Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Σκέψου ότι η κορούλα μου δεν ήταν ΑΑ,όπως πχ το πρώτο που βάλαμε και δεν έγινε καν εμφύτευση και όπως αυτό τώρα που εξελίχθηκε σε βιοχημική 

      Θέμα τύχης μάλλον είναι που θα βρεθεί το υγιή έμβρυο !!

      να την χαίρεσαι την κορούλα σου και εύχομαι σύντομα να της κανείς το αδελφάκι !!! 

      • Ευχαριστώ 1

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

1 ώρα πρίν, KaterinaNina25 είπε:

Δεν ξέρω ακόμη αν είναι βιώσιμη η εγκυμοσύνη.... Την Δευτέρα θα μάθω... Αλλά αγχώνομαι εξαιτίας της χοριακης... 

Sorry ρε κοριτσι μου ετσι όπως το εγραψες μπερδεύτηκα και παλι συγνώμη.... 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

πρίν από 22 λεπτά , *ζουζουνα*!!! είπε:

θα σ πω ακριβώς το ίδιο κ εμένα είναι ασταθής κ στην 2η εγκυμοσύνη είχα την Παρασκευή 76.50 Κ την Δευτέρα είχε πάει 340.60 οπότε μην αγχώνεσαι κ εγώ από ότι τότε υπολόγιζα ίσως να ήταν την ίδια μέρα που περίμενα ή μια νωρίτερα.

Λοιπόν να σας εξηγήσω γιατί αγχώνομαι.... Τελευταία περίοδος μου ήταν 3/5.... Περίμενα να μου έρθει μέσα Ιουνίου... Δεν μου ήρθε και έκανα τεστ αρνητικο, σε τρεις μέρες ξανάκανω ξανά αρνητικο αυτό γινόταν μέχρι τέλος Ιουνίου... Οπότε λέω δεν μου έρχεται γιατί αγχώνομαι.... Δεν είχα κάποιο σύμπτωμα... Εκτός από καθυστέρηση... Αρχές Ιουλίου είχα πόνους και υγρά όπως στην ωορηξια... Οπότε λέω θα μου έρθει επιτέλους... Ο γιατρός μου έλειπε εξωτερικό οπότε λέω θα περιμένω να γυρίσει... Το έχω ξανάπαθει από το άγχος... Να μην μου έρχεται ως που στο τέλος μου δώσε χάπια.. Υπέθεσα πάλι το ίδιο θα είναι γιατί  ήμουν πολύ αγχωμένη από άλλους παράγοντες..   Θα γυρνούσε στις 16 του μηνα... Κατά τις 15 του μηνα είχα καούρες και πονουσε στήθος και μέση... Οπότε λέω έρχεται.... Αλλά τίποτα... Στις 17 πήγα σ ένα μικρόβιολικο να πάρω κάτι εξετάσεις από συγγενή. Οπότε αφού θα μου την ζήτηση την χοριακη ας την κάνω? Σίγουρη ότι θα είναι αρνητική... Και βγαίνει αυτό το νούμερο.... Τον παίρνω κατευθείαν τηλ και του το λέω... Εγώ υπολόγιζα σύμφωνα με την τελευταία περίοδο να είμαι στην 6η εβδομάδα... Μ αυτή τη χοριακη λέει αποκλείεται... Κάτι μετρας λάθος... Οπότε μου είπε να ξανακάνω χοριακη Δευτέρα και την Τετάρτη και να τον πάρω τηλέφωνο για ραντεβού... Καταλάβατε γιατί αγχώνομαι? 

πρίν από 11 λεπτά , Smile89 είπε:

Sorry ρε κοριτσι μου ετσι όπως το εγραψες μπερδεύτηκα και παλι συγνώμη.... 

Δεν πειραζει... Αυτά τα λάθη που διορθώνονται... 

Link to comment
Share on other sites

Καλα ειμαι κι εγω @Nansy29 και @*ζουζουνα*!!!. Κανω τα μπάνια μου. Η μικρη μου μού δίνει καθε μερα παρουσία και χαίρομαι πολυ γι αυτο. Η κοιλιά μου πλέον φαίνεται κι εχω κανει και μια ραγαδα να! Άρχισα να βάζω τελευταία βδομάδα μια κρέμα της frezyderm. Πλέον βάζω και βάρος. Εχω αναπληρώσει τα 5 που είχα χάσει στο πρώτο τρίμηνο και έβαλα κι αλλα 4.... Τώρα σκέφτομαι σοβαρά να πάω σε διατροφολόγο :-) Μονο γλυκα δεν μπορώ ακομα με τιποτα να φάω. Τα θελω δηλαδη αλλα μετα εχω ναυτία και κανω εμετους οποτε... Μετα την εγκυμοσυνη αυτα. Στις 30/7 εχω ραντεβού με τον γιατρο και θα μου πει ποτε να κανω και την εξέταση του ζαχαρου. 

@palmoira λυπάμαι που ταλαιπωρεισαι αλλα τουλαχιστον ξέρεις οτι ειναι κατι που με προσοχή διορθώνεται. Υπομονή στο σπίτι. Όσο για την τηλεόραση  ειναι σκέτη απελπισία, εγω δεν την ανοίγω ποτε εκτός αν δω συνδρομητικό κανάλι ή νοικιάσω καμία ταινία, σειρά κτλ. Βρες καμία σειρά να εχεις να βλεπεις όλη μερα, αφού δε μπορείς να διαβάσεις βιβλίο. Αλλιώς πως θα περάσουν οι ωρες χωρις να το σκεφτεσαι.. Κουράγιο! 

@KaterinaNina25 μακάρι να εχεις μια παρα πολυ καλη Χοριακη τη Δευτέρα. Μην προδικαζεις τιποτα και μην ψάχνεις τα συμπτώματα θα τρελαθείς. Να σκεφτεσαι θετικά ή ακομα καλυτερα, αν μπορείς, βγάλ´το εντελώς απο το μυαλό σου!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , P.L.L. είπε:

Καλα ειμαι κι εγω @Nansy29 και @*ζουζουνα*!!!. Κανω τα μπάνια μου. Η μικρη μου μού δίνει καθε μερα παρουσία και χαίρομαι πολυ γι αυτο. Η κοιλιά μου πλέον φαίνεται κι εχω κανει και μια ραγαδα να! Άρχισα να βάζω τελευταία βδομάδα μια κρέμα της frezyderm. Πλέον βάζω και βάρος. Εχω αναπληρώσει τα 5 που είχα χάσει στο πρώτο τρίμηνο και έβαλα κι αλλα 4.... Τώρα σκέφτομαι σοβαρά να πάω σε διατροφολόγο :-) Μονο γλυκα δεν μπορώ ακομα με τιποτα να φάω. Τα θελω δηλαδη αλλα μετα εχω ναυτία και κανω εμετους οποτε... Μετα την εγκυμοσυνη αυτα. Στις 30/7 εχω ραντεβού με τον γιατρο και θα μου πει ποτε να κανω και την εξέταση του ζαχαρου. 

@palmoira λυπάμαι που ταλαιπωρεισαι αλλα τουλαχιστον ξέρεις οτι ειναι κατι που με προσοχή διορθώνεται. Υπομονή στο σπίτι. Όσο για την τηλεόραση  ειναι σκέτη απελπισία, εγω δεν την ανοίγω ποτε εκτός αν δω συνδρομητικό κανάλι ή νοικιάσω καμία ταινία, σειρά κτλ. Βρες καμία σειρά να εχεις να βλεπεις όλη μερα, αφού δε μπορείς να διαβάσεις βιβλίο. Αλλιώς πως θα περάσουν οι ωρες χωρις να το σκεφτεσαι.. Κουράγιο! 

@KaterinaNina25 μακάρι να εχεις μια παρα πολυ καλη Χοριακη τη Δευτέρα. Μην προδικαζεις τιποτα και μην ψάχνεις τα συμπτώματα θα τρελαθείς. Να σκεφτεσαι θετικά ή ακομα καλυτερα, αν μπορείς, βγάλ´το εντελώς απο το μυαλό σου!

Για διατροφολόγο θα σου πρότεινα κάποιο κέντρο ειδικό στην κύηση σε κάποιο μεγάλο μαιευτήριο. Έχουν συνήθως πακέτα πολύ προσιτά και οικονομικά και κάνουν πολύ καλή δουλειά. Κρέμα βάζε φουλ να μένει ενυδατωμένο και ελαστικό το δέρμα σου .

  • Ευχαριστώ 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Nansy29 είπε:

@palmoira κορίτσι μου άντε πάλι ταλαιπωρία..δεν είναι όμως κάτι..Είναι συνηθισμένο..λίγη υπομονή και θα πάνε όλα καλα.

@KaterinaNina25 εύχομαι να πάνε όλα καλά.ποσο ήταν η χοριακη σου;;

Εγώ κορίτσια μου αδιαθετησα κανονικά  και μάλιστα 3 μέρες νωρίτερα από το αγχος(λογικο)..Αλλά μετά τις διακοπές με το καλό θέλουμε να ξεκινήσουμε ξανά προσπάθειες(αφου πάρουμε και άλλη γνώμη γιατρού για καθοδήγηση )και ο,τι γίνει..είναι και μεγαλύτερο το σπίτι τώρα και σαν να λείπει κάτι :x 

@Κελυ 32 @anemoni1989 @P.L.L. και οι υπόλοιπες πως είστε;;

Καλσ Νανσυ μου μια χαρα!!! Κανω οσο πιο πολλα μπανια στη θαλασσα μπορω ωστε να το απολαυσω...Κατα τα αλλα ησυχα γενικα...ηρεμησα αρκετα μετα τη β επιπεδου αλλα το αγχος δεν φευηει τελειως..ειδικα αν εχω ωρα να ακουσω την μπεμπα..

Εσυ ολα καλα??  Με το καλο ευχομαι στις νεες προσπαθειες και να μας πεις γρηγπρα τα ευχαριστα νεα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 13 λεπτά , P.L.L. είπε:

Καλα ειμαι κι εγω @Nansy29 και @*ζουζουνα*!!!. Κανω τα μπάνια μου. Η μικρη μου μού δίνει καθε μερα παρουσία και χαίρομαι πολυ γι αυτο. Η κοιλιά μου πλέον φαίνεται κι εχω κανει και μια ραγαδα να! Άρχισα να βάζω τελευταία βδομάδα μια κρέμα της frezyderm. Πλέον βάζω και βάρος. Εχω αναπληρώσει τα 5 που είχα χάσει στο πρώτο τρίμηνο και έβαλα κι αλλα 4.... Τώρα σκέφτομαι σοβαρά να πάω σε διατροφολόγο :-) Μονο γλυκα δεν μπορώ ακομα με τιποτα να φάω. Τα θελω δηλαδη αλλα μετα εχω ναυτία και κανω εμετους οποτε... Μετα την εγκυμοσυνη αυτα. Στις 30/7 εχω ραντεβού με τον γιατρο και θα μου πει ποτε να κανω και την εξέταση του ζαχαρου. 

@palmoira λυπάμαι που ταλαιπωρεισαι αλλα τουλαχιστον ξέρεις οτι ειναι κατι που με προσοχή διορθώνεται. Υπομονή στο σπίτι. Όσο για την τηλεόραση  ειναι σκέτη απελπισία, εγω δεν την ανοίγω ποτε εκτός αν δω συνδρομητικό κανάλι ή νοικιάσω καμία ταινία, σειρά κτλ. Βρες καμία σειρά να εχεις να βλεπεις όλη μερα, αφού δε μπορείς να διαβάσεις βιβλίο. Αλλιώς πως θα περάσουν οι ωρες χωρις να το σκεφτεσαι.. Κουράγιο! 

@KaterinaNina25 μακάρι να εχεις μια παρα πολυ καλη Χοριακη τη Δευτέρα. Μην προδικαζεις τιποτα και μην ψάχνεις τα συμπτώματα θα τρελαθείς. Να σκεφτεσαι θετικά ή ακομα καλυτερα, αν μπορείς, βγάλ´το εντελώς απο το μυαλό σου!

Προσπαθώ να το κάνω αλλά δεν γίνεται... Επίσης είναι η πρώτη φορά που μένω έγκυος... Και είμαι από την φύση μου αγχωτικη....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , KaterinaNina25 είπε:

Προσπαθώ να το κάνω αλλά δεν γίνεται... Επίσης είναι η πρώτη φορά που μένω έγκυος... Και είμαι από την φύση μου αγχωτικη....

Κορίτσι μου επειδή και εγώ είμαι στην αναμονή για αυτό προσπάθησε να γεμίσεις τις ώρες σου με διάφορα... Βγες μια βόλτα για καφέ φαγητό ή ακόμα καλύτερα ρίξε έναν ύπνο.. χαχαχα και θα έρθει η Δευτέρα μπαμ μπαμ... Άντε εγώ Τετάρτη πάω για χορική μακάρι να έχουμε θετικό αποτέλεσμα..,

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Dggs είπε:

Κορίτσι μου επειδή και εγώ είμαι στην αναμονή για αυτό προσπάθησε να γεμίσεις τις ώρες σου με διάφορα... Βγες μια βόλτα για καφέ φαγητό ή ακόμα καλύτερα ρίξε έναν ύπνο.. χαχαχα και θα έρθει η Δευτέρα μπαμ μπαμ... Άντε εγώ Τετάρτη πάω για χορική μακάρι να έχουμε θετικό αποτέλεσμα..,

 

Αυτό κάνω.... Εγώ θα πάω και Δευτέρα και Τετάρτη.... Άτιμος και αυτός ο χρόνος... Όταν θες να περάσει δεν περνά και όταν δεν θες φεύγει σαν νερό.... 

Link to comment
Share on other sites

@KaterinaNina25 εγω αυτο που εκανα οταν έμεινα έγκυος μετα την απόξεση ήταν να προμηθευτώ μια τηλεοπτική σειρά που με ειχε συνεπάρει στο παρελθόν και να βλέπω ενα δυο επεισόδια την ημέρα οταν εμενα μόνη στο σπίτι και αυτομάτως το μυαλό μου σκεφτόταν διαφορα.. Επισης διάβαζα βιβλία. Βρες κατι που να σου αρεσει και κάνε το. Στο παρελθόν, οταν είχα μείνει πολυ καιρό στο κρεβάτι λόγω υγείας, είχα παρει κατι παζλ 1000 κομματιών και τα έφτιαχνα. Ετσι την πάλεψα εκείνο τον καιρό. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , KaterinaNina25 είπε:

Αυτό κάνω.... Εγώ θα πάω και Δευτέρα και Τετάρτη.... Άτιμος και αυτός ο χρόνος... Όταν θες να περάσει δεν περνά και όταν δεν θες φεύγει σαν νερό.... 

Άσε άσε έχεις δίκιο... Όλα καλά θα πάνε... Θα το δείς .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Nansy29 είπε:

@palmoira κορίτσι μου άντε πάλι ταλαιπωρία..δεν είναι όμως κάτι..Είναι συνηθισμένο..λίγη υπομονή και θα πάνε όλα καλα.

@KaterinaNina25 εύχομαι να πάνε όλα καλά.ποσο ήταν η χοριακη σου;;

Εγώ κορίτσια μου αδιαθετησα κανονικά  και μάλιστα 3 μέρες νωρίτερα από το αγχος(λογικο)..Αλλά μετά τις διακοπές με το καλό θέλουμε να ξεκινήσουμε ξανά προσπάθειες(αφου πάρουμε και άλλη γνώμη γιατρού για καθοδήγηση )και ο,τι γίνει..είναι και μεγαλύτερο το σπίτι τώρα και σαν να λείπει κάτι :x 

@Κελυ 32 @anemoni1989 @P.L.L. και οι υπόλοιπες πως είστε;;

Κορίτσι μου καλησπέρα! Καλα ειμαι! Η μπεμπα μεγαλώνει και εγω βαραινω... Οι εμετοι παροντες ακομα αν και μειωμενοι αισθητα!!! 

Εσυ πως εισαι? Ποτε φευγετε διακοπουλες? 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , P.L.L. είπε:

@KaterinaNina25 εγω αυτο που εκανα οταν έμεινα έγκυος μετα την απόξεση ήταν να προμηθευτώ μια τηλεοπτική σειρά που με ειχε συνεπάρει στο παρελθόν και να βλέπω ενα δυο επεισόδια την ημέρα οταν εμενα μόνη στο σπίτι και αυτομάτως το μυαλό μου σκεφτόταν διαφορα.. Επισης διάβαζα βιβλία. Βρες κατι που να σου αρεσει και κάνε το. Στο παρελθόν, οταν είχα μείνει πολυ καιρό στο κρεβάτι λόγω υγείας, είχα παρει κατι παζλ 1000 κομματιών και τα έφτιαχνα. Ετσι την πάλεψα εκείνο τον καιρό. 

Και διαβάζω... Και πόσες σειρά βλέπω... Και έχω και ακόμα ένα Τετράποδο παιδάκι.... Αλλά με το που χαλαρώσω λίγο τσουπ πάλι το μυαλό εκεί.... Κι αυτό το Google έχει γίνει εθισμός.... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , KaterinaNina25 είπε:

Και διαβάζω... Και πόσες σειρά βλέπω... Και έχω και ακόμα ένα Τετράποδο παιδάκι.... Αλλά με το που χαλαρώσω λίγο τσουπ πάλι το μυαλό εκεί.... Κι αυτό το Google έχει γίνει εθισμός.... 

Μακριά απο το Google! Οτι ειναι να γίνει θα γίνει. Να προσεύχεσαι για το καλυτερο :-)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , KaterinaNina25 είπε:

Και διαβάζω... Και πόσες σειρά βλέπω... Και έχω και ακόμα ένα Τετράποδο παιδάκι.... Αλλά με το που χαλαρώσω λίγο τσουπ πάλι το μυαλό εκεί.... Κι αυτό το Google έχει γίνει εθισμός.... 

Ευχομαι μια τεραστια χοριακη την δευτερα....μακρια απο τον "dr" google βλαπτειιι:wub:


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , P.L.L. είπε:

Μακριά απο το Google! Οτι ειναι να γίνει θα γίνει. Να προσεύχεσαι για το καλυτερο :-)

Η αλήθεια είναι ότι από τότε που μπήκα στην παρέα σας ηρέμησα λίγο.... 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...