Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Eflenew είπε:

      @Blue Velvet συμφωνώ με το Σπορακι. Ειναι 1 στα 3,5 ή 1 στα 4 στη δικη σου ηλικια. Θα υο πετυχεις το καλο εμβρυακι ισως ειναι αυτο που ειναι καταψυξη.

       Σε ξενο επιστημονικό άρθρο του 2023 αναφερει: 

      Το ποσοστό ευπλοειδίας (σωστα χρωμοσωμικα) εμβρύων μειώνεται όσο αυξάνεται η ηλικία του ασθενούς, είναι 73% για έμβρυα καλής ποιότητας σε ασθενείς κάτω των 35 ετών, 54% σε ασθενείς μεταξύ 35-36, 37% σε ασθενείς μεταξύ 37-38, 31% σε ασθενείς μεταξύ 39-40, 23% σε ασθενείς μεταξύ 41-42, 5% σε ασθενείς μεταξύ 43-44 και 0 % σε ασθενείς μεταξύ 45-46 ετών. 
       
       

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

πρίν από 3 λεπτά , palmoira είπε:

Αποκόλληση Γιώτα. Εχθες είχαμε τρεχάματα! Είμαι ξάπλα κρεββάτι, μόνο για τουαλέτα σηκώνομαι 

θα περασει και αυτοθα δεις τιποτα δεν ειναι κατσε ξαπλα αλλα το πιο σημαντικο ειναι οχι αγχος ξερω ειναι πολυ δυσκολο στην πραξη αλλα καντο για το μωρακι σου σκεψου θετικα πραγματα εγινε μην ψαχνεις το γιατι τωρα μιλα με μας να ξεχαστεις και κοιτα πραγματα που σε κανουν να ξεχνιεσαι και να μην σκεφτεσαι συνεχεια αυτο

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

1 ώρα πρίν, *ζουζουνα*!!! είπε:

κορίτσια Καλημέρα!!!τι μου κάνετε?δεν πολύ γράφω γιατί δεν προλαβαίνω αλλά προσπαθώ να σας διαβάσω...γράφεται κ πολλά κ δεν προλαβαίνω κιόλας...χαχαχαχαχαχα 

@fairy-mary Καλά αποτελέσματα κορίτσι μου!!!

@kido, @P.L.L. @Luckystars τι μου Κάνετε?

@Beboula25 Πώς είσαι κορίτσι μου?

οι υπόλοιπες εγκυουλες καλά?

@Flo flo αν κ μαζί οδεύουμε στις μέρες εγώ ακόμα ωορρηξία μάλλον δεν έχω κάνει...

κ σε αυτό θέλω να μου πείτε αν γνωρίζει καμία...παίρνω ινοφερτ σε σκόνη εδώ κ 2 μήνες και ,και πήρα κ τις eviol πολυβιταμινες 2 μήνες κ 1 μήνα έχω πάρει της pregnacare conception...όποτε σύνολο παίρνω 3 μήνες βιταμίνες...αυτό που παρατήρησα τώρα είναι ότι δεν έχω πολλά υγρά ,ειδικά τώρα ελάχιστα ,ενώ γενικά είχα πολλά,τώρα δεν ξέρω γιατί κάνω κ μπάνιο κάθε μέρα  στην θαλασσα εδώ κ ενα μήνα κοντά,αλλά το έβλεπα κ από πριν,μήπως φταίνε οι βιταμίνες?δεν ξέρω..συν ότι πάλι 15η μέρα είδα λίγο μια δύο κουκίδα ροζ αίμα λίγο καφέ με ελάχιστα υγρά διάφανα που κ αυτό το βλέπω 3 μήνες τώρα..συνήθως μετά από 6 μέρες κάνω ωορρηξία αλλά τώρα δεν ξέρω..κ πονακια που είχα ,τώρα έχω πολύ ήπια..τι να πω δεν ξέρω τι γίνεται,..σορυ για το μεγάλο κείμενο..

Καλημέρα ζουζου.. είμαι καλα στην αναμονή..

Για τα υπόλοιπα δεν έχω ιδέα αλλα δεν νομίζω αυτά να επηρεάζουν αρνητικά. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, *ζουζουνα*!!! είπε:

κορίτσια Καλημέρα!!!τι μου κάνετε?δεν πολύ γράφω γιατί δεν προλαβαίνω αλλά προσπαθώ να σας διαβάσω...γράφεται κ πολλά κ δεν προλαβαίνω κιόλας...χαχαχαχαχαχα 

@fairy-mary Καλά αποτελέσματα κορίτσι μου!!!

@kido, @P.L.L. @Luckystars τι μου Κάνετε?

@Beboula25 Πώς είσαι κορίτσι μου?

οι υπόλοιπες εγκυουλες καλά?

@Flo flo αν κ μαζί οδεύουμε στις μέρες εγώ ακόμα ωορρηξία μάλλον δεν έχω κάνει...

κ σε αυτό θέλω να μου πείτε αν γνωρίζει καμία...παίρνω ινοφερτ σε σκόνη εδώ κ 2 μήνες και ,και πήρα κ τις eviol πολυβιταμινες 2 μήνες κ 1 μήνα έχω πάρει της pregnacare conception...όποτε σύνολο παίρνω 3 μήνες βιταμίνες...αυτό που παρατήρησα τώρα είναι ότι δεν έχω πολλά υγρά ,ειδικά τώρα ελάχιστα ,ενώ γενικά είχα πολλά,τώρα δεν ξέρω γιατί κάνω κ μπάνιο κάθε μέρα  στην θαλασσα εδώ κ ενα μήνα κοντά,αλλά το έβλεπα κ από πριν,μήπως φταίνε οι βιταμίνες?δεν ξέρω..συν ότι πάλι 15η μέρα είδα λίγο μια δύο κουκίδα ροζ αίμα λίγο καφέ με ελάχιστα υγρά διάφανα που κ αυτό το βλέπω 3 μήνες τώρα..συνήθως μετά από 6 μέρες κάνω ωορρηξία αλλά τώρα δεν ξέρω..κ πονακια που είχα ,τώρα έχω πολύ ήπια..τι να πω δεν ξέρω τι γίνεται,..σορυ για το μεγάλο κείμενο..

Α ωραία ήμαστε μαζί. 

Κ εγώ τώρα τελευταία δεν έχω κ πολλά υγρά δεν ξέρω γιατί παλιότερα είχα. Δεν έχει να κάνει με τις βιταμίνες παλιότερα έπαιρνα πολλές κ είχα υγρα τώρα παίρνω κάνα 2 Κ δεν έχω όπως είχα 

Πάντως δεν παθαίνεις τπτ με τις βιταμίνες μην ανησυχείς η ειδικότητα μου σαν γυμναστρια. Πάρε την συνιστώμενη δόση που σ λέει. Κ αν τύχη να πάρεις ποτέ λίγο παραπάνω δεν παθαίνεις τπτ δεν φάρμακα αλλά βιταμίνες το θέμα είναι να μην σε πειράζουν τα έκδοχα κάτι μάλλον που δεν βλέπω να έχεις. 

Πάντως λίγο δύσκολο να πάθεις τοξικότητα με τις βιταμίνες πρέπει να πάρεις σχεδόν το μισό κουτί.(  Να ξερεις μιλαω παντα για τις υδατοδιαλιτες βιταμινες )Κακο κάνουν τα έκδοχα δλδ μπορεί να σ προκαλέσουν αλλεργία στομαχικο πόνο κτλ .Πχ οι λιποδιαλυτες θέλουν προσοχή όπως πχ η βιταμίνη e,A,D κτλ γιατι προκαλούν τοξικότητα. 

Φιλάκια....


LolXp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, palmoira είπε:

Καλημέρα κοριτσια! 

Πέρασα ένα πολύ δύσκολο βράδυ χθες. Όλα ήταν καλά μέχρι που κάποια στιγμή ένιωσα ότι κάτι δεν πάει καλά. Πάω στην τουαλέτα βλέπω λίγο αίμα. Μιλάω με τη μαία μου δίνει οδηγίες και ξαπλώνω. Μετά από μισή ώρα σηκώνομαι για τουαλέτα και βλέπω αίμα να τρέχει. Ξανά στο χαρτί και ξανά και ξανά! Καθαρό κατακόκκινο αίμα! Στο χαρτί, στο εσώρουχο στη λεκάνη! Έπαθα αμόκ! Στέλνω μήνυμα στη μαία και της ζήτησα να πάω σε κάποιο νοσοκομείο ή να με δουν εκείνοι εάν μπορούν. Οντως ξεκινήσαμε για ΙΑΣΩ και στο δρόμο να κλαίω ασταμάτητα. Φτάνουμε, μου έκανε υπέρηχο ο γιατρός και τελικά αποκόλληση...Μου έλεγαν συνέχεια ότι πρέπει να ηρεμήσω και να είμαι ψύχραιμη γιατί δεν κάνω καλό στο έμβρυο. Το αποτέλεσμα, κρεβάτι για 3 ημέρες ακινησία μόνο για τουαλέτα θα σηκώνομαι και μετά μέσα στο σπίτι. Αποκόλληση ενώ προσέχω παρα πολύ, δεν κάνω τίποτε,έχω πάρει άδεια από τη δουλειά...,μα πως έγινε? 

Παλμοιρα μου πως είσαι τώρα ελλατωσε; Φαντάζομαι τι σοκ επαθες κορίτσι μου.. Μην σκέφτεσαι ομως τώρα τι και πως οπως είπαν ηρεμια κάτσε όσο χρειάζεται ξαπλωμένη και θα πάνε όλα καλα!!!! Έχεις όλη την θετική σκέψη μου!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@palmoira μου εσυ εκανες οτι μπορουσες αλλα οκ συνέβη, δεν είναι όλα στο χέρι μας δυστυχώς. Αποκολλησεις συμβαίνουν, θα μείνεις ακίνητη όπως σου Ειπαν κορίτσι μου και όλα θα πανε καλα. Σε τρεις μέρες θα σε ξανα δουν? Σου Ειπαν απο τι προκληθηκε? Εχεις λιγότερο αίμα σήμερα? (Πολλες ερωτήσεις σορρυ) 

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, *ζουζουνα*!!! είπε:

@fairy-mary Καλά αποτελέσματα κορίτσι μου!!!

@kido, @P.L.L. @Luckystars τι μου Κάνετε?

@Beboula25 Πώς είσαι κορίτσι μου?

οι υπόλοιπες εγκυουλες καλά?

@Flo flo αν κ μαζί οδεύουμε στις μέρες εγώ ακόμα ωορρηξία μάλλον δεν έχω κάνει...

κ σε αυτό θέλω να μου πείτε αν γνωρίζει καμία...παίρνω ινοφερτ σε σκόνη εδώ κ 2 μήνες και ,και πήρα κ τις eviol πολυβιταμινες 2 μήνες κ 1 μήνα έχω πάρει της pregnacare conception...όποτε σύνολο παίρνω 3 μήνες βιταμίνες...αυτό που παρατήρησα τώρα είναι ότι δεν έχω πολλά υγρά ,ειδικά τώρα ελάχιστα ,ενώ γενικά είχα πολλά,τώρα δεν ξέρω γιατί κάνω κ μπάνιο κάθε μέρα  στην θαλασσα εδώ κ ενα μήνα κοντά,αλλά το έβλεπα κ από πριν,μήπως φταίνε οι βιταμίνες?δεν ξέρω..συν ότι πάλι 15η μέρα είδα λίγο μια δύο κουκίδα ροζ αίμα λίγο καφέ με ελάχιστα υγρά διάφανα που κ αυτό το βλέπω 3 μήνες τώρα..συνήθως μετά από 6 μέρες κάνω ωορρηξία αλλά τώρα δεν ξέρω..κ πονακια που είχα ,τώρα έχω πολύ ήπια..τι να πω δεν ξέρω τι γίνεται,..σορυ για το μεγάλο κείμενο..

Καλημερα κι από μένα! Καλά είμαι περιμένω λογικα αύριο την οωρρηξια μου και είχαμε επαφή χθες βράδυ, αλλά ήταν επεισοδιακή... Είμαι εκνευρισμένη λοιπόν απο χθες το απόγευμα γιατί από την Τετάρτη παλεύω με τον δικό μου να ξεκινήσουμε επαφές αλλά γυρνούσε 8 κ 9 από τη δουλειά κ τελικα τσακωθήκαμε γιατί τον πιέζω λέει κ ότι δεν γινεται έτσι κλπ. Εγώ του είπα ότι αγχώνομαι να χάνουμε μερες κ ότι πρέπει να εντατικοποιήσουμε για να δούμε αποτελέσματα, ε και μετά τον καυγά μας ακολούθησε σεξ χθες βράδυ :wub: είπαμε θατοπαμε έτσι κάθε βράδυ πριν τον ύπνο ως τηΔευτερα!!!! Άμα μείνω πάντως αυτό το μήνα θα βγει σίγουρα νευριασμένο το σπορι!!! Αυτά τα δικα μου νέα από το μέτωπο συντρόφισσες! @Beboula25 και @Flo flo με πιάσατε στα πράσα μιλάμε χθες!!!

1 ώρα πρίν, palmoira είπε:

Αποκόλληση Γιώτα. Εχθες είχαμε τρεχάματα! Είμαι ξάπλα κρεββάτι, μόνο για τουαλέτα σηκώνομαι 

Προσοχή κοριτσάκι μου κ ψυχραιμία. Όλα θα πάνε καλά!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Αναγκαστικά δεν μπορώ να κάνω πολλά πράγματα όποτε έχω κάτσει στο κρεβάτι. Θα με ξαναδεί στις 3 Αυγούστου. Αίμα έχω ελάχιστο σήμερα και πιστεύω θα ξεκινήσουν τα καφέ τις επόμενες ημέρες. Μου αύξησε ξανά την προγεστερονη και την οίστραδιολη που είχαμε αρχίσει να μειώνουμε και το μαγνήσιο από δυο φορες την ημέρα μόνο το βράδυ. Ευτυχως η αποκόλληση είναι μακριά από το έμβρυο. Θα περάσει και αυτό. 

Αμαν και αυτή η τηλεόραση, όλο βλακείες έχει το καλοκαίρι! Πηγα να διαβάσω ένα βιβλίο αλλά,το μυαλό μου τρέχει δεν μπορώ να συγκεντρωθώ..

Σας ευχαριστώ κοριτσια για την υποστήριξη! 

  • Μου αρέσει 3

preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , palmoira είπε:

Αναγκαστικά δεν μπορώ να κάνω πολλά πράγματα όποτε έχω κάτσει στο κρεβάτι. Θα με ξαναδεί στις 3 Αυγούστου. Αίμα έχω ελάχιστο σήμερα και πιστεύω θα ξεκινήσουν τα καφέ τις επόμενες ημέρες. Μου αύξησε ξανά την προγεστερονη και την οίστραδιολη που είχαμε αρχίσει να μειώνουμε και το μαγνήσιο από δυο φορες την ημέρα μόνο το βράδυ. Ευτυχως η αποκόλληση είναι μακριά από το έμβρυο. Θα περάσει και αυτό. 

Αμαν και αυτή η τηλεόραση, όλο βλακείες έχει το καλοκαίρι! Πηγα να διαβάσω ένα βιβλίο αλλά,το μυαλό μου τρέχει δεν μπορώ να συγκεντρωθώ..

Σας ευχαριστώ κοριτσια για την υποστήριξη! 

Υπομονή κοριτσάκι κ όλα καλά θα πάνε!!!κατεβασε το Netflix!πολλες ταινίες πολλές σειρές!!


xuBjp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, linaa είπε:

μην ανχωνεσε συμβαινει γιατι τωρα σχοιματοιζονται ολα εκει μεσα κ οι ορμονες πρεπει να ρυθμιστουν για να υποστηριξουν το εμβρυο συμβαινει πολυ συχνα. τωρα ακολουθα τις οδηγιες κ θα πανε ολα καλα.

μην περνεις τοσες βιταμινες βρε κοριτσι. η pregnacare εχουν μεσα κ φολλικο κ ισοτονολη που εχουν κ τα ινοφερτ  κ βιταμινη ε που ειναι η eviol. χαλαρωσε θα παθεις τοξικοτητα στα νεφρα κ στο συκωτι κ μετα θα τρεχεις κ δεν θα φτανεις... διαλεξε ενα σκευασμα. 

μα δεν  τα παίρνω από μόνη μου,τα ινοφερτ τα παίρνω για να μου ρυθμίσουν τον κύκλο ,έχω ήπιες πολυκυστικες,κ τις pregnacare Για βοήθεια,μου τα είπε η ενδοκρινολογος μου έτσι κι αλλιώς κ την ρώτησα μήπως είναι πολλά...μου είπε όχι..τώρα για την ινοσιτολη η pregnacare έχουν μέσα πολύ λίγο ενώ τα ινοφερτ την δοσολογία που θέλουμε.Της eviol όχι την Ε αλλά την μάρκα που έχεις και άλλες μέσα.λέγονται eviol multivitamin το απλό όμως...αυτό 2 μήνες το πήρα κ μετά άλλαξα στις pregnacare Για καλύτερα.

1 ώρα πρίν, Flo flo είπε:

Α ωραία ήμαστε μαζί. 

Κ εγώ τώρα τελευταία δεν έχω κ πολλά υγρά δεν ξέρω γιατί παλιότερα είχα. Δεν έχει να κάνει με τις βιταμίνες παλιότερα έπαιρνα πολλές κ είχα υγρα τώρα παίρνω κάνα 2 Κ δεν έχω όπως είχα 

Πάντως δεν παθαίνεις τπτ με τις βιταμίνες μην ανησυχείς η ειδικότητα μου σαν γυμναστρια. Πάρε την συνιστώμενη δόση που σ λέει. Κ αν τύχη να πάρεις ποτέ λίγο παραπάνω δεν παθαίνεις τπτ δεν φάρμακα αλλά βιταμίνες το θέμα είναι να μην σε πειράζουν τα έκδοχα κάτι μάλλον που δεν βλέπω να έχεις. 

Πάντως λίγο δύσκολο να πάθεις τοξικότητα με τις βιταμίνες πρέπει να πάρεις σχεδόν το μισό κουτί.(  Να ξερεις μιλαω παντα για τις υδατοδιαλιτες βιταμινες )Κακο κάνουν τα έκδοχα δλδ μπορεί να σ προκαλέσουν αλλεργία στομαχικο πόνο κτλ .Πχ οι λιποδιαλυτες θέλουν προσοχή όπως πχ η βιταμίνη e,A,D κτλ γιατι προκαλούν τοξικότητα. 

Φιλάκια....

Ναι το ξέρω..έτσι κι αλλιώς ντε χρειάζομαι είχα 31 πριν κανένα 3μηνο,τώρα θα δω που βρίσκομαι κ λογο της χασιμοτο μου λείπουν βιταμίνες από τον οργανισμό.φυσικά κ δεν τα παίρνω μόνη μου οι ενδοκρινολογος μου τα είπε για βοήθεια για τον κύκλο γιατί είναι άστατος κ για ενίσχυση.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , *ζουζουνα*!!! είπε:

μα δεν  τα παίρνω από μόνη μου,τα ινοφερτ τα περνώ για να μου ρυθμίσουν τον κύκλο κ τις pregnacare Για βοήθεια,μου τα είπε η ενδοκρινολογος μου έτσι κι αλλιώς κ την ρώτησα μήπως είναι πολλά.τώρα για την ινοσιτολη η pregnacare έχουν μέσα πολύ λίγο ενώ τα ινοφερτ την δοσολογία που θέλουμε.

Ναι το ξέρω..έτσι κι αλλιώς ντε χρειάζομαι είχα 31 πριν κανένα 3μηνο,τώρα θα δω που βρίσκομαι κ λογο της χασιμοτο μου λείπουν βιταμίνες από τον οργανισμό.φυσικά κ δεν τα παίρνω μόνη μου οι ενδοκρινολογος μου τα είπε για βοήθεια για τον κύκλο γιατί είναι άστατος κ για ενίσχυση.

Εγώ παιρνω D σκέτη της solgar και φυλλικό σκέτο. Όταν παιρνω pregnacare δεν τα παιρνω και αυτά...γιατί τα έχουν ηδη μέσα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 22 λεπτά , palmoira είπε:

Αναγκαστικά δεν μπορώ να κάνω πολλά πράγματα όποτε έχω κάτσει στο κρεβάτι. Θα με ξαναδεί στις 3 Αυγούστου. Αίμα έχω ελάχιστο σήμερα και πιστεύω θα ξεκινήσουν τα καφέ τις επόμενες ημέρες. Μου αύξησε ξανά την προγεστερονη και την οίστραδιολη που είχαμε αρχίσει να μειώνουμε και το μαγνήσιο από δυο φορες την ημέρα μόνο το βράδυ. Ευτυχως η αποκόλληση είναι μακριά από το έμβρυο. Θα περάσει και αυτό. 

Αμαν και αυτή η τηλεόραση, όλο βλακείες έχει το καλοκαίρι! Πηγα να διαβάσω ένα βιβλίο αλλά,το μυαλό μου τρέχει δεν μπορώ να συγκεντρωθώ..

Σας ευχαριστώ κοριτσια για την υποστήριξη! 

αχ βρε κορίτσι μου τι να πω..από εσένα θέλει ηρεμία,αλλά μήπως δεν έπρεπε να τα μειώσετε  τα φάρμακα?εγώ φαντάσου στην 2η εγκυμοσύνη μου είχα λίγες συσπάσεις από 2 μηνων κ έβλεπα συχνά μια 2 κουκίδες ροζ αίμα κ πήρα προγεστερόνη μέχρι κ 36η βδομάδα ,2 υποθετα κολπικα πρωί ,βράδυ,κ μετά μόνο ένα 


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , *ζουζουνα*!!! είπε:

μα δεν  τα παίρνω από μόνη μου,τα ινοφερτ τα παίρνω για να μου ρυθμίσουν τον κύκλο ,έχω ήπιες πολυκυστικες,κ τις pregnacare Για βοήθεια,μου τα είπε η ενδοκρινολογος μου έτσι κι αλλιώς κ την ρώτησα μήπως είναι πολλά...μου είπε όχι..τώρα για την ινοσιτολη η pregnacare έχουν μέσα πολύ λίγο ενώ τα ινοφερτ την δοσολογία που θέλουμε.Της eviol όχι την Ε αλλά την μάρκα που έχεις και άλλες μέσα.λέγονται eviol multivitamin το απλό όμως...αυτό 2 μήνες το πήρα κ μετά άλλαξα στις pregnacare Για καλύτερα.

Ναι το ξέρω..έτσι κι αλλιώς ντε χρειάζομαι είχα 31 πριν κανένα 3μηνο,τώρα θα δω που βρίσκομαι κ λογο της χασιμοτο μου λείπουν βιταμίνες από τον οργανισμό.φυσικά κ δεν τα παίρνω μόνη μου οι ενδοκρινολογος μου τα είπε για βοήθεια για τον κύκλο γιατί είναι άστατος κ για ενίσχυση.

Κ εσύ χασιμοτο ? Παίρνεις t4; εμένα μου έδωσε για προληπτικούς λόγους το t4 των 25 για να κατεβάσουμε λίγο την tsh ήταν 2,69 .

Τώρα έχω κάποια συμπτώματα πχ αϋπνία φουλ είμαι σε υπερδιέγερση. Θα τον πάρω τηλ την Δευτέρα μήπως μ δώσει μικρότερη δοσολογία  .

Επίσης ο ενδοκρινολογος μ έδωσε να παίρνω την D3 κ ο γυναικολόγος μ το φιλικό.αυτα παίρνω 

  • Μου αρέσει 1

LolXp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , kido είπε:

Εγώ παιρνω D σκέτη της solgar και φυλλικό σκέτο. Όταν παιρνω pregnacare δεν τα παιρνω και αυτά...γιατί τα έχουν ηδη μέσα!

Ναι ούτε εγώ παίρνω αλλά φυσικά τώρα...τα inofert κ της pregnacare conception Κ τα έχουν όλα μέσα...τεσπα θα δω πως θα πάει κ τώρα κ βλέπουμε..έτσι κι αλλιώς τώρα τον άλλο μήνα θα πάω γυναικολόγο για παπ τεστ 

πρίν από 5 λεπτά , Flo flo είπε:

Κ εσύ χασιμοτο ? Παίρνεις t4; εμένα μου έδωσε για προληπτικούς λόγους το t4 των 25 για να κατεβάσουμε λίγο την tsh ήταν 2,69 .

Τώρα έχω κάποια συμπτώματα πχ αϋπνία φουλ είμαι σε υπερδιέγερση. Θα τον πάρω τηλ την Δευτέρα μήπως μ δώσει μικρότερη δοσολογία  .

Επίσης ο ενδοκρινολογος μ έδωσε να παίρνω την D3 κ ο γυναικολόγος μ το φιλικό.αυτα παίρνω 

Ναι έχω εδώ κ 10 χρόνια...παίρνω ethyrox 88 Για την έχω στο 1 με 1.5 ,εκεί την θέλουμε για εγκυμοσύνη γιατί πάνω από 2 φέρνει αποβολές,έτσι μου έχει πει η ενδοκρινολογος μου.πάντως είχα μια αλλά βιοχημική κύηση ,πριν μείνω έγκυος στον 2ο..δεν ξέρω αν παίζει ρόλο πάντως τότε είχα κ την ντε χαμηλή κ ο θυρεοειδής δεν ρυθμιζοταν με τπτ 1 χρόνο τότε.τώρα μόλις γυρίσω έχω επανάληψη της TSH Γιατί μου είχε ανέβει,λόγο του φαρμάκου που είχα αλλάξει μάρκα,για καλύτερα μου το είπε,αλλά εμένα με πείραξε τελικά.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

@kido πόσες φορές έχω τσακωθεί με τον δικό μ για τον ίδιο λόγο ουυυυυ.

Αλλά σιγά σιγά αυτός θέλει τώρα πιο συχνά έπαθε εθισμό βλέπεις χαχαχχαχα. :)

πρίν από 8 λεπτά , *ζουζουνα*!!! είπε:

Ναι ούτε εγώ παίρνω αλλά φυσικά τώρα...τα inofert κ της pregnacare conception Κ τα έχουν όλα μέσα...τεσπα θα δω πως θα πάει κ τώρα κ βλέπουμε..έτσι κι αλλιώς τώρα τον άλλο μήνα θα πάω γυναικολόγο για παπ τεστ 

Ναι έχω εδώ κ 10 χρόνια...παίρνω ethyrox 88 Για την έχω στο 1 με 1.5 ,εκεί την θέλουμε για εγκυμοσύνη γιατί πάνω από 2 φέρνει αποβολές,έτσι μου έχει πει η ενδοκρινολογος μου.πάντως είχα μια αλλά βιοχημική κύηση ,πριν μείνω έγκυος στον 2ο..δεν ξέρω αν παίζει ρόλο πάντως τότε είχα κ την ντε χαμηλή κ ο θυρεοειδής δεν ρυθμιζοταν με τπτ 1 χρόνο τότε.τώρα μόλις γυρίσω έχω επανάληψη της TSH Γιατί μου είχε ανέβει,λόγο του φαρμάκου που είχα αλλάξει μάρκα,για καλύτερα μου το είπε,αλλά εμένα με πείραξε τελικά.

Καταλαβα. Εμένα ρε συ δεν μου είπε ότι πρέπει να είναι κάτω από 2 για να γίνει συλληψη αλλά να είναι κάτω από 2 για να μην κάνω αποβολή μάλλον.

Τι είναι το ethyrox;εμένα μου έδωσε t4των 25 Κ έχω γαμοαυπνιες 4 μέρες δεν μπορώ να κοιμηθώ. Σήμερα δεν το πήρα θα το πάρω αύριο κ την Δευτέρα θα τον πάρω τηλ 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

LolXp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , palmoira είπε:

Αναγκαστικά δεν μπορώ να κάνω πολλά πράγματα όποτε έχω κάτσει στο κρεβάτι. Θα με ξαναδεί στις 3 Αυγούστου. Αίμα έχω ελάχιστο σήμερα και πιστεύω θα ξεκινήσουν τα καφέ τις επόμενες ημέρες. Μου αύξησε ξανά την προγεστερονη και την οίστραδιολη που είχαμε αρχίσει να μειώνουμε και το μαγνήσιο από δυο φορες την ημέρα μόνο το βράδυ. Ευτυχως η αποκόλληση είναι μακριά από το έμβρυο. Θα περάσει και αυτό. 

Αμαν και αυτή η τηλεόραση, όλο βλακείες έχει το καλοκαίρι! Πηγα να διαβάσω ένα βιβλίο αλλά,το μυαλό μου τρέχει δεν μπορώ να συγκεντρωθώ..

Σας ευχαριστώ κοριτσια για την υποστήριξη! 

Πραγματικά δεν έχει τίποτα η τηλεόραση


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...