτηριες εκει κατω! Ευτυχως ολα καλα! Και νεος γιατρος σουπερ!

Μπράβο κορίτσι μου.καλα εκείνου πήγες τους ξεχεσες? Γτ από τη στιγμή που δεν είναι πιστοποιημένο το κέντρο από πού κι ως που να κάνουν Αυτ ή την εξέταση?Είναι ευθύνη Αυτ ή η εξέταση.

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Βασιλική! Πως και ειχες παει σε εκείνο; Στο ειχε συστήσει κάποιος; Οποτε τώρα άλλαξες και γιατρο και νιώθεις καλυτερα. Μπράβο! Πολυ χαίρομαι! Ελπιζω και η μαμά σου να ειναι τελείως καλα! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@loyloy ελα μου ντε...και γω ακομα πιο βοδι! Ενω ακουγα αλλους που πηγεναν αλλου για αυχενικη, ουτε που μου περασε απο το μυαλο! Αυτη τη στιγμη πραγματικα δεν εχω καμια ορεξη να ασχοληθω...φτανει που βρηκα ακρη εγω!

@P.L.L. αυτη ηταν η γυναικολογος που πηγενα τα τελευταια 3 χρονια για τεστ παπ! Πλεον δεν εχω εμπιστοσυνη σε κανενα αλλα ναι κατα καποιο τροπο ηρεμησα! Η μαμα αρχισε να περνει τα πανω της σιγα σιγα! Εσενα θυμασαι ποσο ηταν η αυχενικη σου?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Diavolitsa είπε:

Να μαι και γω με νεοτερα! Πηγα τελικα σε αλλο γιατρο ο οποιος μου ειπε οτι αυτο που εκανα δεν ηταν αυχενικη, η γιατρος μου δεν ειναι πιστοποιημενη, ουτε το εργαστηριο που εκανα τις εξετασεις! Οποτε ακυρο οτι εκανα! Σημερα εκανα αλλη αυχενικη και ευτυχως το αποτελεσμα ειναι πολυ καλυτερο απο το προηγουμενο! Μου ειπε να παιρνω και 2 σαλοσπιρ καθε βραδυ γιατι δεν περναει αρκετο αιμα απο τις αρτηριες εκει κατω! Ευτυχως ολα καλα! Και νεος γιατρος σουπερ!

Μπράβο βρε κορίτσι μου πολύ ευχάριστα νέα! Χαιρομαι που ηρεμησες και όλα από εδώ κ πέρα να πάνε κατ’ευχην και για την μανούλα σου!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Diavolitsa είπε:

Να μαι και γω με νεοτερα! Πηγα τελικα σε αλλο γιατρο ο οποιος μου ειπε οτι αυτο που εκανα δεν ηταν αυχενικη, η γιατρος μου δεν ειναι πιστοποιημενη, ουτε το εργαστηριο που εκανα τις εξετασεις! Οποτε ακυρο οτι εκανα! Σημερα εκανα αλλη αυχενικη και ευτυχως το αποτελεσμα ειναι πολυ καλυτερο απο το προηγουμενο! Μου ειπε να παιρνω και 2 σαλοσπιρ καθε βραδυ γιατι δεν περναει αρκετο αιμα απο τις αρτηριες εκει κατω! Ευτυχως ολα καλα! Και νεος γιατρος σουπερ!

Πωωωω αν ειναι δυνατόν με την ανευθυνοτητα ορισμενων!!! Ευτυχώς ολα καλα πλεον!!! 

Καλημερα κοριτσια!!! 

  • Μου αρέσει 2

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες! 

Εμενα Βασιλική μου ήταν 1/4500 για το σύνδρομο down και περίπου 1/20000 για τα αλλα δυο. Εσενα τι σου ειπε; Θύμισε μου, εισαι μικρότερη απο εμένα, ετσι δεν ειναι; Εγω ειμαι 36 και το ποσοστό αυτο μου φάνηκε πολυ καλύτερο απο αυτο που περίμενα οποτε επαναπαύτηκα. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , P.L.L. είπε:

Καλημέρα σε όλες! 

Εμενα Βασιλική μου ήταν 1/4500 για το σύνδρομο down και περίπου 1/20000 για τα αλλα δυο. Εσενα τι σου ειπε; Θύμισε μου, εισαι μικρότερη απο εμένα, ετσι δεν ειναι; Εγω ειμαι 36 και το ποσοστό αυτο μου φάνηκε πολυ καλύτερο απο αυτο που περίμενα οποτε επαναπαύτηκα. 

εγω εκανα στο γενεσις(θεσ/νικη) πριν λογε ςημερες.. ειμαι 33 χρονων.. βγηκε 1:8500 και τ ααλλα δυο <1:20000... νομιζω οτι εισαι πολυ καλα.. γιατι αυτα τα 3 χρονια παο 33 σε 36 εχουν μι αμικρη διαφορα.. αλλα τωρα νουμερα οπως 1:4500 ειναι πιθανοτητες 0,0002% δλδ ενταξει μπορουμε να μαστε ηρεμες πιστευω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...